Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

koupě: MDA2 nebo MDA Compact

Marty-McFly (384)|22.7.2005 16:33
Čaues, mohli by jste mi prosím poradit, který z těchto PDA si mám vybrat? Zatím mám P800, hodně jsem ho používal na filmy, mp3, nahrávání videí, focení atd. (samozřejmě taky na hraní her).
Pořád se nemůžu rozhodnout, který si mám vybrat. Do MDA Compact prý nejde nahrát WM 5.0, půjde to do MDA2? A jak je to s výdrží? Větší displej asi žere více baterky, co? Díky za každou radu.

Jo, a taky se docela obávám té ztráty informací při úplném vybití baterie - setkávám se s tím poprvé.. Je to až tak hrozné, že bych radši měl nainstalovat WM 5.0? (který to má prý vyřešené)
hybo (3107)|22.7.2005 16:53
MDAc je mensi, mensi display (ale hezci na pohled..:-) ), nema WiFi, mene pameti, nejde tam WM5 (do MDA2 uz je k dispozici)...je to o prioritach, velikosti si MDAc s Pxx0 nezada, MDA2 je vetsi jak do ruky, tak do kapsy...
Marty-McFly (384)|22.7.2005 17:21
Jak to je s tou ztrátou informací? Je to vůbec reálné? (jsem zvyklý nabíjet denně přes noc..)
hybo (3107)|22.7.2005 17:24
no, me se to nestalo, resp. myuslim jednou na zacatku diky nekompatibilni aplikaci...ted mam zalohovani kazdy den ve 3:30h, protoze zkousim zit bez outlooku na PC a tak bych nerad prisel o data....ale jinak zatim se mi to nestalo...s WM5 to bude jiz vyresena zaleznitost, ale pro MDAc, zda se, nebude... :no:
Marty-McFly (384)|22.7.2005 17:26
Aha, takže v PPC je nějaká automatická záloha? (do spec. paměti?) Tak tím by měl být problém vyřešen :-D teď se jenom rozhodnout, který.. :-(
hybo (3107)|22.7.2005 17:38
no, standardne jen takova bezna rucna (i kdyz ntekre znacky a konkretni verze maji i neco vic), ja pouzivam asi to nejslepsi, co je k dispozici a to SpriteBackup...
Marty-McFly (384)|22.7.2005 17:43
No, tak hlavně, že to funguje :-) btw. má mda fakt tak malý displej (vůči rozlišení), že se na tom špatně pracuje? (hraje :-) )
hybo (3107)|22.7.2005 17:55
mne to vyhovuje, ale je pravda, ze je dost mensi, nekde zde naleznes porovnani fotek...je to proste dan za velikost (malost)...
Zdenek Malinsky (9781)|23.7.2005 08:46
Zajdi do prodejny nebo bazaru, kde PDA mají a "osahej si" obě zařízení, jak Ti padnou do ruky, jak Ti vyhovuje velikost PDA i jeho displeje ap. Technické věci si přečteš na webu výrobce, spoustu věcí se dozvíš v recencích tady na webu, hodně Ti můžou pomoci diskuzní příspěvky (zkušenosti uživatelů, problémy ap.), ale i toto osahání je důležité pro správné rozhodnutí.
Doporučuji Ti také navštívit některý ze srazů přátel ce4you - v sobotu 13. 8. v Praze nebo 2. - 4. září ve Světlé nad Sázavou. Více info v mém podpisu (pod čarou). Určitě zde uvidíš v akci více PDA/MDA, než v prodejně, kde mají zařízení jen v základu-tedy bez dalších nainstalovaných softů.
MultiTricker (112)|23.7.2005 11:30
Já osobně jsem se rozhodl pro MDA Compact než pro nějaké pořádné PDA s VGA a jsem spokojený. Je veliký zhruba jako můj předchozí telefon (SX1) a vzhledem k tomu, že moc netelefonuji a nesmskuji mi tato "ochuzená" funkce u PDA ani nevadí. Vytáčení čísel jednou rukou bez vytažení stylusu (což mi docela vadilo a přišlo krkolomné) jsem vyřešil programem Vito QuickContact a teď mám u sebe vždycky super PDA, na kterém se mi vůbec nepíše hůře nebo čte hůře a přitom mám u sebe i všechny moje oblíbené aplikace.

Takže já doporučuji MDAc, každopádně bych se na něj ale někam zašel podívat, jestli by na Vás nebylo malé. Mě překvapilo, že i vyťukávání na softwarové klávesnici je pro mě bezproblémové a takřka stejně "obtížné".
tweeky (47)|27.7.2005 21:03
[QUOTE="hybo"]MDAc je mensi, mensi display (ale hezci na pohled..:-) ), nema WiFi, mene pameti, nejde tam WM5 (do MDA2 uz je k dispozici)...je to o prioritach, velikosti si MDAc s Pxx0 nezada, MDA2 je vetsi jak do ruky, tak do kapsy...[/QUOTE]

