Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Komunikace: Jak nastavit připojení k Internetu (GSM, GPRS...)

Pavel Koza (4761)|14.2.2002 10:33
Tato diskuze je ke článku, jehož plné znění naleznete na adrese pod uvedené níže:

.../articles/_redirect2first.asp?TopicID=7
Pavel Koza (4761)|14.2.2002 11:09
A jeste jedna vec - chci do clanku doplnit seznam doporucenych telefonu, ale nechci tam psat bludy. Mohl by mi kazdy, kdo ma mobil + PDA a pouziva to k datovym prenosum, napsat 2-3 vety o tom co ma a jak to funguje? Jestli bez problemu, jestli to pada atp. Dik[:D]
habrda (43)|14.2.2002 20:10
Pouzivam Nokii 6310 a Compaq iPaq 8370
- obe zarizeni spojuji pomoci Bluetooth. Obcas se mi stava, ze po ukonceni spojeni jej nelze znovu navazat a je nutno vypnout a zapnout telefon
- k pristupu na Internet vyuzivam Eurotel a GPRS. S GPRS nastava temer vzdy podobny problem jako s Bluetooth - pro navazani noveho spojeni je nutno "restartovat" mobil.
- jen poznamka k nastaveni GPRS - mam nastaveno pouze cislo *99***1#, nemam nastaveny servery DNS ani AT retezec a chodi to stejne
- pouzivam tyto zarizeni pouze nekolik dni a zatim se mi nestalo, ze by spojeni spadlo


Fik_ce4you (88)|14.2.2002 22:56
No ja pouzivam Jornadu 525 v kombinaci s Ericssonem R520m - propojeni je pres INFRA. Mam stejnou zkusenost jako kolega s Nokii a Compaqem - po pouziti GPRS se podruhe uz neda spojit a musi se telefon vypnout a zapnout.

