Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace hx4700 pod linuxem

sith (15)|12.7.2005 10:50
Existuje nejaky programek pro synchronizaci pod linuxem?
-s podporou BT+klasicke usb kolebky

Windows bohudik nemam, tak abych nekoupil neco, co pak budu vystavovat na policce :? .
zipiik (206)|12.7.2005 11:24
zkuste se podivat na SynCE (http://synce.sourceforge.net/synce/) ale jestli chodi i s hx4700, netusim. co takhle nejaky PDA s Familiar Linuxem? ;c)
zemiak_ce4you (28)|12.7.2005 11:27
nieco je tu, ale nemam s tym prakticke skusenosti

Multisync
sith (15)|12.7.2005 13:34
[QUOTE="zipiik"]zkuste se podivat na SynCE (http://synce.sourceforge.net/synce/) ale jestli chodi i s hx4700, netusim. co takhle nejaky PDA s Familiar Linuxem? ;c)[/QUOTE]

SynCE vypada jeste znacne nestabilni.
No, linux na PDA beru spise jen jako dukaz toho, ze i linux muze bezet (nabootovat) na ppc :).
Pochybuji o tom, ze ma nekdo lin v pda jako plnohodnotny system, ve kterem denodenne pracuje :).
Osobne si neumim predstavit, ze se na pdacku prepnu do konzole a delam neco v bashi, ale mezi nami, bylo by to cool :D .

zemiak: multisync by snad mohlo byt to, co hledam.

Mimochodem, doted jsem jel na PALM OS. Duvodu pro prechod bylo mnoho, tak napriklad flexibilita win oproti palmu - zachazeni se soubory atp.

Jeden lama dotaz: jsem zvykly aplikace do pda instalovat pretahnutim souboru do synchr. programu - jak je to u PPC? Instalacni soubor (asi exe) se spousti az v pda, nebo se instaluje take pri synchronizaci?
Kája_oldd (759)|12.7.2005 14:00
Mno, exe soubory se normálně instalují z pc při synchronizace a cab soubory se přetahují do pda a tam se spouští a instalují;)
beecher (9270)|12.7.2005 14:42
https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=65
Instalace aplikaci...

Jinak www.ce4you.cz->vpravo Zacinate? Ctete... ;)
velitel (58)|12.7.2005 17:07
Podarilo se mi s ipaqem 4150 synchronizace souboru. Bohuzel pim ne. clanek o ppc a linuxu vysel snad na root.cz nebo abclinuxu.cz. Tam se to resilo.
sith (15)|12.7.2005 21:27
[QUOTE="velitel"]Podarilo se mi s ipaqem 4150 synchronizace souboru. Bohuzel pim ne. clanek o ppc a linuxu vysel snad na root.cz nebo abclinuxu.cz. Tam se to resilo.[/QUOTE]

Hledal jsem par informaci ohledne synchronizace linu s ppc a zjistil jsem, ze to lze pomoci multisyncu jen s evolution. Pro muj Tbird plugin neni :(.
velitel (58)|12.7.2005 21:43
vzpominam si, ze se mi to podarilo se synce. ale poradne to nefungovalo.
Andilek (173)|15.7.2005 00:09
Timhle jsem se bavil asi 3 mesice.
Nejprve je treba rozebehnout jiz zminovane synce, ktere zajisti spojeni s PDA a v podstate naemuluje pod Linuxem neco jako AS.
V okamziku, kdy jste uspesni, zalezi jen na vas, jaky pouzivate desktop. V mem pripade je to Gnome, takze bylo potreba doinstalovat podporu pro gnomefs. Tim jsem zajistil prochazeni souboroveho systemu.
Dal bylo potreba zajistit synchronizaci PIM dat a v mem pripade to byl evolution.
Bylo potreba doinstalovat multisync s podporou evolution a plugin do multisynce pro praci se zarizenimi kopunikujicimi pomoci synce. (multisync-synce nebo synce-multisync)
Pak jsem uz mohl delat takrka vse. Instalace aplikaci pomoci cabu, synchronizace, zdalo se ze vse funguje.

Jenze jsem stoura a tak jsem hledal serverovy backend a vybral si opengroupware.
Tam jsem ale narazil, protoze na sync evolution a opengropupware byl potreba upgrade evolution. A ouha. nova verze nespolupracovala s pluginem multisynce. Dale nova verze v mem pripade nemela ani podporu evolution a bylo treba dokompilovavat neco primo ze zdrojaku.

Dale cela ta svanda mela jeden nesvar. Synce obcas spatne pustilo synchronizaci a tak data napsana na PC se neprenesla do PDA, data z PDA se vetsinou prenesla. Asi 3x mi doslo ke zdvojeni informaci a tak jsem to ve finale vzdal.

