Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejoblíbenější software pro Acer n30

Honyk_ce4you (6)|17.7.2005 15:22
Existují různé žebříčky, které hovoří o tom, které freewareové programy jsou nejpopulárnější (nejstahovanější) pro platformu Pocket PC, ale jak jsem zjistil (možná se mýlím - viz moje předcházející téma: Acer n30 a software k němu), tak zdaleka ne všechen lze použít pro Acer n30 (procesor Samsung S3C2410). Proto se vás ptám, které používáte free programy v jednotlivých kategorií pro tento přístroj.

- Video: BetaPlayer (mám vyzkoušeno, funguje)
- Hudba: zatím nemám vyzkoušeno, ale doufám, že bude fungovat Winamp
- Slovnik: hrozně mě mrzi, že se mi zatim nepodařilo nainstalovat žádný pořádný česko - anglický slovník (KapesniSlovnik mi nefunguje)
- Čtení el. knih: je to divný, ale u standardně dodávaného Microsoft Readeru se mi nedaří otevřít žádnou knihu (nevíte jaké formáty umí číst?) Chyba bude ale asi někde u mě, protože v manuálu píšou, že se knihy musí nahrát do nějakého spec. adresáře na handheldu a odtud se budou spouštět. Mně se ale zatím nepodařilo zjistit kam (sorry, mám ho teprve od včerejška). Další aplikace "ubook09d_ppc_arm" se mi nepodařilo spustit - asi opět pro jiné procesory.
- Souborový manažer - chtěl jsem si nainstalovat Total Commander, ale nejde to (ach jo)
- Grafika - nepodařilo se mi nainstalovat xnpocket_xsc na prohlížení fotek. Máte něco osvědčeného, co stojí zato a funguje?
- Hry: já na hry moc nejsem a ani jsem jich moc nezkoušel instalovat, ale máte nějaké oblíbené - vyzkoušené pro tento typ procesoru?
- Jiné např. systémové záležitosti - unzip, antivir (má vůbec cenu něco takového instalovat?), klávesnice, prohlížeče www stránek (jsou nějaké lepší než IE?), témátka pro PPC aj.

Dá se vůbec nějak předem zjistit pro jaký procesor je daný aplikace použitelná. Někde to snad píšou přímo v přikládaných "readme.txt souborech", ale pokud je tam jen exe soubor, tak z toho se to asi nedozvím, že? Víte o nějaké specializované www stránce, kde se dá stáhnout free soft přímo pro n30?
hybo (3107)|17.7.2005 15:47
procesor je standard ARM kompatibilni, takze vse Ti vetsinou pujde, n30 neni v nicem vyjimka....
ipf (2136)|17.7.2005 17:07
[QUOTE="Honyk"]...sorry, mám ho teprve od včerejška..[/QUOTE]
Tady sis odpověděl na většinu problémů, na zbytek ti odpověděl Hybo. Nejucelenější seznam odzkoušeného a použitelného softu najdeš (většinou i s odkazy) zde.