Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mám koupit Acer n50?

Johny_G (384)|9.7.2005 12:43
Pokud bude moje brigáda placená tak jak to zatím vypadá (tj. velmi dobře ), rád bych si koupil PDA. Hezky se mi tu vyjímá Acer n50. Je to ta slabší verze - 312MHz procesor (u PDA stačí, nebo ne?) a 64MB flash (to je mi putna, mám 2 MMC), a byl by za 7 140,- bez DPH (samozřejmě nový, z bazaru neberu ani telefony). Myslíte, že je to dobrá volba? MDA nechci (mám QD) a na UIQ nejsou prachy (ale stejně bych ho nechtěl, mám QD ). Jde mi tu tak nějak o ten procík a o tu cenu, ale především bych prostě potřeboval nějaké to shrnutí; jestli ano, nebo ne. Díky moc.

EDIT: Teď to vypadá, že by teoreticky bylo i na Premium. Co vy na to?
beecher (9270)|9.7.2005 15:11
To Premium bude lepsi vyber...
Johny_G (384)|9.7.2005 16:11
[QUOTE="beecher"]To Premium bude lepsi vyber...[/QUOTE]

A vyplatí se to? Sice můžu nakupovat za téměř velkoobchodní ceny (jak jsem právě zjistil, tak cena verze Basic bez DPH se nachází dokonce pod hranicí 7.000), ale cenový rozdíl pořád činí asi 1500-2000. Tak jestli za to ten rozdíl stojí...

Hlavně by mě zajímalo, jak se u PDA projeví rychlost procesoru. Já jsem nikdy vlastní PDA neměl, takže se orientuji jen velmi povrchně; ovšem jsem velmi zkušeným uživatelem OS Symbian (pro mobilní telefony) a vím, že tam se rychlost procesoru projeví jedině při provozu emulátorů silnějších platforem. V běžném provozu se 70MHz prakticky neliší od 200MHz. Proto se ptám zkušených uživatelů PPC. Díky za případné odpovědi.

EDIT: A ještě jeden dotaz. Vypustí Acer upgrade na WM5? A kolik běžně takové upgrady stojí?
Vlastislav Šťastný (275)|9.7.2005 16:59
Nezapomeň, že PREMIUM už má v základu i synchronizační kolíbku. Když si ji dokoupíš dodatečně, tak se tím prakticky smaže cenový rozdíl mezi premiem a slabší verzí.
Teď se ti to může jevit jako nepodstatná prkotina. Je to ale dobrá věc, já jsem si ji k své cihle dokoupil dodatečně a jsem rád, že ji mám. A to stála skoro 2 000,-. Člověk to ocení, až když si to vyzkouší. Bez ní leží PDA na stole jak leklá ryba.
beecher (9270)|9.7.2005 17:05
Rozdil mezi A50 a A50 premium (tedy spise co ma Premium jinak):
- rychlejsi procesor (520 MHz vs. 316MHz)
- vice RAM pameti (128MB vs. 64MB)
- kolibka (oproti Sync kabelu)

Je otazkou, jestli se ty rozdily za ty +- 2000 bez DPH vyplati. No, aby se vam nestalo, ze kdyz si koupite ten slabsi kousek, tak bude mozna prekvapen, ze je to nejak zvlastne pomale...
Kdyby tam byl i rozdil, ze Premium ma navic WiFi, tak jak jsem celou dobu predpokladal, tak bych vas nenechaval vahat ani minutu... ;)
Jenze tomu tak neni... No, z aplikacniho hlediska, na 316MHz podle vyjadreni tvurce nebude korektne fungovat Skype (minimum 400MHz)...

Zvlastni zkusenosti, pokud Dell necham fungovat na Automaticky mod frekvence procesoru (zrychluje, kdyz je potreba vice vykonu, rychlost se pak pohybuje mezi 208MHz az 520MHz) a kdyz ho nastavim natvrdo na 624 MHz, tak ten rozdil v reakcich je az nekdy velky...

