Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uživatelské rozhraní na ce4you.cz

macula_ce4you (691)|15.7.2005 20:07
Bylo by možné:
- vložit do řádku kde je "Upravit profil", "Odhlásit se" ... odkaz na vyhledávání. Například při zadávání nového příspěvku potřebuji někdy dohledat jiné diskuze.
- v pda verzi zobrazit u příspěvku v jaké je kategorii
- v pda verzi zobrazit počet příspěvků přispěvovatelů (nebo jiné hodnocení dle změn, které se zřejmě chystají) abych věděl jestli odpovídám začátečníkovi popřípadě již zkušenějšímu uživateli a vyhnout se otázkám typu "a udělal jsi SR?"

Těchto pár drobností by mi velice usnadnilo život (snad nejenom mě). Samozřejmě tímto si nechci nějak stěžovat na funkčnost tohoto webu. Pokud je moje prosba nereálná, nebo mají ostatní uživatelé jiný názor, tak se samozřejmě přizpůsobím jako ostatní.

Děkuji
Pavel Koza (4761)|16.7.2005 09:27
Jo, dik za tipy. Oficialni odpoved je takova, ze do stavajici verze uz se sahat moc nebude, vse (nebo skoro vse:) bude v te nove, co na ni kolega beecher tak usilovne pracuje:P
beecher (9270)|16.7.2005 10:53
Fsak jo, se huli ze mne a kouri se mi od klavesnice... :D
macula_ce4you (691)|19.7.2005 21:25
Ale, ale, ale. Copak se nám to tu na mobilní verzi objevilo. No jóóó. Je to název kategorie. Moc dík, je to super. Jelikož zde není palec, tak aspoň šťastný úsměv můj. :)
beecher (9270)|20.7.2005 07:40
Staci zadat dvojtecku,napsat yes a zase zadat dvojtecku... ;) :yes:

Psano z PDA ve vane...
Pavlucha (1496)|20.7.2005 07:47
Héééézkýýýýý :yes:
Miloš Strouhal (3997)|20.7.2005 16:30
Héééézkýýýýý opakuji i já. ;) Na tuto úpravu jsem dlouho čekal. Ušetří nám to všem spoustu práce. :yes:
macula_ce4you (691)|1.12.2005 22:16
Měl bych další věc, kterou by jste mohli zvážit zda to implementovat do nové verze ce4you.cz.

Jedná se o programy v sekci Freeware. V mobilní verzi jsou jen caby a v PC verzi jsou zase exe. Nešlo by to udělat tak aby v detailu programu figurovaly oba soubory /cab i exe/, v případě, že nelze tak jen jeden z nich, ale aby byly přístupný jak z mobilní tak z PC verze ce4you.cz.

Děkuji :yes: /hmm no jo?/ :D
99tky (156)|2.12.2005 19:14
[QUOTE="macula"]... V mobilní verzi jsou jen caby a v PC verzi jsou zase exe...[/QUOTE]

No nemam stejnou zkusenost jako ty ... vetsinou nalezam same exace a kdyz naahoodou natrefim na caba, zpivam "halejuja" a klanim se stvoriteli softiku :D:D
Zdenek Malinsky (9781)|2.12.2005 19:57
Dovolím si nesouhlasit. Pokud je v mobilní verzi ke stažení soubor .exe, jedná se o soft, který se neinstaluje.

Samotný binární soubor .EXE

Pro různé jednoduché utilitky není nutné pokaždé vytvářet složité instalační procedury, takové programy se distribují buď přímo v podobě spustitelného souboru .EXE, případně spolu s různými doprovodnými informacemi v nějakém .ZIP archivu. Pokud vám tedy nejde na počítači spustit právě stažený soubor s koncovkou .EXE (většinou se objeví níže uvedené chybové okno), zkuste jej jednoduše překopírovat na PDA a spustit tam.

viz mobilní verze

PS: Pouze je třeba vytvořit zástupce a toho zkopírovat so složky windows/start menu/programs
JecminekMaselnik (464)|9.12.2005 09:23
Dobrý den, nepodařilo se mi najít možnost vypnout ve svém uživatelském nastavení zobrazení avatarů a podpisů ostatních uživatelů. Nejde to, nebo jenom špatně vidím? Pokud nejde, třeba se najde i více uživatelů, kterým by to udělalo radost.
Zdenek Malinsky (9781)|9.12.2005 09:39
Nejde to. Proč by mělo?
Pavlucha (1496)|9.12.2005 12:30
http://mobile.ce4you.cz