Spojeni je velice stabilni. GPRS je uplne bez problemu. Prusvih je s vysokorychlostnimi prenosy - nefunguji mi stringy a jedu jen na 14.4 Jakmile zadam string na 28.8 tak mi to napise no carrier a smytec.
null (0)|16.2.2002 16:04
Takze- pomerne kratce mam aktivovane GPRS u Ceskeho Mobilu. Zarizeni pouzivam Ipaq 3630 s CE 2002 a Ericsson T39 (pres IRDa). Nastavil jsem si vse jak jsem se docetl na gprs foru- stranky k tomuto ucelu zrizene Oskarem a nefungovalo to- telefon zobrazoval hlasku "pripojuje se" a vic nic... Zavolal jsem tedy na Helpline, kde jsem se dozvedel, ze to pracovat nebude- ze to zkousi, ale nejde to a s win CE chodit nebude!! Odkazali mne na Win 98 (de facto stolni pc a notebook) a na moji reakci, ze tim se znacne snizi mobilita celeho "produktu", nebyli schopni nijak produktivne reagovat. Kratce pote, co jsem se toto dozvedel, se "to" samo bez jakychkoliv zmen chytlo. (Pro nove uzivatele staci opravdu nastavit jen ipaq podle zmineneho navodu a pak jen zkouset a zkouset)Zatim mi konekce zatim ani jednou nespadla, funguje to i bez restartu telefonu, ale abych pravdu rekl- celkova vyuzitelnost (v souvislosti s pojmem "mobilni kancelar" je miziva- alespon se mi to prozatim zda).
Hezky den preji
VanJ_ce4you (57)|21.2.2002 11:40
Ja mam iPAQ 3850 a T39m. Kedysi som skusal GSM data cez R320 a Generic IrDA, islo to. Nedavno som nainstaloval Update1, a ked to skusam znovu s T39 nejde to. Prehodil som aj simku do stareho R320 a tiez to neslo. Inac robi to to iste, vytvori spojenie k mobilu, ten zacne vytacat (displaej: Volam 01913) a do troch sekund to spadne. Potom to iPAQ skusi este raz ale s tym istym vysledkom. Nakoniec sa objavi sprava, ze pod tym cislom nie je ziadna odpoved hostu. Zaujimave je, ze ked to cislo zadam rucne, tak ho vytoci aj spoji s ISP... Inac pytal som sa na Compaq support fore, a este sa mi stale neozvali (6 dni). Na tom fore bol tiez niekto, komu to padalo s 3870 cez BlueTooth takisto. Typoval by som na problem s Update 1. Ma este niekto podobny problem? Pripadne ho vyriesil?
Dodatok: Ked som nastavil AT prikazy(Extra -dial string modem commands) podla clanku, mobil ani nezacal vytacat.
null (0)|22.2.2002 18:15
Mam iPAQ 3870 a Siemens ME45. Po instalovani Servis packu 1 vsechno funguje v pohode, akorat mam pocit, ze trosku pomaleji nez kdyz jsem mnel iPAQ 3630 se stejnym mobilem. Jinak pred Servis packem jsem musel pred kazdym spojenim vypnou a zapnout mobi.
null (0)|26.2.2002 15:48
Zkus uplne vyhodit jakekoliv AT stringy z inicializacniho retezce ... mne po nainstalovani update zacalo fungovat GPRS (prestalo to switchovat DNS), ale na druhou stranu mi prestalo pres irda chodit HSCSD (zatim jsem to nezkousel pres bluetooth).
null (0)|26.2.2002 15:51
Zajimalo by mne, jaka je rychlost prenosu vetsiho souboru prostrednictvim bluetooth z pocitace do pocketpc. Doufam ze to neni opet omezeno rychlosti serioveho portu na 115kb?!
VanJ_ce4you (57)|26.2.2002 15:56
Hmm.. to som samozrejme skusal - zidany uspech. Ale ak by mi fungovalo GPRS, tak by mi to nevadilo, lenze tu (na zlej strane Moravy) GPRS este nie je... Pokial viem, tak HSCSD je nieco ako dial up, tak mozno preto. Inac, neviem ci som to spomenul, ale na Compaq Fore niekomu neslo tak isto BT (bluetooth).
Pavel Koza (4761)|26.2.2002 16:27
[QUOTE]Zajimalo by mne, jaka je rychlost prenosu vetsiho souboru prostrednictvim bluetooth z pocitace do pocketpc. Doufam ze to neni opet omezeno rychlosti serioveho portu na 115kb?![/QUOTE]
Ne, melo by to bejt neco pod 1Mbit.
Tom Klicnik (2)|27.2.2002 07:22
Používám iPAQ 3850 s telefonem Ericsson R320s (před tím R310s+DI28). Spojení přes IR fungije bez problémů, potíže jsem měl pouze se správným nastavením telefonického připojení... Ale to už jsem nastavil dobře. Připojuji se přes Oskara do Radiomobilu, dost to ždímá peněženku[:(] Do budoucna bych rád upgradoval telefon na GPRS, ale to až tak za půl roku nejdřív, R320 mám teprve tři týdny[;)]
VanJ_ce4you (57)|27.2.2002 09:40
[QUOTE]Používám iPAQ 3850 s telefonem Ericsson R320s (před tím R310s+DI28). Spojení přes IR fungije bez problémů...[/QUOTE]
A mas nainstalovany End User Update 1 pre PPC2002 ? Mne to pred nim tiez fungovalo...
null (0)|27.2.2002 18:13
používám iPaq 3870 a Ericsson T68 propojené přes BlueTooth. Problém je, že i při správném nastavení iPaq vytočí, T68 oznámí "připojuji", ale poté T68 oznámí "požadavek GPRS odmítnut". Na datové hot-line Paegasu neumí odpovědět v čem je problém.[:mad:]
Wosonj (10)|1.3.2002 00:42
Pripojeni na net pres ActiveSync

Jde nastavit pripojeni tak, abych mohl pouzivat Internet z IPaqu s PocektPC pres normalni pripojeni kabelem k PC?

O co mi jde: rad bych aby se mi pri synchronizaci stahla posta ze serveru. Vim ze to jde via MS Outlook, ale prechazet na tuto obludu kvuli tomu rozhodne nechci - staci mi aby se posta vzdy stahla z POP3 serveru a abych mohl pripadne odeslat napsane odpovedi.

Zkousel jsem vytvorit neve Connection, kde jsem do Name Servers zadal parametry pripojeni stolniho PC (DNS servery) Pocket IE se sice tvari, ze jako nejake pripojeni ma, ale pak vyhodi hlasku ze nemuze najit server (podle doby odezvy soudim, ze odesle naslepo pozadavek na DNS a pak to time-outne). To jsem celkem cekal - myslim ze k tomu bude potreba nejaky chytry SW, ale na zadnem serveru jsem nic podobneho nenasel.

Prece to nejak musi jit!

Namety vitany...
Tom Klicnik (2)|1.3.2002 08:23
Chtel jsem to instalovat, ale nepodarilo se mi to stahnout. Nastesti[;)]
DD_ (331)|1.3.2002 15:48
Samozrejme ze to jde celkem bez problemu. Sam to pouzivam.
V ActiveSync/Option/Rules je posledni volba Pass through a v tej se to cele nastavi.

[:cool:]
Wosonj (10)|2.3.2002 00:18
Kde ze se to da nastavit? Na PC mam v ActiveSync/Options/Rules jen nastaveni konfliku a konverzi. Ani nikde jinde jsem to nenasel.

Na PocketPC jsem nastaveni ActiveSync ani nenasel.

Verze ActiveSync je 3.1
Pekari (3)|2.3.2002 20:02
Mám T39m a iPAQ3870, operátor ET. Snažil jsem se vše pro GPRS nastavit dle dostupným rad a návodů. Jakmile dám connection chce to po mě ´network log on´. S tím jsem se nikde v návodech nesetkal. Pomůžete mi zjistit, kde dělám chybu? Díky.
Michal_ce4you (1)|4.3.2002 20:15
Používám iPAQ 3630 a Siemens ME45, operátor Oskar - GPRS, vše funguje naprosto bez problémů, jak pošta tak Internet, nebo posílání SMS psaných na iPAQu. Komunikace probíhá přes IRDA. Ještě používám notebook Siemens Lifebook, tam se mi nepodařilo rozchodit infra, pouze přes kabel, ale není to telefonem, ten samý problém mím při připojení tiskárny Canon BJC50.
R@Y (0)|6.3.2002 14:39
Vyzkoušel jsem vytáčené připojení s Casio Cassiopeio E-15 a Ericssonem R320s přes IrDA. Všechno funguje jak má. Jen je potřeba ztáhnout z www.sonyericssonmobile.com ovladač modemu. Používám Eurotel.
VanJ_ce4you (57)|6.3.2002 16:04
[QUOTE] ...je potřeba ztáhnout z www.sonyericssonmobile.com ovladač modemu..l.[/QUOTE]
Nesla by presnejsia adresa? A je to na PPC2002?
R@Y (0)|6.3.2002 16:20
Společnost Sony Ericsson právě předělává stránky a proto funkční odkaz na stránku, kde by se to dalo stáhnou sem nemůžu dát...
Já jsem to ztáhnul z téhle adresy http://wap.sonyericssonmobile.com/emi_download/DI28/InfModem.exe. Časem by se to snad mohlo vyskytovat tady http://wap.sonyericsson.com/emi_download/DI28/InfModem.exe.

Jde o úpravu registru. Podle mě je to funkční na všech Windows CE a Pocket PC systémech.