Koupil jsem 2003 server, exchange server, windowsxp a office 2003 a rozebehl za vikend celou tu srandu.
Co je zajimave, ze pri beznem pouzivani to prestalo asi po mesici uplne fungovat, aniz bych cokoli menil.

Ve finale mam hromadu nepotrebneho software, na notebooku mam FreeBSD, na PDA WM2003 a na serveru zatim nic. Az cas dovoli, rozebehnu na serveru opet opengroupware a az se uvolni prvni oficialni fazmiliar s GPE pro 4700 tak dam cele te srande dalsi sanci.
prog_ce4you (8)|17.7.2005 13:00
taky jsem zkousel synchronizovat muj ipaq 1940 s evolution. synce bezi, soubory normalne prenasim, ale ten multisync plugin, nebo primo multisync dost blbne, proste nekdy se udalost prenese, nekdy ne... tudiz je to nepouzitelne

idealni by pro me bylo rozjet outlook a activesync pod crossover office (wine). outlook chodi, activesync nainstaluju, ale nenadetekuje zarizeni (zkousel jsem si i hrat s nastavenim mapovani serial portu na tu usb2serial dejvici kterou udela modul ipaq, ale neuspesne).

mate nekdo zkusenosti s touhle cestou pripadne tip na alternativni wokenni synchronizacni sw, ktery by treba sel rozchodit pod wine a nebyl zavisly na as? xtdn connectpc tusim je.
Andilek (173)|17.7.2005 14:47
Osobne nemam moc sil se s multisyncem nejak vic babrat. Myslim, ze idealnim resenim je v tomto pripade jit pres server. Nejprve zprovoznit exchange server, pak na nej napichnout PDA pres internetove spojeni a pak evolution pres jeho ximian plugin. Pak se ti vse bude syncovat korektne a nevidim problem.
Problem je, kdyz nemas moznost mit exchange jako backend. Ja ho sice mam, ale s jeho provozem jsou take potize. Proto cekam na Linux pro HX4700.
Stale zvazuji pouziti starter kitu, ktery uz je, ale zatim jsem se neodhodlal. Nejspis vydrzim cekat az na prvni oficcialni familiar.
prog_ce4you (8)|17.7.2005 16:20
hmm, na moji 1940 jeste taky neni linux 100% portovanej. na exchange nemam ted volnej hw, vsude mi bezi linux, i kdyz by to jiste bylo zajimavy reseni, hlavne kvuli moznosti vzdalene synchronizace a provozu normalniho outlooku. btw, neni nejakej linuxovej groupware kterej by podporoval synchronizaci?
Andilek (173)|17.7.2005 21:00
O freeware nevim. Je Lotus Domino, ale cena neni nejmensi. Jinak vkladfam nadeje do opengroupware (www.opengroupware.org).
prog_ce4you (8)|17.7.2005 22:15
[QUOTE="Andilek"]O freeware nevim. Je Lotus Domino, ale cena neni nejmensi. Jinak vkladfam nadeje do opengroupware (www.opengroupware.org). [/QUOTE]
dik za tip. ja se pred nedavnem pokousel implementovat openxchange a vzdal jsem to a zatim beham jenom skvelej cyrus imap. tohle vypada pekne, jdu to otestovat.
beecher (9270)|18.7.2005 07:57
[QUOTE="Andilek"]Ja ho sice mam, ale s jeho provozem jsou take potize. Proto cekam na Linux pro HX4700.[/QUOTE]1. To by mne zajimalo co mas za problem s Exchangi. Ve firme s 750 zamestnanci s ni zadne problemy nejsou...
A nac cekat? Si sezen Sharp Zaurus.
Andilek (173)|18.7.2005 08:43
Jak uz jsem psal, exchange mi po mesici uzivani prestal syncovat. Ale je fakt, ze to bylo jen na testovacim stroji a ze mozna za to mohly delsi odezvy.
Kazdopadne me ceka truhe kolo uz v ostrem nasazeni, tam to budu muset uchodit.

Zaurus se mi nelibil, obecne k sharpu nemam moc blizko. nehlede na to, ze na desktopu nemam Linux, takze je otazkou, jestli a jak se mi bude potom spojovat PDA. Pokud vim, pouziva se pod linuxem ovlkadac usbnet a ten pod FreeBSD proste neni. Takze mi zbyde BT nebo WiFi a nebo navrat k WM
Andilek (173)|18.7.2005 08:44
Proste jsem si rekl, ze je lepsi mit WM tak nejak v zaloze kdyby ten Linux nebezel jak ma.