Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SideWindow - Pda jako druhý monitor PC

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.7.2005 23:08
Trochu jsem dnes uklízel oblíbené položky a mimo jiné jsem se dostal na pocketpcthoughts, kde byl odkaz na program SideWindow, který po instalaci udělá z PDA druhý monitor PC, více podrobností na INNOBEC a na fóru pocketpcthougts k programu. Je tam i odkaz na PocketGear, kde je k dispozici trial nebo lze za cca 15 $ zakoupit. Osobně zatím nevím, k čemu všemu to může být dobré, jdu otestovat... někomu se to ale může hodit ;) , kdo přijde na dobré využití, ať se podělí o nápad...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|15.7.2005 13:39
První nápad využití programu:
Na PC jsem v Media Playeru spustil při ADSL připojení kanál ct24 a následně přesunul WM player na PDA. Mám tak vedle PC monitoru malou LCD televizi. Pokud někdo volá, mohu normálně telefonovat, WMP se zavře (nevypne) a je nutné po ukončení hovoru ho opět přesunout z PC monitoru na PDA (zvuk jede z PC a ne z PDA)....

Má někdo jiné nápady na využití, nebo je to program na p*d??
beecher (9270)|15.7.2005 13:50
Njo, napad je to sice hezky, ale neni nad to mit dva ci vice skutecnych monitoru... Mozna by se to dalo pouzit jako ukazatel stavu serveru (HP Server Manager).

Osobne v praci spise pouzivam PDAcko pouze jako stolni hodiny (SPB Time) ci prehravac MP3 over WiFi, pokud si zapomenu MP3 prehravac doma...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|15.7.2005 14:01
No jasně že máš pravdu v případě dvou monitorů na náročnější a souběžné práce, já jen hledal smysl využití onoho programu, je to možná zajímavý nápad, použít PDA jako druhý monitor k PC, ale praktické využití je pro normálního uživatele počítače dost problematické... možná nějaký profík využití najde, ten výstup na PDA není z grafické karty, kde můžeš mít zapojené dva monitory a PDA je třetí a velice mrňavý monitor přes USB...
beecher (9270)|15.7.2005 14:22
Ja ten program uz zkousel davno (mozna jsem tady o nem i psal), takze vim, jak to fachci, ale marne se snazim prijit na to, jak ho vyuzit... Prijde mi to akorat jako zajimavy pokus, jestli to pujde. Mozna by to slo pouzit jako ukazatel treba stavu vytizeni nejakeho serveru, kdyz bych mel monitor se manageovacim softwarem na servery nekde bokem ci za zady a na PDAcku na mne v pripade problemu blikla nejaka hlaska...

Ono, je tezke na neco prijit, kdyz mas zkusenost se 4 monitory v praci a 5 doma... :D
vurmik (145)|15.7.2005 15:55
napada mne jako stavovy radek pro ICQ, poprpade pro nejke paletky treba ve fotosopu, kdyz potrebuji mit cistou celou plochu, ale potrebuji videt souradnice, skoda, ze neco neni pro MACka :-(

jeste jsem to nezkousel, ale bylo by dobre kdyby to umelo snimat doteky z displeje. v pripade treba winampu.
ElSoft (1244)|15.7.2005 16:12
to vis ze to umi snimat dotyk:yes:
Forstner (20)|19.7.2005 21:26
otestovano

Tak se to taky testnul, a vyuziti?
Pouzivam ICQ a taky Speedfan- takze muzu v klidu treba netit a teplotu komponentu mam vzdy na ocich (nebo ICQ kontakt list).
Zkousel sem taky pustit hru, ale to se tomu programu vubec nelibilo a shodil se...
A da se tam dat temer jakykoliv rozliseni- i 1024x768 :-)
beecher (9270)|26.7.2005 12:27
Tak tohle je ultimatni vyuziti SideWindow... :D

http://www.makezine.com/blog/archive/2005/07/how_to_make_a_w_1.html
wilibald (46)|26.7.2005 12:54
Než to začnu zkoumat... Umí to také - obraz na PC monitoru = obraz na PDA, nebo jen nějaké "přehození" vybrané aplikace na monitor PDA?
Je nějaká pravděpodobnost, že by to šlo zprovoznit, aby PDA bylo jediným monitorem? Něco jako přidat program do "Po startu" a využívat pouze monitor PDA? V tom případě bych to určitě využil k PC v autě
jbem (39)|26.7.2005 16:03
Nainstaloval jsem tenhle prográmek...ale nějak jsem nepřišel na to, jak ho použít. Na displeji se mi objeví jen wallpaper a nevim jak tam nějakej program přesunour :oops:

