Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

t-LAMA vola HELP !!!

jsv_ce4you (7)|5.7.2005 00:53
Zdravim vsechny,
chtel bych poprosit o pomoc. Koupil jsem vyhodne Dell Axim X3 (400MHz,64MB / 64MB, WiFi, IRDA) a mel bych nekoli dotazu:

1) Nenasel by se dobrodinec, ktery by presmahnul original CDcka od X3 ? Dostal jsem k tomu totiz CD od Axim X30 (Windows Mobile 2003 SE Companion CD - includes MS Outlook 2002 + ActiveSync 3.7.1)

2) Jak zjistim, jaka verze OS je v PDA nainstalovana ?

3) Je Windows Mobile 2003 Second Edition to same jako Pocket PC 2003 Premium ?

4) Jak lze takovy system v PDA preinstalovat. V manualu o tom nic nepisou a ja bych to potreboval vycistit, protoze tam je nainstalovanych kopec veci, ktere nejdou odebrat normalni cestou (hazi to nejake chyby.)

Predem diky za odpovedi. Ackoliv pracuji v oboru IT jsem v oblasti PDA naprosta t-LAMA

JS
ipf (2136)|5.7.2005 01:15
[QUOTE="jsv"]

2) Jak zjistim, jaka verze OS je v PDA nainstalovana?

Start-Settings-System-About a tam máš verzi OS


4) Jak lze takovy system v PDA preinstalovat. V manualu o tom nic nepisou a ja bych to potreboval vycistit, protoze tam je nainstalovanych kopec veci, ktere nejdou odebrat normalni cestou (hazi to nejake chyby.)[/QUOTE]

Nejjednodušší je udělat HáeR, čili HardReset, tj. vymazat vše, kromě systému a aplikací od výrobce. HáeR se zpravidla dělá stejně jako SoftReset, akorát u něj drříš zmáčknutý hlavní vypínač, popř. kombinaci "kláves" (popis a princip v manuálu určitě budou). Po HáeR budeš mít cihlu čistou, jen system a základní aplikace od výrobce, které zpravidla nejdou odinstalovat.
beecher (9270)|5.7.2005 06:55
1. Neni duvod, u X3 by byl mozna Outlook 2000 a ActiveSync kdo vi jak stara verze... ;)
Takze mate CD s novejsimi programy... Ja bych byl jenom rad... :)
Jo, uz existuje ActiveSync 3.8, takze doporucuji stahnout z MS Pocket PC webu
2. Start->Settings->System->About pripadne jeste System Information, pripadne tady jeste clanecek...
3. Windows Mobile 2003 Second Edition (vydana 2004) je mladsi sestricka Windows Mobile 2003. Ma navic, krome oprav chyb atd., podporu vyssich rozliseni a moznost otaceni displaye (Landscape mod).
4. U PDA se nic nepreinstalovava, pouze hard-resetuje a to by uz v manualu popsano melo byt... ;)

BTW Ma ta X3ka i BlueTooth, ne?
jsv_ce4you (7)|5.7.2005 10:41
Diky vsem za odpovedi. Jdu studovat manual, doufam ze se tam doctu jak se dela HR.

-> TO BEECHER: BT nema :?

A zarovem bych se zeptal jeste na nasledujici:

1) mam tam tenhle OS viz. obr., odpovida to MS Pocket 2003. Da se nekde sehnat upgrade OS na SE ? Bylo by fajn delat v excelu na sirku obrazovky. V tuhle chvili se obraz otaci pouze automaticky v Media Playeru pri spusteni filmu.

2) umi se X3 dobijet pres USB po pripojeni k PC ? Ptam se jen proto, ze mi tahle vlastnost pripada dneska uz jako samozrejma a presto mi to nedobiji
:) Nemam k zarizeni kolibku ale jen sync kabel s moznosti napichnuti napajeni.

Diky
JS

Prochaine_ce4you (82)|6.7.2005 20:24
1) Podivej se na support.dell.com do sekce Download zda tam neni novejsi verze ROM.
2) CD se může hodit, protože je na něm Resco Photo Viewer (plná verze zdarma!)
jsv_ce4you (7)|7.7.2005 00:57
Diky za info, mrknul jsem na Dell, ale jsem trosku zmateny.

Je tam nejaky ROM, nic dalsiho jsem tam nenasel, jen toto:

Dell Axim X3 ROM Update for Pocket PC 2003, v.122103, A01
Datum verze: 02/02/2004
Popis: Axim X3 Drivers Patch 122103 (Including previous patches: Axim X3 Drivers Patch (111303) - R70304.EXE and Dell AXIM X3 Drivers Patch (112403) - R70305.EXE)

V mem X3 je ROM: A01 (01050400EN). Je ten na webu novejsi nebo mam aktualnejsi ja ? Znamena to cislo verze, potazmo to co se mi objevuje v zavorce v system information datum vydani ?

Da se nekde sehnat CZ verze ROMky ?

Diky za odpovedi a trpelivost...

JS

mistm (477)|7.7.2005 09:51
[QUOTE="jsv"]Da se nekde sehnat CZ verze ROMky ?[/QUOTE]

www.sunnysoft.cz

Ale neni to romka, je to jen pocesteni. Myslim, ze cz romka do toho neexistuje.
beecher (9270)|7.7.2005 11:49
1. Upgrade na WM2K3SE pro X3 neexistuje, mas bohuzel starecka...
2. Downloady pro tveho X3, co doporucuji po hard-resetu nainstalovat v poradim uvedenem zde:
http://ftp.us.dell.com/utility/R71183.EXE - aktualizace systemu (neni to ROMka)
http://ftp.us.dell.com/network/R101826.EXE - update driveru WiFiny
3. Ceske ROMky nevydava nikdo, jsou pouze lokalizace... Zde si muzes stahnout demo verzi lokalizace od spolecnosti SunnySoft (vybrat Dell Axim a pak X3)...
Zakoupit muzes zde.