Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 49

Téma: YAKUMO Delta X GPS - nejvyšší model od firmy YAKUMO

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

A jak to vubec vypada s otresuvzdornosti tohoto PDA? Nemohlo by dojit k nejakemu poskozeni pri jizde v terenu? Mozna by trpela vyklapeci cast (receiver).

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od George106
    A jak to vubec vypada s otresuvzdornosti tohoto PDA? Nemohlo by dojit k nejakemu poskozeni pri jizde v terenu? Mozna by trpela vyklapeci cast (receiver).
    Ja osobne pouzive MOUNTING KIT pro DELTA 300GPS s vanickou co se dodava s drzakem do auta (takova ta vec jak se do ni zasunuje PDA).
    Jezdim s tim na kole a nic se nikdy nestalo. Samozrejme je trosku dat bacha aby dopad predniho kola nebyl totalne razantni aby zpetne energie narazu prudce nevyhodila riditka nahoru a pda setrvacnosti sve energie pohybu nevyletelo ven z vanicky.

Co se tyce anteny, tak ji mam vyklopenou aby mela volny prostor se "kymacet".

Pro normalni turistiku kdy se jezdni po cestach a lesem je to v pohodo. Na cyklotrial bych to ovsem ve vanicce doporucoval zabezpecit proti samovolnemu vysuniti z vanicky nahore.

Jelikoz i DELTA X ma stejny princip vanicky, tedy ze PDA neni drzeno dvema celistmi ale je zasunuto do vanicky tak se taky neni ceho bat.

Jinak doporucuji turisticke mapy od SmartMapsu, ktere jsou 1:50 a jezdi se s nima a s PDA suprove. Jiz nikdy nebudete potrebovat papirovou mapu.

OBECNE SE DOMNIVAM ZE YAKUMO RESENI (PDA S INTEGROVANOU GPS) JE NEJVHODNEJSI VARIANTA DO AUTA A NA KOLO (ALE I NA PESI).

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Tak uz jste nekdo nasli pouzdro na DeltuX na nasem trhu?
    V Nemecku uz se nejaky cas prodava jak Krusell i Eixo ale u nas porad nic...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Tak jsem dnes obdrzel tento kousek, jsem celkem spokojeny, jen nemam zatim folii, jinak jsem ji obsadil 2 GB Sandisk Ultra a zda se zatim v pohode.

Dotaz, jak se uplne vypina? Tlacitkem na vypnuti se jen vypne podsviceni a navod me moc neporadil...ops:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

kratke stlaceni power "vypne" PDA, dlouhe zapina a vypina podsviceni, PDA jako takove se nevypina nikdy, power jej dostava do standby modu...kdyz ho vypnes uplne (nektere maji HW tlacitko na odpojeni baterie) nebo vyndas baterii, tak se smaze pamet RAM a PDAcko bude jako nove, vse bude smazano...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Chtel bych se podelit se zazitky, jakjsem flashoval ROM novym Biosem.... Stahl, rozbalil, nakopiroval na volnou cistou SD kartu a strcil do PDA. Provedl odpojeni baterie a HR dle navodu, ale pri opetovnem nasazeni baterie jsem joystick pouze zmackl a nestlacil dolu, takze se mi pouze restartoval system a nedostal se do update menu. Az po upozorneni od Hybo na ten joystick jsem uspel. A jeste jedna vec, mel jsem strach, ze jsem neco pokazil, kdyz jsem nemel nasazeny zadni kryt na baterii a PDA zhaslo, nevsiml jsem si maleho vystupku na krytu co zabezpecuje PDA pred nahodnym odpojenim baterie.....

Vcera mi zacalo PDA pri vypnuti zatuhavat, netusim, ktera aplikace to zpusobila, ale po HR je to zase v klidu. Jen to preinstalovani.

Dokonce jsem po nainstalovani upgrade Tomtom 5.1 zaznamenal uplnou stabilitu, vse funguje, vcetne BZ a demo prohlizeni trasy.

