Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MSI Bluetooth USB Dongle BToes a Nokia 6021

charles_ce4you (18)|10.7.2005 14:11
Chtel jsem propojit svuj NB s telefonem pomoci BT adapteru a nedari se, i kdyz jsem postupoval presne podle navodu. Ted nevim, ktery zarizeni bych mel jit reklamovat, jestli adapter nebo telefon. Na foru jsem cetl, ze teto adapter neni moc spolehlivy.
Jedine co se dari je serfovani pres GPRS a Voice Gateway. Ostatni funkce, ktere by mel tento adapter podporovat, nefunguji. Napr. spojeni s Nokia PC Suite nebo virtuální BT serial port. Spojeni se vzdy presne po 2 minutach prerusi a na telefonu se objevi bud ze Odpojeno .... nebo Chyba spojeni BT. GPRS bezi normalne, zkousel jsem deset minut a furt fungovalo (realna rychlost sice jen 62/32, ale to staci).
Na NB mam Win XP SP1. Na Nokii je BT verze 1.2, adapter by mel taky, podle toho co ma uvedeny na krabici, podporovat verzi 1.2 . Nemate nekdo podobne zkusenosti. Uz nevim co s tim :(
charles_ce4you (18)|10.7.2005 19:34
Zkusil jsem to jeste jednou a konecne se mi podarilo spojit s PC Suite. Stejne se ale po 2 minutach na mobilu objevi je PC bylo odpojeno, ale pritom s PC Suite jsem stale pripojen a muzu komunikovat mezi mobilem a notebookem. Tak nevim co si o tom mam myslet.
beecher (9270)|11.7.2005 16:41
No, mne WXP SP2, iTec BT Key, PC Suite 6.6 a Nokca 6820 chodi bez problemu...

To spise vypada, ze bud je nejakej lehce nakoplej firmware v Nokii (ala prvni FW pro 6230) a nebo bych zkusil SP2 na WXP...
charles_ce4you (18)|11.7.2005 17:57
Zkusim to jeste u techniku z T-Mobilu. Mozna, kdyz je BT spojeni v necinnosti tak se presne po dvou minutach odpoji.
PC Suite 6.5 funguje i kdyz to hlasi odpojeni v programu od MSI, takze mi to uz tak nevadi. Uz jsem pretahoval soubory tam a zpet a funguje.
Jeste musim poradne vyzkouset GPRS a EDGE. Pokud pobezi bez preruseni, tak to asi reklamovat nebudu, protoze na nic jinyho jsem si to neporizoval :)
beecher (9270)|11.7.2005 19:03
No, ja uz jsem momentalne pripojeny 10 hodin pres BT na GPRS Eurotelu... Do haje, kde ja ten mobil vlastne mam? Vim, ze na nabijecce, to by uz davno kleknul, ale kde? Nokco, drahousku? :D

BTW K tomu PC Suite, ted jsem si vzpomnel. Mne se to taky po nejake dobe z BT odpoji (na WS2K3), ale jakmile dojde na automatickou synchronizaci, tak se PC s Nokii normalne spoji pres BT a zacne syncovat...
Milan Švec (938)|13.10.2005 17:14
Kombinace:
Nokia 6021 s BT a EDGE,
MSI USB BT Dongle s PC,
LAN 2 PC a 2 PDA (další PC přes Ethernet kartu, LOOX 720 přes WiFi Access point, LOOX 600 přes BT) všechno dohoromady, se sdíleným přístupem na web (skrz přemostění v jednom PC s MSI USB BT a síťovém připojení přes Nokii 6021)
chodí zcela v pohodě.
Na PC jede vedle ce4you ještě I-rádio Leonardo, na druhém běží aktualizace Windows, na 720 další web a na 600 ještě jeden.
Nokie zvládá, EDGE taky. Čím víc se mu naloží, tím vyšší čísla. Ty vršky na prvním jsou připojení druhého PC. A ten kopec na druhém obrázku je spojení s mým servrem před přenosem předchozího screenshotu na web. Všechno pořád přes Nokii. I teď. Mobilita a neomezený přístup má něco do sebe. Ještě by to chtělo ty slovenské tarify.




Díky všem průkopníkům, co to zkoumali už dřív a pomohli mi k rozhodnutí. :D
(Mezitím se to dostalo na 17,5 kB/s =140 kbit/s - na pohled se to nijak neliší od předtím používaného městského LANu.)