Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rada ohledne PDA s GPS

Matebe (2)|13.7.2005 15:00
Dobry den,
na prvnim miste musim pochvalit tyto skvele vedene stranky. O PDA jsem nevedil vubec nic, nyni se orientuji alespon v teoretickem sirokem zakladu.

Rad bych si poridil PDA pro praci s GPS v aute a pri turistice, obcas nejakou tu strategii, video.

Otazka zni, zda je lepsi mit All-in-one (n35...), nebo dokoupit do CF GPS kartu, nebo BT adapter. Co je lepsi pro spotrebu energie, a vykonost RAM, procesoru???? Jaka RAM a procesor je optimalni pro GPS?????

Dale, kolik RAM a jaky procesor bude potreba pro novy OS Win 2005 a zda pujdou upgradovat nejake stavajici PDA ????

Dekuji moc za info,
Martin
hybo (3107)|13.7.2005 15:06
otazkou je, co pozadujes od zarizeni, pripadne kombinace zarizeni....pokud nejsi narocnej na kazdou soucast, tak AIO reseni neni spatne, pokud mas rad vic, nez prumer, patk je lepsi mit vice zarizeni...CF reseni je trosku problem v autech, protoze GPS musi mit vyhed na satelity a tedy bude nutne bud umistit PDA s GPS nekam pod sklo, nebo pouzit externi antenu...takze BT reseni je lepsi...jeste jsou kabelova reseni, ale to zase neni vhodne pro turistiku...dalsi vyhoda samostatnych zarizeni je, ze maji vlastni baterie a lepsi vydrz...AIO reseni jsou v podstate jen Acer N35 a zarizeni Yakumo...RAMky by melo stacit 64, pokud tam nebude moc instalovat a vetsinu das na kartu, procesor by mel stacit kazdy dnesni...upgrady na netera zarizeni budou, na nektere na, to uz je otazka spise az kdyz si vyberes....jinak o vsem se zde jiz psalo...
j@m (44)|13.7.2005 15:16
Jojo. presne jak rikas. Jen bych doplnil. BT gps se mi zatim osvedcilo nejlepe. Staci ho mit nekde v kapse nebo nahore v batohu. pda pak zapnu kdyz zrovna nevim kde jsem (turistika, kolo). Ma BT vydrzi cely den a pda pokud se sem-tam kouknu taky. Nevim co udela yakumo pri celodennim vyletu.

win2005 jede ve vga tudiz asi vetsina stavajicich masin ma smulu a to ne kvuli procesoru, ale displeji. Tož tak :cool:
hybo (3107)|13.7.2005 15:19
[QUOTE="j@m"]win2005 jede ve vga tudiz asi vetsina stavajicich masin ma smulu a to ne kvuli procesoru, ale displeji. Tož tak :cool: [/QUOTE]

Coz neni pravda, myslis, ze treba MDAII ma VGA display? A to neni jedine QVGA zarizeni, ktere bude mit WM2005
;)
Matebe (2)|13.7.2005 15:23
Dekuji za ty rady... presne to jsem potreboval...
GPS v batohu se zda byt idealni... potreboval jsem osobni zkusenost.

Takze asi nejlepsi, pokud do PDA chci investovat do 10.000,- {bez GPS modulu] bude FS LOOX 410 BT, nebo An50 obyc + nejake to BT GPS ????
hybo (3107)|13.7.2005 15:25
vesmes cokoliv s BT je vhodne, HP, FS, Acer, ...
j@m (44)|13.7.2005 15:28
jeste jedno omezeni:
Trvalé úložiště - ve WM5 se drasticky mění přístup ke správě paměti. Aby se zabránilo ztrátám v případě úplného vybití baterie, vše se bude instalovat a ukládat pouze do FlashROM. RAM bude sloužit pouze pro běh aplikací. To je asi hlavní důvod, proč zařízení bez 128MB FlashROM budou většinou bez možnosti upgrade na WM5.
beecher (9270)|13.7.2005 15:32
[QUOTE="j@m"]To je asi hlavní důvod, proč zařízení bez 128MB FlashROM budou většinou bez možnosti upgrade na WM5.[/QUOTE] Coz taky neni pravda, protoze MDAII ma 32MB FlashROM a pak 32MB DiskOnChip a WM5 v beta verzi na to jsou...
Nebo treba Loox 720, 64MB ROM a WM5 na to budou... ;) Pripadne posledni HP QVGA strojecky...
j@m (44)|13.7.2005 15:52
Hmmm. tak vidim že co jinde čtu už zde neplati. No nic. ohledně wm5 asi bude lepe omrknout vše v jiné diskuzi.

A omluvte mne za mou případnou nevědomost :oops:
hybo (3107)|13.7.2005 16:03
[QUOTE="j@m"]Hmmm. tak vidim že co jinde čtu už zde neplati. A omluvte mne za mou případnou nevědomost :oops: [/QUOTE]

naopak, je to tam jasne napsano:

Hewlett-Packard nabídne upgrade pro modely hx4700, hx2700, hx2400 a hx2100 (krome prvniho vse QVGA)

To je asi hlavní důvod, proč zařízení bez 128MB FlashROM budou většinou bez možnosti upgrade na WM5.

beecher (9270)|13.7.2005 16:58
Hybo, vzdyt hx2400 a hx2100 ma 64MB ROM... ;)

64MB je MINIMUM pro update na WM5.0. Je ovsem otazkou, jestli ho vyrobce pripravi...