Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hlasuj & Vyhraj: Jake zarizeni do kapsy jste meli PRED prvnim zarizenim s Windows CE?

Pavel Koza (4761)|17.12.2002 10:51
Diky nekolika velice milym sponzorskym darum trochu zrychlime tempo, takze pobezi i nekolik soutezi najednou.[:)] Dekuji vsem, kteri se zucastnili predchozi anketky, pokud tak jeste nekdo neucinil, ma cas do konce tohoto tydne.

Starsi tematka


Pred hlasovanim si nezapomente precist pravidla.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Dnesni tema zni Jak, a hlavne PROC jste se rozhodli pro zarizeni na bazi Windows CE? Ja osobne jsem nikdy nevlastnil jine zarizeni nez Windows CE, proto me zajima, co vede uzivatele k tomu, ze prejdou na Windows CE zarizeni. Jestli jsou to jeho moznosti, cena, jestli jej musite pouzivat v praci, jestli jste je dostali darem... Proste zavzpominejte a podelte se s ostatnimi[:)]

Dneska jsou ceny obzvlaste hodnotne, jedna se totiz o tri CD s balikem programu Sunnysoft SunnyPak1, ktere venovala do souteze spolecnost Sunnysoft, ktere timto dekuji!

Protoze bude mit toto kolo celkem TRI vyherce, bude koncit az 31. prosince. Hodne stesti!
zsadek (156)|17.12.2002 11:28
Je to možná bída, ale jednou mi vtisknul náš financ do ruky Compaq Aero 1500 a řekl. "Ty prej rozumíš počítačům tak mi řekni jestli tohle vyměníme za psiony pro OZ (obchodní zástupce)." Používal jsem ho cca měsíc, několikrát si smazal kontakty v notebooku, jednou jsem ho málem ztratil, kousnul mi do něj pes a několikrát jsem si potřeboval něco rychle napsat a nezvyk mi to nedovolil. Byl jsem levej jak šavla. Zařízení jsem nedoporučil (opravdu by to nešlo používat rychle pro 3500 položek skladu online připojeného), AERO jsem nenápadně nevracel. Když si asi za půl roku vzpoměli, že je ještě mám nezbylo mi jinak než koupit si vlasní 3760 (pošilhával jsem po barvičkách). Teď bych neměnil (protože jsem konzervativní a línej). Předtím jsem používal Casio s hrdým názvem elektronický organizér M10.

Tak se tužte a čus bambu

CEčkáři :-)
martanx (39)|17.12.2002 14:37
jako první jsem měl diář Casio PV100? (1MB paměti), až na to že to mělo tvar PDA tak to byl normální diář, měl jsem ho asi rok během kterého jsem v jednom časopise zahlídnul iPAQ 3600, od prvního seznámení to byla láska na první pohled, nejdříve mě lákal vzhled teprve později jsem začal zjišťovat co to všechno umí. Hlavní lákadlo byl asi barevnej displey, potom přehrávání mp3 (s kabátkem na CF), a nakonec kanály přes avantgo a abych nezapoměl hry. mám iPAQ 3600 necelý 2 roky a vzhledem k tomu, že jsem student budu si muset na další počkat ještě nějakou dobu, zátím se mi nejvíc líbí 5400, ale potřeboval bych aby to toho integrovali GSM (i hlasově), měl by ho mít doufám nějaký v této řady. To by snad pro mě byl důvod začít se zajímat, kde na něj vezmu peníze.
MAB_ce4you (6)|18.12.2002 02:18
HP Palmtop 95LX, HP Palmtop 100LX, HP Palmtop 200LX, velmi dlouho HP OmniGo 700LX (HP200LX s vestavěnou PCMCIA pro Nokia2110), mezitím na 14dní na vyzkoušení HP OmniGo 100 (první pokus HP o PDA s touch screen s nepoužitelným OS (ještě ne WinCE) a nulovou výdrží na baterky, bez možnosti dobíjení)[:mad:] a po 4 letech, po chvíli hraní si s kolegovou 3850 ráz na ráz, 1týden HP LX 300, 2měs Aero 1550, nevydržel jsem a od léta to je iPAQ 3870[:D]
Bohouš_ce4you (44)|18.12.2002 08:11
Jako první jsem měl několik let Casio A10, potom jsem přešel na Casio SF-8350R (ten mám ostatně do dneška, protože IPaq 3830 mám teprve asi 2 měsíce a postupně se zatím nedonutil převést z něho všechny informace do iPaqu). Jinak je to s iPaq úplně o něčem jiném, ale sežere spousta času, než to všechno člověk objeví.
cormac_ce4you (7)|18.12.2002 18:25
Hehehe [:)] , mel jsem nejakou databanku Casio, ktera umoznovala ulozeni cca. 100 kontaktu, nejake ty schuzky...[:sarcastic:]
Vubec nejlepsi na tom bylo to, ze jsem si vsechny ty telefony pamatoval, jakmile jsem je tam zapsal, takze jsem ji vlastne nepouzival. Bylo to velmi uzitecne zarizeni [:sarcastic:]
john_ce4you (112)|19.12.2002 08:22
take ja jsem zacal databankou - byl to nejaky sharp, snad ho mam jeste kdesi doma. potom jsem nejaky cas pouzival psiona s3a a kdyz se objevila zarizeni s wince, bylo rozhodnuto - motivaci ale nebyl samotny os, nybrz rozsirujici slot (dnes jiz trvam na dvou) dotykovy display a hlasove poznamky. jeste do nedavna jina takovato zarizeni, nez ta s wince nebyla. nejsem tedy prilisny zastance wince (dokonce jsem mel nejky cas handeru 330 s palm os a nyni pouzivam sharpa (opet sharp, ze by navrat ke korenum?) zauruse s linuxem), ale spise tech moznosti, ktera zarizeni s timto os poskytuji - napr. prace se soubory beznych typu bez nutnosti konverze.
null (0)|19.12.2002 11:19
Zapomněli jste na to, že někdo používá Palma pořád.
A to jsem vyzkoušel iPako, týden jsem se s ním trápil a poté odložil :-)

Jirka Vlček
MacFig (13)|21.12.2002 17:58
No začínal jsem s Casio diářem. Vyfasoval jsem jej v práci a tak jsem si do něj zadal všemožné i nemožné údaje a snažil jsem se naučit se ho používat. Mé nadšení (jen a jen Casio) postupně přecházelo do otrávenosti (Casio a spousta papírků) a pak vzdoru - přeci to nevzdám (Casio na veřejnosti, papírový diář v soukromí). Po asi půl roce ho chtěl jeden kolega taky a tak jsem obsah na počkání (vše jsem měl v papírovém diáři) vymazal a dal mu ho. Prostě jsem od téhle potvory očekával a chtěl víc než uměla. Pak jsem měl další asi 5 let papírový manažerský diář. To byla paráda. Jenže po určité době jsem musel stále častěji přeorganizovávat svůj čas a tak jsem večer co večer trávil asi hodinu přepisováním schůzek, úkolů a poznámek na jiné časy, k jiným osobám a do jiných sekcí. Zkrátka to byl ten správný čas pro vyspělejší elektronický diář. Pokukoval jsem po Palmech, ale pak jsem objevil HP Jornada 548 a bylo jasno. Jen sehnat peníze trvalo trochu déle. Teď ji mám asi dva roky. Co se týče softwareu (včetně počeštění a synchronizace s dvěma stolníma PC), tak mám jen občas nějaké připomínky. Horší je to, že za ty dva roky jsem nesehnal pořádné (rozumněj mě vyhovující) pouzdro a kryt přes display je už hodně jetý, takže nedrží. Jornada přežila i dva pády z ruky na zem (koberec na betonu). Teď pokukuji po nějakém lepším founu s IrDA, abych mohl komunikovat i v terénu. Hybridy e-diářů a founů mě zatím moc nelákají. To, na co jsem zatím měl možnost si máknout, bylo ještě hodně daleko od plně použitelného zařízení (rozumněj mě vyhovujícího). Ten krok bude asi stejně dlouhý jako od mého prvního Casia k Pocket PC.
Doplnění 25.12.02 - Tak jsem si křápl display a budu muset do servisu nebo si pořídit něco jiného. Škoda - 548 mi plně vyhovovala.
FILIPS_ce4you (2)|23.12.2002 09:11
Moje prvé zariadenie bol vreckový diár CASIO myslím typ 4300 R s 32 kB pamäti. Potom som sa stal majiteľom Compaqu IPaq 3130, ktoré spolu s CF Jacketom používam k plnej spokojnosti doteraz. Kedže nie som až takým veľkým fanúšikom multimadiálnych aplikácií a hier, ale toto zariadenie používam v pri svojej práci, plne mi vyhovuje aj napriek tomu, že nemá farebný displey. Oceňujem hlavne možnosť mať stále pri sebe databázy kontaktov, elektronickú poštu, kalendár a internet
Boka (2)|24.12.2002 17:40
Nejdříve jsem používal papírový diář, který nahradila databanka CASIO [:(]. Synchronizace nebyla tak jednoduchá, ale dalo se najít SW řešení, které splňovalo alespoň základní požadavky. Později jsem koupil CASIO Cassiopeiu E15 s WinCE 2.11 a hned to bylo o něčem jiném [;)] . Nyní používám CASIO Cassiopeiu E200. Má nějaké mouchy. Taky jsem si prošel reklamací a výměnou kvůli podsvícení [:((] . OS je již o něčem jiném. Zatím nevím zda přejít na něco novějšího (např. s integrovaným telefonem).

