Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaký máte notebook?

samsanek_ce4you (37)|18.7.2005 22:34
Ahoj lidi!!!!
Zajimalo by me, jestli mate notebooky i kdyz mate PDA? Mam PDA a do budoucna si chci koupit notase, tak nejspis PDA prodam, protoze si myslim, ze by byl uz tak trochu zbytecny. Jake mate popripade zkusenosti s notebooky IBM?
Diky.:)) :)) :)) :)) :))
kuba78 (42)|18.7.2005 22:43
no krome pda mam este IBM T41. predtim sem mel IBM X20 a mel sem v ruce spoustu dalsich, od rady R, X, A po T. muj dalsi ntb bude taky IBM z jistych duvodu :-))
mel sem v ruce i jine ntb znamych i mene znamych znacek, ale IBM je nejlepsi. neni to reklama je to fakt. odolnost uzasna - zkusenost moje o mych kolegu v hodne velke firme, vsichni IBM ntb. ergonomie super. design se nekomu zda archaicky,me nadherny.
bohuzel ibm uz ntb prestava delat, nikdo poradne nevi jak to bude vypadat dal s kvalitou a s vyvojem, a to ani lidi u IBM, ver mi.
jinak neprodavej PDA, ja mam kdome looxe a ntb este velke PC. looxe mam na navigaci do auta a takovy kapesni mrcaseni kdyz se mi nechce vytahovat ntb, cteni knizek, mlada mi ho obcas ukradne a masi karty a pod. ntb je pracovni nastroj, je firemni. krom toho mam este to velke PC na to abych si obcas zahral nejake hry (coz uz skoro vubec nemam cas) pripadne ho mam spojeny este s TV na divx filmy a tak. krom toho mam doma pevnou linku 2MB rozvedenou pres wifi na ten ntb a looxe sem tak trochu hracicka :-))
PC pouzivam relativne malo, ntb porad, looxe taky skoro porad takze se to relativne vhodne doplnuje. krom toho synchronizuji kalendar, kontakty, tasks mezi outlukem-lotus-mobil-loox
samsanek_ce4you (37)|18.7.2005 22:53
Diky za nazor. IBMka se mi taky libi, design stridmej, ale ma to neco do sebe. Bohuzel budu mit jen na radu R51 nebo i mozna na R52, ale i ta je fajnes.
:yes: :yes: :yes: :yes:
hybo (3107)|18.7.2005 22:53
let ajsem mel jak PDA, tak NTB...vzdy jen subnotebooky, prave pro renositelnost...ale nikdy jsem nemel pocit, ze notebook nakradi PDA...to muzes mit porad u sebe, notebook ne...PDA zapnes a jedes, notebook cekas treba pul minuty...PDA vemes do dlane a muzes pracovat, notebook potrebuje podlozku, stul, nohy, ...prost ejsou to jina zarizeni...po tom, co jsem presel na MDAc jsem se notebooku zbavil, protoze jiz nebyl potreba...ted mam prvne v zivote PC (tedy svoje vlastni...) a nestalo se, ze by mi ntoebook chybel...co se tyce znacky, nabizim a prodavam zakaznikum co si reknou, ale osobne bych si nekoupi nic krome IBM a HP...mozna uz ani HP ne..IBM, pro me znak konzervativnosti, co zmam rad, dela dobre notebooky, ac kvalitou sli dolu, protoze museli konkurovat cenam jinych...
kuba78 (42)|18.7.2005 23:11
Rka jsou dobry, ten HW je podobny jako u Tcek rozdil je v tom ze T je lehci, ma titanovy sasi castecne (nejaka slitina s titanem nikdy sem to poradne nezkoumal) a je slabsi a tak.
Rkem neudelas chybu ale pokud muzu radit, jestli budes kupovat na firmu tak si prikup SP z na 3 roky - stavalo se u R40tek hodne odchazely zakladni desky a to je docela palba. taky USB sloty. nijak dramaticky vuci ostatnim znackam ale dost na IBM. tak trochu neverejne informace ale pravdiva :-)
jinak co se tyce odolnosti, tak na IBM ntb se da spat, da se s nim hodit o zed, prezije pady ze stolu (i zapnuty), da se nosit za vrchni rantl dispeje aniz by utrpelo viko nebo panty (bezne se tak chodi treba na mitinky se zapnutym ntb a drzim za vrchni rantl) a u Tcka kdyz se vrsek poskrabe tak se casem zase sam vyhladi, je to na omak takovy jako mikroplys nebo smirgl nebo jak bych to popsal, neni to hladky ale neskrabe to

co se tyce nazoru ze ntb se da nahradit PDAckem, nevim, porad bych mel asi docela problemy, delam v praci s tabulkama v excelu treba a nejak si to neumim predstavit na QVGA nebo VGA misto na svym 1400x1000 displeji. a klavesnice u IBM ntb je neprekonatelna. win klavesy mi nikdy nechybely. krom toho touchpad sem skoro nikdy nepouzil, klitoris je podle me lepsi
hybo (3107)|18.7.2005 23:15
ono PDA neni na beznou praci, je to doplnek, kdyz to jinak nejde...ale kdyz je potreba, lze to...jiz jsem videl i to, jak novinar byl na konference jen s PDAcke a externi klavenici...zaznamenaval pres PDA zvuk, psal si poznamky...pak v prestavce vybehnul na chodbu, vzal bagetu, sednul ke stolu a zacal pracovat...napsal a odeslal...vec donedavna nemyslitelna...
ipf (2136)|18.7.2005 23:19
[QUOTE="samsanek"]...Jake mate popripade zkusenosti s notebooky IBM?... [/QUOTE]

IBM jsem měl před osmi roky, v dobách, kdy se ještě uvádělo: "kompatibilní s IBM". Bohužel, vše fungovalo se vším, kromě notebooku IBM. Takže jsem přesedlal ke konkurenci a jsem spokojen.
charles_ce4you (18)|19.7.2005 01:18
Já jsem si přivezl z USA Compaq Presario2108. Nic extra, ale je spolehlivej. Uz ho mam rok a jeste s nim nebyl sebemensi problem (kdyz nepocitam skolabovani po updatu na Win XP SP2 :-) ). A to bezi cca 8 hodin denne.
Akorat me stve ze ma pomale USB. Jinak s NT jsem uplne nahradil stolni PC a uz bych nemenil.
hybo (3107)|19.7.2005 07:21
[QUOTE="charles"]
Akorat me stve ze ma pomale USB. [/QUOTE]

sice OT, ale muzes zkusit PCMCIA kartu s USB2.0 porty...
Andilek (173)|19.7.2005 09:27
No me rukama proslo asi 8 IBMek a vsechny umrely na zakladni desku. Ta zkusenost me odradila, ackoli podle referenci jsou IBM nej.
Osobne jsem sel do DELLa. Nestezuju si, vse funguje a rozhodne to neni spatna masinka.
Nahrada za PDA to je a neni. Zalezi, k cemu PDA pouzivas.
1) Doba pouzivani NB v rezimu baterky ~4-5 hodin, u PDA ~8hodin
2) PDA mas stale v standby a rve na tebe ze mas neco delat, NB takhle nefunguje
3) PDA se lip nosi do spolecnosti a rovnez se lepe ve spolecnosti pouziva. Vytahovat NB trebas o prestavce v divadle je dost nespolecenske, PDA nikoho nepohorsi.
4) Navigace na PDA je jiste praktictejsi nez na NB (nejak si nedovedu predstavit 15,4" displej na palubce)
charles_ce4you (18)|19.7.2005 13:53
[QUOTE="hybo"][QUOTE="charles"]
Akorat me stve ze ma pomale USB. [/QUOTE]

sice OT, ale muzes zkusit PCMCIA kartu s USB2.0 porty...[/QUOTE]

zkoušel jsem, ale nefunguje. Nevim jestli to je kartou nebo slotem PCMCIA.
Wuffi (1599)|19.7.2005 14:05
Mam HP nc6120 a naprosta spokojenost. Slusny vykon i vydrz.
Pavel Koza (4761)|19.7.2005 15:54
Diskuze presunuta do offtopic fora.