Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Jak nastavit v INBOX defaultní kódování Central European (Windows)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Mám problém při prohlížení mailů z ce4you, kde se mi zobrazuje místo diakritiky čtvereček. Je to způsobeno tím, že kódování je nastaveno na Central European (ISO). Když to v daném mailu přepnu na Central European (Windows) je vše v pořádku. Je možné nastavit kódování na Central European (Windows) defaultně, abych nemusel u každého mailu kódování přepínat?
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Pokud Outlook, tak asi ne ten Pocket...:
    Horni menu: Tools - Options - Mail Format - Fonts - International Fonts - a tam už to snad je jasné. Ale co Outlook, to asi bude jiny trochu postup. Tohle je pro verzi 2002, co je dodavana s cihlou.
    Lze take nastavit neautomatické rozpoznávání kodovani a pak to stelovat rucne pro kazdy mail.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Myslím INBOX (messaging) v PDA.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Já s tím problém nemám, takže bych usuzoval na nastavení fontu v registrech nebo IE. Píše se o tom tady a zde, nakonec o problémech s češtinou obecněji i tuhle .
    Osobně jsem nastavení fontu v Messagingu samotném v registech zatím nevypátral...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

taky mozna jeste regional settings...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Pokud se nemýlím, tak e-mailové zprávy obvykle mají ve své struktuře také informaci o kódování zprávy (mezi znaky < a >), takže mne napadá, zda Messaging nějak ztratil schopnost se korektně přepnout kódování. Zlobí to i nyní? Projevuje se závada také u zpráv z jiných serverů (odesílatelů)?
    Mně se u mailů od ce4you automaticky nastavuje kódování Win1250. A obdobně se automaticky nastavuje kódování podle kódování příchozí zprávy.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

V Reggional Settings mám nastaveno Czech.
    U jiných mailů se to přepíná ja jiné kódování, tak nevím kde může být problém

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tento problém mám na TyTN také. Bez instalované lokalizace (ale se zapnutým Czech v Regional Settings) bohužel Outlook vytváří defaultně zprávu v ISO-8859-1 (Western Encoding). Hledal jsem v registrech, ale netuším jak to změnit...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Kdyz otevru Inbox a v nem doslou zpravu, v nabidce Menu/Languages mam zatrzeno jako default Unicode (UTF-8). Zcela bez problemu ctu prakticky vse, co mi doslo spravne cesky. Kdyz dam vytvorit novou zpravu nebo odpovidam na otevrenou, pak v Menu Message Options Language mam nastaveno Central European (Windows) a nemam vcelku problem ani s odesilanymi zpravami...Ale je jiste mozne zadat i zde Unicode (UTF-8).

Nováček
    Registrace
    May 2006

Mluvím zde o nové zprávě, ta se nevytváří v CP1250 či UTF-8, ale ISO-8859-1, defaultně.. Mohu to změnit v Options, ale při další zprávě je to zase stejné...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Jedná se mi o toto nastavení, pro správné fungování češtiny je nutné tam dostat defaultně CP1250 či UTF-8, dokonce i s plnou lokalizací je to špatně, a český email se odešle nekorektně:

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

I s instalovanou lokalizací se tam stále nabízí Západoevropské jazyky... :-(

Nováček
    Registrace
    May 2006

Kód:
    Dobrý den,
    příslušná hodnota v registrech, která má vliv na toto nastavení je:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\nls]
    "SystemLCID"=dword:00000405

S pozdravem a přáním hezkého dne
    Petr Mahdal

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

Zkusil jsem, upravil jsem to, soft reset a opět tam bylo zpět LCID 1033. Tak jsem zkusil jinou variantu. Upravil jsem registr, vysunul klávesnici, zasunul (tím se občerství registr v paměti), soft reset a už je to v pohodě, nabízí to středoevropské jazyky .:yes: :yes:

Podobná témata

1. jak nastavit hlavni (defaultni) mp3 prehravac
    Od xfl v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 30-12-2008, 15:17
  2. defaultní klávesnice - jak nastavit v registrech?
    Od Carpenter_ce4you v sekci + Registry
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 28-03-2007, 23:54
  3. Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 25-03-2005, 14:51
  4. Jak nastavit defaultni aplikaci?
    Od sorX_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 22-12-2004, 21:30
  5. Jak nastavit inbox?
    Od andrija v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 4