Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Váhám mezi Dynavixem a TomTom Navigator 5 Europa Plus. Co koupit?

karlic (707)|20.7.2005 11:00
Váhám mezi Dynavixem a TomTom Navigator 5 Europa Plus.
TomTom Navigator 5 Europa Plus je kompletně v češtině, s českou aktivní navigací, 3D pohled, pěkné pokrytí ČR, pokrytí celé Evropy, perfektní vzhled, ovládání a spolehlivost. Spousta funkcí navíc oproti Dynavixu.
O Dynavixu se píše zde
Co mi doporučíte ke koupi a proč?
tortoise (546)|20.7.2005 11:09
Tak já bych přispěl svou troškou do mlýna, znaje TT5 z vlastních očí.
Výhody TT5:
* 420MB data s mapami SRN, CH, P, CZ, A podrobně + komplet zbytek západní Evropy průjezdní, to prostě nemá chybu
* výborný 3D pohled
* stabilní (až na práci s POI)
* obrovská uživatelská základna = relativně odladěný soft, který to, co dělá, dělá dobře.
* za 200 EUR to prostě nemá chybu, zvláště pokud se Dynavix nabízí za 266 EUR pouze ČR

Nevýhody TT5:
* velká firma v Holandsku = rozhodně méně pružná řešit připomínky českých uživatelů
* mapy nejdou rozdělit, takže chci-li podrobně CZ, musím mít na kartě 420MB dat i s podrobnou SRN, CH, P a A
* někomu zlobí POI i po upgrade na 5.10
* chybí řada přívětivých fcí, jako např. možnost náhledu trasy pro cesty plánované itinerářem, možnost trvale označit nějaký úsek jako neprůjezdný (pokud je tam třeba 2 roky výluka), aby mě přes něj navigace pořád nevodila apod.
* méně podrobné mapy než Dynavix (dle ohlasů majitelů).

Osobně bych asi volil TT5 a to kvůli ceně, 3D pohledu(k nezaplacení), velikosti dat a celkové odladěnosti programu
hybo (3107)|20.7.2005 12:13
muj nazor jiz znas, nestihnul jsem to okopcit sem, tak v skratce, vzhledem k duvere v budoucnost produktu a jeho vylepsovani diky mozne komunikaci s vyrobcem bych volil Dynavix...tomtom se jiz prodava vice mene sam a asi jim to staci, vzhledem k nekomunikaci o cemkoliv...jako PalmTopNL byli jeste aktivni, ted jiz ne...
ladin2 (57)|21.7.2005 03:05
mám verzi tom tom pro kamiony a tam mám podrobnou mapu česko-slovenska až na urovni silnic třetí třídy tedy skoro všechny a ktomu i softver GPS pro spojení s GPS vysilačem pomocí bluetoth, každa mapa země ma tři verze velikosti-podrobnosti detailu mapy a ještě jine detaily a upravy mapy podle potřeby mám je v 6 jazykových mutacích ale čeština mi tam chybí jinak je tam celá evropa celkem má CD 680 MB všeliakých aplikací k mapám a map jako takových.kolegaktery mi to sehnal mi o tom řekl že je to profi verze která není běžně ke koupi na trhu používaji je velké firmy a je fakt dobrá jednotlivá mapa zabere 2-7 MB paměti podle velikosti dane země takže není problem je mít na PDA podle potřeby. ja ted mám na pda - rakousko . italii a česko-slovensko ladin2
hybo (3107)|21.7.2005 07:23
nejmenuje se to, co mas nahodou RoutePlanner Millenium? ;)
karlic (707)|21.7.2005 19:49
Tak jsem zvolil TomTom a jsem absolutně nadšen. Je to nejlepší navigační SW, jaký jsem kdy měl. Perfektní rychlost, super grafika, české menu, česká hlasová navigace, uživatelské body zájmu (lze dokopírovat od jiného uživatele benzinky, hospody, atd.), automatická změna měřítka a hlasitosti vůčí rychlosti, automatické zapnutí a vypnutí bluetooth podsvícení a podržení zapnutí, spousta užitečných funkcí. Doporučuji přečíst manuál, jelikož SW skrývá spoustu funkcí. V zahraničí též napojení na dopravní informace a počasí. Opravdu skvělé.
libor_m (1026)|25.7.2005 13:36
[QUOTE="karlic"]V zahraničí též napojení na dopravní informace a počasí.[/QUOTE]
Jen škoda, že dopravní hlášení a počasí jde tahat jen přes GPRS :mad:
anicka.balounova (165)|25.7.2005 16:21
[QUOTE="libor_m"][QUOTE="karlic"]V zahraničí též napojení na dopravní informace a počasí.[/QUOTE]
Jen škoda, že dopravní hlášení a počasí jde tahat jen přes GPRS :mad: [/QUOTE]

A na to jsi přišel jak?
Já si to normálně stahuji na cestách přes wifi z notebooku.
Akorát si nesmíš zapomínat v PDA/MDA přepínat profil připojení.
To by mne vyšlo asi draho to stahovat přes GPRS v zahr.
libor_m (1026)|25.7.2005 17:11
[QUOTE="anicka.balounova"]
Já si to normálně stahuji na cestách přes wifi z notebooku. [/QUOTE]
OK přes wifi z notebooku. A na ten notebook to dostáváš aktuálně jak :?:
anicka.balounova (165)|25.7.2005 17:24
mdac - kabel k notebooku
notebook wifi kamkoliv do netu

v mdac dam aktualizovat
Peta_ce4you (314)|25.7.2005 17:49
[QUOTE="ladin2"]mám verzi tom tom pro kamiony a tam mám podrobnou mapu česko-slovenska až na urovni silnic třetí třídy tedy skoro všechny a ktomu i softver GPS pro spojení s GPS vysilačem pomocí bluetoth, každa mapa země ma tři verze velikosti-podrobnosti detailu mapy a ještě jine detaily a upravy mapy podle potřeby mám je v 6 jazykových mutacích ale čeština mi tam chybí jinak je tam celá evropa celkem má CD 680 MB všeliakých aplikací k mapám a map jako takových.kolegaktery mi to sehnal mi o tom řekl že je to profi verze která není běžně ke koupi na trhu používaji je velké firmy a je fakt dobrá jednotlivá mapa zabere 2-7 MB paměti podle velikosti dane země takže není problem je mít na PDA podle potřeby. ja ted mám na pda - rakousko . italii a česko-slovensko ladin2[/QUOTE]

co je to za verze "pro kamiony"??
petr22_ce4you (454)|26.7.2005 08:02
Imho FAKE

Mapa nemuze mit 2-7 MB, a o zadne specialni verzi nevi ani autori toho sw

Chtelo by to nejaky dukaz o tom ze to existuje - screenshot a pod.
libor_m (1026)|26.7.2005 09:12
[QUOTE="anicka.balounova"]mdac - kabel k notebooku
notebook wifi kamkoliv do netu

v mdac dam aktualizovat[/QUOTE]

Promiň, vyjádřil jsem se nepřesně. Nechtěl jsem napsat GPRS, ale internet. Takže WiFi. To já mám na hx4700 integrované. Ale když pojedu 200km/h přes Německo, tak rozhodně nebudu mít čas nikde honit nějaký WiFi spot.

Je škoda, že to nepodporuje TMC, třebas v CF kartě :((