Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vyuziti PDA

charles_ce4you (18)|6.7.2005 12:23
Zajimalo by me na co vsechno vyuzivate svuj PDA. Chci se nechat inspirovat, nez si nejaky koupim. Nerad bych zjistil, ze ho vubec nepotrebuju :)
Nepiste se prosim na se vse se da teoreticky pouzit. Zajimaji me hlavne postrehy z praxe. Diky.
freeman_ce4you (428)|6.7.2005 12:51
Ja ho používam ako budík ,mp3/movie player, na hry ,písanie mailov ,sem tam browsovanie po nete, poznámky pri kopírovaní fotiek z digitálu na disk alebo na kartu cez usb host atď..............

pomocou neho som si našiel frajerku :yes: :D (neverili by ste čo dokáže doom2):-)))
hybo (3107)|6.7.2005 13:29
[QUOTE="freeman"]
pomocou neho som si našiel frajerku :yes: :D (neverili by ste čo dokáže doom2):-)))[/QUOTE]
To jak konkretne? Jsi paril Doom2 v busu a ona Te videla, prikonektila se a bylo to? :D

jinak ja na organizvani casu, ukoly, postu a internet, kdyz nejsem pri PC, wap, telefonovani, SMS, kontakty, solitaire, budik, info o pocasi, nekdy pres nej jdu s PC na net a nekdy udelam i fotodokumentaci, uloziste vsech hesel a pristupu, PINu, pristup do banky, ICQ, MSN, ....
freeman_ce4you (428)|6.7.2005 13:36
[QUOTE="hybo"][QUOTE="freeman"]
pomocou neho som si našiel frajerku :yes: :D (neverili by ste čo dokáže doom2):-)))[/QUOTE]
To jak konkretne? Jsi paril Doom2 v busu a ona Te videla, prikonektila se a bylo to? :D
.[/QUOTE]

Tak nejak až na to že to bolo v škole :D
hybo (3107)|6.7.2005 13:46
A nebal jsi se, ze Ti bude chtit PDAcko vzit? ;) To ja bych se teda bal :D
ipf (2136)|6.7.2005 14:16
[QUOTE="charles"]...Nerad bych zjistil, ze ho vubec nepotrebuju...[/QUOTE]
Jistě že zjistíš, že ho nepotřebuješ. Jenže v té době už z tebe bude těžkej závislák, s tikem v oku, srostlými prsty (viz. zde), čumící každou volnou chvíli do malé kovové krabičky, nevnímaje okolí....
PS:
momentálně jsem s rodinou na cestě z KV do HB, obědváme a ve volné chvíli dělám jako správný cihlák co? :D :D :D
space_cowboy (336)|6.7.2005 14:39
na vsetko
uvedte priklad a ja vam napisem ze "ako" aj pri tom.. ;)

[QUOTE="freeman"]pomocou neho som si našiel frajerku[/QUOTE]

Myslim ze nadsenie tvojej priatelky opadne vo chvili ked zisti ze s nou komunikujes na "cihlakove" temy.. :D

Mozne riesenie:
Venuj jej svojho milaska a kup si este lepsieho! :yes:

Co tvoj milasek Luci..? :D
Zdenek Malinsky (9781)|6.7.2005 14:43
[QUOTE="ipf"]momentálně jsem s rodinou na cestě z KV do HB[/QUOTE]...a na kafe se nezastaví :mad:
macula_ce4you (691)|6.7.2005 14:50
Kalendář, úkoly, poznámky, kontakty /Pocket Informant/
Hudbu, video /TCPMP/
Internet, e-mail /NetFront, WebIS Mail/
Počasí, TV program /Spb Weather, TV_PDA/
Databáze /SprintDB/
GPC navigace /Pocket Kim/
Uchovávání hesel, pinů ... /eWallet/
Sync s mobilem /SmartGSM/
Budík /Pocket WakeUp/
Slovník /Kapesni slovnik/
Čtení eknih /MobiPocket/
USB disk /Card Export II/
Prohlížeč fotek /iPaq Image Zone/
Word, Excel
Hry /5cross, S-tris, Chess, PocketBlock/
Kalkulačku /Resco Keyboard/
Milan Švec (938)|6.7.2005 16:13
Všechno jako "macula" výše (jenom s jiným SW v některých případech a zatím bez GPS v mém případě)
a NAVÍC ještě pro:
- několikahodinové záznamy zvuku ve výtečné kvalitě přes vestavěný (nebo externí) mikrofon (Vito SoundExplorer)
- záznamy zvuku z libovolného zdroje (kabelem) přímo do mp3 (mono) - oboje na SD kartu
- statické (nebo pohyblivé) záznamy obrazu vestavěnou kamerou (není-li právě po ruce digifoťák)
- obousměrnou zvukovou komunikaci přes internet zdarma a odkudkoliv (Skype)
- prohlížení fotek z digifoťáku hned na místě na větším displeji PDA (přes USB Host)
- přenos souborů přes USB "klíčenku"(/memory stick) a USB Host (není-li jiná možnost právě rychlejší)
- dálkovou práci s PC na PDA odkudkoliv, kde je dostupné připojení na web (LogMeIn)
- práci s obsahem PDA na displeji PC v dalším okně určeném pro PDA (Pocket Controller)

