Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb Pocket Plus v.3.0.0

Milan Švec (938)|20.7.2005 09:11
Build 3888 je k dispozici. Detaily.
Pro majitele předchozí verze 2.x je upgrade do 19. srpna za 9,95 USD (asi +DPH).
Novinky:
Safe Mode for Pocket PC, Icons in Today plug-in tabs, Encryption in File Explorer, "Alt-Tab"-style task switcher, "Open in Background" in Pocket Internet Explorer, Speed improvment
("safe"/zajištěný režim pro ochranu před náhodnými HR, ikony v hlavičkách složek menu - s textem nebo bez něho - až dvanáct na řádku :!:, kryptování zvoleného souboru v nabídce Průzkumníka, přehazování spuštěných úloh klasickým přepínáním dostupným dříve přes Alt/Tab, "Otevři na pozadí" :?: v PIE, zrychlení činnosti).
Otázka, zda to pořizovat těsně před spuštěním WM 5.0.
Ale dávají k tomu ještě zdarma balík témátek, plugin pro Today k zobrazení ikon dokumentů a kdo má, tak ještě Today plugin pro WMPlayer10.

Mně to vyhovuje v kombinaci s Magic Buttonem. Mám rád ovládání spuštěných úloh na malých ikonkách na horní liště. Stejně tak i jednodušší a míň prostoru zabírající ukazatel baterky od MB.
Ale těch dvanáct ikon v řádku jako složky pro seskupení dalších ikon pro cokoliv, to mě dostalo.
Zkuste trial. Je na patnáct dnů.

hybo (3107)|20.7.2005 09:15
no jo, 12 slozek a co pak do nich? Ja mam na Today 12 ikonek a to bych klidne pulku mohl vyhodit a staci mi to ;) jinak s tim DPH... jak kde, treba na handango se DPH plati, pocketgear ne...
Milan Švec (938)|20.7.2005 09:33
Správná otázka, co do těch složek. Taky mi to chvíli (několik roků) trvalo, ale už to jde.
Viz ty ikony nahoře. Vždy je pod nimi SW, který poskytuje
1. informace o systému (a jeho ovládání)
2. využívání internetu
3. pracovní PIM informace (kontakty, kalendář, další data atd.)
4. záznamy (poznámky, zvuk, foto)
5. průzkum uložených dat (hledání obsahu, souborů)
6. zpracování a prohlížení grafiky
7. učení se
8. soukromé informace
9. obecné informace
10. poštu
11. uklid uložených dat, SW, systému
12. knihovny (slovníky, e-knihy)

A to tam nemám ještě někde zvlášť video a audio. Někam se ještě vejdou.
Na příklad.
A jde to pak všechno pěkně svižně.
CommanderZ (1798)|20.7.2005 11:38
Musim rict, ze jsem toho cekal vic. Safe mode je externi utilita, kryptovani je v resco file exploreru (a stejne jsem ho pouzil zatim jednou) a na obrazkove zalozky mam podobny nazor jako kolega hybo vyse. :no:
xkovi_ce4you (568)|20.7.2005 12:27
Ikonky nahore v liste dela i wisbar advance.. nevim nevim, zda je to takovy terno oproti 2.5, zkusim trial, zajima me pokrok v IE, tak uvidime ;)
daww (687)|20.7.2005 13:38
[QUOTE="Milan Švec"]Otázka, zda to pořizovat těsně před spuštěním WM 5.0.
[/QUOTE]

Však na stránkách SPB píšou: Windows Mobile 5 Support !!!

Dále nevím jestli si někdo všiml, ale dle screenshotů to vypadá na jakési integrované SPB Diary ? Soudím jen z obrázků. Ty už jsi to Milane zkoušel. Je tam něco takového ?
wisp_ce4you (200)|20.7.2005 13:42
SBP Diary je samostatna aplikace, umoznujici integraci s PocketPlus jako plugin.
PocketBreeze je ale podle meho nazoru lepsi.
daww (687)|20.7.2005 13:50
Vím že je SPB Diary samostatná aplikace, ale nějak mi uniká ta integrace. U SPB Diary 1.5 spolu SPB Plus 2.5 žádná taková možnost není a na stránkách SPB Plus 3.0 nic nepíšou. Jak to tedy je ????
Pavlucha (1496)|20.7.2005 13:52
[QUOTE="daww"]Vím že je SPB Diary samostatná aplikace, ale nějak mi uniká ta integrace. U SPB Diary 1.5 spolu SPB Plus 2.5 žádná taková možnost není a na stránkách SPB Plus 3.0 nic nepíšou. Jak to tedy je ????[/QUOTE]


