Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

USB redukce - Electroworld opět boduje!

Milan Švec (938)|20.7.2005 22:26
Zase mi udělali v EW (HK) radost. Za celých 299,- Kč (vč. DPH) mi tam nabídli opět něco nevídaného.
Po dotazu, jak mi můžou pomoct a mé víceméně formální odpovědi - no, hodily by se mi třeba nějaké (= jakékoliv) USB redukce, aniž bych samozřejmě cokoliv očekával - mi byl představen plastový obal a v něm něco téměř neuvěřitelného.
Od firmy "i-tec" (www.i-tec.cz nebo .sk nebo .pl ale tam to nikde nemají) jsem dostal k prohlédnutí komplet nazvaný "Travel Computer Cable" neboli "Portable bi-directional flexible computer signal cable.
Česky v popisu: Univerzální dvousměrný USB kabel pro propojení Vašeho PC/NB s řadou produktů, např. digitální fotoaparát, digitální video kamera, scanner, mobilní telefony, PDA, MP3 přehrávač atd.

Obsahuje:
USB AM/AF (samec/samice) na zavinovacím kablíku (délka min. 10 max. 40 cm)
ale HLAVNĚ čtyři 4cm (=čtyřcentimetrové) kousky (adaptéry/redukce - v černém) :!:
USB AM/AM (USB A samec/USB A samec) - USB spojka pro změnu samice (na dodaném zavinovacím kablíku nebo jinde) na samce
USB AM/Mini 4P (USB A samec/USB Mini 4 piny) pro připojení všeho, co má tomu odpovídající samici (mně zatím neznámá varianta superminiturního 4pinového konektoru)
USB AM/Mini 5P (USB A samec/USB Mini 5 pinů) pro připojení digifoťáku
USB AM/BM (USB A samec/USB B samec) pro připojení k USB tiskárně (používá se i pro scannery).

Přemýšlel jsem jenom chvíli. Jeden kus (AM/Mini 5P) použitelný okamžitě jako doplněk už jinde zmíněného krátkého USB Host kabelu k jeho spojení s digifoťákem kdykoliv. Zase další kabel zůstane doma!
Ten 10 cm dlouhý, samočinně svinutý kablík v malém (47x37x15 mm) oválném pouzdře, s USB samcem a samicí a k tomu tři další redukce, se můžou hodit taky někde (např. pro tisk rovnou z LOOXe - přes JETCET Print třeba atd.)
Celkem pět věcí po 60,- Kč.
Při průzkumu na webu jsem jednak v tuzemské nabídce nic podobného nenašel, a když, tak pouze redukce všechno jenom pro typy A na obou stranách a vždy dražší než zmíněných 60.

Další zjednodušení použití LOOXe 720 je k dispozici. Prý to tam (v Electroworldu HK) mají už druhý měsíc. Díky šikovnému prodavači u PC příslušenství. :yes:
TheMelin (1642)|20.7.2005 23:19
V ČB Elektroworld neni. Ach jo :sarcastic:
jval (453)|21.7.2005 10:50
co nejakej screenshot??
Martin Ráž Hoch (1832)|21.7.2005 11:08
[QUOTE="jval"]co nejakej screenshot??
[/QUOTE]

Jo, take bych se rad na to mrknul vizualne;o)
Milan Švec (938)|21.7.2005 19:16
Takhle to vypadá.

oltcit (1098)|21.7.2005 19:47
Parada :yes: už to len niekde zohnať na Slovensku :?
Milan Švec (938)|15.9.2005 20:20
Pět kusů výše popsaných sad (obsahujících rolovací USB kablík a čtyři USB redukce) za stále stejných 299,- Kč bylo dnes večer opět k pořízení v EW HK. Za 60,- Kč/redukce (i kablík) to jinde asi nebude ..., jestli budou někde vůbec.
Na 5. srazu jsem kablík i ty redukce použil skoro všechny. :)
Ta poslední (mně původně neznámá) redukce je pro video kamery (což jsem zjistil taky na srazu).
lexicon_ce4you (31)|16.9.2005 10:57
Vypada to moc dobre (a hlavne uzitecne), v prubehu pristiho tejdne mrknu do EW na Zlicine v Praze a hodim info jestli to tam maj.
Mr.Pohoda (134)|16.9.2005 13:58
Chápu to dobře, že pomocí toho propojím např. PDA s tiskárnou přes USB, a budu moct tisknout, nebo třeba s foťákem, a budu moct kopírovat/prolížet fotky přímo na PDA? Nebo by pomocí toho šel k PDA připojit třeba usb flash disk?
TheMelin (1642)|16.9.2005 15:29
Jestli myslis na hp6340 CO Mas v podpisu tak ne, nepodporuje funkci usb host
mathes (32)|16.9.2005 16:18
To vypada velice dobre a hlavne je to za rozumnou cenu doufam ze v Praze to budou mit....
S474N (660)|16.9.2005 16:32
Prosim o info, zdali to na Cernem Moste maji. Jestli tam nekdo pojedete. Diky.
markjag (386)|17.9.2005 00:43
JJ chcem tooo.
Chcem si to objednat cez net.
Kde? :>
Ovsem chcem si k tomu objednat tak isto navyjaci sync cabel. Navijaci sync Cabel uz mam fajn vybraty z USA a objednam si ho preto z USA lebo zaroven s tym objednavam nabijacku z vystupom USB a do tej nabijacky idu 4 tuzkove baterie. Cize to bdue fajn. Budem happy a budem spokojny, uz len BT keyboard :> .

