Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

České POI pro TomTom Navigator 5

libor_m (1026)|12.7.2005 15:06
Už mě tak sejřily nefachčící POI (benzínky apod.) v TTN5, že jsem se rozhodl si je vyrobit sám. Jde mi hlavně o benzínky, protože hodně jezdím po celé republice a za den toho najezdím hodně. Pořád beru benzín a rád bych věděl, kde jsou nejbližší benzínky. Chci zpracovat všechny "značkové" benzínky v ČR a postupně (s Vaší pomocí) udělat databázi těch "neznačkových".

Pro svoji přehlednost (někomu to možná nebude vyhovovat, ale může si to předělat dle své libosti) jsem po mnoha kombinacích zakotvil u formátu

CZ-Cerpací stanice XXX,

kde XXX je název "značkové čerpací stanice a popř. tam bude "ostatní" pro ty "neznačkové". Možná si říkáte, proč to není vše v jednom. Z prostého důvodu, protože si ke každému OV2 souboru přiřadím ikonu s logem dané benzínky. Ale jak jsem již říkal, pokud se to někomu nebude takhle líbit, může si je všechny sesypávat do jednoho souboru.

Aby to vše mělo nějaký formát, chtěl bych tímto požádat všechny, které tento počin zaujal, aby mi postupně zasílali souřadnice všech "neznačkových" benzínek ve svém okolí, příp. na trasách, po kterých jezdí. Potřebné inforace:

- souřadnice
- název benzínky
- město
- ulice (pokud je benzínka ve městě)
- označení silnice, km a směr (pokud by byla benzínka na rychlostní silnici)

Mým prvním počinem je síť Agip pro celou ČR.

Veškeré dotazy a nápady pište sem, delší věci a příspěvky mi posílejte na můj e-mail, který mám v profilu :))

P.S. Pokud je to totální hovadina, tak se to nesnažte vokecat a napište mi to rovnou :D

EDIT: Pro méně znalejší dodávám, že archiv je nutno rozbalit a oba soubory, které obsahuje (xxx.ov2 a xxx.bmp) je nutné nakopírovat do adresáře DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map. Pokud byste si chtěli udělat hezčí logo, než jsem dokázal já jako totální antitalent na grafiku, tak nezapomeňte, že se soubor musí jmenovat úplně stejně, jako soubor *.ov2.
Ivo Pokorný (400)|12.7.2005 16:02
IMHO velmi dobry pocin, jen kdy mi TTN5 pro praci s body zajmu napadal... :evil:
libor_m (1026)|12.7.2005 16:08
... si vypni všechny ostatní a měj zapnuté jen tyto.
Ivo Pokorný (400)|12.7.2005 16:11
[QUOTE="libor_m"]... si vypni všechny ostatní a měj zapnuté jen tyto.[/QUOTE]

To se mi potom sice zobrazi, ale pokud dam navigovat na bod zajmu, aplikace spadne... :evil:
Crusader_ce4you (624)|12.7.2005 16:19
Výborná práce :yes:
libor_m (1026)|12.7.2005 16:22
Díky, pochvala potěší :D

Jen s tím sháněním dat to bude menší problém a asi to půjde pomalu. U těch "značkových" to vidím na jedinou možnost a to že obrazím jejich zastoupení a požádám je o podklady, jinak to nikdy nebude přesné a kompletní (u Agipu to mají vše na webu i s nákresy, ostatní spíše ne). A u těch ostatních to budu asi uveřejňovat v určitých intervalech a co tam přibyde, to tam bude :D
Ivo Pokorný (400)|12.7.2005 16:27
Mam z Oziho Ceske hrady, zamky a zriceniny, kdyby jsi je chtel predelat pro TTN5. Kdyz tak SZ, at to tu nezaplnujeme... :cool:
libor_m (1026)|12.7.2005 16:33
[QUOTE="Ivo Pokorný"][QUOTE="libor_m"]... si vypni všechny ostatní a měj zapnuté jen tyto.[/QUOTE]

To se mi potom sice zobrazi, ale pokud dam navigovat na bod zajmu, aplikace spadne... :evil: [/QUOTE]
Mně to padalo jen když jsem měl zapnuté zobrazování problematických POI (zmiňuvaných dříve v této diskuzi). A zkoušel jsi úplně vyhodit soubor poi.dat?
Ivo Pokorný (400)|12.7.2005 16:44
Ted vypada ze to jede... jen je skoda tech POI co jsou dodavany k mape. Nekde jsem tu celt ze ma byt tento tyden verze 5.1, tak treba to pak pojede korektne.
V kazdem pripade diky za radu i zatim Agip benzinky (ja tankuju ale u Aralu :D ).
libor_m (1026)|12.7.2005 16:51
[QUOTE="Ivo Pokorný"]Ted vypada ze to jede... jen je skoda tech POI co jsou dodavany k mape. Nekde jsem tu celt ze ma byt tento tyden verze 5.1, tak treba to pak pojede korektne.
V kazdem pripade diky za radu i zatim Agip benzinky (ja tankuju ale u Aralu :D ).[/QUOTE]
Promiň, ale s tím, že R je až za G nic nenadělám :D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|12.7.2005 16:57
[QUOTE="libor_m"]
P.S. Pokud je to totální hovadina, tak se to nesnažte vokecat a napište mi to rovnou :D
[/QUOTE]

Hovadina to určitě není, ale myslím si, že to bude velké sousto.

Aby to mělo nějaký smysl, mělo by jich co nejvíce a pokud možno dobře zaměřeny. Je něco jiného si ztáhnout data z www stránek konkrétní firmy a něco jiného je tyto údaje hledat všude možně.

Přesto držím :yes:
libor_m (1026)|12.7.2005 17:39
[QUOTE="JirkaP."]Je něco jiného si ztáhnout data z www stránek konkrétní firmy a něco jiného je tyto údaje hledat všude možně.

Přesto držím :yes: [/QUOTE]
To je mi jasný a rozhodně tam nechci "flákat" data jen proto, aby tam nějaké byly. Agip se mi, myslím, podařilo zpracovat dobře, pokud u dalších nebudu mít přesné podklady, počkám, až je získám:!:

Díky za ten :yes: Budu ho potřebovat :D
libor_m (1026)|14.7.2005 12:22
Tentokrát něco z jiného soudku. Něco pro příznivce eBanky - všechny pobočky v ČR (mimo Opavy, Ostravy a Frýdku - Místku). Omlouvám se těm, kteří mají o tato města zájem, ale pokud chcete, aby to bylo přesné, musíte mi dát čas.

Informace obsahuje město, ulici s číslem popisným a telefonní číslo. Užijte si to ;)
Crusader_ce4you (624)|14.7.2005 13:46
Dobrá práce :yes: jakožto klient e-banky oceňuji o to více :)
Ivo Pokorný (400)|14.7.2005 15:01
Ja myslel, ze e-banka je ta banka, kam se nemusi chodit, tedy ani na pobocky... :D
Ivanm_ce4you (466)|14.7.2005 15:16
OT
Ja myslel, ze klienti eBanky uz nikdy pbocku nepotrebuji :O
[QUOTE="Crusader"]Dobrá práce :yes: jakožto klient e-banky oceňuji o to více :)[/QUOTE]
libor_m (1026)|14.7.2005 15:23
[QUOTE="Ivanm"]OT
Ja myslel, ze klienti eBanky uz nikdy pbocku nepotrebuji :O
[QUOTE="Crusader"]Dobrá práce :yes: jakožto klient e-banky oceňuji o to více :)[/QUOTE][/QUOTE]
Třebas pro novou kartu ano :D
Stormer_ce4you (28)|17.7.2005 21:39
Da se na tyhle POI i navigovat? Me se dodavany POI tomtoma normalne v mape zobrazujou.. jedinej problem je, ze kdyz chci na ne navigovat, tak se ukaze prazdnej list.. ale aplikace nepada...
rossini_ce4you (72)|18.7.2005 10:03
Ahoj
velmi mě zaujal "projekt" POI pro ČR... Dá se nějak pomoci??

Kamil
Kocir (836)|18.7.2005 13:01
Pánove, já bych uvítal, kdybe se někdo "obětoval" a udělal POI měst na Moravě ktera nelze diky nedokonalosti mapy vyhledavat.
Jsou to vsechna mesta ktera jsou zobrazene na urovni plochy mesta s I a II tridou silnic.
rossini_ce4you (72)|18.7.2005 13:24
myslím, že Ta města budou otázkou pár měsíců... to bychom určitě dělali zbytečně.... spíše bych se nějak "sjednotil" a dělal Ty POI, které (typuji) přijdou na řadu jako poslední...

Kamil
Kocir (836)|18.7.2005 14:29
[QUOTE="rossini"]myslím, že Ta města budou otázkou pár měsíců... to bychom určitě dělali zbytečně.... spíše bych se nějak "sjednotil" a dělal Ty POI, které (typuji) přijdou na řadu jako poslední...

Kamil[/QUOTE]

Osobne se obavam, ze TT nebude kvuli kousku "trapneho pole na Morave" nakupovat znova mapy od Teleatlasu, znovu lisovat CD/DVD atd.
Spis tim pocka do verze TT6, ktera bude citam tak v roce 2007 nejdrive.

Jinak SmartMaps ma spousta dobrych POI, kdyby se to dalo zkonvertovat ...
U TT me schazi hrady a zamky. Jinak ale kvalita zpracovani jak dat tak engine pro vyhledavani POI je v TT5 dost mizerna a odflakla.
Popisky POI - katastrofa
Engine vyhledavani je spatne, neni mozne vyhledavat pres vsechny POI, ale musite se napred rozhodnout kde hledany POI v ktere skupine se skryva.
rossini_ce4you (72)|18.7.2005 16:19
Já bych to s tou Moravou tak černě neviděl... Už proto že jsem z Moravy ;) Nicméně, pokud už si zvykli uvádět v oficiálních papírech, že pokrytí CZ je 36%, tak je pravděpodobné, že ty procenta polezou nahoru, ať jim to nekazí výsledky ;) Myslím, že každý update obsahuje něco navíc nejen u map, a vzhledem k tomu, že u nás mají nejsnažší prostor k růstu...

Nechám se překvapit, ale myslím že ve světě to chodí trošičku lépe (logičtěji) než by se to dělalo u nás ... :D

Kamil
Ivo Pokorný (400)|18.7.2005 19:59
[QUOTE="Kocir"]


U TT me schazi hrady a zamky....[/QUOTE]

Hrady, zamky a zriceniny (tedy souradnice) jsem Liborovi poslal a nabidl pomocnou ruku. Rikal, ze to zpracuje jak na to bude mit cas.
Radek Pokorný (68)|18.7.2005 21:47
Tak když české POI, tak české: rodina se mi zbláznila do turistických známek, takže přikládám, aby jste je nemuseli hledat (tohle je stav k 13.7.2005 - 1166 známek) (původně je používám v Ozi, takže je možný i tento formát)
Ivo Pokorný (400)|18.7.2005 22:04
Nechces udelat i ty hrady a zamky, kdyz ti to jde tak rychle? Mas je prece, ne? ;)

PS: Myslel jsem, ze jste jeste na tabore...
rossini_ce4you (72)|19.7.2005 09:00
Jsem asi turistická Lama, ale co je to turistická známka, resp. jak to souvisí s navigací... prosím vysvětlit :oops:

kamil
Ivo Pokorný (400)|19.7.2005 09:03
Mozna zkusit trochu hledat, treba tady. :cool:
rossini_ce4you (72)|19.7.2005 09:08
bomba, do toho jdu taky ;)

kamil
Ivanm_ce4you (466)|19.7.2005 09:37
Puvodne to byly ovalne plisky, ktere se pribijely na "vychazkove" hole turistu. A ty plisky se prodavaly na turisticky zajimavych mistech...

Nebo alespon myslim, ze to z toho vychazi.
libor_m (1026)|20.7.2005 21:37
[QUOTE="Ivo Pokorný"][QUOTE="Kocir"]


U TT me schazi hrady a zamky....[/QUOTE]

Hrady, zamky a zriceniny (tedy souradnice) jsem Liborovi poslal a nabidl pomocnou ruku. Rikal, ze to zpracuje jak na to bude mit cas.[/QUOTE]
Ano, hrady už mám hotové, všechny měly ořezané názvy, takže jsem je dohledal a opravil. Jen se moc netěšte, to, co mi poslal Ivo, rozhodně není žádný úplný seznam, ale něco to je a doplňovat se to postupně dá. Zítra to sem dám.
libor_m (1026)|21.7.2005 14:15
Tak tu mám ty hrady, chci ale upozornit, že rozhodně nejsou kompletní a nenesu žádnou odpovědnost za případné nepřesnosti, pouze jsem to překlopil ze souboru, který mi poskytl Ivo. Zítra sem hodím (jestli to stačím) i zámky a zříceniny.

Pokud budete mít připomínky, další zaměřené hrady, zámky nebo zříceniny, co tam nejsou atd., pošlete mi SZ a já to zaktualizuji. TURISTICE ZDAR! ;)
Kocir (836)|21.7.2005 14:40
[QUOTE="libor_m"]Tak tu mám ty hrady, chci ale upozornit, že rozhodně nejsou kompletní a nenesu žádnou odpovědnost za případné nepřesnosti, pouze jsem to překlopil ze souboru, který mi poskytl Ivo. Zítra sem hodím (jestli to stačím) i zámky a zříceniny.

Pokud budete mít připomínky, další zaměřené hrady, zámky nebo zříceniny, co tam nejsou atd., pošlete mi SZ a já to zaktualizuji. TURISTICE ZDAR! ;) [/QUOTE]

Tak me napadly jeste kilometrovniky dalnice. Dalo by se to pouzit za uceleme lokalizace kde je nehoda a tomu se vyhnout.

No a pak ty mesta co nejdou na morave najit :?
libor_m (1026)|21.7.2005 16:53
Jen tak namátkou jsem se podíval na pár KFC a zajímalo by mě, odkud to máš, protože 2 z 5, na které jsem se podíval, byly blbě. Konkrétně KFC Flora a KFC Bělehradská. Podívám se na ten zbytek a na McD a dám ještě vědět.
Kocir (836)|21.7.2005 20:00
[QUOTE="libor_m"]Jen tak namátkou jsem se podíval na pár KFC a zajímalo by mě, odkud to máš, protože 2 z 5, na které jsem se podíval, byly blbě. Konkrétně KFC Flora a KFC Bělehradská. Podívám se na ten zbytek a na McD a dám ještě vědět.[/QUOTE]

Bylo to delano ve vzajemne kombinaci:
- adresy na KFC a SHELL
- BZ v TT5
- mapy.atlas.cz
- Infomapa 12

Nenarokuji si 100% zaruky. Kdyztak to oprav a hod to sem.
karlic (707)|21.7.2005 20:54
V čem to konvertuješ?
Tohle http://www.poiedit.com/ nebo tohle http://www.poihandler.com/supported_sys.asp nebo úplně něco jiného?
Kocir (836)|21.7.2005 21:20
POIEDIT
karlic (707)|21.7.2005 21:29
Tady je celé česko, jestli máš náladu to zkonvertit
Šeba_oldd (1184)|21.7.2005 21:36
No ja tedy koukam, odvadite tady velky kus prace.Neudelal by jeste nekdo staticke radary alespon po Praze no kdyby jeste byla Viden a Lienz bylo by to super.Dekuji Vam vsem co se na techto vecech podilite.
karlic (707)|21.7.2005 21:49
[QUOTE="Šeba"]staticke radary alespon po Praze no kdyby jeste byla Viden a Lienz bylo by to super.Dekuji Vam vsem co se na techto vecech podilite.[/QUOTE]
Super myšlenka. I když mám antiradar :), tak mít to jako POI, na které si zvolím zvukové upozornění např 200m by bylo geniální.
Pošli souřadnice, já to udělám :)
Ivanm_ce4you (466)|21.7.2005 21:55
Pozor na sabotaz od policie, aby sem nedala souradnice radaru.
Potom pojedes a kazdych 300 metru radar.:O
Kocir (836)|21.7.2005 22:01
[QUOTE="karlic"][QUOTE="Šeba"]staticke radary alespon po Praze no kdyby jeste byla Viden a Lienz bylo by to super.Dekuji Vam vsem co se na techto vecech podilite.[/QUOTE]
Super myšlenka. I když mám antiradar :), tak mít to jako POI, na které si zvolím zvukové upozornění např 200m by bylo geniální.
Pošli souřadnice, já to udělám :)[/QUOTE]

I program, neodzkouseno na TT5
http://checkpoint.oabsoftware.nl/index.php?MainURL=body-manual-c.htm
a je to free
Kocir (836)|21.7.2005 22:22
[QUOTE="karlic"]Tady je celé česko, jestli máš náladu to zkonvertit
[/QUOTE]

Slo by to zkonvertovat, ale zapis souradnic je jinaci nez POI EDIT chce.

Tvuj format
48°51'00"N
16°03'00"E

POIEDIT chce:
lat="49.21587"
lon="17.6229"

Je to priklad nekde casti Znojma (nemusi to byt uplne stejna pozice).

karlic (707)|21.7.2005 22:33
Tady jsou ty města ČR. Ikonku si buď vyrobte, nebo ne (pokud se tam nedá, tak je tam standardní čtvereček) Pokud někdo ikonku vypotí, tak ji sem šoupněte. Města jsou zkrácena, protože soubor ze kterého jsem to konvertil byl z GPS, který má omezenou délku pro jméno.
Šeba_oldd (1184)|21.7.2005 22:38
[QUOTE="karlic"]staticke radary alespon po Praze Pošli souřadnice, já to udělám :)[/QUOTE]

Ja ty souradnice dohromady nedam - nevim ani kde ty radary presne jsou a nejaka databaze asi tezko nekde bude - nekde jsem ovsem videl nejke soubory radar pro TOM TOM ale tuty tam nebylo cesko.Prazaci snad o tech radarech vi - cize zadost spise pro ne.Ja se poohlidnu po tech Evropskych.
libor_m (1026)|22.7.2005 01:38
[QUOTE="Kocir"]Ja si zase dovolil opravit ikonu HRADY.[/QUOTE]
:D :D :D To je super, to jsem nevěděl, že to funguje takhle. A le já jsem vždycky upozorňoval na to, že nejsem grafik :!: :D :D :D
Díky.
libor_m (1026)|22.7.2005 01:57
No pánové, to je super, jak se to rozproudilo. Přesně takhle jsem si to představoval. Jsem rád, že jsem v tom nezůstal sám. :))
Jedny zajímavé stránky jsem objevil zde. Ovšem natýkají se stacionárních radarů, bohužel.
libor_m (1026)|22.7.2005 02:33
Takže mám radary v Rakousku a Belgii. Nedávám ruku do ohně, že je to kompletní, ale mělo by to být aktuální.
libor_m (1026)|22.7.2005 03:16
Mám kompletní britskou radarovou síť, aktuální. Zítra ji sem dám, jen mám jeden dotaz. Je to chyba TTN5, že ve vyhledávání BZ uvede pouze 100 BZ a ostatní ignoruje? Jsou v mapě jinak uvedeny všechny? Pro UK jich mám přes 6500 vč. kamer na červený semafor.

Jinak další jsou ve fázi zpracování. Jsou to Německo (79) a Holandsko (54) - stacionární, mobilní i červená).
Kocir (836)|22.7.2005 08:07
[QUOTE="karlic"]Tady jsou ty města ČR. Ikonku si buď vyrobte, nebo ne (pokud se tam nedá, tak je tam standardní čtvereček) Pokud někdo ikonku vypotí, tak ji sem šoupněte. Města jsou zkrácena, protože soubor ze kterého jsem to konvertil byl z GPS, který má omezenou délku pro jméno.[/QUOTE]

CIM JSTI TO ZKONVERTOVAL?