Tady http://www.cmdj5.host.sk/InfModem.exe si to můžete stáhnou z mého webu dokud nebude www.sonyericsson.com chodit zase normálně.
null (0)|6.3.2002 21:33
Ipaq 3630 + Nokia 7110 přes infra funguje bez problémů. Připojuju se k Paegasu. Mohlo by to být rychlejší [;)].
null (0)|7.3.2002 23:40
Mám kombinaci T39m a iPAQ3630 (CE3.0). Fungují bez problémů a stabilně GSM datové přenosy jak přes IR tak přes Bluetooth. S GPRS u Paegasu válčím už několik dnů. Telefon komunikuje přes GPRS bez problémů, avšak při spojení s iPAQ se na telefonu objeví hlášení "Připojuje se", na iPAQu "Status: Device Connected" a po nekolika vteřinách tvrdé "Disconnected". Nastavení jsem prováděl podle různých internetových stránek a nakonec jsem si vyžádal od Paegasí datové podpory manuál k jimi prodávané stejné kombinaci hardware - a nic. Stále stejný projev. Takže doufám, že přijdu na nějaký způsob jak to rozchodit - nerad bych jen kvůli tomu dělal upgrade na CE2002.[:(]
VanJ_ce4you (57)|8.3.2002 09:02
[QUOTE]- nerad bych jen kvůli tomu dělal upgrade na CE2002.[:(][/QUOTE]
To by sa Ti potom mohlo tiež stať to čo mne, a síce, že sa Ti nepodari spojiť s mobilom vôbec (GSM data). Ale niekede, možno aj tu som počul, že potom zas ide GPRS...[:)]
honza_ce4you (1)|20.3.2002 15:01
Mam Siemens ME45 a Philps Velo 500 s Win CE 2.0. Nevite nekdo jak to propojit?
Diky
VanJ_ce4you (57)|21.3.2002 13:05
Je to trosku mimo, ale zaujimalo by ma, co bezi na tom iPAQu, z ktoreho boli robene screenshoty, ze to vyzera ako Windows XP?[;)]
Pavel Koza (4761)|21.3.2002 13:34
Bezi na tom WIS B@r (takovej spravce programu) a pak skin, kterej jsem stahnul nekde na Internetu... Byla to docela velka stranka, ale uz si nevybavim jaka.
null (0)|5.4.2002 01:33
Mel sem stejny problem s odpojenim a nemoznosti noveho pripojeni. Vyresil to novy update firmware v 6310 na 4.20. Verze 4.10 a 4.15 tuto chybu delali.

Radek Rous
Radul (1)|5.4.2002 01:53
Mel jsem stejny problem s nemoznosti opetovneho pripojeni po korektnim odpojeni. Vyresil to novy firmware 4.20 do N6310. Predtim jsem mel 4.10 a 4.15 a oba meli uvedenou chybu.

Radek Rous
DD_ (331)|5.4.2002 02:51
Add skin urcite muzu slouzit .. XPckove skiny pro WIS Bar mam asi 3 takze je muzu poskytnout .. pripadne se ozvete.

DD
dd@globe.cz
ICQ#5239627
null (0)|5.4.2002 11:52
[QUOTE]Mel jsem stejny problem s nemoznosti opetovneho pripojeni po korektnim odpojeni. Vyresil to novy firmware 4.20 do N6310. Predtim jsem mel 4.10 a 4.15 a oba meli uvedenou chybu.[/QUOTE]
Tak neviem, ci je to aj moj pripad, lebo mne to pred EUU1 fungovalo...
Point (19)|5.4.2002 13:59
[QUOTE]Mám kombinaci T39m a iPAQ3630 (CE3.0). [/QUOTE]

Teď už jen doplnění - po odstranění chyb převzatých z Paegasího manuálu a upgrade CE3.0 na release 1.87 to chodí jako vítr. Až na jednu maličkost - po ukončení spojení je nutno vypnout a zapnout mobil jinak se obět opakuje varianta Status: Device cinnected -> Disconnected.[:sarcastic:]
null (0)|5.4.2002 20:57
Používám Jornadu 568 a nový Sony Ericsson T68i - samozřejmě přes infraport. Spojení využívám často, jak pro web, tak pro mail a musím říct, že GPRS pracuje bezchybně a velmi rychle - myslím, že kombinace těchto dvou přístrojů je ideální (pokud vyloženě netrváte na bluetooth - zatím jsou s ním ale spíš problémy...).
Zároveň využívám i HSCSD (jsem u Eurotelu - a spokojen), což je dobrá volba při prohlížení webových stránek s větším datovým objemem.