No ale kde zozenem tuto fajn vecicku na nete?
Dik.
Milan Švec (938)|17.9.2005 17:42
V EW HK zbyly včera večer už jenom tři sady (dvě půjdou na Slovensko).
Další informace zájemcům o pořízení (např. přes net) by mohla/měla sdělit firma I-tec uvedená na obalu sady.
www.i-tec.cz
www.i-tec.sk
www.i-tec.pl

(MŠ přes GPRS a Opera-Mini)
oltcit (1098)|17.9.2005 17:54
[QUOTE="Milan Švec"]V EW HK zbyly včera večer už jenom tři sady (dvě půjdou na Slovensko).
[/QUOTE]


:yes: :yes: :yes:
hybo (3107)|18.9.2005 10:16
Itec je jen znacka, dovozce a to nejen pro tohle, ale i dalsi znacky, jako treba Pretec je Comdis
Milan Švec (938)|18.9.2005 18:09
Peter/Hybo - díky! Konečně první odkaz na web. U ComDisu ale cenu ani u koho přesně to koupit ale nenajdete. Má to být nakoupeno "u partnerů". Zkuste tedy uspět třeba podle seznamu obchodních partnerů pro USB. Je tam uvedený kromě EW HK (úplně dole) i jistý Peter ... (úplně nahoře). :)



Pro srovnání jeden dodavatel na webu (jiné jsem nenašel):
Elektro4u.cz nabízí tuto soupravu o celých 227,- dráž. Těch neuvěřitelných 526,- Kč (vč. DPH) je navíc zřejmě ještě bez dodacích nákladů?

Snímky z jejich stránky:



hybo (3107)|18.9.2005 18:28
Mno, jsem tam, ale v te firme jiz nepracuji :-) Ta druha firma, kterou zde popisujes je mi taky znama, ac ne primo pro ni, ale pro jejiho predchudce jsem taky pracoval :D Co se tyce cen, ber to i tak, ze EW ma temer 100% jinej nakup, nez ostatni. Pokud je zajem, muzu vzit tohle na sklad a aby jste usetrili za postovne (prodavame jen pres net), zaridim moznost odberu u nas na Konevce.
Dandak_ce4you (101)|3.4.2006 15:54
V EW v Hradci Králové jsem byl, mají toho tam dostatek.
Mem__ce4you (485)|3.4.2006 19:06
Kamos Rezna me jen upozornil, ze je to stary, a maji to treba tady ;) (a asi jeste lepsi, i s pouzdrem)
CzechComputer
Deputy_ce4you (15)|4.4.2006 09:41
No to by ovsem ani nesmelo byt Brno, aby to v tamnim EW nemeli za 399,- Sakra kde to ziju? Nechapu proc kdyz je to jeden retezec, maj v ruznejch provozovnach jiny ceny.....
Jirka-CZ (18)|4.4.2006 15:16
A vy jste to už zkoušeli na Looxe 500?? To jeden z nich funguje jako usb host? Takovouhle sadu si pořídil kámoš (ne tedy přesně tuto) a ani si nevrzl.
Napište prosím někdo kdo jí má z EW nebo tuto výše popsanou jestli mu funguje ok
Díky
Surgical (2364)|4.4.2006 15:37
Ne tento kabel nenahrazuje USB HOST kabel, ale bezny USB kabel s ruznymi druhy koncovek. Tot cele. Jinak u meho prodejce vypocetni bizuterie je k mani za 119 Kc s DPH....
Jirka-CZ (18)|4.4.2006 18:11
Aha tak to je jiná. Díky za info
rhadesan_ce4you (44)|4.4.2006 18:46
[QUOTE="Surgical"]Ne tento kabel nenahrazuje USB HOST kabel, ale bezny USB kabel s ruznymi druhy koncovek. Tot cele. Jinak u meho prodejce vypocetni bizuterie je k mani za 119 Kc s DPH....[/QUOTE]

Takže to je jen jako obyč. synchr. kabel? Jestli jo, tak mi to (pro mě) přijde celkem nanic :-)
gummi (45)|4.4.2006 19:47
zdravim, bude to fungovat s Qtek 9000?
DaMaSig (107)|5.4.2006 13:36
Není to náhodou to stejné co dělá Dicota ?

http://www.dicota.com/start.php?office=4&page=page_productDetails&ds=379

Nicméně cenově to bude trochu jinde jako všechno příslušenství od Dicoty, ale zas je to kvalita.

Tak pro doplnění nejlevněji jsem to našel za 870,- :((