Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

CL adaptér na USB a jeho použití na MDAc

bubo_ce4you (151)|20.7.2005 18:58
Zdravím,

uvítám pomoc či radu v následující otázce.

Před dovolenou řeším dilema, jak svého MDAc budu kde napájet. Proto jsem se zaradoval, když jsem v prodejně Sunnysoftu v Kotvě zahlédl napájecí adaptér do auta s výstupem USB, neboť MDAc standardně USB dobíjení nabízí.

Viděl jsem, že pro mnohá jiná PDA existují i kabely, které z USB "tahají" napájení a přivádí je na příslušný konektor, ale protože u MDAC doma standardně používám pro synchronizaci i dobíjení kabel USB-miniUSB, tak jsem nečekal, že bych musel ještě něco speciálního hledat.

Jenže - připojil jsem MDAc přes zmíněný kabel USB-miniUSB a nic. MDAc neindikuje nabíjení a ani podle stavu baterie v systému se nezdá, že by se něco dělo. :((

Jsem z toho zmaten... Že bych musel nějak přebastlit ten kabel? Či že by ten výstup na tom adapteru byl nějaký nestandardní, že je na jiných pinech a MDAc to tedy neindikuje?

Uvítám každou radu...

Zdenek
Surgical (2364)|22.7.2005 15:55
Hm to mas jednoduche, ten adapter zrejme dava nejaky smesny miliampery, ktery staci, aby utahly nejakou LEDkovou svitilnicku apod. Original (teda, HAMA, ale oficialne koupena v prodejne T-Mobile) cigaretova nabijecka me stala tusim 264 Kc a nemam s ni v aute nejmensi problem. Nabiji :)
Surgical (2364)|22.7.2005 16:02
Jeste si dovolim maly doplnek. Koupil jsem v bazaru na mobily husi krk s univerzalnim drzakem (vedou to nejaky Ukrajinci), kvalitou a provedenim me prisel rovnocenej s Dicotou, jen cena byla.....150 Kc. Prisavka prisava velmi slusne jak na sklo tak na centralni sloupek lehke chveni pomerne dlouheho krku jde vyresit jeho predpruzenim a pevnou oporou zadni casti drzaku o palubni desku, jen jsem na zadni plochu drzaku nalepil kus filce, aby se nedrel plast o plast. Kdyby byl jeste preklapeci do horizontalni polohy, tak nema chybu :) Ale za 150 Kc nemuzu holt chtit vsechno:)
bubo_ce4you (151)|22.7.2005 21:32
[QUOTE="Surgical"]Hm to mas jednoduche, ten adapter zrejme dava nejaky smesny miliampery, ktery staci, aby utahly nejakou LEDkovou svitilnicku apod. Original (teda, HAMA, ale oficialne koupena v prodejne T-Mobile) cigaretova nabijecka me stala tusim 264 Kc a nemam s ni v aute nejmensi problem. Nabiji :)[/QUOTE]

Dle technických parametrů je výstup 5,5V 700 mA, což není tak málo. A s doplněním o příslušný kabel to dobíjí i mobily...
Surgical (2364)|25.7.2005 15:11
Nabijecka original sitova i cigaretova od Hamy nicmene udavaji, ze na 5V davaji 1A...opravdu si myslim, ze tech 700mA bude asi malo....
ZdenekP (224)|28.7.2005 00:10
No nevim. Právě řeším stejný problém. Koupil jsem CL adapter s USB v Cybexu a take mi nenabiji. Ten proud mě taky napadl, tak jsem vyštrachal zdroj s USB (do 220V), který mi zbyl z Palma, a taky to nejde. A umi až 1,5 A.:(
Stanik_ce4you (77)|22.11.2005 10:53
Problém byl vyřešen již v jiném fóru (nechce se mi ho teď hledat) a jedná se o chybu ve starších ROM na MDAc. S novou by mělo vše korektně fungovat.
climber (3)|7.6.2007 08:27
Já si to taky koupil a mám FTS Loox T830 a taky mi to nenabíjí.:no: