Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Off-line rss

miškin (4)|20.7.2005 23:34
Zdravim potřeboval bych vědět nějáký soft. nebo jak udělat aby se mi do PDA stáhlo RSS a to nejen uvod, ale celá stránka s odkazem v RSS. Děkuji
Hondzik_ce4you (92)|20.7.2005 23:42
Sice tomuhle moooc nerozumim, ale valim prez worldoffline, kterej jede prez avantgo! a sem maximálně spokojenej ! vřele doporučuju ! POkud o tom chceš vědět víc, pošli SZ, nebo mě kontaktuj na ICQ !
MultiTricker (112)|21.7.2005 00:34
Omlouvam se za Off topic, ale rekl bych, ze WOL nema s AvantGo nic spolecneho a urcite "prez" nej nejede. Ten pracuje spise jako program na PC Teleport Pro (WebOffline, HTTrack...) a to sice tak, ze postahuje stranky do urcite urovne odkazu, coz lze nastavit.
mistm (477)|21.7.2005 08:27
me se vsechny kanaly stahujou do pocitace rovnou jako clanek. Tzn, melo by stacit jen neco co stahne rss, ne?
Hondzik_ce4you (92)|21.7.2005 10:56
2 multitricker=> Asi mas pravdu :) rikam, ze tomu moc nerozumim, vyšel jsem z toho, že některý z cest, který mám v WOL nastaveny avantgo obsahujou. Dík za opravu. :oops:
Hondzik_ce4you (92)|21.7.2005 11:04
Třeba by se mohlo hodit tohle
miškin (4)|22.7.2005 22:38
dík, za rady, ale moc mě nepomohly. myslel jsem že má třeba někdo stím zkušenosti, zdá se mi to jako velký využití mího novýho PDA, ale když to nejde :( jezdím každý den hodinu vlakem a kdyby mi šli stahovat rss kanáli i se stránkou kam vede rss ušetřilo by mi to spousty času. Zkusím to AvantGo, někde už jsem o tom slyšel, ale pochybuji :( Díky
No některý mají v RSS uložený celý příspěvek, proto možná stuhují vše.
mistm (477)|22.7.2005 23:10
no hele jestli mas stranku, ktera ma jen nadpisy a rss kanaly pro cely clanky tam nejsou, tak stejne podle me nenajdes program, kterej by ti to stahoval i s tema odkazama na cely clanek, protoze to se jedna o konkretni pripad - ja osobne jsem se tedy s nicim takovym nesetkal, nechapu jaky to ma vyuziti, kdyz si stehnes jen uvod. Tema snad vidim z nadpisu, ne??
miškin (4)|22.7.2005 23:46
Takže není program který by mi přes RSS stáhnul celý článek ne jen úvod a mohl jsem to prohlížet off-line? To je potom to PDA pro mě naprd, mít ho jen na MP3 a e-books :( No nic ještě pokouknu po netu.
Ale přeci když někdo chce číst RSS na PDA tak musí mít stejný problém, jako já ne?
mistm (477)|23.7.2005 07:29
prvni program na kterej sem narazil a umel to -> pRRSreader
MultiTricker (112)|23.7.2005 11:38
Schálně jsem se podíval na netu po nějakých těch RSS feederech pro PPC a tenhle vypadá velice zajímavě:

http://www.happyjackroad.net/pocketpc/pocketRSS/pocketRSS.asp

Dovolil bych si vypíchnout tyhle vlastnosti:
- ability to use Today Screen plugin within PocketBreeze
- ability to download full article links for offline viewing (to je to co vy potřebujete)
- PocketRSS is a Today Screen plugin and stand-alone application

Více zde:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5111
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=8647
mistm (477)|23.7.2005 23:11
ano u toho jsem nakonec zustal :)

ted jsem byl na chate a moje zkusenosti s timto: DOKONALY :) hlavne integrace do Breezeru (bohuzel chybi ovladani pro levaka - jsem levak :) v breezeru mam, ale u rss se mi prehodi posuvnik napravo). Jinak dost me stvalo, ze v main programu je to celkem pomaly, dost nesikovne delany nastaveni, ale jinak jsem spokojen. Co se tyce download full article, to jsem nenasel. Ale umi to ten program co jsem sem daval ten nazev predtim.
rratio_ce4you (39)|25.7.2005 07:50
Nemohl bys na stránky udělat nějaký jednoduchý návod aj přidávat zdroje, jak donutit PRSS aby četl celou zprávu, nejen okno.
"My co neumíme anglicky Ti budeme vděční."
Anglický návod jsem si stáhnul. Většinou mi dostačuje ale ne u PRSS. Zkusil jsem to automatem přeložit ale nerozumím tomu. Tak Ti to posílám jen tak, na zkoušku.


Jiří 603529277
mistm (477)|25.7.2005 08:48
ty jsi zlatej :) jinak bych na to asi neprisel

no tak je to jednoduchy:
1) pridej si feed
2) "pravy" tlacitko az ho budes mit v seznamu
3) vybrat vlastnosti (properties) (mozna ze kdyz se pridava, tak se taky nastavujou vlastnosti, tak muzes rovnou tam, ja si upravuju ty stavajici, tak to delam takle)
4) Settings
5) zaskrtnout Extended data
6) OK
mistm (477)|27.7.2005 14:17
tak sem to zkusil a stahovani celyho clanku nic moc :( nejak to neumi pracovat s framemama :(
miškin (4)|28.7.2005 14:09
Ahoj, asi jsem úplně blbý nebo já nevím :( Nainstloval jsem si to, postoval podle návodu od Mist. Ale když dám pak číst. Tu stránku to stáhlo, aspoň podle velikosti co to stahovalo, ale stejně se zapne IE a chce to stahovat.
robox_ce4you (102)|28.7.2005 14:41
Já používám WOL a stahuju si do něj kanály i pro Avantgo. Na RSS používám News Break 1.0, ale ten celé články nestahuje stejně asi jako i ostatní RSS čtečky.
Jinak osobně dávám přednost WOL před AvantGo.
ron.jeremy (92)|29.7.2005 14:09
pRSSreader ve verzi 1.1.4 umí nově stahovat odkazované stránky pro offline prohlížení! :yes:
http://pda.jasnapaka.com/prssr/
* Caching online content for offline browsing (new in 1.1.4)
rratio_ce4you (39)|29.7.2005 16:31
Omlouvám se asi jsem můj minulý příspěvek zvojtil. Já jsem myslel RSS čtečku od www.happyjackroad.net která se nazývá PocketRSS 2.0 a někteří z Vás zde psali o freeware čtečce pRSS 1.4 čtečce Davida Andrše. Ta první je svázána s PB a to mi při cestách vyhovuje. Tak jsem to tedy objasnil a kdo je schopen a ochoten na tyto stránky dát stručný návod česky bude mnou slaven a opěvován,:)) až na nebesa

Jiří
Ivo Pokorný (400)|29.7.2005 16:43
[QUOTE="ron.jeremy"]pRSSreader ve verzi 1.1.4 umí nově stahovat odkazované stránky pro offline prohlížení! :yes:
http://pda.jasnapaka.com/prssr/
* Caching online content for offline browsing (new in 1.1.4)[/QUOTE]

Ja to tedy jeste nenainstaloval a nevyzkousel, ale nebude to spis tak, ze ulozi do cache co si otevres pokud jsi on-line :?:

Nemuzete to nekdo zkusit a napsat vysledek? Musim uz padit mimo net... :?
ron.jeremy (92)|1.8.2005 09:13
Zkoušel jsem - opravdu stahuje stránky pro offline prohlížení, a pak na ně "poštve" PIE. Umí stahovat i obrázky. Bohužel, současná verze neumí eliminovat nestažené linky (a tak se mi MDA neustále snaží spojit), ale autor mi mailem sdělil, že se to chystá do příští verze, spolu s dalšími vylepšeními. Vypadá to velmi slibně. :yes:
mistm (477)|3.8.2005 21:46
[QUOTE="ron.jeremy"]pRSSreader ve verzi 1.1.4 umí nově stahovat odkazované stránky pro offline prohlížení! :yes:
http://pda.jasnapaka.com/prssr/
* Caching online content for offline browsing (new in 1.1.4)[/QUOTE]

ten sem tu uz davno preci zminoval
Zbyšek Záliš (203)|3.8.2005 22:15
Mám problém. Nejde mi načíst RSS kanál ce4you:( Jak jste na tom Vy?
ron.jeremy (92)|4.8.2005 10:12
[QUOTE="Mist"][QUOTE="ron.jeremy"]pRSSreader ve verzi 1.1.4 umí nově stahovat odkazované stránky pro offline prohlížení![/QUOTE]
ten sem tu uz davno preci zminoval[/QUOTE]
Sorry, všimnul jsem si toho až potom. :oops:
ron.jeremy (92)|4.8.2005 10:21
[QUOTE="Ivo Pokorný"][QUOTE="ron.jeremy"]pRSSreader ve verzi 1.1.4 umí nově stahovat odkazované stránky pro offline prohlížení! :yes:[/QUOTE]Ja to tedy jeste nenainstaloval a nevyzkousel, ale nebude to spis tak, ze ulozi do cache co si otevres pokud jsi on-line :?:[/QUOTE]
Ne - skutečně stáhne celé stránky po stažení RSS. Při procesu stahování je to vidět, stahované stránky jsou odpočítávány.
Zbyšek Záliš (203)|4.8.2005 10:36
Mně to stahuje jenom hlavičku.:( Nebo se to dá nastavit, aby byly stahovány celé stránky?
ron.jeremy (92)|4.8.2005 11:54
Je-li řeč o pRSSreaderu, tak v "Site manager" vybrat kanál, dát "Edit", a zaškrtnout "Cache content for offline browsing", připadně zvolit "hloubku", kolik se má stáhnout (většinou 1 stačí).
robox_ce4you (102)|4.8.2005 13:11
Takže tenhle program může konkurovat WOL a nebo AvantGo?
beecher (9270)|6.8.2005 09:14
No, dalo by se rici, ze to nahradi, ale nijak to neupravuje to co stahne, tak jako WOL ci AvantGO. Proste to stahne na disk a pak necha zobrazit v PocketIE... Pokud taky vam budou stacit, ze stahuje pouze to, co dostane v odkazech RSS...
mistm (477)|7.8.2005 08:25
[QUOTE="ron.jeremy"]Je-li řeč o pRSSreaderu, tak v "Site manager" vybrat kanál, dát "Edit", a zaškrtnout "Cache content for offline browsing", připadně zvolit "hloubku", kolik se má stáhnout (většinou 1 stačí).[/QUOTE]znova jsem to nainstaloval a stejne mi to nejde, protoze pri stahovani se zasekne na 1/x :( a PocketRSS to neumi stahnout spravne (framy:()
Brco_ce4you (447)|13.8.2005 14:44
Nevie niekto ako nastavit v pRSSreader zobrazovanie celych prispevkov pri OFF LINE rezime pda. Proste aby sa dali citaj aj ked nie som pripojeny cele clanky a nie len hlavicky.
beecher (9270)|13.8.2005 15:05
V nastaveni daneho kanalu je volba Cache content for offline browsing.
Brco_ce4you (447)|13.8.2005 15:22
To som samozrejme urobil, ale stale je len uvod clanku a ked nan kliknem tak hned pripaja...

AAAha, tak treba zaskrtnut, potom znova nacitat RSS kanal a uz to zostane aj pre OFF Line.
Jano Skokanek (27)|21.10.2005 12:20
Jak se do pRSSreaderu da naimportovat .opml seznam feedu?
Presneji - jak se ma jmenovat a kam se ma umistnit soubor (napr.) "MyAcrualFeeds.opml", aby ho pRSSreader nasel?
Dialog pro zadani souboru pro import moc moznosti nedava...
Pavlik88 (13)|3.3.2006 14:13
offline čtení příspěvků

zmiňovali jste tu program pRSSreader.
já bych chtěl od čtečky RSS toto: cestou na metro si stáhnu feedy, vyberu několik článku, které si stáhnu přímo do PDA. až zmizím v metru ze signálu, tak si budu články číst.
zkoušel jsem několik prográmků, ale ty se vždy chtěli znovu připojit a ke článku se nešlo vracet.