Martin Boka
null (0)|24.12.2002 17:55
Ted uz si nevzpomenu, jakeho veterana jsem mel nejdriv. Asi Philips Nino. Pak bud Comopaq Aero, nebo HP 620.
No a predtim jsem mel do kapsy asi nokii 6110, pak 7110, ted mam 6610 a MDA. Mezitim jsem jeste mel Jornadu 720 a 568 a Ericsson T68i. Zadny iPAQ ;-((
VIta56 (69)|25.12.2002 12:24
Začínal jsem s Psionem 3, potom 3a, 5 a 5mx. Ten poslední mi ukradli, tak jsem si řekl, že zkusím něco nového a pořídil si Everex. Nebyl špatný, ale vadil mi dislplej a hlavně hrozně malá mechanická odolnost. Po roce jsem si pořídil Compaq iPAQ 3630, CF modem a PCMCIA jacket. Mezitím pro děti nejaký palmy ale já zůstal u iPAQu. Ted pokukuju po LOOXovi.:-)
omni (12)|26.12.2002 08:10
V praci i mimo som mal viac nez dobry pristup k technike, vzdy som tuzil po nejakej svojej "hracke". Najskor databanky typu CASIO, neskorsie diare. Dlho som setril na PSION, vzdy vsak prisiel novsi a drahsi a tak som setril dalej. V ten den, ked som si ho chcel ist kupit som nasiel clanok o iPAQu. Tak som zmenil smer cesty a druhy den som ho mal doma. Zatial nelutujem...
jaih (55)|26.12.2002 13:59
nejsem zrovna moc bohaty, ale jako kluk (cca pred 15) lety jsem touzil po poradne programovatelne kalkulacce a po dlouhem setreni a vydatne pomoci nasich jsem si koupil za 200-300 DM Sharp PC 1401 a to mi slouzilo az do nedavne doby, kdy jsem si asi pred rokem koupil IPAQ 3630. Ten sharp nemel zadnou databanku, zadny kalendar... zato umel BASIC a mel 4 KB RAM - ja byl ten, kterej ho ucil co bylo potreba.
Jumbo73 (1)|30.12.2002 23:52
Kdysi dávno jsem začínal jako většina ostatních na diářích Casio, které sice na vedení kontaktů postačovali, ale pro náročnější práci s tabulkami, databázemi a také na hraní her nepostačovali. Již si nepamatuji přesný model, ale mělo to 1 MB paměti.
Že existují přístroje do dlaně s dotekovou obrazovkou jsem zjistil z nějakého filmu se Stevenem Segalem (měl tuším Newtona) a hned jsem se začal pídit po něčem podobném, neboť mě ten přístroj fascinoval (nejen podobností s komunikátory ve STAR TREKU). První co jsem objevil a hned zakoupil byl EVEREX (vzhledem k platformě Windows - Palm mne jako chytrý diář nezaujal), který pro mé první pokusy postačil, i když bych v té době koupil něco co mělo velikostní a váhové parametry Palmů. Ale co mám říkat hned to někde vrzalo a výdrž nijaká. Vzhledem k nevelkým finančním možnostem, jsem přešel nejdříve na černobílé CASIO E-15 s wince 2.11 a teprve nedávno (říjen 02) jsem si udělal radost a zakoupil jsem TOSHIBU a jsem více než spokojen.

Honza
DD_ (331)|6.1.2003 15:30
No ja jsem jako provni poridil Diamon Mako (Je to v podstate uplne stejne zarizeni jako Psion Revo 16MB). Duvod byl na snade, za louzi se dal poridit v prepoctu za 4k Kc coz byla dobra cena.
Na WindowsCE jsem presel vice mene z donuceni neb mi predeslou masinku ukradli i s batohem, a tudiz jsem potreboval zakoupit neco jineho, a v te dobe me prislo nejrozumnejsi pomer vykon cena nejake zarizeni s WinCE a tudiz jsem skoncil u iPaqa od te doby jsem akorat upgradoval na model 3870 ktery zatim pouzivam do ted k plne spokojenosti.
Mik_ce4you (9)|6.1.2003 16:11
Kdysi nejaky Sharp, myslim, ze s 32 KB pameti. Pak dlouho dlouho nic a pote Palm Vx. Pred 2 roky iPaq 3630 z druhe ruky, ktery byl po roce a neco vymenen za 3870. A rad bych se brzy videl s 1910. (radsi nez s 5450).
MaPo_ce4you (174)|9.2.2003 13:55
Caukes vsichni,

zacalo to databankou od Casia 4300, pokracovalo pak uz vsim moznym, PSIONem 3,3a,3c,Sienou, S5, S5mx (co jineho by se dalo cekat od majitele PSION Centra [;-)] ) , pak Casiem A20, Apple Newtonem (to byla bomba), Palmem III, NECem MobilePro 700, PackardBellem 800, HP620lx, Jornadami rady 6xx a7xx.... Mezipokusem byl papirovy diar ADK, ktery skoncil v kosi asi po dvou mesicich pouzivani diky absenci tak jednoduche funkce jako je Search [:D] . No a potom v praci vsechny iPAQy.

Celkem jsem mel prilezitost dostat toho do ruky v ramci pracovniho procesu celkem dost. Kazde ma svoje, kazdy vyrobce ma model kde se neco v nekterych serich extremne nepovedlo (Casio A20 se smazalo - stacilo s nim poradne klepnout o stul, PSION Siena byla nachylna na statickou eletrinu a zamrzala, Palm III se resetaval sama od sebe treba i parktrat denne podle teploty a tlaku, iPAQ 3630 v prvni serii otacel obraz displeje, Siemens LOOX 600 mel problemy s Bluetootem a na druhe strane ma model ktery je ve sve dobe skvely at uz SW, nebo HW(Casio SF-R20, PSION S3, iPAQ H3760, 3970 Casiopeia E-115, NEC MobilePro 780, PackardBell 880, a dalsi...)

Nejlepsi vec ktera podle mne kdy byla ve sve dobe, byl Newton, uz v roce tusim 1996 mel genialni rozpoznavani pisma a RISC procesor. Ale byl tady moc brzo a trh to nepochopil, stejne jako jedno tlacitko na mysi u pocitacu Apple. No, treba nekdy v dalsim zivote ....

A proc jsem si vybral PocketPC (momentalne pozivam H3970). Diky hybne sile veskereho pokroku - lidske lenosti. Pocket PC je nejjednodussi na synchronizaci Outlookem. Mozna ne nejrychlejsi a mozna ne optimalni, ale nejjednodussi a relativne bezproblemove pro obycejneho uzivatele, ktery se neche nic moc ucit, ale pouziva pocitac jako jeden z nastroju ke sve praci, ne jako smysl zivota.


MaPo, INTERSITER
null (0)|16.2.2003 14:11
Jako první jsem měl klasickou databanku casio.Potom jsem přešel na ,,vymakaný,, diář od Texas Instruments.No a jednou mi kamarád ukazál WinCE a mě se tak zalíbilo(v době ošklivých palmů se nebylo čemu divit),že jsem si ho ještě ten týden zakoupil.Možností programů jako Pocket Data Base a jemu podobných si nemohu jinak než vynachválit.Spokojený majitel Palm size pc(Pavel ,,fastrunner@seznam.cz)
null (0)|22.2.2003 12:14
[:cool:] tak na to si uz moc nepamatuju.. vim ze to bylo hodne primitivni zarizeni do kteryho se nacpalo s bidou kolem 90 cisel.. a tim to koncilo.. :O) takze ste si s tim moc nepohrali. [:sarcastic:]... za mesic sem s diare vyndal baterku dal ho do obalu a mam ho tam tak jeste dnes .ted pouzivam POCKET PC LOOX.. docela slape ! jen tak dal.. :O) stejne kdyz si pomyslim ze za par let to bude starej smejd tak [:mad:] [:((] [:dead:] ... snad aspon pujde trosku pretaktovat... :O(
i kdyz ten novej ipaq moc nevypada.. :O(

mej te se..

:::LOCHI:::



mr.syck_ce4you (3)|4.3.2003 10:51
Koukam, ze se od ostatnich moc nelisim, taky sem zacinal na Casiu s 64KB pameti a slotem na nejake karty (uz ani nevim jak se ten slot jmenoval, jen vim, ze sem tam mel angilcky vykladovy slovnik :)).

Toho sem prodal uz davno. Ale jelikoz pracuji s pocitaci, chybi mi pocitac v terenu, notebook je veliky a neprakticky (navic stolni PC mam, tak mit dva kompy je zbytecne), potrebuji BlueTooth a WiFi pro komunikaci s okolnim svetem :), tak byla jednoznacna volba, koupil sem si IPAQa 3970.

Muzu jen dodat, ze sem nad miru spokojen :).

mr.syck