Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zkresleny zvuk u L720

IntEx_ce4you (130)|29.6.2005 23:00
Ahojda! Pred nedavnem jsem zde psal o zkreslenem zvuku VoIP reporduktoru, ale parkrat jsem si svuj Loox 720ku vzal jako MP3 prehravac "ssebou" a zjistil jsem na nem jinou nemilou vec...

Zde bych Vas chtel poprosit, zda byste nezkusili i ten Vas, protoze ja uz kvuli tomu svemu ani nespim.

Vec se ma tak, ze kdyz pustim ve Windows Media Playeru / BetaPlayeru / Pocket Playeru MP3 soubor s dynamickym zvukem (hojne zname jako "duc duc"), tak je za kazdym uhozem slyset zkresleni (podobne, jako kdyby byl reproduktor "utrzeny").

Co je ale zajimave je to, ze to na maximalni hlasitost nedela (nebo to neni slyset), cize nejvice je to slyset, kdyz se prehrava potichu / hlasitost je velmi ticha. Je to hlavne slyset take u tissich zvuku motajicich se kolem +/- 200Hz.

Prisel jsem na to, ze onen zesilovac integrovany v zarizeni ma nejspis urcite kroky, kdy je zkresleni mensi, ale jamile napr. takovy WMP pouzije mezikrok (tj. vlastni nezavislou regulaci hlasitosti - nezavislou na systemu, cize umoznuje vice kroku), zacne to priserne zkreslovat. V nekterych rozsazich tedy je zkresleni patrnejsi, v nekterych mene (nejspise ony zminovane urovnove kroky integrovaneho zesilovace).

Chtel bych jeste rict, ze jsem zkousel tento jev na "peckach" i v uzavrenych sluchatkach, cili neni to problem sluchatek. Nejvice mne ale zajima, zda se tento jev projevuje i na Vasem Looxu a chtel bych Vas, majitele L720ky, pozadat o co nebrzsi odpoved, jelikoz si vubec nejsem jisty, jestli je to vada kusu, nebo jestli to vubec vada je.

Mockrat diky za rychlou odpoved!
IntEx (Honza)
Zdenek Malinsky (9781)|30.6.2005 00:29
Já bych tě chtěl jen upozornit, že očekáváš od svého zařízení nemožné. Ten reproduktorek slouží spíše k přenosu hlasu (nebo druhý k alarmům) což je pásmo 3-5 kHz a ne k přehrávání techna apod. To je jako vyžadovat od telefonního sluchátka kvalitu kaloty od ATC. Pokud jsi na něm hrál nějakou hudbu hodně nahlas, je klidně možné, že sis na reproduktorku něco poškodil. Možná už to je z výroby. Ale jsi hodně velký optimista, když si myslíš, že VoIP reproduktor zvládne přehrát 200 Hz.
Ještě jsem zcela nepochopil, zda to zkreslení se projevuje i při poslechu na sluchátka. Tipnul bych, že ne, ovšem z tvé odpovědi mi to není jasné. Cituji: " Chtel bych jeste rict, ze jsem zkousel tento jev na "peckach" i v uzavrenych sluchatkach, cili neni to problem sluchatek." Jistě, že není. Buď je problém v reproduktorku nebo v zesilovači. Tedy pokud nejsou poškozená i sluchátka.
IntEx_ce4you (130)|30.6.2005 02:57
V tomhle tematu mam namysli JEN A POUZE VYSTUP NA SLUCHATKA, VoIP reproduktor jsem zminil jen okrajove.

Trochu se v audiotechnice vyznam, ale musim priznat, ze jsem se s timto efektem jeste nesetkal (nereknu zkresleni pri prebuzeni, ale jak se to muze prebuzovat, kdyz to hraje potichu?). A hlavne, pisu, ze se to projevuje na ruznych typech sluchatek = vada neni ve sluchatkach, kdyz to dela na kazdych.

Jen mne zajima, jestli nahodou neni poskozeny koncovy zesilovac a prave proto jsem zalozil toto tema s dotazem, jestli to delaji vsechny.

