Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Poraďte začátečníkovi na co si dát pozor při koupi PDA

chev (7)|2.7.2005 15:40
Mám nabídku na koupení Fujitsu Siemense Pocket Loox 420 za 5700Kč i s 512mb kartou v údajně výborném stavu. Na co si mám dát při jeho koupi pozor? Co mám zkontrolovat atd.. Jsem naprostý začátečník a pda jsem ještě neměl, tak mě tu neukamenujte,díky
aaischa (660)|2.7.2005 17:57
zacni tim ze pda poradne prohlidnes.. jednou sem malinko naletel.. opravdu poradne se koukni jestli nekde neni prasklinka..dalsi vec je jestli neni poskrabany display, ozkouset vsechny tlacitka..co bohuzel neozkousis a az casem poznas je v jakym je stavu baterka taky by sis mel s pdackem pohrat a pritom dobre koukat na display aby nemel vadny pixely(body) jeden se da prezit ale kdyby jich bylo vic tak urcite cena dolu, ja teda pozuvam pda na koukani na filmy a videa a dost by me ****.... kdybych tam mel porad treba bily pixely.. zkontroluj prislusenstvi, a jestli nebude uplne kompletni a nebude mit zadny doklad o koupi tak uz vis proc je tak levny... hlavne fakt zkontroluj jestli neni nekde malinko napraskly nebo neni neco uvolnene.. preju dobrou koupi ;)
samsanek_ce4you (37)|2.7.2005 21:00
Urcite si stroj poradne prohlidni, jak psal kolega a vyzaduj veskerou dokumentaci o koupi a veskere prislusenstvi, ktere je pri koupi. A nejlepe bys udelal, kdyby sis toho cloveka trochu proklep, nejlip, pokud mas nakyho znamyho na policii, aby to nebylo nejaky kvitko.
Ta cena mi pripada na 420ku dost malo.;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.7.2005 21:13
[QUOTE="samsanek"]A nejlepe bys udelal, kdyby sis toho cloveka trochu proklep, nejlip, pokud mas nakyho znamyho na policii, aby to nebylo nejaky kvitko. [/QUOTE]

Myslím si, že policajti by se měli starat o zcela něco jiného, než prověřovat někomu někoho. Ať už je to kamarád nebo né.

A jak bys to chtěl udělat v praxi ?. To by musel nejdříve poslat prodávájící Svoje iniciály a kupující si to podle nich rozmyslí ? A to nemluvím o tom, když jeden bude z Plzně a druhý z Ostravy.


Nebo jak sis tu lustraci představoval ?
chev (7)|3.7.2005 09:28
Ještě mi řekněte za kolik by jste ho vy, zkušení, prodali? Pocket Loox 420 ve výborném stavu+512sd karta Kingstom.
ipf (2136)|3.7.2005 10:01
Podívej se do sekce BAZAR, za kolik a s jakou výbavou se prodává. Pokud je cena nižší o 10-15%, nebude to asi špatné, pokud bude cena nižší o čtvrtinu a více, asi bych se zamyslel nad tím "PROČ?"
Uni (140)|3.7.2005 10:31
Baterii to ma nastesti uzivatelsky vymenou, takze si prip. pricti cenu nove baterie, cca 1000,-.
At ti k tomu da CZ lok. a reg. a akt. klice. Jinak to mas +1000/2000,-.
Pam. kartu si proklepni ve ctecce karet.....
beecher (9270)|3.7.2005 12:52
Pokud to zarizeni ma byt komplet tak, by v krabici melo byt(toto neni specificke pro Loox410, ale obecne):
1ks PDA
1-2ks baterie (jedna muze byt v PDA)
1-2ks stylusu (jeden muze byt v PDA)
1ks synchronizacni kolebka (kabel muze byt oddelitelny a zapojitelny primo do PDA, pak by kabel mel mit pripojku na nabijecku) nebo kabel (vetsinou s USB konektorem na jednom konci)
1ks nabijecka
1-3ks manualu (urcite tam bude tlusta User Guide, Quick Start Guide a pak snad cesky jakystakys manual ja
1-3ks CD (na jednom bude MS Outlook XP/2000, pak CD oznacene vetsinou vyrobcem - bonusovy software, pokud je to v Cechach koupene zarizeni, tak lokalizace s CD a registracnimi udaji/klicem)

Zapomnel jsem na neco? :D

Po vybaleni zkontrolovat, jestli je PDA funkcni (nainstalovat baterii v pripade potreby), tedy jde zapnout, udelat hardreset (je popsan v manualu, pripadne je to vetsinou drzet zapinaci tlacitko a stylusem zmacknout reset, po resetu se ozve tzv. dvojity cink), dotykova vrstva reaguje jak na kratky dotek stylusem, tak na dlouhy dotek (u PocketPC to je neco jako prave tlacitko mysi, takze by se mely objevit kolem mista dotyku kolecka a vyskocit vetsinou nejake menu), pro test stavu displaje doporucim postit ve Start->Programs->Poznamky/Notes a dat Novy/New, mela by naskocit bila plocha, dale vyzkouset HW tlacitka atd., atd., atd...

Recenze na Loox 420
Zdenek Malinsky (9781)|3.7.2005 12:53
Rady jsou to hezké, ale otázkou zůstává od koho to kupuje. Zda je to přes bazar či zástavárnu, od konkrétní osoby nebo zda nejde o nějakou "čórku" a obchod se neuskuteční v podchodu na hlavním nádraží.:? Tam pak těžko bude zkoušet kartu ve čtečce a zkoumat registreční kódy apod.
beecher (9270)|3.7.2005 13:01
V takovem pripade (podchod hl. n.) bych od toho dal ruce pryc...
frogale (447)|3.7.2005 15:57
420ka za 5700 i s 512 kartou je bud hodne levny, nebo v tom bude hacek... Ja kupoval pred mesicem za 7500 bez karty (z druhe ruky).
Kazdopadne radim odzkouset vsechno co te napadne ;)
Jestli vsude funguje dotyk na display, jestli nedrnci reprak, funguje mikrak, BT, wifi nachazi site...
Dzejkob (286)|3.7.2005 17:53
Nepadla tady jedna dulezita informace. Jak je to PDA stare a jak je to se zarukou. Ono je totiz rozdil, jestli je PDA stare rok nebo 4 mesice a pochopitelne to znacne ovlivnuje cenu. Pokud neni zarucni list, tak se spatne urcuje stari a spis bych dal od toho ruce pryc.
chev (7)|4.7.2005 12:49
Je tam zaručák a doklad o koupi ze 24.6.2004 Je to koneckonců sehnané přes tyto stránky, a obchod bude probíhat v Olomouci...
dort (1212)|4.7.2005 13:03
mám pro Tebe tu nejlepší radu ;) KUPTO než to koupí někdo jiný :cool:
chev (7)|5.7.2005 12:12
Zatracená smůla...na poslední chvíli sem musel investovat do něčeho jiného, neodkladného, a na Looxe nezbyly penízky, takže sem to musel odvolat, další pokus vidím tak za měsíc:mad: ale možná bych mohl ještě trochu přitlačit s pěnězma a jít rovnou do 720ky, co říkáte?
martinhamr_ce4you (486)|5.7.2005 14:35
Prosím tě,nevíš jestli má také 420 možnost překlopení orazu?
beecher (9270)|5.7.2005 14:38
Na Loox 420 byl vydan upgrade na WM2K3 SE, takze po upgradu systemu ma...
martinhamr_ce4you (486)|5.7.2005 15:04
Děkuji a jak to funguje,nemáš stím zkušenosti.Co třeba Navigon.:)
beecher (9270)|5.7.2005 15:13
To fakt nemam, bohuzel... :)