Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mapa pokryti EDGE/GPRS u Oskara

charles_ce4you (18)|11.7.2005 18:11
Nevite jestli existuje nekde mapa pokryti EDGE od Oskara? Stejne jako to maji na svych strankach Eurotel a T-Mobile.
Nemuzu na jejich stankach nic najit. Maj tam jen ve FAQ, ze je to v Praze (cca 80%) a v Brne. Mapa zadna.
Asi budu muset zajit na prodejnu :(
Zdenek Malinsky (9781)|11.7.2005 20:48
Ne Oskar webu nevím, ale jinde jsem žádnou mapku neviděl, stejně jako mnoho zmínek o tom, že má Oskar EDGE. To ovšem neznamená, že neexistuje.
BTW. Není to jen nějaký testovací ověřovací provoz?
xkovi_ce4you (568)|11.7.2005 22:05
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Ne Oskar webu nevím, ale jinde jsem žádnou mapku neviděl, stejně jako mnoho zmínek o tom, že má Oskar EDGE. To ovšem neznamená, že neexistuje.
BTW. Není to jen nějaký testovací ověřovací provoz?
[/QUOTE]
Oskar uz ma EDGE pres 4 mesice, viz zde, ovsem s mapkou sem si taky neporadil, proste na jejich strankach neni..zatim, ale predpokladam, ze to bude zajimat dost lidi a oskar/vodafone snad zareaguje :sarcastic:
dort (1212)|11.7.2005 22:17
mno Oskar a jeho EDGE - už jsem slyšel, že ho má, jen ho ne a ne najít, ale stále se uklidňuji, že se pohybuji ve špatných lokalitách Prahy :-(
xkovi_ce4you (568)|11.7.2005 22:24
[QUOTE="dort"]mno Oskar a jeho EDGE - už jsem slyšel, že ho má, jen ho ne a ne najít, ale stále se uklidňuji, že se pohybuji ve špatných lokalitách Prahy :-( [/QUOTE]
Bohuzel nemam mobil s edge, abych te nasmeroval do spravnych mist:sarcastic: , ale brzy si ho snad koupi tata, tak pak urcite dam vedet, kam k oskarovi na edge ;)
Zdenek Malinsky (9781)|11.7.2005 23:35
To já vím o EDGE, tiskovou zpávu jsem sem dával já.
Pokud nemáš v PDA SPB GPRS monitor, asi jinak nezjistíš, zda tam EDGE beží, protože na mobilu, pokud vím, nic EDGE nesignalizuje. Jedině subjektivním zhodnocením rychlosti.
charles_ce4you (18)|11.7.2005 23:53
Tak jsem byl na prodejne a skutecne zadnou mapu nemaji. Nicmene, kdyz jim reknete ulici, tak vam vyjedou na compu docela podrobnou mapu. Da se z ni poznat i jestli vas barak ma pokryti. (btw to same u T-Mobile, u Eurotelu to nerikaji moc podrobne).
Pokryti mam, ale ADSL s tim doma asi nenahradim. Zaplatil bych minimalne 850 Kc bez DPH (za ADSL mam 900 Kc bez DPH - 256/64 vcetne linky) a rychlost nestabilni se spatnou odezvou, na telefonovani pres Skype asi nepouzitelna.
xkovi_ce4you (568)|12.7.2005 00:07
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]To já vím o EDGE, tiskovou zpávu jsem sem dával já.
Pokud nemáš v PDA SPB GPRS monitor, asi jinak nezjistíš, zda tam EDGE beží, protože na mobilu, pokud vím, nic EDGE nesignalizuje. Jedině subjektivním zhodnocením rychlosti.[/QUOTE]
No ona ta rychlost je pomerne vyrazne vyssi..moje zkusenosti s gprs jsou zhruba kolem 40 kbps..edge pri prumernym signalu musi ukazovat aspon dvakrat tolik..v idealnim pripade i pres 128 kbps, takze si myslim, ze rychlost by ho identifikovala docela dobre, ale faktem jest, ze mobil s edge nemam a mas pravdu, ze edge je jen vylepsene gprs a telefony jej od nej neodlisuji a ukazuji jen signal s gprs, takze tezko rict, zda to pujde poznat..
xkovi_ce4you (568)|12.7.2005 00:10
[QUOTE="charles"]Tak jsem byl na prodejne a skutecne zadnou mapu nemaji. Nicmene, kdyz jim reknete ulici, tak vam vyjedou na compu docela podrobnou mapu. Da se z ni poznat i jestli vas barak ma pokryti. (btw to same u T-Mobile, u Eurotelu to nerikaji moc podrobne).
Pokryti mam, ale ADSL s tim doma asi nenahradim. Zaplatil bych minimalne 850 Kc bez DPH (za ADSL mam 900 Kc bez DPH - 256/64 vcetne linky) a rychlost nestabilni se spatnou odezvou, na telefonovani pres Skype asi nepouzitelna.[/QUOTE]
A kdyz ti to tam tak ochotne ukazali, zda se nachazis v pokryti, nerekli ti, kdy takovou mapu umisti na web? :) Stejne jako maji pomerne podrobnou mapu pokryti, tak by to mohli udelat i s edge :cool:
charles_ce4you (18)|12.7.2005 01:45
Nerekli. To uz me moc nezajimalo, kdyz uz jsem zjistil, ze signal mam :)
Prodavaci stejne nic nevedi. Maj nauceny to co je na netu a papouskuji to zakaznikum.
beecher (9270)|12.7.2005 07:22
[QUOTE="charles"]...u Eurotelu to nerikaji moc podrobne...[/QUOTE]Proc by meli? Na webu maji mapu pokryti GPRS/EDGE, kde si clovek dokaze velmi dobre zjistit, jestli EDGE je v danem miste ci neni... ;)
Bohuzel Praha je na tom dost bidne, ale takovy Sluknovsky vybezek, to je jedna radost... :D

Ad EDGE na mobilech: Nokia slibila pro vsechny telefony s EDGE updaty FW, ktere by mely dostupnost EDGE ukazovat...