EDIT: Samozrejme 200Hz ty mala "prditka" dat nemuzou ani ve snu :D .
IntEx_ce4you (130)|1.7.2005 15:27
Pridavam ukazku zvuku z meho Looxe v porovnani s originalem:

http://www.intexcz.net/loox/original.mp3 (Originalni nahravka, 617kB, MP3)
http://www.intexcz.net/loox/loox.mp3 (Nahravka ze sluchatkoveho vystupu meho Looxe, 597kB, MP3)

A jeste testovaci nastaveni:
http://www.intexcz.net/loox/audio_settings.jpg
http://www.intexcz.net/loox/system_volume.jpg
http://www.intexcz.net/loox/player_volume.jpg

Pozn.: Odkazy musi byt otevreny metodou kopirovani a vlozeni do noveho okna prohlizece, protoze poskytovatel webohevo prostoru, kde jsou soubory ulozeny, neumoznuje prime odkazy.

Zvysene basy a vysky jsou proto, aby bylo zkresleni nejvice patrne...samoztejme cim vyssi uroven, tim vic je to slyset. Na prehravaci bohuzel nezavisi, delaji to vsechny. V tomro prehravaci (Pocket Player) je jeste ODtrzena volba, aby pouzival systemove nastavovani hlasitosti.

Prosim, vyzkousejte originalni testovaci soubor na svem Looxu a sdelte mi, jestli Vam toto zkresleni dela take, dekuji!!!
oltcit (1098)|1.7.2005 20:05
Tak som to odskúšal a ak fakt počuješ ten súbor loox.mp3 takto,tak sa nečudujem tvojej nervozite :O . Originál mi hrá čisto a neskreslene podla tvojich nastavení,akurát som to prehrával cez GSPlayer 2.21 bez vstavaného EQ,ale ani ked som pridal vsetky hodnoty na maximum(bass,treble,Earphone volume,system volume) tak zvuk bol dobrý,trošku to už začalo meniť zvuk(to kvôli tým výškam a bassom) Ja osobne nepoužívam korekcie ani na stolovej zostave,ale na portable to niekedy pomôže(ale iba s mierou)
Myslím,že máš vadnú zvukovku v Looxovi,ja som z Looxa dokonca hral diskoteku,ked si PC potrebovalo oddychnuť a išlo to cez nejaké DPA (Dufek Audio) s Mosfetami ,ak to niekomu niečo hovorí,a v porovnaní s ním(Audigy) hral trošku menej basov a zvuk bol trošku zatlmený a nie tak trasparentný ako z PC ale celkovo veľmi dobre použiteľný. Mám len slabšie slúchatka(Sony MDR-CD170) ale po prehratí originálu a looxoveho(tvojho) zvuku to je" nebe a dudy" .
IntEx_ce4you (130)|2.7.2005 00:06
A je rozhodnuto....tenhle kousek pujde z domu! Resp. nastesti u nas mame v HK oficialni servisni stredisko, tak to tam nekdy pristi tyden odnesu a domluvim vymenu za novy kus (dle zakona to u na lze do 6ti mesicu od data prodeje). Tohle je muj druhy Loox 720. Predhozi kus jsem byl nucen poslat primo do obchodu (e-shop), protoze mu nehral VoIP reproduktor. Dostal jsem tento, ale vsiml jsem si to az 16ty den od doruceni, cize vraceni v zakonne lhute neni mozne.

Kazdopadne se podle mne jedna o vadu na filtru v koncovem zesilovacim stupni, protoze v nekterych urovnich hlasitosti je to slyset vic, v nekterych min. Kdyz to dam na maximum, tak to neslysim vubec, protoze hrajici zvuk to prehlusi (mimochodem hraje krasne)...vystoupne to az v poslechu tiche hudby - zkratka se to projevuje v urcite frekvenci (rozsahu) asi nejspis s konstatni hlasitosti a je to slyset jakoby "ve stereu". No, snad nebude problem vadu prokazat a nasledne domluvit vymenu za novy kus, ikdyz zase z lepeni folie mam nocni mury.