Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact v praxi

Prochy_ce4you (6)|28.6.2005 21:14
Rozhoduju se o koupi MDAc, proto Vas vsechy prosim o zodpovezeni dotazu, na ktere jsem zde bohuzel nenasel uspokojujici odpovedi(pokud tu jsou, omlouvam se za nesikovnost pri vyhledavani)

1. Jak pohodlne jde na Compactu napsat sms pomoci IntelliPadu? Jde mi o to, jestli je mozne napsat sms, vyhledat kontakt v pameti a odeslat BEZ pouziti stylusu.

2. Lze vyhledat kontakt(a je to pouzitelne) a vytocit ho BEZ pouziti stylusu?

3. Na mobilmanii jsem cetl, ze sim jde pomerne obtizne vyjmout, je to pravda? Obcas bych totiz pouzival klasicky telefon(napr. na lyzich) a sim bych tudiz potreboval prehodit.

4. Tato otazka souvisi s tou predchazejici. Pokud budu menit sim, musim vyndat baterku. Neprijdu tim o ulozena data?

5. Posledni dotaz. Vyskytuji se u MDA nejake vyrazne bugy, co brani pohodlnemu vyuzivani teto masinky?

Vim, ze se tu MDAc mnohokrat probiralom, ale me nejde ani tak o flashovani, nastaveni gps ani podobne vychytavky, spis me zajima realna vyuzitelnost. Mam nyni iPAQ 4150+ mobilni telefon a nebavi mi stale nosit 2 zarizeni. Proto uvazuji o koupi. Podelte se prosim o zkusenosti, uvital bych radu hlavne od tech, co nahradili PDA+mobil jednim zarizenim.

Diky. Prochy

hybo (3107)|28.6.2005 22:06
1. intellipad je na psani, take zalezi na prstech, jestli ostatni ikonky dokazes namackat spravne, ale jde to

2. ano, HW tlacitkem spustis kotantky, sipkamu nahoru a dolu (pro prehod po pismechach podrzis dele) vyhedas kontakt, enter, vybrat cislo, enter..blbe je, ze pro zavreni kontaktu uz musis kliknout jeste na OK vpravo hore

3. stejne,jako u hodne telefonu, pri pouziti stylusu to je bez rpoblemu...

4. nic vyrazne a nic, co nejde napravit nejakou apliakci, upravou, fixem, nebo flashem

Miloš Strouhal (3997)|28.6.2005 22:42
[QUOTE="hybo"]blbe je, ze pro zavreni kontaktu uz musis kliknout jeste na OK vpravo hore[/QUOTE]No,stačí si nastavit hardware tlačítko na foťák či hlasové poznámky na funkci "ok/close", a už nikdy při telefonování a vyhledávání kontaktů nemusíte použít ťukání na displej..
hybo (3107)|29.6.2005 06:23
pravdu dis, pokud to uzivateli nevadi, ze nama na tom fotak, nebo tam treb nema today, nebo start, nebo neco jine ;)
Kato_ce4you (970)|29.6.2005 09:54
4Prochy: MDAc teda sam nemam, ale osahanej ho mam rekl bych vic, nez dost, takze taky muzu posoudit. Takze:

1. Jo - na IntelliPadu bez stylusu psat lze - rikal jsem si, ze na MDAc to musi byt pohadka (ztratil jsem stylus na svem MDA II a nez jsem se odhodlal koupit novy, tak jsem zarizeni pouzival asi mesic bez stylusu a jde to - nerikam, ze je to kdejak pohodlne, ale jde to.) Nicmene ted zpet k IntelliPadu - na MDA II se mi pise na IntelliPadu dost dobre, ale diky rozmerum MDA II jako takoveho neni moc pohodlne ho drzet jednou rukou - takze jsem si myslel, ze na MDAc to bude daleko pohodlnejsi - a vazne - MDAc do ruky padne do jedne ruky uplne super, ale zase tim, ze je mensi, tak je zakonite mensi i displej a tim padem i "tlacitka" IntelliPadu - nebylo to tak moc pohodlne , jak jsem si myslel, ze bude a ve vysledku mi vyhovovalo vice MDA II. Ale muze to byt o zvyku

2. Myslim si, ze v tom neni problem - stisknes HW tlacitko kontaktu a drzis sipku dolu a najedes na pozadovany kontakt (ze zacatku jede po jednotlivych jmenech, ale pak primo po pismenech - zacinajici na B, C, D, E.... - myslim, ze je to velmi dobre udelano)

