Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak upgradovat operační systém Pocket PC zařízení?

Pavel Koza (4761)|7.7.2005 10:34
Jedním z evergreenů diskuzních skupin je žádost o radu s upgradem operačního systému kapesního zařízení. I když je přesný postup upgrade operačního systému součástí každého instalačního balíčku, nezaškodí si obecnější informace ještě jednou zopakovat. Navíc ne každý je schopen porozumět instrukcím v cizím jazyce, takže pokud má vaše zařízení právě z těchto důvodů nějakou prehistorickou verzi systému, přečtěte si, jak ji úspěšně nahradit za verzi novější.

Přečtěte si celý článek.
MultiTricker (112)|7.7.2005 19:08
Je to velký problém, když se v některé fázi PDAčko odpojí (např. dojde k výpadku el. proudu), nebo je možné najet do nějakého schůdného režimu a spustit update znovu? Jedná se mi o MDA Compact.
hybo (3107)|7.7.2005 23:38
vetsinou to neni problem, s MDAc vlezes do bootrezimu (power+camera+reset) a jedes nanovo...
Pavel Koza (4761)|8.7.2005 21:43
Jak pise hybo, zas takovy problem by to byt nemel. Tedy pokud se v tu chvili neflashuje bootloader, coz ale v pripade Compacta zatim neplati. Nicmene i tak bych rozhodne nedoporucoval experimentovat:)
MultiTricker (112)|10.7.2005 12:43
Uff, to je fajn :)

Já jsem to tak nějak předpokládal, ale jak se říká - dvakrát měř a jednu řež ;) Z důvodu, že se při narvání Linuxu na PPC předělává bootloader jsem se na něj (Linux) neodhodlal. Přechod zpátky taky není úplně jednoduchá záležitost.
medvidek (9)|17.7.2005 12:10
Rad bych přešel na WM SE ane nevim jak na to? mam looxe 420 mužete mi někdo poradi?
diky
Zdenek Malinsky (9781)|17.7.2005 14:35
Tady je návod.
Andilek (173)|17.7.2005 14:59
Jeste na iPAQu 3970 jsem si hral s flashovanim bootloaderu a OSU a skoncil s uplne mrtvym zarizenim. Nastesti jsem nekde vygooglil navod, jak pripojit takovou mrtvolku k seriovemu portu a cele to tak nejak ozivit.

Mam pocit, ze se muselo pomoci serioveho portu poslat image bootloaderu primo na urcitou adresu pameti, on se flashnul a po restartu uz bootloader zase zil.

Takze hlavu vzhuru, temer z kazde situace se da dostat. Jen je obcas potreba hledat a doufat, ze podobnou cestou uz pred vami sel.

Jeste doplnim, ze pomerne dobra studnice tehto veci je na www.handhelds.org
qwero (104)|29.7.2005 18:56
Skúsení borci, prosím o pomoc!
V snahe si nainštalovať mms composer, na odporučanie Orange,mi dotyčný odporúčaný RUU ......ship.exe súbor najprv navrhol upgrade a potom ma nechal na holičkách, že tento program je pre iný typ ROM. Toto poznanie však dal na javo, až keď mi zmazal, čo sa dalo. Zostal som na prázdej obrazovke s oznamom USB v.1.00.
Postup popísaný na tomto forume mi nefunguje, pretože po snahe spustiť MaUpgradeUt.exe alebo aj MaUpgradeUt_noID.exe okamžite dostanem hlášku "o nemožnosti spustiť túto aplikáciu, pretože sa nenašlo RUU.dll. Opätovné nainštalovanie aplikácie môže tento problém odstrániť."

Nepomôžete, pretože všade je v popisoch nutnosť sa "odraziť" od MaUpgradeUt. exe a táto cesta je mi zavretá.
Díky vopred za ochotu.
hybo (3107)|29.7.2005 18:58
ten subor musis samozrejme spustit v adresari, kde si vsetky komponenty vratane nb suborov....
qwero (104)|29.7.2005 19:32
všetko mám (aj sunnysoft lokalizáciu) v jednom adresári, ale cez tú hlášku sa nedostanem
hybo (3107)|29.7.2005 19:37
A co ta s tym ma? Co vsetko tam mas presne? A je dobre mat jednoduchu strukturu, ziadne dlhe nazvy a podobobne...
qwero (104)|29.7.2005 19:55
Mám adresár, asi 3 vrstvy pod rootom a v ňom:
MaUpgradeUt.exe
MaUpgradeUt_noID.exe
mksBigStorage112.nb1
(ten druhý MaUpgradeUt.exe je na odprobovanie, ale obidva hlásia ten problém s RUU.dll)
Stretol si sa už s touto "haluzou". Na webe som zachytil pár podobných problémov, ale nie riešenie. Po spustení exe nenastane ani milisekunda nejakej komunikácie, hneď iba hláška.
hybo (3107)|29.7.2005 20:35
ta haluz je cisto preto, ze necitac, co mas robit (alebo nerozumies a potom sa nepustaj do toho, co Ti nie je jasne)....spusti bezny instalator, nechaj ho rozbalit, najdi si ho v tempe na Cdisku (find .nb), otvir adresar, kde sa najde ten subor a cely ho niekam skopiruj...a v nom mas vsetko, vratane ten DLL kniznice...do neho nakopiruj ostatne veci...
qwero (104)|30.7.2005 09:03
Ďakujúc za pomoc Hybovi, rozchodil som ten svoj problém.

Napriek tomu by som sa rád prihováral, ak by bol niekto z moderátorov taký ochotný, a podobne, ako je to tu v diskusii o navigácií, kde sú uvedené na začiatku prioritné témy o jednotlivých softoch, a pripravil podobné prioritné témy, napr. flashovanie ROM, obmedzené inštalácie z extROM, snaha sprístupniť úpravu extROM atd.

Každý nováčik, vrátane mňa by to ocenil, keby si mohol pozrieť, predebatovať detaily praktického využitia napr.článku Pavla Kozy o fleshovaní a iných tém.
Pravdu povediac, súčasný stav je pre neskúsených dosť komplikovaný, zorientovať sa v rozličných vláknach, niektoré mnoho-mnoho stránkové, riešiace dosť veľa pocity účastníkov nedávajú veľa svetielka pre zúfalcov, hľadajúcich pomoc a to hneď, lebo ich miláčik je práve umrtvený. K tomu manželka, nespokojná vidiac zase svojho miláčika zahrabaného v kompe jak číta balast, a hodiny hľadá.
Všade je toho trochu a samozrejme, zbehlí môžu byť alergickí na lamovske otázky.
Ono by mohlo stačiť len vytvoriť tie prioritné témy, ktoré by ostávali "hore" a na začiatok blbovzdorný príspevok typu "choze" o fleshovaní (veď je až na 14.str.), alebo" beecher" o Caboch. Diskusia ďalej by už priniesla detaily a aj pocity.
Veľmi sa prihováram za podobné riešenie.
hybo (3107)|30.7.2005 09:21
flashovanie nie je pre zaciatocnikov a hlavne, maju to ribit, az ked vedia, co maju robit...potom sa im nestane to, co Tebe ;)
qwero (104)|30.7.2005 13:22
už len posledná replika:
ako som spomínal, dostal som sa k tomu nechtiac, nebol to pôvodny úmysel, urobil som to na odporúčanie tech.support expertov z Orange a je vidieť ako som dopadol. Im to bolo vlastne šumafuk, pretože hneď sa spamätali, že MDAc je produkt T_Mobilu a čo už oni s tým majú?
Nič už, ale aj tak som sa niečomu priučil. Lenže takýchto nešťastníkov môže byť viac a kto im pomôže, keď nebudú takí asertívne dotieraví??? Preto ten návrh.
Kenny Killer (13)|5.8.2005 20:48
jeste mi tu chybi navod jak flashnout acer n50 dela se to z karty a nejde mi to a nejde,furt to pise ethernet download ale z karte to image nechce nacist uz nevim co stim.dik
svobod3 (142)|5.9.2005 13:01
Zdravim, chtel bych se zeptat, jaka je nejaktualnejsi verze pro MDA Compact. Podle oznaceni by to mela byt verze WWE_11200_550_11200 ale podle data verze WWE_11100_550_11100. Muze mi nekdo poradit? Diky
hybo (3107)|5.9.2005 15:21
komicke ;) neni ten datum treba datum ulozeni na FTP, nebo datum vytvoreni archivu? ;)
beecher (9270)|5.9.2005 15:25
Datum ulozeni na FTP... ;)
Kája_oldd (759)|20.11.2005 20:35
Měl bych dotaz, asi už jsem se ptal, no a pravda, informací je dost, ale dejmetomu, že si dávám novou ROM do della 51, je možné, když se něco během flashování pokazá, aby to zařízení nadobro zničilo? nebo opravdu je to tak bezpečné, že ať se stane cokoli, člověk může začít odznova?
beecher (9270)|20.11.2005 21:12
Stat se opravdu muze cokoliv... Ale na 99.99999% se vam flash povede... :yes:

Don't worry, be happy... ;)
PavelR. (2184)|20.11.2005 21:16
[QUOTE="Kája"]je možné, když se něco během flashování pokazá, aby to zařízení nadobro zničilo? nebo opravdu je to tak bezpečné, že ať se stane cokoli, člověk může začít odznova?[/QUOTE]

... pokud funguje bootloader (tj. utilita, která "obsluhuje" jednotlivé části ROM) je možné upgrade spustit znovu.
Kája_oldd (759)|20.11.2005 21:51
děkuji mnohokrát, již jsem klidný:D
AnderN (3)|7.12.2005 23:01
Zdravim vas, jeste by me zajimalo, jakym konkretnim zpusobem zalohovat na MDA Compact stavajici obsah ROM pro pripad, ze pujdu do T-Mobile zarizeni reklamovat kvuli nejake blbosti? Nepovedlo se mi na toto tema (zaloha ROM na PDA obecne) najit zadny kloudny clanek, alespon ne v cestine.
Surgical (2364)|8.12.2005 12:41
V cestine nevim...

In other languages zum Beispiel hier: http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=32274
AnderN (3)|9.12.2005 09:26
A jeste mam jeden dotaz ... kdyz ma ten soubor s novou verzi ROM pro MDA Compact nazev WWE_DutchRetail_11200..... a je u nej PDF s popisem v holandstine, je to ROMka anglicka, nebo na me vyskoci po instalaci pro me dost nesmyslne nazvy? :-)
beecher (9270)|9.12.2005 10:12
WWE - World Wide English...
Ale podle toho Dutch tam bude spousta specialitek pro Holandany... ;)
Martin Ráž Hoch (1832)|9.12.2005 11:17
Jel jsem jeden čas na NL_1.13.00 a docela jsem nezachytil žádné specialitky. Tedy resp. v ExtROM asi nějaké byly, ale z té jsem nedodal nic.

Navíc se jádro hlásilo jako WWE, tak nevím.
kjub (4)|27.5.2006 23:37
Nazdarek lidicky, mam obrovsky problem s SPV M2000 (PH20B) tak se to aspon jmenuje od Orange. U ostatnich operatoru to ma jine nazvy. Pokousel jsem se o upgrade a pri 7% mi to vyhodilo chybovou hlasku a neslo nic jineho nez res, po restartu se uz nic nedelo, zarizeni je uplne mrtve. Poradte prosim co s tim. Diky
Surgical (2364)|28.5.2006 02:17
Tak od zacatku. Skutecne to je genuine SPV 2000 od Orange? Jaka je zeme puvodu tveho strojku? Jakou chybovou hlasku to pri ROM updatu vyhodilo? Jakou verzi ROM updatu jsi chtel nahrat? Jaka verze tam byla predtim?
Bez techto informaci se lze jen tezko dopatrat reseni v konkretnim pripade, jinak obecne plati: Zapnout zarizeni do rezimu bootloaderu, v danem konkretnim pripade podrzet soucasne tlacitko power, camera a stylem pichnout a drzet softreset cca 3-4 vteriny, dokud obrazovka bootloaderu nenaskoci (je bila, ani nemusi byt pusteno podsviceni).
V tomto stavu zastrcit strojek do kolebky, na displayi se objevi USB 1.1, znovu spustit flashovani.
Je ale dulezite vedet, zda konkretni ROM, kterou chces nahrat, je vubec kompatibilni s tvym strojkem.
A posledni editace...pri updatu pres kabel z PC neni dobre mit ve PDA zastrcenou pametovou kartu....
kjub (4)|28.5.2006 04:03
Bojuzel jsem je***o a chybovou hlasku jsem si neopsal, stejne tak nevim predchozi verzi pred updatem a po hlubsim pruzkumu jsem zjistil, ze jsem se tam snazil nacpat ROM na jiny pristroj... Chjo :( Jediny co se mi povedlo je dostat se do rezimu bootloaderu a pristroj je puvodem z Anglie. Chtel bych poprosit, nemohl by si mi poradit nejaky konkretni funkci ROM a postup. Jsem opravdu nemoznej. Diky
AnderN (3)|28.5.2006 12:39
Myslim, ze na predchozi verzi ani na chybove hlasce uz ted moc nezalezi, pokud zarizeni lze zapnout to bootloaderu ... dulezite je stahnout si spravnou verzi ROM. Pokud jsem nasel spravne zarizeni, tak se jedna o ekvivalent T-Mobile MDA III:

http://mobile.softpedia.com/phones/Orange/Orange-SPV-M2000.shtml

Take podle teto stranky:

http://blog.vyvojar.cz/michal/archive/2004/10/22/2291.aspx

ma toto zarizeni u HTC oznaceni Blue Angel ... zkusil bych proto z FTP serveru XDA developers stahnout odpovidajici ROM z adresare Blue Angel. Adresa je tady:

ftp://xda:xda@www.xda-developers.com

Pak zkusit nainstalovat a snad to pojede :) Good luck!
kjub (4)|28.5.2006 23:13
Dekuji vsem co se mi snazili pomoci, hlavne Surgicalovi. Operce se podarila. Muj skoro mrtvy pristrojek je opet mezi zivimi. Jeste jednou diky :)
Ptak1_ce4you (3)|12.9.2007 21:11
Zkousel jsem otevrit toto FTP a nejak se mi to nepovedlo.
ftp://xda:xda@www.xda-developers.com
Nemate nedko funkcni odkaz na FTP? Diky
kojot94 (5)|22.9.2007 12:19
Při updatu ASUS P535 z wm5 na wm6 pda zamzlo tak jsem ho restl a ted nejde poradite nekdo??
martz_ce4you (2)|5.11.2007 01:31
Zdravim, prosim vas o radu,je to velmi dulezite!upgradoval sem na mda compact II z wm5 na wm6 podle navodu na : http://palmare.idnes.cz/omladte-svuj-mda-compact-ii-systemem-windows-mobile-6-poradime-jak-na-to-13f-/chytre-telefony.asp?c=A071009_183249_chytre-telefony_ram | podle toho druheho navodu a vse bezelo ok,dal sem hard reset a kdyz to nabiha tak se neukaze pod GSM ten OS a vubec to nenabehne :X nevite prosimvas co stim ? moc prosiim pradte!! dekuji!!!