Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nahodne zapinani hx2410

m.sachl (153)|1.7.2005 08:21
dalsi problem ktery behem prvnich dnu s hx2000 resim: zarizeni se nahodne zapina.

nechal jsem ho lezet na stole pred sebou, abych to mohl sledovat - v nepravidelnych deseti az dvacetiminutovych intervalech se zapne a chce heslo pro rozsifrovani/spusteni. vyloucil jsem vsechno co me mohlo napadnout. neaktivuje se zadna pripominka, wifi vypnute, BT nechavam aktivni.

co by to mohlo zpusobovat, pokud se jedna o sftwre problem?

Martin S.
Pavel Koza (4761)|1.7.2005 08:22
...omylem nastavena serverova synchronizace...?
m.sachl (153)|1.7.2005 08:49
[QUOTE="Pavel Koza"]...omylem nastavena serverova synchronizace...?[/QUOTE]

diky za tip! ale to jsem take jiz vyloucil...

nevim jestli je to souvislost, ale napada me: zacalo to delat od te doby, co jsem aktivoval HP ProtectTools - nemuze se to zapnout tim, ze po urcite dobe se ochrana rozhodne zasifrovat data a vyzve znovu k zadani hesla? (vypnutim v podtstate aplikace a system bezi stale dal)

Martin S.
beecher (9270)|1.7.2005 09:09
Jak ja rikam, mozny je vsechno. Zkuste ty ProtectTools vypnout a uvidite... ;)
m.sachl (153)|1.7.2005 09:30
mozna jsem spatne pochopil prekladatele, ale co presne znamena v nastaveni HP ProtectTools zalozka:

[QUOTE]
NASTAVENI ZAMKU:
Pokud je zarizeni vypnuto
* nesifrovat data a nezastavovat bezici programy
* zastavit bezici programy a zasifrovat data
[10+-] minut
[/QUOTE]

tyto dva check buttony se prece vylucuji? a pritom defaultne jsou nastaveny oba dva zaskrnute - jak presne chapat jejich vyznam...
beecher (9270)|1.7.2005 09:50
Pokud jsou to checkbuttony, tak je to teda pekne blbe udelany, protoze by to mely, aspon jak to chapu (i vy -> ty moznosti se vylucuji), byt radiobuttony...

Zkuste tu druhou moznost vypnout a uvidite. Manual na to nerika nic?
m.sachl (153)|1.7.2005 09:58
[QUOTE="beecher"]Pokud jsou to checkbuttony, tak je to teda pekne blbe udelany, protoze by to mely, aspon jak to chapu (i vy -> ty moznosti se vylucuji), byt radiobuttony...

Zkuste tu druhou moznost vypnout a uvidite. Manual na to nerika nic?[/QUOTE]

jsou to checkbuttony a jak rikas (primlouvam se pro internetove tykani :D ) je to trosku nejasne. skoda ze jsem to nevidel pred lokalizaci, ale stejne budu jeste hardresetovat, takze kdyz nebudu uspesny, zkusim to pochopit podle originalu.

vypnout druhou moznost jsem uz zkousel a zda se, ze to opravdu dela ProtectTools... ale pokud neni zaskrtnuto, tak pravdepodobne nedochazi k automatickemu zamceni PDA, coz je take nevyhovujici.

ale budu si s tim nastavenim jeste odpoledne hrat (ted musim neco vyridit) a uvidime. kazdopadne za postrehy od lidi, kteri jiz to pouzivaji dekuji :)

Martin S.
beecher (9270)|1.7.2005 10:13
Ad lokalizace: Staci ji vypnout... ;)

No, neznam ProtectTools (holt mam inu znacku :D), ale asi bych na protekci PDAcka pouzil pak neco jineho... Treba Omega 1-Pass.
m.sachl (153)|4.7.2005 08:09
takze zda se, ze to dela opravdu protecttools... jak uz jsem psal, nerozumim presne nastaveni podle lokalizace (protoze si to vazne ve svem smyslu nejak odporuje ;) ) ale kdyz dojde k zasifrovani polozek a ukonceni programu, ipaq se soucasne i zapne.
beecher (9270)|4.7.2005 10:21
A jak jsou ty volby v ProtectTools, kdyz vypnete lokalizaci?
m.sachl (153)|24.8.2005 11:51
[QUOTE="beecher"]A jak jsou ty volby v ProtectTools, kdyz vypnete lokalizaci?[/QUOTE]

Lock device (without stopping programs and encrypting data) * v prekladu 'nesifrovat data a nezastavovat bezici programy'

Log off (stop running programs and encrypt data) after xx minutes * v prekladu 'zastavit bezici programy a zasifrovat data
xx minut'

...osobne se mi preklad zda nestastny a i kdyz vim, ze je problem nekdy vhodneho ceskeho prekladu, zde by to mozna slo lepe ;)
Vlastislav Šťastný (275)|24.8.2005 12:16
S tímto tématem můj problém souvisí jen částečně, ale nechci zakládat novou diskuzi.
Už 15 měsíců mám HP 1940 a nedám na něj dopustit. Za celou dobu jsem měl
1 HR a to ještě ze zvědavosti. Co mě však trápí, je takové částečné samovolné zapínání. Leží si vypnutý na stole, pak v něm lupne, jako při ťápnutí, display zešedne a rozbliká se kontrolka BT, pokud jsem nechal BT před vypnutím PDA zapnutý. Po cca 20-ti vteřinách se vráti do vypnutého stavu. A to i několikrát za den.
Nevíte někdo, co to způsobuje? Nějaký soft chce mermomocí pracovat nebo je to výrobní vada? Díky.
Zdenek Malinsky (9781)|24.8.2005 13:12
Mě to u 4150 dělalo i v základu, když tam byly jen data v kalendáři a adresáři. Koukni do start-nastavení-osobní-today(dnes), zda nemáš zaškrtnuto v Items čtvereček Display Today screen... . Také by to mohl dělat program na počasí, že si žádá aktualizaci dat.
beecher (9270)|24.8.2005 16:00
[QUOTE="m.sachl"]...osobne se mi preklad zda nestastny a i kdyz vim, ze je problem nekdy vhodneho ceskeho prekladu, zde by to mozna slo lepe ;)[/QUOTE]Preklad je v poradku, az na par malickosti (zavorky, chybejici predlozka pred cislovkou minut...)
m.sachl (153)|24.8.2005 17:53
[QUOTE="beecher"][QUOTE="m.sachl"]...osobne se mi preklad zda nestastny a i kdyz vim, ze je problem nekdy vhodneho ceskeho prekladu, zde by to mozna slo lepe ;)[/QUOTE]Preklad je v poradku, az na par malickosti (zavorky, chybejici predlozka pred cislovkou minut...)[/QUOTE]

jenze tech par malickosti v cestine dava uplne jiny smysl ;)

Lock device (without stopping programs and encrypting data) - bych urcite neprelozil jako 'nesifrovat data a nezastavovat bezici programy' ale urcite bych nechal doslovny preklad ('zamknout zarizeni bez zastaveni programu a sifrovani dat')

Log off (stop running programs and encrypt data) after xx minutes * v prekladu 'zastavit bezici programy a zasifrovat data
xx minut' bych vicemene nechal...

ale zase to uz je o subjektivnim nazoru a navic chytraceni :) verim ale, ze se shodneme, ze bez znalosti puvodniho vyznamu je to nesmyslne matouci a checkbuttony se vzajemne vylucuji...


beecher (9270)|24.8.2005 18:05
No, ale mne to, ze jsou to checkbuttony, ted konecne dava vyznam... :)
Ty volby se totiz nevylucuji, ale jsou navazne. ;)
m.sachl (153)|24.8.2005 18:17
[QUOTE="beecher"]No, ale mne to, ze jsou to checkbuttony, ted konecne dava vyznam... :)[/QUOTE]

... ale az po tom, co jsme se mrknuli a prelozili si puvodni popisku ;)
beecher (9270)|26.8.2005 14:01
No to je problem s preklady... Pro nektere slova neni dost dobry cesky ekvivalent a navic, pokud se neco preklada strojove...

OT: Ted zrovna pracuji na ceske podobe nasich serveru, preklad jsme zadali prekladatelske firme. Kdyz jsem videl ty vystupy, tak jsem se v nekterych momentech valel pul hodiny pod stolem, protoze to opravdu nedavalo smysl...
Vlastislav Šťastný (275)|27.8.2005 11:12
Zdeňku, děkuji za radu. Vypnul jsem ten čtvereček a od té doby jsem nezpozoroval ani jeden pokus o samozapnutí HPčka.