Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Návod: jak na upgrade ROM v MDA Compact [MobilMania.cz]

Pavel Koza (4761)|28.6.2005 07:47
http://www.mobilmania.cz/PDA/AR.asp?ARI=110366

Nejste spokojeni se stávající verzí operačního systému v MDA Compact od T-Mobilu? Na internetu se vyskytují nové verze, které některé neduhy řeší. V článku ukážeme podrobný postup, jak operační systém upgradovat na novou verzi.

Na MobilManii vyšel krátký návod na téma "Jak upgradovat ROM v MDA Compact". Sice se to na tomto serveru probíralo v diskuzích mnohokrát, ale pokud jste stále ještě nenalezli odvahu, máte z dalšího zdroje, že to jde a že to není žádná magie:) K článku nelze mít výhrady, snad jen v otázce zálohování bych se s autorem názorově rozešel - při upgrade ROM naopak platí, že čím méně zachovaných informací, tím lépe. Takže zkopírovat datové soubory, sesynchronizovat Outlook a ostatní věci, co synchronizovat jdou a konec. Žádné zálohování větších či menších částí systému, registrů a podobně. Nikdy nevíte, co MS v nové verzi opravil nebo upravil a snadno si podobným experimentováním přivodíte několik bezesných nocí...
Martin Ráž Hoch (1832)|28.6.2005 08:03
Ajaja, tech bezesnych noci pripravila MobilMania plno uzivatelum:)
MrMarkus_ce4you (45)|28.6.2005 09:36
No ale přiznejte že ten článek se jim povedl, je to srhnutí které tady trošku chybí, člověk se tu spíše dočká bloudění diskuzí a když se nováček zeptá, řeknou mu ostatní, najdi si to ... shrnutí do článku mimo diskuzi tu prostě chybí.
hybo (3107)|28.6.2005 10:01
[QUOTE="MrMarkus"]No ale přiznejte že ten článek se jim povedl, je to srhnutí které tady trošku chybí, člověk se tu spíše dočká bloudění diskuzí a když se nováček zeptá, řeknou mu ostatní, najdi si to ... shrnutí do článku mimo diskuzi tu prostě chybí.[/QUOTE]

to je zel bohu pravda, ale ted se to zmenilo, protoze je tu odkaz na cizi clanek ;)
Miloš Strouhal (3997)|28.6.2005 10:12
Chybku také vidím v absenci info o češtině pro nové ROM.. Máma tu přeci skvěle fungující IWPro 8.6 pro MDA Compact a na Mobilmánii tato informace zřejmě asi ještě nedošla..
zidane_ce4you (244)|28.6.2005 13:21
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Chybku také vidím v absenci info o češtině pro nové ROM.. Máma tu přeci skvěle fungující IWPro 8.6 pro MDA Compact a na Mobilmánii tato informace zřejmě asi ještě nedošla..[/QUOTE]
Dobrý den,
vidím, že už jste je na MobilManii informoval ;)
Dominique (151)|28.6.2005 14:24
Jak je to presne s reklamaci po flashnuti? Rusi se?
beecher (9270)|28.6.2005 14:38
Rusi, rusi. Pokud tam pred zanesenim do opravy neflashnete originalni ROMku...
theeye_ce4you (25)|29.6.2005 12:46
Jak je to se zazalohovanim veci pred flashnutim? Jde mi obzvlast o to abych zalohoval kontakty a k nim prirazeny zvoneni (to mam pomoci MortRing cili yby asi stacilo zalohovat ten program) a obrazky - abych to nemusel delat uz po tisici znova:) Jinak clanek to je peknej, "hned " se do toho pustim.
zidane_ce4you (244)|29.6.2005 15:50
[QUOTE="theeye"]Jak je to se zazalohovanim veci pred flashnutim? Jde mi obzvlast o to abych zalohoval kontakty a k nim prirazeny zvoneni (to mam pomoci MortRing cili yby asi stacilo zalohovat ten program) a obrazky - abych to nemusel delat uz po tisici znova:) Jinak clanek to je peknej, "hned " se do toho pustim. [/QUOTE]
Dobrý den,
zkuste Backup Manager 3.4, více informací zde, ke stažení zde
hybo (3107)|29.6.2005 16:11
pokud mozno, vse nanovo, novejsi verze systemu a aplikaci muze mit zmeny, ktere se projavi na nasledne funkcnosti po obnove dat...v nejhorsim zalohovat jen rucne konfiguracni soubory, pripadne dalsi nutnosti...
theeye_ce4you (25)|29.6.2005 16:14
OK, diky za rady, backup manager jsem nainstaloval a neco zazalohoval, jdu na flashovani. Kde potom pripadne sezenu zpet tu puvodni verzi ROM (1.01.00 WWE)?
Miloš Strouhal (3997)|29.6.2005 16:21
Nikde. Ale zkus SZ na hyba.. :) Tedy až v případě nutnosti..
theeye_ce4you (25)|29.6.2005 18:10
Tak Flashovani dokonceno. Na prvni pohled se mi to velmi libi (ne ze bych mel neco proti T-mobile, ale preci jen mam Eurotel:D ) Jen dotaz - nevite kde bych nasel nejaky konfiguracni soubor pro Eurotel (GO) datove sluzby (MMS/GPRS)? Minule jsem to delal metodou pokus/omyl podle nastaveni T-mobile a Eurotel Dataphone III a povedlo se mi to jen pro MMS:(
marcel.havlik (0)|6.7.2005 13:13
Zkoušel jsem flashovat na verzi 1.11 179, ale bohužel se mi pořád nedaří. Přepsal jsem soubor pro upgrade, ale program pořád hlásí ID Country Error. Nevíte co s tím?
hybo (3107)|6.7.2005 13:21
Pokud uzivas NoIDupgrade, musis pres bootloader...
dansafe (144)|11.3.2006 08:26
[QUOTE="hybo"]Pokud uzivas NoIDupgrade, musis pres bootloader...[/QUOTE]
Je nějaká cesta návratu do původního stavu, když sem při neodborném flashování nakopnul bootloader ?
beecher (9270)|11.3.2006 09:23
Pokud vam na obrazovce sviti Serial a cislo bootloaderu, tak jste nic nenakopnul... Pripojte Compacta zpet a spuste flashovani znova.

A pokud to doslo tak daleko, ze jste ho opravdu nakopnul, tak to je na opravu (vymenu desky), ale to je malo pravdepodobne...
dansafe (144)|11.3.2006 09:27
Na obrazovce mám takový černý šmouhy a vpravo dole je napsáno G32S54, B4.21.00, 4.01.16
beecher (9270)|11.3.2006 09:57
Aha, tak to neni nakopnuty bootloader, ale pouze spatne flashnute. Prepnete do bootloaderu a flashnete to znovu...
dansafe (144)|11.3.2006 09:58
[QUOTE="beecher"]Aha, tak to neni nakopnuty bootloader, ale pouze spatne flashnute. Prepnete do bootloaderu a flashnete to znovu...[/QUOTE]
No to je právě teďka už problem, protože nemůžu vyvolat bootloader.