EDIT:
A po dnešku už i k přenosu souborů USB kabelem mezi jakýmkoliv PC s USB a SD nebo CF paměťovou kartou PDA - úplně stejně jako třeba z digifoťáku nebo USB Memory Stick a bez nutnosti instalovat další SW na PC (Softic Card Export)
Mark314 (232)|6.7.2005 17:29
No tak poslední dobou si také myslím, že ho nevyužiju, ale nedávno se mi moje cihlička vybila a já byl bezradný, protože jsem byl mimo dosah zásuvky a měl jsem doslova abstinenční příznaky...
btw jak ho využiju: psaní nebo přijímání mailů když nejsem u PC, předpověď počasí, úkolníček, zápisník na poznámky, na kontakty, mp3 a video přehrávač, na hry(Snails, karty), prohlížeč fotek, práce s HTML, ICQ, občas na brouzdání po netu, ale můj tarif na GPRS je drahej tak spíš jenom ten mail a ICQ...
No a až budu mít finance tak si koupím GPS navigaci abych se neztratil až někam pojedu jako minule:sarcastic:
Zdenek Malinsky (9781)|6.7.2005 17:44
Jízdní řády IDOS
Vlaky ČR a Slovensko, vlaky Evropa (ne celá), autobusy Čechy, Morava, Slovensko, dálkové - městská doprava asi 60 měst a letadla ČSA a ČSL
ipf (2136)|6.7.2005 18:16
[QUOTE="ipf"]...PS:
momentálně ... [/QUOTE]

A teď vážně (z domova ;) ):
Cihlu vozím sebou ke klientům jako jediný počítač. Účtovat sice ještě nezvládne, ale mám na ní veškeré smlouvy, seznamy a přehledy (word,excel), takže vystačím na 90% jednání. Dále vyřizuji běžnou poštu a mám u sebe spoustu informací volně dostupných na internet (obch. rejstřík, katastr nemovitostí, registr plátců DPH, atd.). Mimoto mám kompletní mapu Prahy a ČR, takže nalézt nějaké místo není problém.
A ve volných chvílích poskytuji rady na ce4you ;) .
Takže cihla si své uplatnění již našla, i když musím přitnat, že když jsem si před dvěma roky přinesl domů své první MDA1, dost dlouho jsem přemýšlel, k čemu mi vlastně bude :)) .
Orloj_ce4you (299)|8.7.2005 09:30
pocasi, narozeniny, poznamky resici problemy typu "Xakru jak se jmenuje ta kapela co se mi vcera tak libila", obcas mp3, kulecnik, atomix, diktafoun, telefoun, internet a vyplnovani utrzku jinak nevyuzitelneho casu (tapani do displeje pri cekani na autobus). Ve vyjimecnych pripadech i kalendar a emajl. planuju jeste VNC a GPS. Jo, malem bych zapomel, hodne pouzivam slovnik a mapy
charles_ce4you (18)|31.12.2007 23:46
Tak jsem si taky nakonec poridil cihlu a pres moje pocatecni obavy ji docela casto vyuzivam. Sel jsem nakonec do Nokie E60 s neomezeny tarifem na net, GPS modulem a mapama od TomTom 6. Postacuje to i na domaci brouzdani na netu pres notebook. Telecoma jeho ADSL muselo z baraku.