Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

hx4700 jako handsfree k nokii 6230

organiq (165)|8.7.2005 17:26
Zdravim,

nemohl jsem tu najit PRESNOU odpoved na muj dotaz, proto se zeptam 'nove':

lze, nejakym softwarovym zpusobem, donutit ipaq s bluetooth (treba hx4700), aby byl pripojeny k telefonu s bluetooth (pochopitelne s BT:-), treba nokii 6230) a dalo se pres nej:

* vytacet
* poslouchat
* hovorit?

diky moc predem.

/OrganiQ
beecher (9270)|8.7.2005 17:45
Vytacet ano (napr. Running Voice GSM), ale hovorit/poslouchat bohuzel...
Jak opakuji stale, pokud se nepletu...
organiq (165)|8.7.2005 17:51
Dekuji moc.
Vytaceni samotne je ale ovsem na nic, kdyz ten telefon stejne budu muset vytahnout... jedine oboji ma pro mne smysl :-)

Hezky vikend, /OrganiQ
space_cowboy (336)|8.7.2005 17:56
vytacanie ide na hx4700 aj bez instalacie doplnkoveho softwaru
vyuzivam asi najviac zo vsetkeho :yes:

edit:
prirodzene ze s pouzitim BT handsfree ;) inak by to nemalo velky zmysel (len ak opomeniem funkcnost a prehladnost, samozrejme)
organiq (165)|8.7.2005 18:07
[QUOTE="space_cowboy"]vytacanie ide na hx4700 aj bez instalacie doplnkoveho softwaru
vyuzivam asi najviac zo vsetkeho :yes: [/QUOTE]

hmm, nejak jsem si nezvyknul:

* najit kontakt v PDA, nechat vytocit
* pockat, schovat pda
* vyndat mobil, mluvit etc... :-))

(v kancelari to jeste docela jde, tam mam stul, ale na ulici je postu skoro nemozny.

nebylo by prece jenom jednodussi i mluvit pres pda??


Diky,
/OrganiQ
beecher (9270)|8.7.2005 18:14
A neni jednodussi mit kontakty syncnute do obou zarizeni? ;)
organiq (165)|8.7.2005 18:23
[QUOTE="beecher"]A neni jednodussi mit kontakty syncnute do obou zarizeni? ;)[/QUOTE]

Ale ano, v tom neni problem. Telefony mam ulozene i v telefonu. Jen bych se rad vyhnul vyndavani telefonu z kapsy (neco jako 'emulovany' ipaq h6300 :-))))

Zatim mi neni jasne, co brani prenosu hlasu mezi telefonem<->pda... nebo ze by 'jenom' takovy software neexistoval?

/OrganiQ
Miloš Strouhal (3997)|8.7.2005 18:48
A není přeci jen pohodlnější vytahnout raději z kapsy Nokii než třeba 20 minut hovořit s tou ohromnou a těžkou plackou u ucha?..:sarcastic: :D Pokud se opravdu chcete vyhnout peripetiím se dvěma zařízeními pořiďte si MDA, máte vše v jednom..
organiq (165)|8.7.2005 19:07
hmm, 20 minut hovorim zcela vyjimecne, a vetsinou se da podle volane/volajici osoby predem odhadnout i delka hovoru. takze kratsi zalezitosti by se daly resit primo z pda.

nerad bych zde ale resil PROC propojit pda/mob, jako spise JAK...

ale i tak diky....
space_cowboy (336)|8.7.2005 19:09
[QUOTE="beecher"]A neni jednodussi mit kontakty syncnute do obou zarizeni? ;)[/QUOTE]

Co je teda v pripade 6230 desne jednoduche, ze ano.. :?
organiq (165)|8.7.2005 19:10
jeste jsem zapomnel: mda je sice hezke reseni, nicmene tolik penez si 'vyhodit za lenost' nemuzu dovolit...:( takze bych rad pouzit to, co jiz mam - tedy pda a mobil...

ale to bylo opet o "proc", a porad jsem se nedostal k tomu "jak" ...

diky
/organiq
space_cowboy (336)|8.7.2005 19:53
To "proc" dost dobre chapem. Tiez som onehda riesil to "jak" "vyrobit" to co si opisal..
Hlavne mi neslo do hlavy, ako to ze oba podporuju BT Audio Gateway a nic z toho :?
Ale ked som zobral do uvahy nesikovnost zabudovaneho reproduktoru (pripadne spuntov) a mikrofonu, ci investiciu do noveho zariadenia, vyslo mi z toho pomer cena/vykon BThandsfree (do 2,5kaceniek najdes cokolvek) .
V praxi BT nevypinam ani na mobile, ani na pda.. Vytocim, volam a (to pre mna najdolezitejsie) pracujem s pda dalej..
Lenive a nedrahe.. ;)
beecher (9270)|8.7.2005 20:31
[QUOTE="space_cowboy"][QUOTE="beecher"]A neni jednodussi mit kontakty syncnute do obou zarizeni? ;)[/QUOTE]Co je teda v pripade 6230 desne jednoduche, ze ano.. :? [/QUOTE]Pres Outlook jako stredobod PIM informaci naprosto jednoduche...
beecher (9270)|8.7.2005 20:34
[QUOTE="space_cowboy"]...vyslo mi z toho BT handsfree...
Lenive a nedrahe.. ;) [/QUOTE]A taky nejjednodussi reseni, ze... ;)
space_cowboy (336)|8.7.2005 20:41
[QUOTE="beecher"]Pres Outlook jako stredobod PIM informaci naprosto jednoduche...[/QUOTE]

Narazam na konkretny problem spoluprace 6230 so synchronizaciou s Outlook-om..
organiq (165)|8.7.2005 20:56
[QUOTE="space_cowboy"]
Ale ked som zobral do uvahy nesikovnost zabudovaneho reproduktoru (pripadne spuntov) a mikrofonu, ci investiciu do noveho zariadenia, vyslo mi z toho pomer cena/vykon BThandsfree (do 2,5kaceniek najdes cokolvek) .
V praxi BT nevypinam ani na mobile, ani na pda.. Vytocim, volam a (to pre mna najdolezitejsie) pracujem s pda dalej..
Lenive a nedrahe.. ;) [/QUOTE]

OK, tohle reseni se mi libi:)
presto bych ale moc rad rozchodil neco, co
a) mi prijde jako nejvice elegantni reseni (zadne dalsi dobijeni etc...) a
b) jsem na tom stravil uz dost casu :mad:

nevim, jak moc je to v praxi pouzitelne (baterie, vaha, etc.), ale chci se o to pokusit....prece to jen tak nenecham byt, ze?

diky za odpovedi,
/organiq
organiq (165)|8.7.2005 21:03
[QUOTE="beecher"]Pres Outlook jako stredobod PIM informaci naprosto jednoduche...[/QUOTE]

Tak tak, tohle je otazka jednorazoveho, nekolika-minutoveho nastaveni...
organiq (165)|8.7.2005 21:07
[QUOTE="space_cowboy"]Narazam na konkretny problem spoluprace 6230 so synchronizaciou s Outlook-om.. [/QUOTE]

sice trochu OT, neda mi ale nezeptat se: a to na jaky?

/organiq
beecher (9270)|8.7.2005 21:25
Ja vim o jedinem, clovek je nucen, pokud chce jako ja mit jmena v Nokii jako Prijmeni Jmeni, psat je takto do polozky Prijmeni v Outlooku... A eto vsjo...

Ja jsem to vysvetloval uz kolegovi filipkovi (from SK) na srazu v Bzenci a snad i dokonce tady ve foru...
space_cowboy (336)|8.7.2005 21:33
[QUOTE="organiq"]
a) mi prijde jako nejvice elegantni reseni (zadne dalsi dobijeni etc...) a
b) jsem na tom stravil uz dost casu :mad: [/QUOTE]

a) snad uz len chip implantovany v hlave :D pokial nejazdis na dlhe trate, tak to dobijanie nie je nic hrozne.. (lebo je nutne, ze ano :sarcastic: )
BTHF vydrzi dostatocne dlho a mam aj lepsie veci na robote ako mat prirastene HF na uchu
b) kazdy mame nejakeho konicka ;)
organiq (165)|8.7.2005 21:40
:-))
ad a) mnoho veci bych si asi do tela implantovat nechal, ale firemni mobil mezi ne zrovna nepatri :) a pak, nevim jak by se na to koukali na letistich a tak...

ad b) nekolik lidi uz se mi snazilo naznacitt, ze uz to neni konicek, ale uchylka... :~)

proste, dokud si budu myslet, ze to jde, tak to budu zkouset...

/oq
kamikaut_ce4you (49)|24.9.2006 18:16
Ahoj - chtěl jsem se zeptat, zda už to někdo rozchodil..
Chci používat PDA jako hands-free v autě - když už tam mám na něj držák.. :)

díky
Kamil