3. SIMku si uz moc nevybavuju, ale mam za to, ze je to vazne tak. Ale zase na druhou stranu - jak casto bys ji vytahoval? Kdyz jezdis na ty lyze? Nepredpokladam, ze kazdy den a parkrat za rok to clovek prezije :cool:

4. Kdyz vymenis SIM, tak samozrejme musis vyjmout baterku, ale o sva data se bat nemusis - na zakladovce je jeste druha zalozni baterka a ta vydrzi MDA jeste nejakou dobu dodavat stavu. Teda samozrejme pokud vyjmes baterku a nechas ji venku na celou noc, tak sbohem data, ale pokud je to ciste na vymenu SIMky, tak to vystaci bohate. Resp. nemam vyzkouseno, jak dlouho to vydrzi, ale 20 minut na 100% a to si myslim, ze je doba vic, nez dostatecna ;)

5. O nicem nevim


[QUOTE="hybo"]pravdu dis, pokud to uzivateli nevadi, ze nama na tom fotak, nebo tam treb nema today, nebo start, nebo neco jine ;) [/QUOTE]
Taky nemusi byt pravda - na to mi staci AEButton+ - na OK/close mam nastaven na jedno stisknuti tlacitka kalendar (zrovna fotak mi vazne delal neplechu), na dve stisknuti tehoz tlacitka kalendar a stejne tak mam premapovane tlacitko record - jeden stisk nahravani, dva stisky rotace displeje, tlacitko kontakty mam na jeden stisk Start menu, dva stisky kontakty a zelenej a cervenej telefonek mam nastavene na softkey, ale to se da vyuzit vyhradne v kombinaci s WM
:cool: (a tim se da nastavit treba v prehravaci hudby dalsi/predchozi stopa) a kdyz je prichozi hovor, tak je z toho klasicky zeleny a cerveny telefonek - to se mi na WM5 fakt moc libi ;)
Huf - jsem se rozepsal - a to jsem chtel jenom napsat, ze se uzivatel nemusi mermomoci podotykat s nedostatkem tlacitek :D
Orloj_ce4you (299)|29.6.2005 11:00
ad 2) opet mi nezbyva nez znovu pochvalit program fingerclix -vyborna softwarova klavesnice s inteligentnim a RYCHLYM vyhledavanim v kontaktech predela vase MDAc v normalni plnohodnotny telefon. SKoda ze nejde pouzit pro nic jineho, jen pro telefonovani -k tomuto ucelu ale nema konkurenci
Prochy_ce4you (6)|29.6.2005 13:27
Diky vsem za rady! Po tom, co tady ctu, tak bych snad nemel mit problemy s pouzivanim, takze jsem se rozhodl, ze si Compacta koupim. Aspon si o prazdniny budu mit s cim hrat
hybo (3107)|29.6.2005 13:36
dle meho lepsi zarizeni ted na trhu neni, nerikam, ze je nejnabusenejsi PhoneEdition zarizeni, ale je to nejlepsi komprosim, hlavne co se tyce velikosti a integrovanych funkci
Kavy (374)|29.6.2005 15:17
Foťák za nic nestojí (http://www.mobilmania.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=109648),a displej je docela malej(ale vejde se do kapsy).Takže pokud nepotřebuješ mizernej foták a nosíš brýle:) tak spíš MDA2.Vždyť vnitřnosti jsou stejný.A navíc je MDA2 jako použitá za docela rozumný peníze.
hybo (3107)|29.6.2005 15:31
predpokladam, ze kdyz se nekdo rozhodne pro MDAc, tak hlavnim duvodem je prave velikost... ;) a fotak? Ten nema dobrej zadne takove zarizeni, proste fotak je fotak a todle je "aby bylo"
Pavlucha (1496)|29.6.2005 15:34
Přečti si ještě tohle - já bych se teda rozmýšlel, jestli ETEN nebo Compact ... ;)
hybo (3107)|29.6.2005 15:36
no to bych neudel, zarizeni hezke na pohled, zajimave vlastnosti, ale to, co jej radi do II kategorie je zpracovani, stejne jako jeho predchudce...
Pavlucha (1496)|29.6.2005 16:05
Aha - no je to o "osahaní". Je fakt, že naživo jsem ho ještě neviděl :D
hybo (3107)|29.6.2005 16:08
pavel to tam napsal a krom toho jsem drzel predesly model ;)
Kavy (374)|29.6.2005 16:38
[QUOTE="hybo"]predpokladam, ze kdyz se nekdo rozhodne pro MDAc, tak hlavnim duvodem je prave velikost... ;) a fotak? Ten nema dobrej zadne takove zarizeni, proste fotak je fotak a todle je "aby bylo"[/QUOTE]

Nesouhlasim.Třeba symbianové nokie 7610(1MPix) a naposledy 6630(1,3MPix)umí fotit už opravdu hezky.A skoro každý fotomobil s více jak 1MPix už fotí lípnež Compact.Navíc si myslim,že u Compactu je odfláklý soft ,protože takhle přepálit bílou barvu...je prostě škoda.
hybo (3107)|29.6.2005 16:44
chtel jsem tim rict, ze zadny fotak integrovany do zarizeni jako PDA, telefony a dalsi hracky neni zatim ani zdaleka tak dobrej, jako fotaky, byt levnejsi, smaostatne, dovudy jsou jasne, nejde ani tak o cip, ale hlavne o optiku, jeji rozliseni, svetelnost, kvalitu skel a tak dale.... ten kousek plastu pred snimacim cipem se zdaleka da povazovat za optiku...samozrejme, to je vec osobniho nazoru a potreb, ja jsem na tohle narocnejsi a kdyz uz fotim, chci z toho mit votku a ne flakot barev...
Kavy (374)|29.6.2005 17:16
Trochu jsme odpočili,ale je to dikuzní forum... Ne-souhlasim.Foták v tel.má budoucnost,určitě,protože na MP3 je dnes taky každej druhej telefon.Nečekám zázraky,ale když vidím,že to jde,tak je mi líto toho zvrtanýho fotáku u Compactu.A fotky z mobilů už dávno nejsou jen flákot barev.
Jinak souhlasim,na dovolený fotim něčim lepšim:)
Prochy_ce4you (6)|29.6.2005 20:21
[QUOTE="Pavlucha"]Přečti si ještě tohle - já bych se teda rozmýšlel, jestli ETEN nebo Compact ... ;) [/QUOTE]

Sakra, to nevypadá vůbec zle. Na pohled vypada lip nez Compact, upgrade na WM5 by mi taky lakal. Tak ted babo rad....
Miloš Strouhal (3997)|29.6.2005 20:33
Kdyby měl ETEN ve své výbavě EDGE, zitra bych jej objednal v Sunny a během pár dní bych střelil Compacta.. Jenže realita je jiná, takže nic.. A pokud jde o vzhled, ETEN se mi vůbec, ale vůbec nelíbí, Compact mi vedle něho přijde jako velký krasavec, jenže já věci kromě nové přítelkyně nikdy nevybírám dle vzhledu, ale spíše dle užitné hodnoty.. :)
hybo (3107)|29.6.2005 20:44
[QUOTE="Miloš Strouhal"]já věci kromě nové přítelkyně nikdy nevybírám dle vzhledu, ale spíše dle užitné hodnoty.. :) [/QUOTE]

Takze pritelka musi byt hezka a nemusi mit zadnou hodnotu? Styd se, to je strasne povrchne! ;)

ale k veci, nejde jne o vzhled na pohled, ale i to, jak se Ti to drzi v ruce a jaky mas z toho pocit ;)
Miloš Strouhal (3997)|29.6.2005 20:56
No, řekněme, že samozřejmě musí mít nějakou "užitnou" hodnotu kromě krásy, ale pokud se mi prostě nelíbí, nepostoupí do dalšího kola abych vůbec mohl začít zkoumat zda se mi "příjemně drží v ruce", a umí svíčkovou.. ;)

