Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

napájení přes USB

fockey (33)|27.6.2005 20:40
Možná bude znít můj dotaz hloupě, ale raději se chci ujistit.
Koupil jsem si USB hub se zdrojem. Protože nechci mít pořád adaptér na nabíjení PDA v zásuvce (jak tomu doposud bylo), tak jsem kolíbku na PDA připojil přes USB (vyrobenej kablík jen na nabíjení bez synchronizace) na ten HUB. Můžu PDA či baterku nějak poškodit pokud ho budu dobíjet jen přes USB a nepoužívat originální dobíječku? :?: (nesmějte se mi, opravdu se v tom moc nevyznám :) )
macula_ce4you (691)|27.6.2005 21:00
Já svého iPaqa doma nabíjím klasickým způsobem přes kolébku zapojenou do sítě. V práci zase jedině přes USB hub přímo z počítače. Nabíjení je kupodivu velice rychlé a neprojevilo se ani žádné snížení výdrže baterie. Ale nezaručím že u LOOXE to bude stejné. Také záleží na kvalitě USB kabelu a USB hubu.

EDIT: Ještě doplním že USB hub mám bez vlastního zdroje. A moc nedeporučuji používat nějaké káblíky vlastní výroby - jetli jsem to pochopil dobře z tvého příspěvku
markjag (386)|27.6.2005 22:06
[QUOTE="macula"]Já svého iPaqa doma nabíjím klasickým způsobem přes kolébku zapojenou do sítě. V práci zase jedině přes USB hub přímo z počítače. Nabíjení je kupodivu velice rychlé a neprojevilo se ani žádné snížení výdrže baterie. Ale nezaručím že u LOOXE to bude stejné. Také záleží na kvalitě USB kabelu a USB hubu.

EDIT: Ještě doplním že USB hub mám bez vlastního zdroje. A moc nedeporučuji používat nějaké káblíky vlastní výroby - jetli jsem to pochopil dobře z tvého příspěvku[/QUOTE]

to ako myslis ze usb hub mas bez vlastneho zdroja?
No neviem ja kebyze dam nabojat looxa do usb hubu bez vlastneho zdroja napajania a napajania usb hubu len z PC tak to by proste neutiahlo...
neviem ake veci tam mas ty ale uz taky BT zere pekne a nabijanie looxika dost...

kabel vlastnej vyroby neidporucam ani ciro cirou nahoodu, neviem ako to sice funguje ale kazdopadne neodporucam ;)




VIEM ze je to troska OT ale sa chcem spytat co stoji SYNCHRONIZACNY kabel na looxika?

diky
fockey (33)|27.6.2005 22:54
Dovysvětlení: ten hub má externí adaptér - takže LOOXe dobíjí v pohodě i když je PC vypnuto.
Co se týká kablíku který používám: jedná se jen o upravený dobíjecí (dvojlinka), na jedné straně konektor typu Nokia a na druhém USB samec, takže tento kablík je skutečně jen na dobíjení.

Sync kablík koupíš kolem 800 nebo si můžeš koupit tady zkrácenou verzi, upravenou podle tvých představ za přibližně stejný peníz :)
hybo (3107)|28.6.2005 11:22
reknu to asi takhle, ja uz ani nevim, kde mam adapter pro PDAcko :-) Nabijim jen pres USB...
Miloš Strouhal (3997)|28.6.2005 11:26
Nápodobně, v práci mam Compacta non-stop připojeného cez USB na síť s megovým připojením, a nabijim jen tak, přes USB, nebo občas v autě..
S474N (660)|10.8.2005 20:15
Vam dobiji Loox jenom samotny USB kabel? Ja mam L710 a nedobiji me :sarcastic: