Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PCMCA & CF jacket

null (0)|26.12.2002 01:13
Dobry den

mam ipaq 3850 a chtel bych na nej koupit CF jacket plus.Nedavno jsem objevil ze bych take mohl pouzit PCMCA jacket a v pripade CF pouzit redukci a vznikla by universalni vec.
Chtel bych se tedy zeptat jak velke je vyuziti PCMCA u PDA.Je tedy dobre mit PCMCA +CF a redukci?A nebo staci jenom jacket na CF.
Dekuji za odpoved.Radim
Pavel Koza (4761)|26.12.2002 17:37
No, asi takhle. PCMCIA slot Vam sice da vetsi volnost (dostanete do toho jak CF karty s redukci, tak i klasicky PC Card). Druhe plus je cena, vetsinou plati, ze CF verze stejne karty je drazsi nez CF verze. Na druhou stranu - CF karet je na trhu uz vic nez dostatek, a navic maji vetsinou vyrazne lepe optimalizovanou spotrebu. No, a nakonec - jsou mensi[:)]
Paullus_ce4you (400)|26.12.2002 19:54
Kdysi jsem stál před stejnou volbou jako Vy a rozhodl jsem se pro univerzálnější PCMCIA jacket.

Například takový 5GB disk Toshiba se vyrábí jen ve verzi PCMCIA. Navíc to, co zaplatíte přídavkem při koupi PCMCIA jacketu, se Vám vrátí při prvním nákupu např. Wi-Fi karty, kde je je typ CF téměř 2 x dražší. A takto koupené karty PCMCIA si navíc užijete i v notebooku, kde nebudete muset skotačit s různými redukcemi pro CF. (Já mám např. na desktopu PCMCIA mechaniku, do ní vkládám redukci PCMCIA > CF II, do této redukce následně zasouvám redukci CF II > SD a do této redukce SD kartu.... je to horší jak ruská matrjoška).

Navíc při této volbě nebudete nikdy nucen zredukovat PCMCIA do CF, což je neproveditelné.
null (0)|27.12.2002 00:16
Dobry den

chtel bych se zeptat jakou ma takovy 5GB disk Toshiba spotrebu baterii oproti CF.Co vaha ta je asi zanedbatelna.
Schivan (20)|27.12.2002 07:42
Dobry den,

neviem presne porovnat spotrebu 5 GB disku Toshiba oproti CF, ale pri kombinacii 3970 a PCMCIA plus pack pri prehravani MP3 z disku je vydrz bateriek cca 5 hodin. Vaha je opravdu zanedbatelna.

OFF TOPIC: Ak by mal niekdo z moderatorov, alebo z Sunnysoftu zaujem viem zabezpecit zapozicanie PCMCIA disku Toshiba za ucelom testovania. Nakolko neviem ci na tejto stranke mozem robit reklamu nasej firmy, napiste mi prosim emailovy kontakt - ozvem sa.[:)]
MAB_ce4you (6)|28.12.2002 00:44
[QUOTE]Navíc při této volbě nebudete nikdy nucen zredukovat PCMCIA do CF, což je neproveditelné.[/QUOTE]
Sorry, ale redukce PCMCIA->CF jsou pouze přímé dráty se správnými konektory, takže teoreticky existence redukce CF->PCMCIA možná je, a opravdu se skutečně občas prodává (bohužel né u nás).
Pavel Koza (4761)|28.12.2002 10:05
Mam redukci jak pro CF Card Typ I, tak i typ II... Tu dvojku jsem mel s Microdrivem, ale tu jednicku koupil bez problemu v obchode...