Pak jsem připojil pro synchronizaci mpx200 a program se ozval, jesli chci spojit, funguje teda i na mpx200, ale taky jen wallpaper :oops:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.7.2005 17:42
No, když tam máš wallpaper, tak je to OK. Testni ukazatel myšky, tzn. najeď na okraj a pokračuj, šipka bude na PDA - teda dost mrňavá... no a potom otevři nějaký program na PC, najeď šipkou na horní pruh, stiskni a drž levé tlačítko a přesuň otevřený program na PDA. Ve vlastnostech SideWindow lze nastavit pro PDA rozlišení, pokud necháš to původní, tak uvidíš jen příslušnou část z PC (výřez), pokud zadáš stejné rozlišení jaké máš na PC, tak uvidíš na PDA celou obrazovku PC a i na tak mrňavé obrazovce funguje myš z PC... Programu, který budeš chtít obsluhovat na PDA tak můžeš na PC upravit vhodnou velikost (320/240 ??) a teprve potom ho šoupnout na PDA a nebude to tak mrňavé....
jbem (39)|26.7.2005 18:04
[QUOTE="Jarouš"]No, když tam máš wallpaper, tak je to OK. Testni ukazatel myšky, tzn. najeď na okraj a pokračuj, šipka bude na PDA - teda dost mrňavá... no a potom otevři nějaký program na PC, najeď šipkou na horní pruh, stiskni a drž levé tlačítko a přesuň otevřený program na PDA. Ve vlastnostech SideWindow lze nastavit pro PDA rozlišení, pokud necháš to původní, tak uvidíš jen příslušnou část z PC (výřez), pokud zadáš stejné rozlišení jaké máš na PC, tak uvidíš na PDA celou obrazovku PC a i na tak mrňavé obrazovce funguje myš z PC... Programu, který budeš chtít obsluhovat na PDA tak můžeš na PC upravit vhodnou velikost (320/240 ??) a teprve potom ho šoupnout na PDA a nebude to tak mrňavé....[/QUOTE]


Tak díky moc, funguje to ;) Praktický využití teda taky moc neznám....zkusil jsem to na kalkulačce ale tu stejně máte na PPC ;)
wilibald (46)|27.7.2005 07:41
[QUOTE="wilibald"]Než to začnu zkoumat... Umí to také - obraz na PC monitoru = obraz na PDA, nebo jen nějaké "přehození" vybrané aplikace na monitor PDA?
Je nějaká pravděpodobnost, že by to šlo zprovoznit, aby PDA bylo jediným monitorem? Něco jako přidat program do "Po startu" a využívat pouze monitor PDA? V tom případě bych to určitě využil k PC v autě[/QUOTE]
Už jsem to sám vyzkoušel...Pro mne nepoužitelné...
kultus (418)|28.2.2007 19:41
zdar poradi nekdo jak to zprovoznit po pripojeni se mi objevi jen bila obrazovka a za chvily se prekryva vecma z today...nastaveni v PC rika ze not connected tak nevim mozna jechyba v portu jaky port pouzivate???skousel jsem AS pres BT i USB diky za pomoc...
ronox_ce4you (9)|12.3.2007 07:20
ide to aj vam tak katastrofalne pomaly? na screenoch bolo ako sa na tom da pozerat video ale pri asi 3 snimkoch za sekundu je to uplne nepouzitelne
Zax_ce4you (222)|13.4.2007 16:56
Hey docela good programek! Objevil jsem jedno super vyuziti, ktere mi extremne usnadnuje "praci" - na monitoru mam spustenou hru a na pdacku mam spravce uloh kdyby se hra sekla :)
Mimochodem nevi nahodou nekdo, jak "prinutit" pocitac, aby spustil nejakou aplikaci na pda displeji? okna jdou pretahnout, ale aplikace, ktere se spousti ve fullscreenu pretahnout nejdou...
EDIT: Uz vim - pravy klik na plochu, vlastnosti a tam to nastavit jako primarni monitor :)
Forstner (20)|1.9.2007 16:22
Vim, ze je to stary topic, ale zajimalo by me, jestli to nekomu funguje pod win vista...