Mobilni verze avatary nezobrazuje.
Saman_ce4you (1451)|9.12.2005 14:11
Ja bych byl taky pro moznosi nezobrazovat avatary, nechapu, k cemu to vubec je. Obrazky bych jeste snes, ale xichty apod.,to je na me moc. Ale resit to tim, ze budu na desktopu prohlizet mobilni verzi, je fakt uchylny..
CommanderZ (1798)|9.12.2005 15:46
Zakaz si obrazky ;)

(v nastaveni prohlizece)
99tky (156)|9.12.2005 18:58
Ja couram jenom po mobile.ce4you a docela me tady ty obrazky chybej .... kazdej na to mame jiny nazor.
Takze ja je CHCI na mobile verzi .... proc tam nejsou? ....... :D :D
CommanderZ (1798)|9.12.2005 20:57
Ono jeden ten obrazek ma az 15kB a to uz se na GPRS docela projevi. A navic na QVGA zarizenich zaberou ctvrtinu obrazovky :sarcastic:
JecminekMaselnik (464)|13.12.2005 16:19
ja se na to neptal ani tak kvuli tem avatarum, ty me tak nepali, jako spise kvuli podpisum. Jsou tady nedsenci, co je maji na 7 radku a to mi prijde velice neprehledne. U avataru by klidne mohl byt i typ zarizeni, aby nebylo potreba to davat do podpisu, kde se navic zobrazuji i linky, pokud vedou k dalsim obrazkum.
Na nekterych forech podpisy i avatary vypinat jdou.
Pavel Koza (4761)|13.12.2005 16:42
Diky za podnety, odpoved je klasicka - jeste vydrzte:) V teto verzi ce4you uz se zadne zmeny krome opravy kritickych chyb delat nebudou a v nove verzi bude novinek spousta. Mimo jine i toto.
davidkm_ce4you (248)|9.1.2006 23:57
Patrně se na to v nové verzi myslí ... ale:

Lepší vyhledávání, spousta příspěvků se tu dubluje, protože hledání je nevyhovující ... mohli by jste se inspirovat třeba u XDA ... jako je možnost hledat nejen v topikách .... když mi výsledek vyhledávání najde diskusi o 30 stránkách ... tak dál nehledám :)

Dále bych se přimlouval za za ještě jednu úroveň ... zrušili jste jednu velkou diskusi pro universal a tak si myslím, že by se mohla větývka rozdělit podle konkrétních modelů :)

Ještě mi vadí, že volby nejsou přístupnéí ze všech úrovní. Třeba hledání, odskok do oblíbených apod ...

Miloš Strouhal (3997)|10.1.2006 00:05
Presne tak, rozdelit Phone Edition sekci jeste na podsekce dle kodoveho oznaceni HTC, Universal, Blue Angel, Alpine, Magician atd.. Presne jako je to na xda-developers, zarizeni HTC jsou vsechna natolik specificka, ze by si zaslouzila ty rozdelovaci chlivecky vcetne jednoduche fotografie v ramci zprehledneni diskusi. :yes:
Vsara (15)|12.1.2006 18:37
Zdravím, nepodařilo se mi najít v nastavení, jak zajistit, aby byl poslední příspěvek nahoře - viz možné překlopení nastavení pod každým klubem - ale žel, nezůstane tak. ....Dělám někde chybu???? Nebo to není možřné ???? ... a pokud není - nebylo by možné ?????
Zdenek Malinsky (9781)|12.1.2006 19:07
Možné to není, což myslím vzhledem k tomu, že je na stránce jen 10 příspěvku, není taková tragédie. Ostatně většina fór, co jsem viděl, má poslední příspěvky až dole.