A update na WM5.0? To jsou majitele Aceru na tom dost podobne jako majitele Asusu, taky nevi... Bohuzel...
Zdenek Malinsky (9781)|9.7.2005 17:11
Zatím zprávu o upgrade na w2k5 a modelech, kterých se bude týkat, zveřejnil Dell, HP a FSC.
Dnes bych volil raději model s VGA (máš-li možnost za nízké ceny) a vyměnitelnou baterií (navím jak který model, ale některé Acery a Asusy tuto možnost neměly). Přečti si recenze a diskuze k modelům. Konečná volba bude na tobě.
Johny_G (384)|9.7.2005 17:15
Vy mi dáváte. Je fakt, že ta kolébka by mě asi mrzela. Myslím, že jste mě přesvědčili. Pokud bude má výplata dost vysoká, půjdu patrně do modelu Premium, i kdyby mi neměla zbýt ani koruna :-).

A v případě, že by upgrade na WM5 vyšel... Platí se za něj, nebo je to v rámci zákaznické podpory?
Johny_G (384)|9.7.2005 17:19
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Zatím zprávu o upgrade na w2k5 a modelech, kterých se bude týkat, zveřejnil Dell, HP a FSC.
Dnes bych volil raději model s VGA (máš-li možnost za nízké ceny) a vyměnitelnou baterií (navím jak který model, ale některé Acery a Asusy tuto možnost neměly). Přečti si recenze a diskuze k modelům. Konečná volba bude na tobě.[/QUOTE]

Vyměnitelnou baterii má, po VGA nijak netoužím. Paměť je mi také celkem fuk za předpokladu, že slot pro SD spolkne MMC kartu (což by na 99% měl), a jak tak koukám po recenzích, tak většina aplikací chce 400MHz. Takže jestli ve stejných cenových relacích existuje PDA, které n50 Premium překoná, určitě to zvážím.
Zdenek Malinsky (9781)|9.7.2005 18:28
[QUOTE="Johny_G"]po VGA nijak netoužím[/QUOTE]Asi jsi ještě neměl tu čest. Viděl jsi nějaké PDA s VGA? Viděl jsi vedle sebe VGA a QVGA displej? Chápu, že pokud někdo koukne 2x denně do kalendáře, je to pro něj zbytečná investice, ale pokud plánuješ používat PDA více, tak bys měl o VGA uvažovat.
Nejlépe bude, když zajdeš do nějaké prodejny a porovnáš VGA a QVGA na vlastní oči. Nebo můžeš přijít příští sobotu, t.j. 16.7., na pražský sraz přátel ce4you (více v mém podpisu), kde bude víc zařízení a tak si můžeš porovnat, posoudit, nechat si poradit a pak dle toho rozhodnout.
beecher (9270)|9.7.2005 19:32
[QUOTE="Johny_G"]A v případě, že by upgrade na WM5 vyšel... Platí se za něj, nebo je to v rámci zákaznické podpory?[/QUOTE]Ne, bude se platit (predpoklad). Jak HP tak Dell stanovili ceny za upgrade a to 49.90USD pro HP a 39.90 USD pro Dell. FSC se k cene zatim nevyjadrilo, ale predpokladem je, ze to take bude placene...
beecher (9270)|9.7.2005 19:34
[QUOTE="Johny_G"]Takže jestli ve stejných cenových relacích existuje PDA, které n50 Premium překoná, určitě to zvážím.[/QUOTE]Nove a se stejnou nebo lepsi vybavou? Tezko... ;)
beecher (9270)|9.7.2005 19:48
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="Johny_G"]po VGA nijak netoužím[/QUOTE]Asi jsi ještě neměl tu čest. Viděl jsi nějaké PDA s VGA? Viděl jsi vedle sebe VGA a QVGA displej? Chápu, že pokud někdo koukne 2x denně do kalendáře, je to pro něj zbytečná investice, ale pokud plánuješ používat PDA více, tak bys měl o VGA uvažovat.[/QUOTE]Problem je, ze ten clovicek si brigadou vydela odhadem 10-12tis. Kc. Za to nove PDA s VGA displayem tady v CR nesezenes. ;)
Johny_G (384)|9.7.2005 19:56
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="Johny_G"]po VGA nijak netoužím[/QUOTE]Asi jsi ještě neměl tu čest. Viděl jsi nějaké PDA s VGA? Viděl jsi vedle sebe VGA a QVGA displej? Chápu, že pokud někdo koukne 2x denně do kalendáře, je to pro něj zbytečná investice, ale pokud plánuješ používat PDA více, tak bys měl o VGA uvažovat.[/QUOTE]Problem je, ze ten clovicek si brigadou vydela odhadem 10-12tis. Kc. Za to nove PDA s VGA displayem tady v CR nesezenes. ;)[/QUOTE]