Neda se uz nekde sehnat nahradni baterie? Vcera mi dosla a nebylo kde nasosat stavu.:disgusted:

A dnes jsem testoval stabilitu Tomtoma a bohuzel mi po urcite dobe spadne a prepne se PDA do Today obrazovky, nic nelze spustit a musim udelat soft. reset. Po vypnuti BZ se zda, ze nepada, skoda tech BZ. Uvidim pozdeji, jak se bude tvarit.ops:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

YAKUMO ma opozdene dodavky prislusenstvi. Podle poslednich zprav snad neco dorazi do Nemecka a pak za tyden se objevi v CR.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Tak jsem se dival, do ceho bych to Yakumo strcil a dat za obal od Krusell pres 1000,- se mi nechce, takze se divam po jine levnejsi variante. Dnes jsem narazil na pouzdro od Hamy (Digital Perfect DF 20 ) viz tento link . Velikostne se tam krasne vleze, do predni kapsicky se da dat pametova karta ci nahradni baterka. Je celkem bytelne, vevnitr s fleesem, jen boky jsou z gumy. Mel jsem strach, ze se na nej bude moc prasit, kdyz ma kousek boku z vrchni strany odhaleny, ale kdyz jsem se podival na pouzdro od Krusell, tam je to derave snad ze vsech stran (v tomto pripade se nepocita s vytahovanim). Celkem me nadchlo, kdyby jste mel nekdo nejaky jiny postreh, tak jej vitam. Dik

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Chtel bych se zeptat majitelu, jak dlouho vam vydrzi v provozu? Me ukazuje v programu SPB Pocket Plus pri 100% nabiti jen 2:44 h. Je to realita? Mam pocit, ze uvadeli v manualu nasledujici:

Run time:
    GPS antenna disabled: max. 8 hours
    GPS antenna enabled: max. 5.5 hours
    Standby: max. 72 hours

Tak nevim co mam za kousek..... A GPS antena se asi neaktivuje vyklopenim... me funguje i slozena. Spis zapnutim programu, ktery ji zapina sam automaticky, nebo se mylim?

Nevite, jak je to s dostupnosti nahradni baterie popr. nejakeho sikovneho zarizeni na dobiti (provoz) z AA akumulatoru? Uz jsem bohuzel zustal bez stavy

Moje baterka ma oznaceni : E3MT12110211, Li-Ion, 3,7V 1100 mAh a zatim jsem ji na inetu nevidel.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Tak jsem Yakumu neodolal a už ho mám týden taky

Nicméně mám pár postřehů, které mě znepokojují a rád bych se s nimi podělil / obrátil na majitele tohoto zařízení:

1) Při dobíjení přes USB se změní nabíjecí kontrolka do oranžova a už takto zůstane až do doby než Yakumo vypnu do StandBy modu, teprve pak zezelená. Stalo se mi takto že se nabíjela třeba i celý den a celou noc, po vypnutí (StandBy Mode) se zapojeným kabelem se ihned přepne do zelena a už nedobíjí, následné zapnutí už stav kontrolky nezmění (zůstane zelená, tak jak by to mělo být). Je toto normální nebo kusová vada? Protože by toto chování mohlo mít neblahý vliv na životnost a funkčnost baterie rád věděl, zda je to kusová záležitost na reklamaci nebo se vám to chová stejně. Vyzkoušeno na pěti různých desktopech i s kombinovaným USB-napájecím kabelem a ještě dodám, že nabíjení přes síťový / autoadaptér probíhá standardně a po úplném nabití přestane dobíjet a kontrolka se přepne do zelena podle očekávání.

2) Jak zjistím nainstalovanou verzi ROM v zařízení a číslo verze, kterou
    nabízí k updatu výrobce? Na stránkách o číslu verze není zmínka a eUTILITY vypise VOB150BWWER11. Jak z toho vyčtu verzi ROM? Rád bych updatoval protože se GPS chová nestabilně (náběh 1-5 min). Jde nějak zálohovat původní ROM verze pro případný rollback?

3) nainstaloval jsem přiložené SMARTMAPS pro ČR 1:300000 (aplikace v RAM)a od momentu, kdy dám v této aplikaci detekovat GPS zařízení (které se najde na COM 2, BAUD 4800) se změní stav ukazatele baterie na 100% a už nic jiného neukazuje, ani upozornění pokud je baterka KO, takže jak dojde šťáva tak Delta natvrdo klekne (hardreset). Navíc při běhu této aplikace (2h, asi 150km) tato několikrát (asi 10x) vypla PDA (neshodila, stačilo znovu zapnout a navigace se po nalezení signálu obnovila). Vesměs se to stalo při zastavení vozidla nebo výrazné změně rychlosti (což vylučuje vypnutí PDA systémem po přednastavené době)

Jinak výdrž baterky s aktivním GPS asi 3,5hod, potvrzuji funkčnost (s menší citlivostí) i s nevytaženou anténou, předpokládám rovněž že její aktivaci provádí příslušný SOFT nezávisle na jejím vysunutí.

Díky všem majitelům za zkušenosti / postřehy, až na uvedené "drobnosti" jsem jinak s Deltou docela spokojen.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Nechci citovat cely predchozi prispevek, ale celkem se ztotoznuji. ''Problemy'' s nabijenim jsem postrehl uplne stejne, takze bych z toho nemel strach. Uplne stejne se mi to chova pri pripojeni na nabijecku ze site - zelena dioda a pri napojeni na USB kabel - nabiji - oranzova. Nevim cim to je, ale zas mi to tak nevadi.

Kde zjistit verzi ROM nevim a ohledne preflashovani ROM, netusim nic o rollbacku, ale me to s novym ROM beha dobre, mensi problemy s vlastnim provedenim jsem uz popisoval vyse (mam blbost), postup je vlastne jednoduchy.

Ta vydrz baterie me mrzi, ale snad se mi podari udelat nejaky dobijeci zdroj z C ci D accu. (Kdyby nekdo poradil, zda bude stacit spojit jen 3 ci 4 clanky do serie a pripojit k tomu USB kabel, byl bych rad, nevim vsak, zda je lepsi vyssii napeti ci zda to neposkodi vlastni PDA).

To vypinani Smartmaps je podivne, j jsme ted v UK, takze tento program nemuzu zkouset, ale mam TomToma a ten mi pred upgradem na 5.1 vyskocil do Today obrazovky a neslo nic spustit - musel jsem udelat soft. reset. Ted se zda v klidu i pri zapnutych BZ.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od George106
    ...uplne stejne se mi to chova pri pripojeni na nabijecku ze site - zelena dioda a pri napojeni na USB kabel - nabiji - oranzova. Nevim cim to je, ale zas mi to tak nevadi.
    Diky za odpověď sic mi na klidu zrovna nepřidala Přebíjení výrazně!! poškozuje baterii, takže pokud to opravdu nabíjí dál (neměřil jsem to, ale pokud oranžový indikátor nelže) tak to dříve či později navěky pošle LiIONku do věčný lovišť, takže to raději hlídám a zavčas vypnu / zapnu tak aby se baterka zbytečně nepřebíjela. USB taky nabíjí slabším proudem (specifikace je max 500mA) a u jiných zařízení (Acer např.) to není dostatečné k tomu aby se nabíjení vůbec rozběhlo, takže to zřejmě dobíjí slabším proudem, což ovšem nevylučuje možnost nenávratného poškození baterie při přebití.

Co ten ukazatel stavu baterie, taky stále na 100% ? A taky pozoruju několik chybně vytištěných znaků v okně stavu baterie...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Pouzivam SPB Pocket Plus a ten mi na Today obrazovce ukazuje stav nabiti a muzu rict, ze pri praci nabiti baterie klesa (procentualni vyjadreni). Ohledne znaku v okne stavu baterie, je pravdou, ze posledni dva radky pod zalozkami Baterie a Upresnit jsou tak male a rozmazane, ze je temer nelze precist(take napis nad grafickym ukazatelem nabiti baterie je stejne (ne)viditelny ).
    Netusim vsak, zda to bylo i pred nahratim lokalizace od Sunnysoftu.

Ohledne dobijeni pred USB, po dobiti pres nabijecku to jeste na USB kabelu dobijelo asi hodinu a ted mam uz zelenou i pres USB, nemyslim si, ze by to prebijelo......

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Kdyz jste u tech kontrolek - svitila vam uz nekdy i ta napravo, nebo mam nejaky vadny kus ? Diky ...

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Chodi Vam PocketTim take na trasy asi nad 200 km vys tak pomalu (vcetne menu ) a nekdy ukazuje krizovatku az kdyz jste za ni bez ohledu na nastavenou upozornovaci vzdalenost ?
    Zkusim pres vikend ten novy ROM o kterem jsem cetl az ted tak uvidim ...

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Yakumo Delta X5 BT
    Od sindios v sekci Yakumo
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-08-2008, 20:45
  2. Yakumo Delta X 5 BT ako GPS pre PC
    Od Roboo_ce4you v sekci Yakumo
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 22-03-2007, 14:38
  3. Reklamace - Yakumo Delta 300 GPS
    Od GliderMan_ce4you v sekci Yakumo