U ETENA je to jiné, pokud by uměl EDGE, koupil bych ho i v případě, že by se mi špatně držel v ruce, a přitom se mi i vzhledově ani v nejmenším nelíbí.. :)
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 21:25
A co Asus P505,ten ma navrch nad obemi temihle zarizenimi :-)
Miloš Strouhal (3997)|29.6.2005 21:27
A ten má EDGE? :)
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 21:47
taky ne :-( nejvetsi jeho plus ale je rychlost - compact je neuveritelny loudal .... a funkce BT - jako u klasickeho PDA ...... ne to orezane jako ma compact ... no a naslo by se vic drobnosti ...
Miloš Strouhal (3997)|29.6.2005 21:54
Cože? Proč by měl být Compact louda?.. :O Instaluj minimální množství softwaru, minimální množství today pluginů, a uvidíš jaký je to rychlík! Všichni si cpete do zařízení tuny věcí navíc, které mnohdy ani nevyužijete, a na today screen máte doslova omalovánky a spoustu tancujících ikonek, a pak si stěžujete, že se zařízení loudá.. Hloupost, porovnej Compacta i Asuse těsně po Hard Resetu, a nemyslím si, že by měl být nějaký důvod k tomu aby byl v tomto stavu Asus znatelně rychlejší.. ;)
Osobně mam nainstalován jen software který opravdu využiji, na today screenu mam minimum aplikací, a na rychlost Compacta si tedy nemohu ani v nejmenším stěžovat..
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 21:57
Spousteni aplikaci , prace se souborama atd. je na Asusu proste vyrazne rychlejsi at se ti to libi nebo ne , proste compact je vuci nemu ukrutne pomalej
Miloš Strouhal (3997)|29.6.2005 22:01
V tom případě se hoď link na výsledky SPB Benchmark, ve kterém jsou grafy Asuse v porovnání s jinými zařízeními, docela rád bych to viděl.. :)
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 22:02
No,ne zrovna ukrutne ale proste je znatelne pomalejsi :-) vcetne vyhledavani v kontaktech pri volani atd .....
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 22:04
Nekde jsem je snad i videl , ale musim chvili tapat ... vydrz . Ale ani nevim jak to v SPB vypada , pisu o "praxi" :-))
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 22:06
aaaa , bylo to raz-dva,mam tady jeste link co jsem pridaval do inzeratu kdyz se P505 prodavaly .... tam je myslim vsechno
http://www.pda4thai.com/modules.php?name=News&file=article&sid=618

Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 22:15
http://www.pda4thai.com/modules.php?name=News&file=article&sid=625
http://www.pda4thai.com/modules.php?name=News&file=article&sid=614
Miloš Strouhal (3997)|29.6.2005 22:35
No, teď už ti věřím, stačí se podívat na porovnání výkonu MDA a ASUSE a neni o čem. :yes: ;)
Ale proboha, co tam dělá ta anténa?.. :sarcastic: :?
00073371_vykon_ej2v.jpg
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 22:39
No,me osobne antena vubec nevadi,naopak pri manipulaci - vyndavani a zandavani s pouzdra atd. je to vynikajici vec a navic konkretne mezi MDAc a tim Asusem dela to ze tam kde MDAc kokta tak Asus sveholi na plny signal ....
Miloš Strouhal (3997)|29.6.2005 22:48
No, řekl bych že doba MDA 1 je již dávno pryč, takže ta anténa mě tam spíše děsí, než že bych se těšil na to jak za ní budu tahat zařízení ven z kapes..
A pokud jde o signál, dovolím si s tebou nesouhlasit, ty doby kdy měly telefony s anténou signálovou převahu nad těmi bez jsou již myslím také dávno pryč.. :D
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 22:53
Ty musis proste furt nesouhlasit :-D Nevim jak ti mam vysvetlit ze tam kde si na MDAc muzes jen prohlizet obrazky tak s 505 pohodlne telefonujes .... :-D a je mi fuk kdo ma antenu venku a kdo interni ..... :-)
Miloš Strouhal (3997)|29.6.2005 22:57
Ne, nemusim. ;) To se ti zdá.. Já prostě a jednoduše antény nesnášim, a s Compactem a jeho signálem jsem neměl nikdy závažný problém, spousta lidí kolem mne má obyčejné mobilní telefony i s anténou, a že by měly signál tam kde já ne jsem si opravdu ještě nevšiml.. ;)
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 22:58
Mimochodem prehistoricke telefony s venkovni antenou (primo vysunovaci :-) maji prijem i ve srovnani s dnesnimi high-endy lepsi , u malem tchana na chalupe je ukrutne hovadsky signal ET a jediny founek ktery nema problemy je moje prababa Nokie 2210 (mimochodem velmi cenny kousek , jelikoz jsem jakozto vyznamny zakaznik tehdy ziskal model Pavarotti:-)
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 23:03
Ja na testovani citlivosti signalu mam vynikajici laborator :-) kolegyne ma kancelar ze sklepnich prostor kde se de-facto volat neda , signal u slabsich zarizeni vypadava natolik ze se volat opravdu neda , u strednich s problemy a jen par vynikajicich kusu si cinknou prakticky bez problemu :-) mimochodem MDAc prosel testem velice dobre - tj.kategorie "stredni" citlivost , ale Asus kupodivu byl na te pomyslne spici .... !!
Kato_ce4you (970)|29.6.2005 23:03
Kluci - ackoliv uznavam, ze je to zajimave, tak mam pocit, ze uz je to trochu offtopic... i kdyz..
4Losos: Ted ocekavam, ze hodis odkaz na benchmark na signal :D
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 23:09
No tak to opravdu nehodim :-) tedy pokud treba neni na tech lincich o par prispevku vys , abych pravdu rekl tak jsem ani ty benchmarky nelouskal , delam si radsi "vlastni" - testy "ohnem" :-)) jeste jsem nemel ten e-ten , zkusim ho ulovit a testnout , ale mam obavu ze to neni ten pravy kousek ktery by trumfnul MDAc :-) tim padem pro mne nezajimavy :-D
Miloš Strouhal (3997)|29.6.2005 23:11
[QUOTE="Kato"]Kluci - ackoliv uznavam, ze je to zajimave, tak mam pocit, ze uz je to trochu offtopic... i kdyz..[/QUOTE]
Neřekl bych že je to tak uplne off-topic. Vem si že ten človek co tuhle diskusi zakladal uvazuje o koupi MDA Compact, a chtel znat jeho neduhy v realu, a dost mozna mu ten nakup Losos jeste rozmluvi tim Asusem.. :)
[QUOTE="Kato"]
4Losos: Ted ocekavam, ze hodis odkaz na benchmark na signal :D [/QUOTE]Taky na něj čekám..:D :yes:
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 23:17
No,muj nazor po zkusenostech je jednoznacny - Asus P505 , ale ....... za 1.nedostupnost a zda se ze jeste chvili nedostupny bude a za 2.cena ktera se pohybuje od 20 do 40.000,-kc - tam kde se opravdu sehnat da . Takze z toho vyplyva ze v soucasnosti je rozhodne lepsi volba MDAc :-) Ten E-TEN mne nicim nepresvedcil ..... ale pravda je ze ten posuzuji pouze s recenzi :-(
Prochy_ce4you (6)|29.6.2005 23:22
S tim Asusem mi moc nenahlodal, taky nemam moc rad veci, co maji antenu. Spis ten Eten mi docela prekvapil, vypada dost slibne. Ale vidim to na Compacta. V nedeli jedu na dovolenou a az se vratim, hned rozbiju prasatko a bude muj :)
Zdenek Malinsky (9781)|29.6.2005 23:41
Prochy, pokud moc nepospícháš, počkej si na podzim, až se vyrojí nová zařízení s w2k5. Buď si vybereš nějakou nabušenou novinku nebo u těchto starších cena poklesne, takže ušetříš.
Vím, že je to obtížné, ale prosím Miloše a Losose, aby se drželi více tématu a neřešili, kolik čárek signálu má na kterém místě jeji miláček. Čárky jsou jen orientační. Záleží na zařízení i operátorovi. Někdy máte "na půlku" a ani to "neškytne" a někdy "bez čárky" krásně voláte.
Chceme důkaz místo slibů! Lososi, kde je ten benchmark???
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 23:45
prosim moderatory aby vice cetli prispevky a mene moderovali :-D ohledne signalu je kazdemu zcela zrejme z meho prispevku ze nepisu o 3 ci 5 carkach ale o "dovola" , "nedovola" ... notabene z tohoto neumim udelat "benchmark" coz uz jsem ovsem take psal ...........
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 23:50
mimochodem .... k tomu podzimu jsem mirne pesimisticky ohledne prichozich novych "nabusenych" zarizeni - staci mrknout do minulosti a porovnat rychlost prichodu novych zarizeni od doby jejich "ohlaseni" a vzhledem k tomu ze de-facto ani moc ohlasenych zarizeni krome co ja vim e-ten m600 , mda4 (ktera dle meho nazoru nepatri mezi zarizeni typu MDAc atd) a nekolika smartphonu .... neni , je ten podzim spise jen prani nezli realita :-( kdyz to dobre dopadne tam k nam mozna "dopluje" i ten Asus ktery je "ohlaseny "myslim od vice nez poloviny lonskeho roku :-D
Zdenek Malinsky (9781)|30.6.2005 00:51
[QUOTE="Losos"]prosim moderatory aby vice cetli prispevky a mene moderovali [/QUOTE]Opravdu? Přečti si předchozích 5 stránek a zkus se přitom vcítit do role člověka, který si chce koupit MDAC. Kolik myslíš, že z těchto 5 stran využije jako pomůcku k rozhodování? 1,5?
S čárkami signálu to bylo míněno obrazně, stejně jako s novými zařízeními. Od výrobců MDA nečekám žádné extra revoluční novinky, ale možná bych do září-října počkal, zda se omylem něco neobjeví. Nechápu, proč nevyužijí nového OS a nevyjedou na trh s novými nebo "novými" zařízeními.:?