Jseš si jistej, že tam nic nepíšou ???
wisp_ce4you (200)|20.7.2005 13:55
Viz obrazek
Jednotlive zalozky DIary mas jako zalozky PocketPlus
daww (687)|20.7.2005 14:02
áááááá:D bomba. To mi nějak uteklo. Díky. O důvod víc jít do nové verze.
daww (687)|20.7.2005 18:22
Může někdo poradit, jestli je lepší před instalací nové verze odinstalovat starou (2.5), nebo novou verzi instalovat přes starou verzi ?
Milan Švec (938)|20.7.2005 18:34
Odinstalace staré (2.5) není nutná. Naopak. Použije to původní nastavení.
hybo (3107)|20.7.2005 18:48
Je mozne mit zalozky velke pro stisk palcem? JInak asi tezko budu lovit zalozku, kde mam fotak...nebo treba je mozne automaticky po nejakem case prepnout na main zalozku?
daww (687)|20.7.2005 18:48
Díky, jdu na to. Ještě k SPB Diary jako pluginu. Na stránkách SPB je ke stažení nová verze 1.5.1 a tady už se o tom píše. :)
mad2707 (70)|21.7.2005 08:16
Překlad nabídky Spb Pocket Plus v. 3.0.0. build 3888. Případné návrhy na změny nebo opravy, prosím na moji SZ.
Ivo Pokorný (400)|21.7.2005 08:47
Netusite, zda tato verze pujde take koupit za choice body?
PavelM_ce4you (95)|22.7.2005 11:35
ad Choice body - vyrobce pise, ze ti co poridili predchozi verzi behem 30ti dnu pred uvedenim 3.0, tak ma moznost upgrade zdarma. Vecer jim budu psat, mam predchozi verzi za choice body, dam pak vedet jak to dopadlo.
Ivo Pokorný (400)|22.7.2005 12:19
hm, ja to pred uvedenim nestihl... takze mi asi nezbyde nic jineho, nez fofrem vybrat verzi 2.5
Kato_ce4you (970)|22.7.2005 12:36
Toho jak tady kdosi napsal, jestli ma smysl to porizovat pred vypustinim WM5 - odpoved zni jednoznacne ano. Jak uz Daww napsal, ze maji napsano na strankach, ze to funguje pod WM5, tak ja to muzu akorat potvrdit. Stahnul jsem si to, nainstaloval a funguje - uplne vsechno - i prepinani uloh, stav baterky atd... To vse pod WM5 na MDAII a nepredpokladam, ze by se to WM5 ve finalni verzi nejak extremne moc lisilo. ;)
PLoK (26)|22.7.2005 13:41
V pouzivani PPC som uplny zaciatocnik (hram sa s nim iba 3 den) takze nemam tusenia v com moze byt problem, mozno mi niekto bude vediet pomoct. Mam MDAc s 1GB Apacer.

Ide o zobrazenie indikatora vyuzitia storage card pod PocketPlus v3. Ked to nainstalujem tak ho vidim pod "Main" zalozkou, ak vsak idem upravit danu zalozku (Add/Remove items), tak mi ten indikator zmizne a ja ho tam uz neviem vratit (pod Indicators mam na vyber Battery, Backup battery, Backlight a Memory - vsetko az na backup battery je zaskrtnute).

Karta pri tom funguje normalne, pouzivam tiez Wisbar a ten ju normalne vidi ked kliknem na ten Battery/Memory gombik.

Viete poradit?
CommanderZ (1798)|22.7.2005 14:19
Je to ten memory, pak ty nastaveni odklepnes a podrzis na tom nove vytvorenym indikatoru stylus. Vybali se ti menu a tam si vyberes SD kartu :yes:
PLoK (26)|22.7.2005 14:28
V tom menu mi dava na vyber iba

Free program memory
Free storage
Total free

:?
beecher (9270)|22.7.2005 14:34
A vidi vubec tu vasi SD kartu operacni system? Treba ve File Exploreru?
CommanderZ (1798)|22.7.2005 14:35
Aha, tak sorry, jsem si to s necim splet. Ted jsem si P+ znovu nainstaloval a mam tam pod memory jeste tri karty. Zkousel jsi soft reset?

Popripadne smazat a znova nainstalovat ten P+?
Pavlucha (1496)|22.7.2005 14:37
Compact má s Pocket Plus 2.5 a výše problém. Ta karta se nezobrazuje pravděpodobně nikomu s MDAc.
Crusader_ce4you (624)|22.7.2005 14:40
[QUOTE="PLoK"]Mam MDAc s 1GB Apacer.

