Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mezinarodni zaruka - obracene

charles_ce4you (18)|12.7.2005 21:37
Zajímalo by mě jestli nemáte někdo zkušenost s reklamací zařízení, které bylo koupeno v ČR, v cizině, např. USA.
Řeším totiž dilema, jakou značku si koupit. Za rok se stěhuju do USA a nevím, jestli má smyslu si kupovat značky jako Acer, Asus nebo Fujitsu-Siemens, které se tam moc neprodávají. Většinu trhu okupují HP, Palm nebo Dell. Pak by byl promblém nejen se zárukou, ale i s pozáručním servisem, prodejem náhradních dílů, baterií apod.
Buď si asi koupím u nás HP nebo Dell a nebo to rok vydržím v Čechách s notebookem a pořídim si něco až tam :)
hybo (3107)|13.7.2005 08:15
no, chtit PDA a rok vydrzet cekat, to bych neprezil, ale HP jako takove osobne doporucuji, i kdyz myslim, ze nebude ani s ostatnimi znackami problem, nemam osobni zkusenosti, ale za ty leta myslim, ze zaruka nebude problem...v USA je standardni zaruka jen 90 dnu, resp. zakonem stanovena minimalni, i to je duvod pro nizke ceny...proto muze byt nakup zde vyhodou
charles_ce4you (18)|13.7.2005 08:46
Se zarukou 90 dni jsem se jeste nesetkal. Ve vetsi obchodech jako Bestbuy nebo Compusa maji standardni zaruku 1 rok. Za priplatek 3 roky.
hybo (3107)|13.7.2005 08:51
treba zde, jak jsem rikal, je to zakonem stanovena minimalni, pak jak se pise i na te strance zalezi na tom, s jakou zarukou nakoupis a tedy za jakou cenu...