vazne do mdac nejde nahrat wm5.. proc to? to mi ted docela brani v koupi.. a to sem byl rozhodnut =(
Miloš Strouhal (3997)|27.7.2005 21:54
Tohle mi přijde vážně směšné. Kdybych si měl osobně vybrat mezi MDA II s nelegálními a patchovanými WM5, a MDA Compact s oficiálními a plně funkční WM 2003 SE, Compact zcela jednoznačně vítězí.
dort (1212)|27.7.2005 21:58
no pokud jsi hračička tak MDA II, pokud chceš klid, spolehlivost a 99,9% funkčnost tak zvol MDA - Compact - to říká moje zkušenost
Radek Novák (309)|27.7.2005 23:01
Zas tolik vyhod WM 5 nema a pokud si zazalohujes cely MDA pres noc (pri nabijeni) a v prubehu dne se ti uplne vybije, tak tam hodis zalohu a jedes dal..
beecher (9270)|28.7.2005 08:07
Spidere, a co ty zmeny, co udelam behem dne? ;)
Miloš Strouhal (3997)|28.7.2005 09:26
Mam Compacta tuším že od začátku března. Od té doby nepřišel ani jeden samovolný hard reset. Takže nezalohuji už z principu.. Neni potřeba. Bohatě stačí jen synchronizace s Outlookem v PC.
Radek Novák (309)|28.7.2005 10:45
[QUOTE="beecher"]Spidere, a co ty zmeny, co udelam behem dne? ;)[/QUOTE]

No ja mam zapnute pernamentni ukladani kontaktu, ukolu apod, takze by to nebylo zas az tak strasne.
hybo (3107)|28.7.2005 11:05
Myslis "permanent save" ? ;)
beecher (9270)|28.7.2005 11:10
A jsi si jist, ze se ti to uklada i behem prace, ne pouze pri soft-resetu? Pokud se nepletu, tak se na tom od dob MDA2 nic nezmenilo, ne? ;)
hybo (3107)|28.7.2005 11:17
[QUOTE="beecher"]A jsi si jist, ze se ti to uklada i behem prace, ne pouze pri soft-resetu? Pokud se nepletu, tak se na tom od dob MDA2 nic nezmenilo, ne? ;)[/QUOTE]
;) proto jsem mu to i napsal, to permanent v tomhle vyznamu znamena "stale ulozeni" a ne "stale zalohovani" :D
blue face (120)|28.7.2005 11:34
[QUOTE="Marty-McFly"] Jo, a taky se docela obávám té ztráty informací při úplném vybití baterie - setkávám se s tím poprvé.. Je to až tak hrozné, že bych radši měl nainstalovat WM 5.0? (který to má prý vyřešené)[/QUOTE]

MDA II., orig. T-mobile i WM2003SE
Moje zkušenost - při úplném vybití hlavní baterie tam máš záložní a ta stroj "drží". Stroj vypne "radio", displej a sebe drží.

vlastní zkušenost:
- Beta player omylem zapnutý na opakované přehrávání přes noc; ráno MDA II nešlo ani zapnout; po nabití jsem tam našel vše.
- zapomenuté několik dní, bylo na něj voláno, nic se neztratilo

Ale nehnal jsem to do krajnosti
Radek Novák (309)|28.7.2005 12:09
Hybo & Beecher: Tak jsem zase o neco chytrejsi :).

A co takhle SpriteBackup a automaticka zaloha kdyz klesne baterie napr. pod 5%. Potom mate vzdy cerstvou zalohu tesne pred vybitim... :yes:
Miloš Strouhal (3997)|28.7.2005 12:20
Mam MDÁčka již více jak dva roky, a za tu dobu jsem se nesetkal ani jednou s Hard Resetem způsobeným naprostým vybitím zařízení..
beecher (9270)|28.7.2005 16:01
[QUOTE="Spider"]A co takhle SpriteBackup...[/QUOTE]A kdyz ho nemam? ;)
hybo (3107)|28.7.2005 16:24
kdyz neco nemam a zda se mi to byt dulezite, tak si to poridim, treba tim, ze si to koupim...;)
aaischa (660)|9.8.2005 13:38
uz ses tedy rozhodnul,pripadne co uz sis poridil..? :cool:
Marty-McFly (384)|11.8.2005 13:33
Jo :D Díky všem za vyčerpávající odpovědi, jestli se nic nepokazí, tak budu v pondělí štastným majitelem MDA compact :))
Marty-McFly (384)|21.8.2005 17:47
Prosím ještě jednu radu.. nějak se mi ta koupě prodloužila, ale to je jedno.. Chtěl bych se zeptat, na co se mam pri koupi podivat.. existujou nějaké MDAc s novějším firmware nebo to je všechno to samé? Jen mi jde o to, že než se do toho zažeru, tak budu chvíli potřebovat - takže bych chtěl 100% funkční kousek, protože flash asi hned první den nezvládnu..
Takže jestli něco takového existuje, kde to mám v MDA zjistit a popř. jakou verzi si vybrat (kdo ví, jak dlouho to v tom obchodě leží, znáte to.. :-( )

Díky za odp.

Marty :-)
hybo (3107)|21.8.2005 18:00
pokud kupujes novej, tak je to jedno, stejne s tim nic neudelas...pokud vim, porad se prodavaji MDAc s revizi 1.01, posledni, i kdyz ne od TMOcz je 1.12, radio 1.13. Pro Tvoje potreby je to ale jedno a vesmes neni nic extra zajimave na nove ROMce, takze se o tohle nemusis moc starat...a neboj, flash, kdyz se neco neposere, je vec jednoducha a zvladne to kazdy...az kdyz se neco posere, pak uz je potreba trosku vice...
Marty-McFly (384)|21.8.2005 18:38
OK, díky za radu.. Šlo mi jen o ty známé problémy (kvalita zvuku pri hovoru atd.), ale nějak se s tím určitě poperu :-) Heh, ještě dva dny a je můj :-)