Ide o zobrazenie indikatora vyuzitia storage card pod PocketPlus v3. Ked to nainstalujem tak ho vidim pod "Main" zalozkou, ak vsak idem upravit danu zalozku (Add/Remove items), tak mi ten indikator zmizne a ja ho tam uz neviem vratit (pod Indicators mam na vyber Battery, Backup battery, Backlight a Memory - vsetko az na backup battery je zaskrtnute).

Karta pri tom funguje normalne, pouzivam tiez Wisbar a ten ju normalne vidi ked kliknem na ten Battery/Memory gombik.

Viete poradit?[/QUOTE]

Mám obavy, že stále platí tento problém ( zdroj FAQ přímo z SPB stránek):

After installing Pocket Plus on my XDA II (MDA II or i-Mate) I can't see storage cards indicators.

The current build of XDA II ROM contains a bug that can cause a hard-reset when a program reads data from a storage card. Due to the bug in ROM, accessing storage cards may cause complete data loss on XDA2 compatible devices. More often it happens with programs that access a storage card in a timer (like Spb Pocket Plus). There are no known solutions for this problem so we have had to disable the showing storage cards indicators on XDA II. We'll enable this feature when HTC fixes this bug in their ROM.

Edit: Holt Pavlucha byl rychlejší a stručnější než já :D
PLoK (26)|22.7.2005 14:44
Karta funguje normalne, softreset nepomohol, vybratie a znovu vlozenie karty tiez nie. Skusim neskor este raz znova nainstalovat PP (jednoduchy reinstall to tam nevrati, musim odinstalovat a znova nainstalovat).

No nic, pokial ma len taketo problemy budu trapit tak to este prezijem :))

EDIT
Aha... vdaka za info. Ten FAQ som prebehol ale asi velmi rychlo lebo toto som prehliadol.
bubo_ce4you (151)|24.7.2005 00:20
[QUOTE="Pavlucha"]Compact má s Pocket Plus 2.5 a výše problém. Ta karta se nezobrazuje pravděpodobně nikomu s MDAc.[/QUOTE]

Rád bych se zeptal, zda MDA Compact nemá s Pocket Plus více problémů. :((

Zkusil jsem ho nainstalovat a teď se musím přiznat, že mi Compact občas podivně zatuhne - buď tak, že přestane jít stisknout křížek a nedá se dostat k přepínání úloh, či v Pocket IE při otevření Pocket Plus menu (když chci otevřít nové okno)... Samozřejmě nevím s jistotou, je-li to jeho práce, ale zatím to na to dost vypadá... :(

BTW - nemá někdo tip na jinou podobnou utilitu, která by podobně elegantně uměla zavírat jednotlivé programy (mimo Wisbar Advance)?

Pavlucha (1496)|24.7.2005 01:30
Podívej se sem. Je tam více utilit, vše free. ;)
CommanderZ (1798)|24.7.2005 08:50
[QUOTE="bubo"][QUOTE="Pavlucha"]Compact má s Pocket Plus 2.5 a výše problém. Ta karta se nezobrazuje pravděpodobně nikomu s MDAc.[/QUOTE]

Rád bych se zeptal, zda MDA Compact nemá s Pocket Plus více problémů. :((

Zkusil jsem ho nainstalovat a teď se musím přiznat, že mi Compact občas podivně zatuhne - buď tak, že přestane jít stisknout křížek a nedá se dostat k přepínání úloh, či v Pocket IE při otevření Pocket Plus menu (když chci otevřít nové okno)... Samozřejmě nevím s jistotou, je-li to jeho práce, ale zatím to na to dost vypadá... :(

BTW - nemá někdo tip na jinou podobnou utilitu, která by podobně elegantně uměla zavírat jednotlivé programy (mimo Wisbar Advance)?

[/QUOTE]

Nepouzivas vice utilit aplikujicich se na krizek? Dystak zkus v P+ deaktivovat ten vylepsenej krizek. Poznas tim, jestli to dela on nebo ne.
freeman_ce4you (428)|24.7.2005 14:18
Nainštaloval som tie ikonky navyše má ich byť 200 a nikde ich nevidím :( :?:
freeman_ce4you (428)|24.7.2005 14:49
už sú tam
Surgical (2364)|25.7.2005 20:13
Zobrazeni StorageCard v Spb PocketPlus 3.x

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Spb Software House/Pocket Plus

key ShowStorageCard je defaultne 0 (0x00000000)
po editaci na 1 (0x00000001)

a softresetu se v nabidce panelu
Spb PocketPlus/Main objevi po vyvolani Add/Remove Category Indicators Storage Card 1 az 3 Indicator nezanickovane. Po zanickovani Storage Card 1 Indicator se na Main panelu na plose Today objevi pozadovana ikona s procentualnim vyuzitim karty.
Pokud je zadouci znazornit absolutni hodnotu, lze v registrech najit a zmenit prislusnou polozku (ShowProcent nebo ShowFree) ve vyse uvedenem stromu pod polozkou

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Spb Software House/Pocket Plus/3/StorageCardPanel.

