Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Webová kamera z LOOXe 720

Milan Švec (938)|22.7.2005 18:46


Ne úplně doslova, ale další z možností LOOXe 720 chodí. Jak už jinde tady na ce4you proběhly nějaké pokusy, tak tohle díky níže uvedým zdrojům už šlape.

Protože jsem pro ověření použil jenom free lite verzi, chodí to tedy zatím jenom v omezené (statické) variantě. A jak píše autor, stejně to ani "Does not send live pictures or video". Tak ještě zkusím pár fint s datumem a časem poslední změny, mělo by to jít taky a uvidíme, co dál.

Všechno je k dispozici tady.

Chvílku to trvá, než se v tom jeden vyzná, ale pak je to o to větší psina.

Zatím to mám nastavené jenom na ruční expozici. V lite verzi je volitelný interval i po 60 sec. Po expozici se snímek z LOOXe okamžitě posílá na místo na webu, kde má být k dispozici ostatním. Přes wifi to je ještě větší zábava. Chodíte, cvakáte a záběry jsou hned na internetu (viz výše pro ilustraci).

Koho to zajímá, dejte vědět, doplním detaily.

Ten, kdo chce a ví odkud (= zná adresu), to hned vidí. Staticky.
Změny zobrazení (když se snímek mezitím už vyměnil) se na PC zatím docílí aktualizací stránky. Tady např. taky tak.
Milan Švec (938)|22.7.2005 20:18
Tak a už to mydlí snímky po nastaveném čase v milisekundách. Teď tam mám 10 sec. To už je skutečná webová kamera.
Stačilo použít navíc CameraTimer.

Okamžitě to jde všechno na web. To chce ale pro koukání na to přímo už nějakou adresu. Dal jsem to tedy na extra stránku. Odkaz na ni je tu.

Experimentální LOOX720 webová kamera. Interval snímků mezi 5 až 10sec.

Tak - prozatím konec vysílání. Kdo bude chtít vědět víc, ozvěte se.
Milan Švec (938)|23.7.2005 08:19
Takhle vypadá LOOX 720 coby "webová kamera" v činnosti ve skutečnosti.

Jeden snímek má kolem 4 KB. Za včerejšek se jich tam nasnímalo 230. Plná verze umožňuje jejich mazání. Místo uložení sejmutých obrázků před jejich odesláním na server (přes WiFi odkudkoliv) se dá nastavit. Žádná věda. Reality show v praxi.

Zdenek Malinsky (9781)|23.7.2005 09:04
Podle poslední fotky vím, že máš Looxe na okně. Jak to funguje v noci (nebo při nižším osvětlení v bytě)? Jaká je viditelnost? Myslím to např. pro použití k hlídání auta na parkovišti před domem. Jde tam nastavit zoom jen na auto a nejbližší okolí? Nechci to přivolávat, ale možná by bylo takto možné identifikovat zloděje nebo vandala.
Milan Švec (938)|23.7.2005 09:39
Zdeňku, funguje to tak, jak funguje LOOX 720 jako fotokamera kdykoliv jindy. Tudíž v rámci svých možností. Nemá to objektiv s nastavováním clony, zaostření, zoomu nebo doby expozice. Focení a LOOX je na jinou diskuzi a myslím, že už to tady proběhlo.
Taky mě to napadlo, když jsem konečně našel nějaké místo, kde jsem LOOXe nemusel držet a mohlo to snímat aspoň nějak se měnící situaci. To parkoviště byla jedna z možností, pak už mi zbyly jen ty mraky. Teď se tady nehýbe jinak už nic.
Se tmou si ale neporadí ani LOOX. To už by chtělo jinou techniku.
I tak ale ta možnost, někde venku se připojit na WiFi a odtamtuď posílat rovnou obrázky ostatním na web, je zajímavá i tak. Jednak je to free v rámci stávajícího vybavení a pak, není to ani tak složité.
Posílat (skoro) on-line obrazovou reportáž z příštího srazu (bude-li tam nelimitované připojení na web) je už teď vyřešené.
IntEx_ce4you (130)|23.7.2005 12:46
Hezky programek :), ale popravde moc prakticke vyuziti v nem nevidim. Je to dobre zase jako ukazka toho, co je s Looxem vsechno mozne delat, ale na nejake staticke snimani je to imho nevhodne - kdo by nechaval doma cihlu jen pro to, aby snimal deni na ulici? Na to staci kamerka za 3 stovky + vhodny software do PC. Na nejake kratsi srazy, kde bude Loox porad namiren a pripraven na fotografovani je to ale dobre a rekl bych, ze i primo urcene.

P.S. Zrovna tedka testuji realne WEBkamery, ktere s nasim Internetovym providerem chceme rozhazet po meste a sledovat tak cely Kralovehradecky Gocaruv okruh. :)
Milan Švec (938)|23.7.2005 20:54
Honzo, já jsem zatím přišel na to, že to chodí i přes GPRS. Takže i mimo WiFi můžu bez jakýchkoliv dalších činností a nákladů informovat vizuálně zbytek rodiny téměř online o tom, co se právě děje cca 100 km od nich. Nepřítomná část rodiny tak může sledovat, co dělají právě ti, co odjeli jinam (např.). A nestojí to skoro nic. Stačí k tomu jeden mobil s BT, GPRS, LOOX 720 a výše uvedený SW.
Už tě napadají nějaké další možnosti využití?
IntEx_ce4you (130)|24.7.2005 01:18
Ano Milane, "informovat rodinu" se tim da take :)), ale na to rozhodne nepotrebujes vlastnosti webove kamery - tj. treba refresh v milisekundach ;). Jiste, odpada prace prikladat obrazek k mailu, nebo rucne ho uploadovat na nejaky server, ale na statickou kameru, na kterou byl tento program dle meho nazoru primarne urcen se PDA proste nehodi (to by byla pekne draha webcamera :D ). Jak rikam - jako ukazka "co to umi" je to hezka, ale sirsi vyuziti v tom opravdu stale nevidim :oops:

BTW: Pokud to chodi pres WiFi, musi to zakonite chodit i pres GPRS, ba dokonce i na internetovem pripojeni pres ActiveSync ;)
Radek Novák (309)|24.7.2005 14:50
[QUOTE="IntEx"]Ano Milane, "informovat rodinu" se tim da take :)), ale na to rozhodne nepotrebujes vlastnosti webove kamery - tj. treba refresh v milisekundach ;). Jiste, odpada prace prikladat obrazek k mailu, nebo rucne ho uploadovat na nejaky server, ale na statickou kameru, na kterou byl tento program dle meho nazoru primarne urcen se PDA proste nehodi (to by byla pekne draha webcamera :D ). Jak rikam - jako ukazka "co to umi" je to hezka, ale sirsi vyuziti v tom opravdu stale nevidim :oops:

BTW: Pokud to chodi pres WiFi, musi to zakonite chodit i pres GPRS, ba dokonce i na internetovem pripojeni pres ActiveSync ;) [/QUOTE]

Potom k cemu mate na PDA kalkulacku, kdyz je mnohem lepsi kalkulacka za 300,-, k cemu tam mate hodiny? Hodinky jsou za par korun a take mensi a lehci. Myslim, ze PDA je krasne v tom, ze toho hodne umi (ac ne v tak dobre kvalite jako specialni pristroje) a vejde se do kapsy. A pokud nekdo objevi dalsi moznosti (webova kamera, druhy monitor pocitace atp..) - nekdo to jiste vyuzije, ale hlavne to cloveka potesi, co vsechno se da delat se svoji cihlickou. :yes:
IntEx_ce4you (130)|24.7.2005 21:59
A o tom prave mluvim :) - je uzasne, co takova cihla dokaze :yes: ...holt Pocket PC a PDA obecne je platforma tak rozmanita a univerzalni, ze temer cokoliv bez vetsich zabran je dovoleno, kde spravny software dokaze delat zazraky :)