Dan [:)]
FILIPS_ce4you (2)|19.4.2002 14:00
Môzte mi prosim poslat navod na vami odskúšaný dátový prenos cez Ericsson R 320. Ja používam Compaq Ipaq 3130 s uvedeným telefónom cez Generic IrDA, ale zatiaľ to len vytočí číslo ISP 01926 a po chvíli sa odpojí. Chcem sa pripájať na internet cez službu In od Orange.
Ďakujem za pomoc [:D]
R@Y (0)|19.4.2002 14:18
null (0)|29.7.2002 07:16
Pokouším se o nastavení, vím že je to rukama, takže se mi hodí každá info, pokud byste mohl napsat ty opravy manuálu od paegasu na adresu pekub@cmail.cz
Díky, zdravím Petr
hybo (3107)|30.7.2002 13:49
skuste , tohle mozna tam bude odpoved
null (0)|17.2.2003 22:08
Ja mam Ipaq 3970 a Nokii 6310i. Chci se pripojit pres bluetooth. Nastavení jsem provedl taj jak je vsude napsano, ale problem je v tom:
1. zacne vytaceni GPRS pripojeni,
2. na telefonu se objevuji spojovani GPRS
3. na telefonu se objevi hlaska, ze je pripojen Ipaq
4. nasledne se na telefonu hlaseni "Hovor 1" a po chvili spadne jak tel. pripojeni tak BT komunikace mezi ipaqem a mobilem.
Nevite nahodou co dal.
Diky Jakub
Jabkin_ce4you (9)|17.2.2003 22:10
jakej mas firmware v telefonu?
null (0)|18.2.2003 08:41
Mám ten nejnovější 5.22
PavelR. (2184)|18.2.2003 09:44
Kdyz vas iPAQ vytaci cislo, mel byste jej na jeho displeji videt; v jakem je tvaru? Nokie sice neznam az tak dobre, nicmene to, ze vam telefon po potvrzeni bluetooth komunikace zobrazi Hovor 1 je podezrele jelikoz GPRS neni CSD prenos, u ktereho bych tuto hlasku ocekaval a kde by byla normalni (u GPRS nedochazi ke klasickemu ustanoveni spojeni, vytyceni cesty, vyhrazeni prenosoveho kanalu atd - tj. neni to hovor v pravem slova smyslu a to ani datovy). To ze vam telefon zobrazuje Hovor 1 je spise znamka toho, ze se modem pokousi ustanovit bezne CSD spojeni - tj. vytaci nejake "nespravne" (proto to rozpojeni) cislo a ne ETSI kod pro inicializaci GPRS.

Znovu ale podotykam, ze Nokie neznam az tak dobre a momentalne si nevybavuji jak hlasi pripojeni GPRS, ale Hovor 1 to patrne neni; kdyz tak mne prosim opravte.

PavelR.
null (0)|18.2.2003 09:57
J asi myslim to same, ale co s tim, kdyz vsechny parametry jsem nastavil dle meho nazoru dobre.
PavelR. (2184)|18.2.2003 10:09
Jake cislo se po spusteni pripojeni vytaci v bubline na iPAQu?

PavelR.
null (0)|18.2.2003 10:43
Presne to ktere mam nastavene.
PavelR. (2184)|18.2.2003 10:52
No to je hezke ... ja jsem spis myslel, abyste to cislo sem vypsal :-)
Mimochodem zkuste se rozepsat vice o vasem nastaveni (tj. operator, tel. cislo, ktere pouzivate atd.). Mate overeno, ze vam GPRS s vasi SIM chodi (napr. wap pres gprs v telefonu) nebo je to poprve co se o GPRS spojeni pokousite?

PavelR.
null (0)|18.2.2003 11:33
Telefonni cislo vytacim ve tvaru *99***1#. GPRS mam normalne aktivovano a projeni k internetu v konfiguraci muj NB - infraport - N6310i funguje naprosto bez problemu. Wap v telefonu pres GPRS je plne funkcni. Operator je Eurotel
PavelR. (2184)|18.2.2003 12:01
Nejdrive vyzkousejte zmenit vytacene cislo na obecnejsi *99#
To CID v *99***1# se pouziva tehdy, odkazujete-li na datovy ucet nastaveny v telefonu (napr. u Ericssonu) popr. operator vyzaduje presny odkaz na konkretni APN (to ale neni pripad Eurotelu). Pak zkontrolujte, zda mate v Extra dial-string modem settings spravne zapsano +cgdcont=1,"IP","internet" (pozor bez AT prefixu).

PavelR.
null (0)|18.2.2003 12:30
Je to porad to same, ja jsem to zkousel s obemi cisly a vzdycky to dopadlo stejne, i ten at prikaz jsem tam mel vlozen, ale porad nic.