Zbyva posledni varovani. Je popisovan bug samotnou Spb, kdy je mozne, ze pri nacitani pluginu Today s pristupem na pametovou kartu je mozny HW reset stroje s pochopitlenymi dusledky. Tedy, zalohovat, zalohovat a jeste jednou zalohovat.

P.S. me se jeste HW reset za tyden pouzivani nestal.....
Pavlucha (1496)|25.7.2005 21:11
:yes: Funguje - taky zatím bez HR ...
Wayne_ce4you (199)|27.7.2005 18:35
Je libo nové ikony?
Crusader_ce4you (624)|28.7.2005 22:05
uff, tady jsem trochu bezradnej. Jak se ty ikony instaluji??
Crusader_ce4you (624)|28.7.2005 22:06
Uz to mam, jsem trouba :sarcastic:
PavelM_ce4you (95)|29.7.2005 20:31
ad Choice body - takze dnes mi odpovedeli, ze pokud jsem "koupil" starsi verzi za choice body do 30 dnu pred uvedenim 3.0, tak muzu upgradovat zdarma a poslali reg. kod.
simir_ce4you (274)|31.7.2005 13:04
Mam problem s instalaci ikon kdyz je prekopiruji do spb pocket plus nikde je nevydim,poradte prosim

EDIT (moderator): Stacil SR.
simir_ce4you (274)|31.7.2005 16:59
No pratele ikony sice v oda mam pomohl SR,ale mohu je zmenit jen kdyz jsou ikony velke naopak kdyz chci ikony zmensit ty nahrane nefunguji,proc?Nejde mi to do palice:((
strojvudce (390)|31.7.2005 18:14
Tak jsem na tom úplně stejně.:?:
daww (687)|1.8.2005 07:22
Řekl bych, že je to tím, že zde nabízené ikony jsou velikosti 32 a 64 (předpokládám že pro VGA rozlišení). My chudáci bez VGA bychom asi potřebovali, aby byly ikony velikosti 16 a 32. :D Šlo by s tím něco udělat ?
Wayne_ce4you (199)|1.8.2005 07:59
[QUOTE="daww"]Řekl bych, že je to tím, že zde nabízené ikony jsou velikosti 32 a 64 (předpokládám že pro VGA rozlišení). My chudáci bez VGA bychom asi potřebovali, aby byly ikony velikosti 16 a 32. :D Šlo by s tím něco udělat ?[/QUOTE]

Tak je zkuste v nějakém editoru zmenšit. Mě to tedy jde.
Zkuste tohle. To jsou mnou zmenšené.
daww (687)|1.8.2005 08:15
Super. Už jsem je taky zmenšil a vše funguje tak jak má.
Mám ale jeden dotaz. Jedna věc mi nejde, jsem asi truhlík:))
Nešly by spojit původní ikony (mohu zaslat) s těmi novými ? V SPB jsem nikde neobjevil možnost nalistovat jiné ikony a ty původní nejsou také k zahození:D
Zdenek Malinsky (9781)|1.8.2005 09:07
Rozšíření pro SPB P+ 3.0 zdarma
Pod tímto názvem vyšel dnes článek na palmserver.cz - je v něm zmínka o Spb Folder (zajišťuje rychlý přístup k často editovaným dokumentům), Spb ToPlay (rozhraní pro ovládání přehrávání hudby s Windows Media Player 10) a sadě 64 ks nových ikon. V článku jsou přímé odkazy ke stažení.
Věřím, že už máte dávno staženo a využíváte, ale přeci jen, kdyby někdo náhodou...
hybo (3107)|1.8.2005 09:26
ToPlay jsem zkousel v sobotu a nesel...
daww (687)|1.8.2005 09:51
U ToPlay píšou, že je jen pro WMP 10. Ten já bohužel nemám.:(
Nevíte někdo, jestli se nové ikony sloučí s těmi stávajícími nebo je nahradí ?
Jinak to jsou ikony, které se standartně nabízejí pro záložky. Nechápu, proč program nepoužívá jeden zdroj ikon :sarcastic:
Wayne_ce4you (199)|1.8.2005 14:25
[QUOTE="daww"]Nešly by spojit původní ikony (mohu zaslat) s těmi novými ? V SPB jsem nikde neobjevil možnost nalistovat jiné ikony a ty původní nejsou také k zahození:D [/QUOTE]

Samozřejmě že to jde. Mám to udělat?
simir_ce4you (274)|1.8.2005 14:38
wayne: ze se ptas,co nejdrive:yes: :yes: