Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kalibrace map z InfoMapy pro OziExplorer

maxus_aurelius_ce4you (24)|12.7.2005 12:34
nemáte prosím někdo zkušenost s převodem a kalibrací map z programu InfoMapa (11 nebo 12) (PJsoft) do Oziho? nějak se mi to pořád rozchází :(

Martin
petr22_ce4you (454)|12.7.2005 13:00
Souradnice v Infomape ignoruj - ona ta mapa ma presnost plus minus 200 metru
maxus_aurelius_ce4you (24)|12.7.2005 13:38
[QUOTE="petr22"]Souradnice v Infomape ignoruj - ona ta mapa ma presnost plus minus 200 metru[/QUOTE]

takže se u ní nedá využít ani funkce GPS navigace?:?:
petr22_ce4you (454)|13.7.2005 08:13
Pokud ti nebude vadit, ze ti bude na mape ukazovat pozici do pul kilometru od tveho stanoviste, tak da :-)

Jeste se mi nestalo, ze bych nevyjel nekolik desitel nebo stovek metru ze silnice (podle mapy)

A ve meste je to celkem prusvih.

Treba kdyz si zobrazim zdejsi pozici, tak podle Infomapy jsem za barakem na kolejhich, coz je misto odsud vzdalene cca 400m
maxus_aurelius_ce4you (24)|13.7.2005 08:26
a jakou máš verzi IM? není to třeba ve 12 opravené? Já budu mít GPS dneska max.zítra, tak to zkusím.
Ivanm_ce4you (466)|13.7.2005 14:17
Proc vlastne pouzivat map. podklad od IM? Co jsem videl, tak nejsou graficky moc vyvedene a me trochu pripominaji vektorovou mapu.
Urcite by se to dalo lepe zkalibrovat podle jinych podkladu, treba autoatlasu s GPS nebo i map online. Jinak docela souradnice (user gird) se daji ziskat z mapy.centrum.cz
Anebo klasicky Shocart. Zalezi, na co to ma byt.
maxus_aurelius_ce4you (24)|13.7.2005 20:06
ty mapy ne mapy.centrum.cz se mi libi, ale jak z nich dostanu souradnice pro kalibraci?Mohu použít např. kalib.body z mapy.idnes.cz? Potrebuji to hlavne pro navigaci k telefonu (P910i) do programu MapView GPS II - jde do nej export z OziExploreru.
simonik2 (95)|13.7.2005 20:43
Jde nějakým způsobem vypreparovat mapu www. mapy.centrum.cz z toho okna? AŤ mám prostě k dispozici větší obrázek?
Díky
maxus_aurelius_ce4you (24)|13.7.2005 20:55
jee to by me taky zajimalo - zatim jsem na to neprisel:sarcastic:
Ivanm_ce4you (466)|14.7.2005 14:31
JDE :-))))) i souradnice...
mmnt

EDIT:

takze se situace zmenila a souradnice uz nevidim. Mozna je to nastavenim IE, protoze ted nejsem na svem PC, ale asi to bude horsi.
Puvodne to byly
mapy.centrum.cz , ted
supermapy.centrum.cz

Driv pri pohybu mysi bylo videt ve stavovem radku souradnice ve USER GIRD, pri nejvetsi mape delal 1 px asi 10-15m, coz slo. Ted ale asi zmenili aplikaci a uz to tam neni.

Jinak map. podklad se jednoduse ziska pomoci PRINT SCREEN. Je ale treba nastavit nejvetsi mapu a zvetsit rozliseni monitoru, treba na 1600*1200.

Ted koukam na mapy.quick.cz a jsou taky OK.

A potom je v adresnim radku treba:

http://mapy.quick.cz/main.asp?x=-769576&y=-1053066&scale=20000&arrowx=-769576&arrowy=-1053066&width=1120&height=700&quality=2&folder=0

Tam jde prepsat udaj WIDTH a HEIGHT a ziskat mapu jeste vetsi. S tim je treba experimentovat. Pak se pokazde necha mapa posunout, aby zustaly prekryvy dostatecne velke.
Potom jen printscreen a paste do graf. programu /ja PSP 5.xx/ a pomoci LAYERs to slozit dohromady. Nedelat to zase moc velike, protoze se souborem treba 100mega se nebude dobre delat.

Souradnice se daji ziskat i jinde, jen pozor, aby to bylo oboji ve stejnych systemech a zobrazeni. Treba oboji LAT/LON ve WGS 84.

Kalibrovat to jde treba tak, ze uz mam nejakou cast kalibrovanou v OZIm. Tu mapu si otevru v jedne instanci OZIho a kalibrovat budu v druhem spustenem OZIm.
Priklad: Mam zkalibrovanu Prahu 1 a ziskam podklad cele Prahy. V te zkalibrovane mape si v rozich udelam WPT, ulozim. V tom druhem OZIm natahnu novy podklad pro kalibraci /musi tam byt i to uzemi Prahy 1, co mam v OZI c.1/. dam kalibrovat podle WPT. To, ze budou kalibracni body pouze na mensi casti mapy bude mit vliv na presnost kalibrace, ale az potom se uvidi, jak to bude vypadat. Ulozime kalibraci a nechame zobrazit sit WGS na te nove mape. Cary treba po 5', nebo 1'. Pokud budou linky pravouhle, bude to dobre. Nechame si zobrazit ty kalibracni WPT a melo by to sedet. Idealni by bylo, kdybychom meli/y ulozeny TRACK tou oblasti. Pokud ho zobrazime v mape a bude to sedet, je to jeste lepsi.

To printscreen by jiste slo obejit naprogramovanim, ze by se to posouvalo a tipalo samo, ale to uz necham na nekom jinem.
Timhle zpusobem se da ziskat mapa treba 1: 10 000, ale bude to prace velika, pokud to ma byt vetsi uzemi. Prahu 1:10 000 bych takhle delat nechtel.
Ale na horach jsem by ve Smrzovce a udelal si mapu 1:15000 /myslim/ a cast dokonce 1:5000.

uff, grafoman...
maxus_aurelius_ce4you (24)|14.7.2005 22:16
super - neco takoveho jsem si predstavoval - dik moc
Ivanm_ce4you (466)|15.7.2005 23:27
:oops:

Aha, to to bylo az tak objevne???

Jsem asi proste dobrej...
:cool: