Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rychlost psani se stylusem

charles_ce4you (18)|6.7.2005 16:40
Jak rychle se da psat na PDAčku se stylusem? Kolik úhozů za minutu, v průměru.
Zdenek Malinsky (9781)|6.7.2005 17:00
To záleží, jak rychle dokážeš hledat písmenka a ťukat stylusem. Dají se využít i nápovědy, které se v průběhu psaní objevují (něco jako T9). Někdo používá rozpoznávání písma InterWrite Recognizer nebo Transcriber. Ovšem nejrychlejší asi bude externí klávesnice.
dort (1212)|6.7.2005 18:36
no jsou někteří jedinci, kteří píší jen na PDA stejně rychle jako většina z nás na externí klávesnici, takže věřte, že je to jen a jen o cviku a šikovných prstech ;)
filipko_ce4you (115)|6.7.2005 18:46
Napriklad aj hruba folia (mozno aj akakolvek folia, lebo znizuje citlivost dotykoveho displeja) spomaluje pisanie stylusom. Dalej okrem cviku, zalezi aj na nastaveni tej ktorej aplikacie. Ja na MDAC pisem rychlejsie InterWrite Recognizerom, ako vytukavanim do softwarovej klavesnice (MDAC je maly pristroj, teda ma maly displej a do klavesnicky sa mi tazko triafa). Kedze neviem pisat na stroji, pisanie stylusom povazujem za dobru nahradu. Kto vie pisat rychlo na stroji, nebude nikdy pouzivat stylus na pisanie (vid. moja manzelka a moj syn na Tablet PC).
Martin Ráž Hoch (1832)|6.7.2005 19:54
Me docela vyhovuje "block recognizer" (myslim, ze je to take soucasti IW). Sice jsem nepocital uhozy, ale po chvili zvykani se tim da docilit docela dobre rychlosti.
CommanderZ (1798)|6.7.2005 21:45
Block recognizer je super a je soucasti systemu, ale hacky se z nej vykouzlit nedaji. A navic z nej mam uplne rozjebanou folii :cool: Jako sekundarni pouzivam Resco Keyboard - tam se pri rozumnem nastaveni citlivosti taky da psat celkem rychle.

Mate nekdo zkusenosti s SPB fullscreen keyboard? To by mohlo jit
beecher (9270)|7.7.2005 10:13
[QUOTE="dort"]no jsou někteří jedinci, kteří píší jen na PDA stejně rychle jako většina z nás na externí klávesnici, takže věřte, že je to jen a jen o cviku a šikovných prstech ;) [/QUOTE] Tim myslis koho? :D
CommanderZ (1798)|7.7.2005 21:10
[QUOTE="dort"]no jsou někteří jedinci, kteří píší jen na PDA stejně rychle jako většina z nás na externí klávesnici, takže věřte, že je to jen a jen o cviku a šikovných prstech ;) [/QUOTE]

Myslis tim lidi ,kteri pisou na klavesnici pomalu nebo ty co na PPC rychle:?: ;)
jumbo_ce4you (162)|8.7.2005 08:38
Na klávesnici udělám až 270 úhozů za minutu (mám státnici :D ), což určitě stylusem nejde ;) Nicméně přes BlockRecognizer píšu stejně rychle jako tiskacími písmeny na papír ("psací" písmo už neumím, neb jsem škrábal a po sobě nic nepřečetl, léta letoucí už jen tiskacími). Teď jsem to tak zkusmo měřil přes palec, za minutu napíšu cca 130 (nejhorší pokus) až 144 (nejlepší pokus) znaků (tj. vč. mezer). Tož tak.
dort (1212)|8.7.2005 20:40
mno myslel jsem tím některé nespecifikované jedince, kteří opravdu dokáží psát na displeji tak rychle, že se jim pálí fólie na displeji :-)

a jak vidno jedna potrefená "husa" tu už kejhá ;)
Zdenek Malinsky (9781)|8.7.2005 20:45
[QUOTE="dort"]mno myslel jsem tím některé nespecifikované jedince, kteří opravdu dokáží psát na displeji tak rychle, že se jim pálí fólie na displeji :-)

a jak vidno jedna potrefená "husa" tu už kejhá ;)
[/QUOTE]Proto taky mění folie skoro stejně často, jako plochodrážníci během jedné jízdy. :D
space_cowboy (336)|8.7.2005 21:03
[QUOTE="filipko"]Napriklad aj hruba folia (mozno aj akakolvek folia, lebo znizuje citlivost dotykoveho displeja) spomaluje pisanie stylusom.. [/QUOTE]

TREBA si vybrat spravne a nemas problem... Pretoze na niektorych displayoch tu foliu naozaj TREBA.. :sarcastic:
dort (1212)|8.7.2005 21:26
no vím, že maličko odbočím, ale pokud míníte psát intenzivněji, tak to ani bez fólie nezkoušejte

juak píše Zdeněk stačí se pak podívat no fólii po 2 - 3 měsících používání a hned se dozvíte, která písmenka z abecedy jsou nejvíce používaná ;)
beecher (9270)|8.7.2005 21:39
Proc vam, chlapci, vubec ale vubec nerozumim? :oops:
dort (1212)|8.7.2005 21:44
mlč "huso" ;)
beecher (9270)|8.7.2005 21:59
Mne tedka neco napadlo...
Ona je to takova hloupost, mozna se vas to dotkne...
Muzu to rict?
Jestli tim nemyslite... Neurazite se? Vono to totiz vypada, jako kdybyste mysleli mne! Ze jo? Nezlobite se, ze jsem to rek?

:D :D :D
dort (1212)|8.7.2005 22:05
no, ale musím Tě uklidnit, nejsi jediný expert na "rychlostylusování" ;)
macula_ce4you (691)|8.7.2005 22:10
[QUOTE="beecher"]Mne tedka neco napadlo...
Ona je to takova hloupost, mozna se vas to dotkne...
Muzu to rict?
Jestli tim nemyslite... Neurazite se? Vono to totiz vypada, jako kdybyste mysleli mne! Ze jo? Nezlobite se, ze jsem to rek?

:D :D :D[/QUOTE]

No tak nás nenapínej. Kolik máš úhozů ty.
beecher (9270)|8.7.2005 22:28
[QUOTE="dort"]no, ale musím Tě uklidnit, nejsi jediný expert na "rychlostylusování" ;) [/QUOTE] A dyk ja fim... ;)
beecher (9270)|8.7.2005 22:31
[QUOTE="macula"]No tak nás nenapínej. Kolik máš úhozů ty. [/QUOTE]1. To byly lehce upraveni Cimrmani (Dobyti serverniho polu)
2. Ja nejsem skoleny psavec, ale za ty roky, co delam s PC, jsem si tak nejak uz zvykl na "vsemi deseti po mem" a nekteri kolegove zde na c4y jsou z toho nestastni... :D
Maculo, nezer to tak vsechno... ;)
j@m (44)|8.7.2005 23:02
Zkusil jsm 3x a vzdy mi vyslo kolem 160zn. Stylusem po sw klavesnici. Ostatnimi zpusoby (full screen keyb, ...) se na to nedostanu. Ale je to fofr :cool:
macula_ce4you (691)|8.7.2005 23:12
[QUOTE="beecher"]1. To byly lehce upraveni Cimrmani (Dobyti serverniho polu)
2. Ja nejsem skoleny psavec, ale za ty roky, co delam s PC, jsem si tak nejak uz zvykl na "vsemi deseti po mem" a nekteri kolegove zde na c4y jsou z toho nestastni... :D
Maculo, nezer to tak vsechno... ;)[/QUOTE]

I já nevědomý, jak vedět jsem měl, že býti to Cimrmani. /úryvek z eseje o maculovi/

Hmm, takže jsem se nedozvěděl jestli klepeš 5 úhozů za minutu /tak jako já/ nebo měníš každou chvíli fólii.
oltcit (1098)|8.7.2005 23:22
[QUOTE="j@m"]Zkusil jsm 3x a vzdy mi vyslo kolem 160zn. Stylusem po sw klavesnici. Ostatnimi zpusoby (full screen keyb, ...) se na to nedostanu. Ale je to fofr :cool: [/QUOTE]

A chybovosť ? Ináč slušný výsledok ;)
Ja to mám máličko slabšie,ale vzhľadom k tomu ,že to používam nejakých 8 mesiacov si myslím,že sa to dá :D
beecher (9270)|8.7.2005 23:29
[QUOTE="macula"]I já nevědomý, jak vedět jsem měl, že býti to Cimrmani. /úryvek z eseje o maculovi/

Hmm, takže jsem se nedozvěděl jestli klepeš 5 úhozů za minutu /tak jako já/ nebo měníš každou chvíli fólii.[/QUOTE]Ad Cimrmani: Neznalost neomlouva... ;)
Jinak vrele doporucuji, obcas se zde objevuji zname hlasky, ze Zdenku? :D

To fakt nevim, jak rychle pisu, pac to nemam jak zmerit, no ale myslim, ze to rozhodne tak kolem 100 znaku bude...
Ale ted mam matnou folii, takze to moc nejde poznat, jestli je osoupana, nemluve o tom, ze kdyz jsem s PDA u stolu, tak pouzivam prevazne BT klavku...