Chystá se nový web i fórum a tam by to teoreticky tak šlo udělat. Ovšem nevím, zda by to bylo smysluplné vylepšení.
MilanSu (823)|12.1.2006 19:30
No ja bych to jako smysluplne videl. Nechavam si vzdycky zobrazit nove prispevky a pak vetsinou zapomenu kliknout na posledni stranku, pak je na ni jenom jeden a musim jeste na predchozi abych videl co jsem cetl naposled.
Kdyby bylo deset nejnovejsich na 1.strance, tak kliknu jenom na seznam a pak pripadne na dalsi stranku.
I kdyz asi z hlediska kontinuity diskuze by se nekde mohl ztracet smysl (ze by byka drive odpoved nez otazka), Takze asi nema smysl.
Vsara (15)|13.1.2006 06:45
Na drtivé většině diskusních klubů, které navštěvuji já, jsou nové právě nahoře a lidi si zvykli hravě číst od spodu. ..... Výhoda - nové máš při otevření klubu rovnou před nosem. ..... Ale samozřejmě to každému nemusí vyhovovat. Uvítala bych možnost nastavení .... dle přání.
Zdenek Malinsky (9781)|13.1.2006 08:40
Zajímavé. Teď jsem se pro zajímavost díval asi na 15 českých i zahraničních webů a všude je diskuze dělána stejným způsobem jako zde a nejde to také jinak přenastavit. Asi to bude tím, že šlo o tecnické weby a tam se předpokládá logické uspořádání a posloupnost. Na různých kecálcích typu Okoun atp. je to možná jinak.
Nicméně na novém fóru ce4you se určitě počítá s větší variabilitou. Třeba se k tomu vyjádří i autor.
davidkm_ce4you (248)|13.1.2006 08:42
K tomuto návrhu bych se nepřipojoval ... :) nepřehledné
beecher (9270)|13.1.2006 09:48
Njo, standardne to bude porad stejne, asi bude moznost si to prehodit...

Ale co jsem chtel rict, jak v normalni, tak v mobilni verzi STAVAJICIHO ce4you.cz je odkaz -> Jdi na prvni novy prispevek (zluta ikona pred nazvem diskuze). Sice to trochu ve stavajici verzi hapruje, ale je to celkem pouzitelne... ;)
MilanSu (823)|13.1.2006 10:51
To Beecher : Diky za info, to mne nikdy nenapadlo, takhle je to super (myslim ta zluta ikona)
Standa_ce4you (380)|14.1.2006 14:48
Je možné si tady na fóru nechat zobrazit víc příspěvků než deset na jedné stránce? Když něco hledám a odkáže mne to na diskuzi o třiceti a více stránkách, tak jsem v podstatě tam, kde jsem byl. Možná by stačil aspoň odkaz přímo na konkrétní přispěvek, který odpovídá mému dotazu...
Zdenek Malinsky (9781)|14.1.2006 15:47
:( Bohuže nejde. Stávající fórum je z doby, kdy bylo na ce4you 2.000 registrovaných uživatelů a pokud měla diskuze 8 stránek, tak už to bylo opravdu sáhodlouhé (můžeš se přesvědčit sám pohledem do starších diskuzí). O roku 2000 do roku 2004 se zaregistrovalo něco přes 2.000 uživatelů a k dnešnímu dni to bude už 10.000 - takže během 2 let nárůst o 8.000. Chytá se nová dokonalejší verze webu i fóra a těším se na něj možná víc než vy.
99tky (156)|27.2.2006 22:00
Skoda ze nefunguje vyhledavani podle uzivatele. Nekoho hledam a furt se nedari ... "bastard" jestli to ctes pisni pls na SZ
Striker_ce4you (224)|27.2.2006 22:30
99tky (156)|27.2.2006 23:49
:D diky .... jdu na to
JoKa_ce4you (85)|28.2.2006 12:11
Zdravím,
mám dotaz, jak nastavit řazení příspěvků od nejnovějších po nejstarší, abych to nemusel na konci stránky přepínat a mačkat tlačítko JDI.
Nehledě na to, že ve verzi pro PDA tahle volba, tusím, chybí a přitom opačné řazení na PDA by bylo skvělé.
Předem díky za odpověď :)
beecher (9270)|28.2.2006 13:02
Uz jsem to bud tady nebo nekde psal jednou, staci klepat na ten symbol zlute obalky, ktery vas prenese na prvni novy prispevek a pak to ma casovou souvislost... ;)
JoKa_ce4you (85)|1.3.2006 09:41
oki, na PC to beru. ale ve verzi pro PDA to není, bohužel. A při návratu tlačítkem zpět PocketIE hlási chybu a musím dávat tak dlouho zpět, až se objeví přihlašovací obrazovka - nepomáhá ani obnovit :(
00127780_Screen_Qv3.jpg 00127780_Chyba_1vOn.jpg
duffioso (537)|1.3.2006 10:56
IE s tim ma problemy,ale co treba pouzivat misto nej nejakou alternativu?NetFront,nebo Operu for Pocket Pc?Tam je to naprosto O.K.
beecher (9270)|1.3.2006 11:10
Pokud samozrejme tam nove prispevky nejsou, tak nejsou... Ale ja je na strance 24 hodin na c4y standardne vidim...
00127815_c4y_nove_tjft.jpg
JoKa_ce4you (85)|1.3.2006 12:08
2 beecher: jj, teď jsem to zkusil a je to tak :yes: V předešlém případě to byla asi moje chyba :( i když jsem ty příspěvky nečetl a na PDA se nezobrazila ta žlutá ikonka