jednoduše bych potřeboval ze seznamu vybrat články, stáhnout (nejlépe komplet) a pak kdykoli v budoucnu (dokud nesmažu) číst.
umí to nějaká čtečka? jak?
díkess Pavel
Jano Skokanek (27)|3.3.2006 14:45
Nerad bych mlzil, ale tusim prave posledni verze pRSSreaderu by mela umet stahovat stranky do offline prohlizeni.
Jestli preste tak, jak si predstavujete, to nevim.
Podivejte se na stranky autora...
http://pda.jasnapaka.com/prssr/
beecher (9270)|3.3.2006 16:02
Tak tak, je mozne v pRSSReaderu nastavit u kazdeho feedu, jestli se ma stahnout pro off-line cteni.
Red Dwarf_ce4you (187)|6.3.2006 08:44
Mám Loox 710 a když nainstaluji pRSS, navolím kanály, vše se stáhne, žádný problém, restart a kousne se to. Displej nereaguje, musím rozšroubovat stylus a bodnout vysavač zákeřně zespoda do dírky a pRSS odinstalovat. Dělá to i když program jen nainstaluji a restartuji PDA. Může se pRSS nesnášet s WOL nebo s Wisbarem (popř. WAD?)? Má někdo podobnou zkušenost?

EDIT: Teď jsem pročítal systémové požadavky a chce to 16 MB RAM, což určitě nemám, takže asi proto se to nerozjede a PDA se kousne.
beecher (9270)|6.3.2006 09:44
Spise to vypada na problem s aktivovanym Today Pluginem, jak se zminuji uzivatele v mailing listu k pRSSReaderu. Tedy je dobre ho vypnout pred resetem...
Red Dwarf_ce4you (187)|6.3.2006 09:50
Nemám zaškrtnuto aby se mi nějaké články zobrazovaly na Today,pokud jste myslel tohle...?
beecher (9270)|6.3.2006 10:17
Ne, myslel jsem v Start->Settings->Today->Items...
Red Dwarf_ce4you (187)|6.3.2006 10:34
V položkách nemám zaškrtnutého nic a pRSS mi to ani nenabídne. Ten mailing list je možno někde shlédnout nebo je nutné se přihlásit k odběru a přijde mi to na mail?
beecher (9270)|6.3.2006 10:36
Archiv pRSSReader mailing listu

BTW To je opravdu problem se podivat na stranky k programu a ten mailing-list archiv si najit? :sarcastic:
Red Dwarf_ce4you (187)|6.3.2006 10:50
Mailing list jsem samozřejmě na stránkách programu hledal od chvíle, kdy o něm poprvé padla zmínka. Našel jsem ale pouze stránky, kde to chtělo login a heslo :no: Díky za link!
TheMelin (1642)|6.3.2006 17:42
Ahoj. Mám poslední verzi pRSSreaderu. A nechce mi stahovat automatickou aktualizaci pokud je program ukončen. Umí to, nebo musí stále běžet na pozadí?
Předtím jsem měl Newsbreak a ten se mi automaticky aktualizoval po nastavené době ikdyž byl zavřený a po stahnutí na mě vyskočila notifikační bublina, že tolik a tolik je nových věcí.
Doufám, že mám jen někde něco špatně nastavené a pRSSreader toto také umí.
duhovej_vil (267)|16.3.2006 16:14
Aby fungovaly automaticke aktualizace v pRSSreaderu, musi byt aktivni jeho Today plugin.
Mashe (622)|27.3.2006 19:23
dotaz k pRSS readeru .. okna me to ukaze OK (nahledove) ale kdyz kliknu na clanek (nebo dam stahnout offline) tak me to stahuje clanky z www.ce4you.cz misto aby to bral ve verzy mobil.ce4you.cz .. nejde to nejak upravit? ta www verze zabira moc mista a je to rekl bych zbytecnost ..

dik
beecher (9270)|28.3.2006 11:47
Zatim ne, planuje se moznost automatickych uprav odkazu, tzn. ze si clovek nastavi, ze ac prijde jako odkaz na clanek www.ce4you.cz/neco, tak ma stahovat mobile.ce4you.cz/neco...
spigot_ce4you (130)|5.9.2006 21:10
Chcem sa opytat.
Existuje program, ktory by mi tieto rss stiahol off-line na PC a az po pripojeni PDA sa mi do don stiahnu tieto stranky z PC? (aby som mal uz vsetko predpripravene na PC).
Teda ak som spravne pochopil, ze je to samotne PDA ktore vytvara off-line verzie stranok.

Vdaka.
TheMelin (1642)|5.9.2006 21:28
jo, treba Mobipocket reader ;)