100% pravda. Právě jsem to chtěl napsat. Až mi někdo ukáže PPC s VGA displayem pod 9 tisíc bez DPH, pak jsem ochoten do něj investovat. Ale pro mě se jedná o lehce postradatelnou nadbytečnost, podobně jako fotoaparát v mobilu. Pro mé účely je to naprosto k ničemu. Proto jsem s koupí QD neváhal ani minutu ;-).
Zdenek Malinsky (9781)|9.7.2005 20:23
Mě je to jasné, že na brigádě nevydělá 60 tisíc. Jen jsem chtěl upozornit, že je možná lepší počkat ze dvou důvodů:
1. Není jasné, jak to bude u Acera s w2k5.
2. Pokud by viděl VGA až později a rozhodl se pro něj, tak je výměna ztrátový obchod. Prodávat QVGA (i min.použité) pod cenou a pak kupovat za plnou cenu VGA.
Johny_G (384)|9.7.2005 20:48
VGA zatím ne. Tak se zeptám ještě na něco. Když by nenabídli WM5, o co hmatatelného bych přišel? Recenze jsem četl, ale jsou to vesměs fce pro smartphony. Co zásadního přináší pro PDA?
xtonda (811)|9.7.2005 21:12
[QUOTE="beecher"]To Premium bude lepsi vyber...[/QUOTE]

Já sem objednával před 6ti týdny a o n50 Premium sem taky uvažoval, hlavně kvůli paměti, je to nejlevnější model s 128MB paměti. Nakonec vyhrál LOOX 410 kvůli velikosti, hmotnosti, výdrži a vlastně i ceně, n50 mě vůbec nezaujalo.
hanysek3099 (115)|9.7.2005 21:13
Dovolím si zasáhnout do diskuze, jsem už přez měsíc vlastník basic verze N50, což jak jsem si stačil všimnout i přez velkou úctu ke všem přispěvatelům do této diskuze nikdo z nich není. Faktem je to, že k nižší verzi není kolebka, je nutné dokoupit alespoň kabel pro usb host, ovšem ten stojí kolem 400,-.
Jinak rychlost PDA je naprosto v pohodě, 64 RAM a ROM pro moje to jest běžné účely bohatě stačí. Takže pokud netrváš na kolébce, bude ti stačit určitě i normal verze. Jinak baterie je samozřejmě výměnná. Takže je to na tobě:)
xtonda (811)|9.7.2005 21:18
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Nezapomeň, že PREMIUM už má v základu i synchronizační kolíbku.[/QUOTE]

Mám už druhé PDA bez kolíbky a nikdy jsem nijak nechápal stesky uživatelů nad modely, které neměly v balení kolíbku. Nijak si nedokáži představit výhody kolíbky, můžete to prosím rozvést? Naopak sem si nakonec radši koupil loox 410 protože cenu 420 navyšovaly z mého pohledu blbosti jako kolíbka. Prsotě nevím, možná je to mým stylem práce.
xtonda (811)|9.7.2005 21:23
[QUOTE="Johny_G"]

A vyplatí se to? ... ale cenový rozdíl pořád činí asi 1500-2000. Tak jestli za to ten rozdíl stojí... [/QUOTE]

Mě jako největší přínos přijde ta paměť, to někdy může být rozdíl mezi fungování a nefungováním aplikace, třeba IDOS je hodně žravý, kdežto u procesoru to je až na výjimky jen otázka jak dlouho to bude trvat, což pokud není rozdíl o řád mi nepřijde až tak dramatické. třeba u looxů 410/420 je odměnou za nižší takt delší výdrž.
xtonda (811)|9.7.2005 21:26
[QUOTE="Zdenek Malinsky"] Asi jsi ještě neměl tu čest. Viděl jsi nějaké PDA s VGA? Viděl jsi vedle sebe VGA a QVGA displej? [/QUOTE]

Já viděl loox 720, kolegyně ho dostala k narozeninám. Displej je parádní, ona ho používá hlavně na čtení a tam se to vyplatí. Ale je to velké a těžké.
xtonda (811)|9.7.2005 21:29
[QUOTE="Johny_G"]Paměť je mi také celkem fuk za předpokladu, že slot pro SD spolkne MMC kartu [/QUOTE]

Programy ale nedakáží využít kartu pro svůj běh a některé se tam bohužel nedají ani instalovat.
Johny_G (384)|9.7.2005 21:32
[QUOTE="xtonda"][QUOTE="Johny_G"]Paměť je mi také celkem fuk za předpokladu, že slot pro SD spolkne MMC kartu [/QUOTE]

Programy ale nedakáží využít kartu pro svůj běh a některé se tam bohužel nedají ani instalovat.[/QUOTE]

Aha, to je docela důležitá připomínka. Takže další důvod pro Premium?
Zdenek Malinsky (9781)|9.7.2005 21:52
[QUOTE="xtonda"]Já viděl loox 720... Displej je parádní... Ale je to velké a těžké.[/QUOTE]Hmm, ten 20 g rozdíl utrhne kapsu.:? Velikost není ani v jednom rozměru větší než 7 mm.

Ale porovnáváš neporovnatelné. Neznám člověka, který by měl VGA a vrátil se ke QVGA.
xtonda (811)|9.7.2005 22:26
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Hmm, ten 20 g rozdíl utrhne kapsu.:? Velikost není ani v jednom rozměru větší než 7 mm.
[/QUOTE]

Samozřejmě je to o zvyku a o prioritách. Můj první mobil v roce 98 měl 220g, ale každý další byl menší a lehčí nebo nejhůře přibližně stejný.

Měl sem dva a půl roku Sony Clié PEG-SL10 72 x 104 x 16,5 mm a 103g + dvě AAA baterie. Velikost mi přišla příjemná, LOOX 720 mi přišel jak cihla což, jak jsem postřehl, je zde familiérní označení pro PDA. Jenže já nechtěl cihlu, ale něco co bude alespoň srovnatelné s tím starým Cliéčkem. A toho v aktuální nabídce moc není, taky protože tam pořád cpou ten obrovský CF slot. Nakonec jsem sáhl po LOOXu 410.
hanysek3099 (115)|10.7.2005 00:13
takže ještě jednou, už jsem to psal v předchozím příspěvku ale proč to nezopakovat. po měsíčním používání N50 jsem nezaregistroval problém s pamětí. IDOS i další aplikace běží naprosto korektně, nemám s nimi nejmenší problém. N 50 v pohodě zvládá i veškeré běžně dostupné hry, atd. jinak teď tento příspěvek píšu právě na něm sedím na kolejích po šichtě v posteli a mám připojenou svou mini usb klávesničku od bengu. Takže opravdu kromě kolébky, která mi ovšem moc neschází nevidím žádný důvod proč pokud nepotřebuješ rychlejší procesor připlácet za premium. To už bych si vážně rozmýšlel zda nepřiplatit za VGA, např. LOOX 718 apod.
Eurino_ce4you (72)|10.7.2005 02:34
No tak aby som sa aj ja pripojil do tejto diskusie...
Som tiez vlastnik tohto modelu - Basic .Zatial som tiez nenasiel problem ,aplikaciu alebo nieco co by sa zpomalovalo vdaka procesoru...
A niekde hore bol spomenuty program skype.Moje skusenosti s nim.Funguje mi asi tak, ze pocujem bezproblemov toho druheho ale zevraj on nepocuje dobre mna neviem cim to je ,bud nejakym nastavenim mikrofonu alebo neviem este coho ... nemyslim si ale ze to je chyba procaku ,lebo po vyladeni v nastaveniach som pocul dotycneho skvele len este doladit zvuk co odchadza...
beecher (9270)|10.7.2005 08:18
Johny_G: Je to na tobe... :D
hybo (3107)|10.7.2005 09:21
[QUOTE="beecher"]Johny_G: Je to na tobe... :D[/QUOTE]

stejne, jako na zacatku... ;)
maxbaro_ce4you (0)|10.7.2005 10:22
Taky sem ho mel objednanej ale s tema terminama dodavek od Aceru ( treba jsou v tom nevine ) sem to proste nevydrzel a koupil LOOX 718 sice asi budu mesic louskat stoviky :D :D ale nelituju toho vubec
Octavian (81)|10.7.2005 11:11
No ja prispeju troskou kasicky... am n50p a co je fakt tak ty 2000,- rozdil mezi basicem a prem. se mi zdaj zbytecny... inevstovat je je lepsi radsi do karty 1GB a plus kabliku....Ze zacatku sjem si taky myslel ze kolebka a plus pamet a procak tu cenu vykpompenzuje, ale zda se mi ze ne, je fakt ze sjem naprostoi spokojenej jak "premava" ale ty penize co sjem do nej uz investoval by staly za to asi dat spis do VGAcka, takze shrute receno : basic je uuuuuplne dostacujici.
beecher (9270)|10.7.2005 11:18
[QUOTE="hybo"][QUOTE="beecher"]Johny_G: Je to na tobe... :D[/QUOTE]

stejne, jako na zacatku... ;) [/QUOTE] Ted ale o neco chytrejsi... ;)
Johny_G (384)|10.7.2005 11:34
[QUOTE="beecher"][QUOTE="hybo"][QUOTE="beecher"]Johny_G: Je to na tobe... :D[/QUOTE]

stejne, jako na zacatku... ;) [/QUOTE] Ted ale o neco chytrejsi... ;)[/QUOTE]

Naopak. Jsem zmatenější než na začátku :-). Skype určitě nepotřebuju, protože na počítači ho použiju asi jednou za 14 dní,a na PDA vůbec, protože student určitě nemá zaplacený neomezený internet na mobilu. Ale jsou tu neskutečně protichůdné názory. Takže:

1) Na VGA zapomeňte, řekl jsem jasně, že to nechci :-).

2) Kolébku jsem ochoten obětovat, kabel mi stačí a nějaký stojánek abych na to viděl taky najdu.

3) Co se táče paměti, jsem rozpačitý. Není pro mě problém si vše naházet na kartu, ale lidé tu píší, že některé aplikace vyžadují prostor přímo v PDA.

4) A ten procesur mi vrtá hlavou nejvíc. Pořád ještě nevím, jak konkrétně se to v běžném používání, případně při hraní projeví. Předem upozorňuji, že PDA budu mít především pro zábavu (filmy, hry, e-booky), tak nevím, jestli by slabší procesor neuškodil.
hybo (3107)|10.7.2005 11:45
3. ano, nektere je doporuceno, nutno, nebo lepe instalovat do RAM, ale je to jen par "typu" aplikaci a nazabitaji moc mista
CommanderZ (1798)|10.7.2005 12:06
3. Tam se bat oopravdu nemusis. Se zalohou RAM se prakticky vzdycky vejdu do 20MB

4.To je v pohode, 300 je dost. Nenarazil jsem na nic, co by se mi kvuli procesoru skubalo. Mozna je o par drobtu pomalejsi system
Zdenek Malinsky (9781)|10.7.2005 12:34
Výběr PDA je věčné dilema. Koupíš si nadupaný top model a pak zjistíš, že to bylo zybtečné a vůbec to nevyužiješ. Koupíš si low-end a pak se chytáš za hlavu, proč sis tu plečku koupil, proč jsi šetřil. :D
Johny_G (384)|10.7.2005 12:57
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Výběr PDA je věčné dilema. Koupíš si nadupaný top model a pak zjistíš, že to bylo zybtečné a vůbec to nevyužiješ. Koupíš si low-end a pak se chytáš za hlavu, proč sis tu plečku koupil, proč jsi šetřil. :D [/QUOTE]

To jsi mi zvedl sebevědomí :-). Asi radši zvolím variantu A a vyhodím pár peněz oknem, abych nelitoval kvality.
combat2 (21)|10.7.2005 16:48
Ahojte všetci,aj budúci ACERISTI.
Pre všetkých nerozhodných prikladám svoje skúsenosti. N50 mám asi 2 mesiace.
-kolíska mi nechýba vobec, zato USB host kábel si dokúpim určite.
-VGA by bolo určite super ale nechýba mi.
-520Mhz zvládne aj N50 Standard, ale aj tak nepoužívam viac ako na 416. Snád iba pri velmi nevhodne konvertovanom videu.
-Pamat-Všetko čo sa dá inštalujem na kartu a myslím že problemov s pamatov sa tak skoro nedožijem.
Sú to len názory a postrehy jedného
užívatela, ale snád niekomu pomožu.
hanysek3099 (115)|10.7.2005 17:47
Jsem rád že se konečně ozvali i další majitéle N50 klasik, myslím že opravdu k tomu co píšeš že budeš potřebovat stačí klasik verze. Jinak přesně jak už bylo řečeno za ty 2000 co ušetříš seženeš CF kartu a kabel k tomu. Navíc s premium verzí byl problém s objednáním, prostě nebyly, ovšem to se mohlo změnit. takže myslím že opravdu neuděláš s normal verzí chybu. Co se týká návrhu na FS Loox 410/420 u něho by mi chyběl usb host a CF slot. Bez usb někdo dokáže v pohodě existovat ale CF slot je k nezaplacení, dokoupil jsem GB kartu a je to jako minihard, v SD slotu mám původní 256 mmc z nokie N-gage a na ní většinu programů. takže zvaž jestli máš penízky na rozhazování a dobře nakup ;)
hybo (3107)|10.7.2005 18:08
ne, nezmenilo, nejsou porad u dodavatelu a tak ani u nas prodejcu :no:
Johny_G (384)|10.7.2005 20:09
Všem velice děkuji za pomoc! Udělám to následujícím způsobem: Když bude tolik peněz, aby bylo na Premium a ještě něco zbylo, tak se optám na datum příští dodávky a když bude přijatelná, beru ho. V jakémkoli jiném případě to bude Basic. Ještě jednou díky. Dověděl jsem se i docela dost věcí o PDA obecně ;-) . Zítra jdu za tím známým (dealer Levi.cz), který si chce mimochodem také koupit PDA, takže se nějak dohodneme (možná na stejném modelu), a dám vám vědět, jak je to se zásobami, atd. Konečné rozhodnutí tedy bude záviset na výdělku a dodávkách.
hanysek3099 (115)|10.7.2005 21:05
Hodně štěstí při koupi a pokud budeš potřebovat nějaké info nebo pomoc dej vědět. Zatím případně pevně nervy při čekání na premium verzi:D
Octavian (81)|11.7.2005 09:09
ono tu mozna v tehle diskuzi nebylo receno ze jen samotna koupe PDAcka nekomu nestaci.... ono je pekny dat za nej 11 tisic ale pak si k tomu pripocti kartu (pokud nemas) a stejne vetsinou maj lidi tak 2 coz je priblizne 1000-2000 navic, potom nejakej ten obal pouzdro (cena podle toho jaky si kupujes) a dal v pripade n50 budto redukci na sluchatka pze ma 2,5mm kon. a nebo sluchadla primo.... Kdyz to vemu kolem a kolem tak uz jsme do nej investoval cca 14-15 a za to uz bych si koupil VGAcko, takze zase duvod navic proc jit spis do basicu.

P.S. nepocitam programy, pokud by jsi si je kupoval
hybo (3107)|11.7.2005 09:44
[QUOTE="Octavian"]ono tu mozna v tehle diskuzi nebylo receno ze jen samotna koupe PDAcka nekomu nestaci.... ono je pekny dat za nej 11 tisic ale pak si k tomu pripocti kartu (pokud nemas) a stejne vetsinou maj lidi tak 2 coz je priblizne 1000-2000 navic, potom nejakej ten obal pouzdro (cena podle toho jaky si kupujes) a dal v pripade n50 budto redukci na sluchatka pze ma 2,5mm kon. a nebo sluchadla primo.... Kdyz to vemu kolem a kolem tak uz jsme do nej investoval cca 14-15 a za to uz bych si koupil VGAcko, takze zase duvod navic proc jit spis do basicu.

P.S. nepocitam programy, pokud by jsi si je kupoval [/QUOTE]

Tvoje logika je dosti spatne, protoze pokud bych ji mel brat jako spravnou, znamenalo by to, ze k VGA jiz kartu (nebo 2), pouzdro a pripadne dalsi prislusenstvi nepotrebuji....coz pravda neni a tak ze ze 14-15tis. VGAcka stane 17-18tis VGAcko ;)
MaAaT_ce4you (16)|11.7.2005 11:55
[QUOTE="Eurino"]
A niekde hore bol spomenuty program skype.Moje skusenosti s nim.Funguje mi asi tak, ze pocujem bezproblemov toho druheho ale zevraj on nepocuje dobre mna neviem cim to je ,bud nejakym nastavenim mikrofonu alebo neviem este coho ... nemyslim si ale ze to je chyba procaku ,lebo po vyladeni v nastaveniach som pocul dotycneho skvele len este doladit zvuk co odchadza...[/QUOTE]

jestli prave uplne nááááhodou nestiha ten procik komprimovat tvuj hlas... rekl bych, ze v tom je prave zakopany stenatko zminovane minimalni 400 MHz hranice
MaAaT_ce4you (16)|11.7.2005 12:04
[QUOTE="combat2"]
-520Mhz zvládne aj N50 Standard, ale aj tak nepoužívam viac ako na 416. Snád iba pri velmi nevhodne konvertovanom videu.
[/QUOTE]

OPRAVDU JDE PROCIK NA ACERU STANDART PRETAKTOVAT??? TO BY POTOM DISKUZE O SLABEM PROCIKU BYLA PASE!!!
combat2 (21)|11.7.2005 12:49
[QUOTE]OPRAVDU JDE PROCIK NA ACERU STANDART PRETAKTOVAT??? TO BY POTOM DISKUZE O SLABEM PROCIKU BYLA PASE!!![/QUOTE]

Áno. Napríklad pomocou softíku "xcpuscalar".
Johny_G (384)|11.7.2005 14:28
[QUOTE="Octavian"]ono tu mozna v tehle diskuzi nebylo receno ze jen samotna koupe PDAcka nekomu nestaci.... ono je pekny dat za nej 11 tisic ale pak si k tomu pripocti kartu (pokud nemas) a stejne vetsinou maj lidi tak 2 coz je priblizne 1000-2000 navic, potom nejakej ten obal pouzdro (cena podle toho jaky si kupujes) a dal v pripade n50 budto redukci na sluchatka pze ma 2,5mm kon. a nebo sluchadla primo.... Kdyz to vemu kolem a kolem tak uz jsme do nej investoval cca 14-15 a za to uz bych si koupil VGAcko, takze zase duvod navic proc jit spis do basicu.

P.S. nepocitam programy, pokud by jsi si je kupoval [/QUOTE]

Karty mám dvě (MMC - 128 a 256MB), pouzdro je v ceně, a redukce se mi válí v šuplíku ještě od mého bývalého telefonu Nokia 5510 (a pokud ji nenajdu, tak u nás stojí asi 20 korun). Dokud mi nedojde paměť (ve verzi Premium to činí s vnitřní pamětí a kartami půl GB), tak nemám důvod dokupovat příslušenství. Tím spíš, že ve verzi Premium je i kolébka (tím pádem USB Host).

Ale jak jsem již řekl, dnes odpoledne se jde řešit výběr modelu a doba dodávky, takže potom dám určitě vědět.
CommanderZ (1798)|11.7.2005 17:28
[QUOTE="MaAaT"]

OPRAVDU JDE PROCIK NA ACERU STANDART PRETAKTOVAT??? TO BY POTOM DISKUZE O SLABEM PROCIKU BYLA PASE!!![/QUOTE]

...ale n50p podom pujde pretaktovat jeste daloko vic...
Johny_G (384)|11.7.2005 17:44
Tak jednání o PDA se nám přesouvá na příští týden :-). Ale podle všeho stejně nebudu mít na Premium finance... Nicméně v brzké době bych měl dostat informace o dodávkách modelu Premium.

P.S.: Naprosto nesnáším DPH... Nebýt něj, tak je Premium za necelých 9000.
Octavian (81)|11.7.2005 18:29
[QUOTE="hybo"][QUOTE="Octavian"]ono tu mozna v tehle diskuzi nebylo receno ze jen samotna koupe PDAcka nekomu nestaci.... ono je pekny dat za nej 11 tisic ale pak si k tomu pripocti kartu (pokud nemas) a stejne vetsinou maj lidi tak 2 coz je priblizne 1000-2000 navic, potom nejakej ten obal pouzdro (cena podle toho jaky si kupujes) a dal v pripade n50 budto redukci na sluchatka pze ma 2,5mm kon. a nebo sluchadla primo.... Kdyz to vemu kolem a kolem tak uz jsme do nej investoval cca 14-15 a za to uz bych si koupil VGAcko, takze zase duvod navic proc jit spis do basicu.

P.S. nepocitam programy, pokud by jsi si je kupoval [/QUOTE]

Tvoje logika je dosti spatne, protoze pokud bych ji mel brat jako spravnou, znamenalo by to, ze k VGA jiz kartu (nebo 2), pouzdro a pripadne dalsi prislusenstvi nepotrebuji....coz pravda neni a tak ze ze 14-15tis. VGAcka stane 17-18tis VGAcko ;) [/QUOTE]


Ano omlouvam se priste napisu i k zarizeni VGA se pocita prislusenstvi, tudiz i cena VGA pristroj se vyhoupne o 2-3 i vice ci mene (pro hyba).A nemyslim to ironicky :) akorat jsem necekal ze se toho nekdo takhle chytne ale budiz priste si dam pozor .... moje vina :)