2 duffioso: raději zůstanu u PocketIE, ale díky za informaci, povedu ji v patrnosti :yes:
atomion (1159)|1.3.2006 15:13
Nějak dnes nefunguje označování nových zpráv diskuzích.. :O Nový příspěvek se označí ale pak se neodznačí.. :D Mno snad se chyba brzo vyřeší.. :yes:
Faterson (78)|28.3.2006 18:43
Jedným z moderátorov som bol nasmerovaný do tejto rubriky s nasledovným podnetom... Samozrejme nič kritické, len nech v budúcej verzii fóra sa to ošetrí...[QUOTE]Kdyz zpravu napises a das "Odeslat", tak se ulozi do slozky "K odeslání". Po te co si ji adresat precte, presune se do slozky "Odeslané".
Tak mas aspon prehled, zda si adresat zpravu uz vyzved.[/QUOTE]V tom prípade je názov adresára súkromných správ "K odeslání" na ce4you.cz nezmyselný. Veď zo slov "K odeslání" logicky vyplýva, že niečo ešte nebolo odoslané.

Pozerám, že v defaultnej distribúcii phpBB slovenský aj český prekladateľ Outbox preložili takto:

$lang['Outbox'] = 'Nedoručené';

To je presnejšie než "K odeslání", aj keď ešte stále to v nezasvätených môže vyvolať paniku v zmysle, že správa bola nedoručiteľná.

Akurát zakladám jedno fórum, tak môžem rozmýšľať, ako preložím do slovenčiny Outbox, aby to nepoplietlo ani začiatočníkov... Inak tie preklady defaultne dodávané s phpBB sú otras, prakticky každý string treba prekladať z "anglickej slovenčiny" do prirodzeného a pritom presného jazyka.

Hmmmm....... žeby toto:

$lang['Outbox'] = 'Pred doručením';
$lang['Outbox'] = 'Čaká na doručenie';
$lang['Sentbox'] = 'Odoslané & prijaté';
beecher (9270)|28.3.2006 19:19
Copak tohle bezi na phpBB? ;)
Zdenek Malinsky (9781)|28.3.2006 19:42
Stručně a jasně:
doručené - SZ, které poslal někdo tobě
odeslané - SZ, které jsi někomu poslal a on si ho vyzvedl a možná přečetl
k odeslání - SZ, kterou jsi někomu poslal, ale on si ještě nevyzvedl ani nepřečetl
uložené - vlastně archiv
Faterson (78)|28.3.2006 20:47
My sa nerozumieme. :) Funkcie týchto štyroch adresárov sú mi už teraz jasné. Ale ako vyštudovanému lingvistovi (nie som IT človek ;) ) mi hneď udrelo do očí, že nazvať adresár s funkciou, ktorú opísal Zdenek Malinsky, "K odeslání", je jazykový aj logický nezmysel. Keď je niečo k odeslání, tak je to jednoznačne pred odoslaním, čiže názov adresára nezodpovedá a dokonca protirečí jeho funkcii.

Čiže vidíme obrovský rozdiel vo významovom rozsahu anglického slova "Outbox" a tých nešikovných ekvivalentov, ktoré preň v slovenčine a češtine hľadáme. Lebo v angličtine "Outbox" naozaj vystihuje funkciou opísanú Zdenkom: "the message {is} OUT", čiže "správa {je} vonku". "K odeslání" naopak vyjadruje presný opak skutočnosti: "správa ešte nie je vonku", no a to je práve ten nezmysel.

V poštových programoch sa v angličtine takisto používa slovo Outbox, lebo tam je interpretované ako "the message {will be going} OUT", čiže "správa {pôjde} von", čiže už zase Outbox zodpovedá skutočnosti, je to univerzálne slovo.

