Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Online GPRS komunikace

Jana_ce4you (3)|21.12.2002 19:38
Jen bych se chtela ujistit, ze tomu vsemu dobre rozumim.

1) MMS - mam nainstalovany Anny Way MMS. Tenhle program se dost spatne ovlada, je pomaly, neprehledny, nestandardni UI. MMSky nekdy dojdou, nekdy ne. Jake s tim mate kdo zkusenosti? Neni na MMS neco lepsiho?

2) GPRS online. Zatim pouzivam GPRS v podstate jako dialup. Kdyz chci browsovat, nebo mailovat, pripoji se to samo, kdy je vse hotovo, rucne to odpojim.
Jak to tedy je s GPRS?
A) Mohu ho s klidem nechat pripojene? Nevzniknou preci jenom nejake datove prenosy (nejaka rezie site/protokolu), takze by se mi, byt pomalu, zvysoval tel. ucet?
B) Necham-li GPRS tedy stale zapnute, snizi se mi vydrz baterie? O kolik?
C) Kdyz chci byt na prijmu MMS, musim mit stale aktivni GPRS? (tusim, ze ne, ale chci mit jistotu).

3) Jak si optimalne nastavit kontrolu posty? Nechat GPRS stale zapnute a nastavit nejaky interval kontroly schranky? Aby se mi na jednu stranu kontrolovala schranka relativne casto, na druhou stranu aby moc nevzrustal ucet kontrolami "na prazdno". Nebo mit GPRS vypnute a nechat ho aktivovat se pouze na dobu kontroly schranky? Jde toto vse nastavit na "holem" MDA, nebo krome standardniho softwaru potrebuji jeste nejaky dalsi soft?

4) Rada bych pouzivala nejaky komunikacni soft. Co je lepsi ICQ, Jabber, IrC, MS Messenger, nebo neco jineho? A opet - mam nechat GPRS stale zapnute? Nebude to mit vliv na ucet a vydrz baterek?

Kolik procent z vas uzivatelu MDA pouzivate on-line komunikaci a jakym zpusobem?

5) Je mozne na MDA prijimat a prehravat videoMMS - tedy napr. streamovane televizni klipy od eurotelu, nebo kratka videa natocena treba na nokii 7650 a poslana jako videoMMS?

6) Dost mi na MDA chybi SimToolkit. Pouzivam mobilni klic do eBanky, takze kvuli tomu musim tahat v batohu jeste normalni telefon, coz mi moc prakticke neprijde. Neexistuje nejaka aplikace, ktera by ST nahradila? Vlastne by nemuselo jit o cely simtoolkit, staci abych mohla prijmout zpravu banky.


Predem diky za zkusenosti,
J.
null (0)|22.12.2002 23:49
Tak to ti nepomuzu. Ja pouzivam kombinaci PalmPilot Professional a Ericsson T28!
MDA je na prd...
Harant
Pavel Koza (4761)|26.12.2002 17:30
[QUOTE]MDA je na prd...[/QUOTE]

Neni[:D]
aj_rade (7)|3.1.2003 22:37
Ahoj Jani,

neporadím Ti s těma MMS, protože nevím zda musi byt GPRS zapnuté či ne,ale myslim,že ne.
Pro komunikaci doporučuji ODIGO Messenger. Umí všechny messengery, tj. AOL, ICQ,MSN,Yahoo
S tim mailem bych Ti poradil nastavit si na serveru kde máš poštu přeposílání na mobil. To je nejpraktičtější.Podle toho krásně poznáš zda je tam nová zpráva.
Co se týče připojení GPRS, tak ho vypínej. Pokud nemáš zapnuté Odigo či jiný komunikační program, není důvod zůstavat on-line, protože si tím vybíjiš baterku. Já nemám MDA, ale mám S45 a online GPRS je vlastně skoro jako když telefonuješ..jen reproduktor nežere...jinak je to stejné.Takže vypínat :o)))

Měj se fajn.
Rada

PS : Mohla bys mi pak dát vědět zda se dá ten SIM toolkit obejít. Taky mám e-banku
stoupa_ce4you (5)|4.1.2003 01:07
ahoj mam EM 500 a myslis ze by sel ten anny way MMS nainstalovat i ke mne . telefon je ME 45.Na netu jsem nasel pouze povidani, ale alespon nejake demo .....nikde nic predem diky

Petr
aj_rade (7)|4.1.2003 10:20
Cau,

pokud vim, tak by Ti to nijak nemělo jít přijímat MMS, protože Siemens ME45 neumí pracovat s MMS.
Ten Annyway MMS mě vůbec nezajímá, stejně jako celé MMS. Je to jeden předraženej pitomej nesmysl.

Čuz
stoupa_ce4you (5)|4.1.2003 11:13
ME 45 umi ale GPRS pres ktere MMS litaji. A MMS ti nikdo nenuti:-(