Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n30 a software k němu

Honyk_ce4you (6)|17.7.2005 14:52
Mám nový Acer n30 a některé věci se mi zatím nepodařily rozluštit. Poradí někdo?

1) Než jsem si tento přistroj koupil, dost jsem si toho o něm a věcech s ním spojených přečetl, ale jedna podstatná věc mi zřejmě unikla. Až z manuálu jsem se dočetl, že ne všechny programy (zatím vyzkoušeny jen freewareové) určené pro Pocket PC jdou na něm spouštět. Je to způsobeno - jak praví manuál - druhem procesoru, který operuje v těle tohoto přístroje - Samsung. Vyzkoušel jsem instalovat asi 20 free programů a jen asi 4 progamy se mi podařily nainstalovat nebo spustit, což je asi jen 25%. U některých aplikací bylo na výběr více instalačních-spouštěcích souborů, u jiných je jen např. exe a ten mi vypíše, že např. - "KapesníSlovnikSetup" není platná aplikace pro Pocket PC. Dotaz: Dělám něco při instalaci špatně? Je např. třeba instalovat programy z nějakého adresáře (já to dělal z paměťové karty SD)? Nebo je třeba to instalovat z ActiveSyncu (to je asi blbost co?)? Nebo je to opravdu dáno tím typem procesoru? Pokud ano, tak existuje nějaké emulgátory nebo jiné prográmky, které dokáží danou aplikaci přeložit z podpory pro jeden typ procesoru pro jiné, např. pro můj Samsung (Acer n30)? Nebo se dají sehnat jednotlivé aplikace pro různé typo procesorů (u některých programů jsem to už viděl, ale co u jiných)?

No vidím, že jsem v to v tomto příspěvku trochu s otázkama přehnal a proto další dotazy napíšu do jiného. Pokud někdo víte, prosím, odpovězte. Díky
Zdenek Malinsky (9781)|17.7.2005 15:01
Jak instalovat nové aplikace? Soubor .exe se instaluje budˇz PC přes AS nebo ho naopak spustíš přímo v PDA (jde jen jedna možnost). V druhém případě si musíš vytvořit zástupce v start/windows/start menu/programs
simir_ce4you (274)|17.7.2005 18:24
Sám jsem vlastnikem aceru n 30 a vsechny programy mi chodi bezvadne,je to divne ze tobe nejdou,bud delas neco spatne nebo nevim.Popis jak instalujes at se dostaneme k jadru veci.:yes:
Honyk_ce4you (6)|17.7.2005 21:07
Děkuji vám dobří lidé za radu nad zlato a omlouvám se za svou neznalost. Ten odkaz na článek a jeho přečtení mi velmi pomohly. Zatím mi tam jde dát vše, co jen se mi zlíbí. Přesto ještě jeden dotaz.

Jako alternativu za standardní aplikace (Průzkumník, Microsoft reader aj.) volím lepší variantu (doufám, že lepší) - Total Commander, míBook ("mí" je míněno jako písmeno řecké abecedy - nevím jak ho sem vložit) - a programy se mi v seznamu aplikací množí. Rád bych věděl, jestli se tyto ikony nedají ze seznamu nějak deaktivovat nebo zneviditelnit (pokud to není to stejné). Předpokládám, že aplikace nahrané na ROMce se nijak smazat nedají, tak alespoň aby se tam nepletly.

Díky
Zdenek Malinsky (9781)|17.7.2005 21:28
Doporučuji přečíst všechny články z rubriky Začínáte? Čtěte!, kterou najdeš na titulní straně a rovněž pravidla pro diskutující a odkaz na vkládání příspěvků, obrázků apod.
K tvé otázce - nebylo by lepší nepoužívanou aplikaci odinstalovat? Pokud přeci jen chceš je zneviditelnit, stačí smazat zástupce ve složce windows/start menu/programs nebo jen windows/start menu.
Honyk_ce4you (6)|17.7.2005 21:41
Idinstalovat je, by bylo asi lepší, ale copak lze odinstalovat soft na ROM (Průzkumník, Microsoft Reader)?

Díky za rady a slibuji, že budu studovat.
Zdenek Malinsky (9781)|17.7.2005 21:52
Odinstalovat můžeš jen to, co jsi sám nainstaloval. Uvedené softy jsou součástí systému a tedy odinstalovat nejdou.
Nevím, proč chceš zástupce mazat-místa zabírají minimálně a alespoň máš přehled, co máš za softy v PDA.
Honyk_ce4you (6)|17.7.2005 22:14
Já vím, že zabírají minimum místa, ale jak říkám, k některýmu soft mám "doufám" důstojnou náhradu. A když najedu do složky Programy a je tam třicet aplikací, z nichž "přeháním" patnáct nepoužívám, tak je v tom docela zmatek.
hybo (3107)|18.7.2005 01:55
linky muzes odstranit, jsou v adresari windows / star menu / programs
adam.pelikan (12)|18.7.2005 20:46
Dneska mi dosel Acer n30 a tak sem pro nej natesenej bezel na postu a kdyz ho mel doma, tak doslova vyrval z krabice, ale nastalo zklamani, kdyz sem zjistil ze mi zapomeli pripalit ceskou lokalizaci (kupoval sem to v computershop.cz a predem sem byl ujisten ze se Acer n30 dodava vcetne lokalizace). Uz sem jim poslal email, at me to urychlene poslou. Ale tu cestinu bych mel nejradeji co nejdriv. A tak se ptam: Nenasel by se mezi vama nejaky dobrak ktery by mi zaslal na email adam.pelikan@tiscali.cz ceskou lokalizaci pro Acer n30???

Zaroven se omlouvam vsem, ze tento prispevek je uplne mimo misu. Vim to, cetl sem pravidla diskuze a vubec by mi nevadilo aby tento prispevek byl treba za den, dva smazan. Napsal sem ho sem protoze to je cerstva diskuze a jiste mi date za pravdu, ze zakladat nove tema se v tomto pripade nehodi.

Predem vsem moc dekuju.
hybo (3107)|18.7.2005 21:19
jelikoz jsi se hezky omluvil, tak Ti poradim ;) muzes si stahnout demo ze stranky vyrobce, pujde 30 dnu a pak jen zadas heslo a bude to....
beecher (9270)|18.7.2005 22:28
Pokud si dobre pamatuji, tak Interwrite 8.6 Pro od Sunnysoftu (tedy ta cestina, ktera mela byt dodana se zarizenim), funguje plne na Acerech bez nejakeho klice, protoze si IW detekuje, na jakem zarizeni je. Stejne to tusim dela i na Compactech.
adam.pelikan (12)|19.7.2005 09:40
Tak uz me to vali cesky, tak uz to muzete smazat.
Diky vsem