Ad Beecher: jasné, že toto nie je phpBB, príklad mal len doložiť, že slovenskí a českí prekladatelia phpBB si uvedomili, že prekladať "Outbox" ako "K odeslání" je nezmysel, zvolili si teda úplne iný preklad, aj keď ani ten ešte nie je dostatočne presný.

Celé je to kozmetická záležitosť. ;) Ale keď už chcete fórum prerábať, som si myslel, že vás na to upozorním. :)
Zdenek Malinsky (9781)|29.3.2006 13:34
Díky za upozornění a vysvětlení. Já už to beru automaticky a ani to nečtu. Až se vrátí Pavel Koza z kanálu poza, tak to upraví.

Co tedy přesně navrhuješ dát k jednotlivým tlačítkům za text?
Faterson (78)|29.3.2006 21:34
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Co tedy přesně navrhuješ dát k jednotlivým tlačítkům za text?[/QUOTE]Práve pracujem na rozbehnutí jedného phpBB, momentálne mám v preklade toto:

$lang{'Inbox'} = 'Doručené';
$lang{'Outbox'} = 'Čaká na doručenie';
$lang{'Savebox'} = 'Uložené';
$lang{'Sentbox'} = 'Odoslané & prijaté';

Nepáči sa mi to, nie som s tým spokojný, ale žiaľ každý jazyk má určité obmedzenia a jedným z nich pre slovenčinu a češtinu je, že nevieme jedným slovom preložiť Outbox. Čo sa dá robiť, v angličtine, nemčine atď. zase nepovedia maličké guľatučké jabĺčko, aj keby sa rozkrájali. Zdrobneliny sú špecialita slovanských jazykov, tak ako je hutnosť vyjadrovania špecialita angličtiny.

Fórum, ktoré vyrábam, bude pre ľudí, čo o počítačoch príliš veľa nevedia, preto ten dlhý preklad Sentboxu. Na ce4you.cz nepochybne môže zostať Odeslané ako dnes. Pokiaľ ide o Outbox, mám tam tri slová v preklade, ale na mojom phpBB sa to ešte akurát zmestí do šírky stránky bez rozbitia dizajnu, tak asi to tak nechám. V defaultnom preklade phpBB má česká aj slovenská verzia:

$lang{'Outbox'} = 'Nedoručené';

čo sa mi zdá príliš poplašne znejúce, ale zas ce4you.cz je viac-menej pre počítačových expertov, tak tých to možno až tak nevyplaší ako (potenciálne) začiatočníkov. Ešte tretia možnosť pre Outbox, o ktorej som uvažoval, bola Pred doručením (to by po česky bolo K doručení :!: ), a tým sa už aj rezervoár mojich nápadov vyčerpal. :oops: ;) :cool:
Pavel Koza (4761)|30.3.2006 13:45
Dik za zevrubny rozbor:yes: Uprimne receno, hlavni problem vidim ani ne tak v prekladu, jako v pouzivani terminologie, ktera je stejna jako u Outlooku, ale znamena ve skutecnosti neco jineho.

Outbox v mem Outlooku znamena, ze zprava je pripravena k odeslani, ale jeste ji nezpracoval SMTP server. V pripade diskuzi, kde se vse odehrava v ramci jednoho serveru, zadne "pred zpracovanim" nebo "pred dorucenim" neni. Je maximalne "pred prectenim", jenze to se zase blbe vysvetluje jednim nebo dvema slovy.

Ted se v tom nebudu vrtat, nicmene Vasi poznamku jsem si dal do pripominek k nove verzi a az bude aktualni, popremyslime o tom:)
Striker_ce4you (224)|30.3.2006 16:06
A co "Odesláno - nepřečteno" ..
Faterson (78)|30.3.2006 22:16
Striker: Je to možnosť, ale má až 21 znakov oproti 17 znakom v "Čaká na doručenie". (A oproti 6 znakom v "Outbox".) Dilema. Niekedy sa podobné dilemy riešia prebraním cudzieho slova do nášho jazyka, lebo už sú tie pridlhé opisy otravné. Z prekladu phpBB, ktoré práve rozbieham, som povyhadzoval všetky "obrázky s postavičkami" a všade som nasáčkoval "avatar". Myslím, že už nastal čas prebrať slovo avatar do slovenčiny. (Beztak to nie je slovo z angličtiny, ale zo sanskritu.) Možno raz nastane čas prijať do našich jazykov aj slová outbox, inbox.