Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

DRBY :: Motorola připravuje supertenký smartphone s Windows Mobile

Pavel Koza (4761)|27.6.2005 08:13
http://www.mobilmania.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=110363

Podle výše odkázaného článku na MobilManii připravuje Motorola nový smartphone s Windows Mobile. Kódové označení je Franklin, informace včetně jakéhosi počítačového modelu přinesla ve své prezentaci společnost Qtek. Kromě obrázku tam byly i parametry:

  • 128 MB RAM, 64 MB Flash
  • displej 320 × 240, 65 tisíc barev TFT
  • GPRS třídy 10, EDGE třídy 6
  • rozměry: 112 × 64 × 12 mm
  • hmotnost: 115 g
  • paměťová karta miniSD
  • baterie 1 130 mAh, 8 dnů v pohotovosti nebo 4 h provozu
  • další funkce: hlasové vytáčení a ovládání, fotoaparát 1,3 Mpx (1 280 × 960), Bluetooth, infraport

Upřímně řečeno, po trapném fiasku s Motorola MPx100 nebo nebo Motorola MPx jsem ke všem podobným "únikům" hodně skeptický a dokud si zařízení nebudu moci koupit u nějakého operátora, považuji to jen za reklamní předmět... No uvidíme, co se z toho vyvrbí...:)
00072562_01_2p8J.jpg
Martin Ráž Hoch (1832)|27.6.2005 08:19
Huh, jestli s timto vyrazi na trh, tak je to jedine dobre, protoze to donuti i ostatni vyrobce trochu minimalizovat.
Peta_ce4you (314)|27.6.2005 08:41
Vypada to opravdu pekne.

Me by se nejvic libilo kdyby bylo zarizeni jako je SE P910i ale s windows...
Martin Ráž Hoch (1832)|27.6.2005 08:46
Boze, je sice pravda, ze Motorola spis vic keca, ale kez by takhle tenkej byl v budoucnu MDA Compact II:o)
zipiik (206)|27.6.2005 09:41
yoyo, tohle se mi fakt libi, ale po zkusenostech s motorolou a jejimi terminy....az bude na pultech, tak uverim (a rad bych uveril jeste do vanoc - techto vanoc :c)
beecher (9270)|27.6.2005 09:46
Proboha vsechno, jen ne tohle... :oops:
Proc neudelaji klasicky Razr (tak, jak ho zname dnes) s WM2k5 SmartPhone Edition (3G/EDGE/GPRS, BT, WiFi)? Proc takovahle placata prisera? :sarcastic:

No, Nokca N90 je jasny vitez...
zipiik (206)|27.6.2005 09:54
pac v USA je hodne oblibeny BlackBerry, kteremu ma tohle asi konkurovat
beecher (9270)|27.6.2005 10:36
Zacina byt oblibeny, ale stale nedosahuje oblib klasickych PDAcek (at uz s PalmOS ci WM)...
Kato_ce4you (970)|27.6.2005 10:51
No tak tohle se mi na pohled vazne nelibi... Jako sirka je prijemna, ale zase nechci mit pocit, ze se to ma pri drzeni v ruce rozlomit na pul :D A jestli jsou ta tlacitka po vzoru Razru vyleptana, tak potes panbuh... A vubec - design ala Razr se mi ale vubec nelibi. Z meho pohledu je Razr V3 jeden z nejhnusnejsich mobilu vubec, ale to je otazka vkusu.
A co se tyce BlackBerry - u toho jsem zase pro zmenu nejak nepochopil, jake ma vyhody..
No - jinymi slovy - mozna je to tim, ze mobily od Motoroly vazne vubec nemusim, ale pokud se ani tenhle nedostane na pult, tak mi to bude uplne sumak.
hybo (3107)|27.6.2005 10:56
[QUOTE="beecher"]Zacina byt oblibeny, ale stale nedosahuje oblib klasickych PDAcek (at uz s PalmOS ci WM)...[/QUOTE]

blackebery je nastupcem "pageru" a proto se predpoklada, hlavne v USA, velky zajem...
Zdenek Malinsky (9781)|27.6.2005 13:12
Design je spíše otázkou vkusu či nekusu. Mě se třeba tento přístrojek líbí i když véčko bych asi raději. Razr jsem si koupil i kvůli designu.

BlackBerry je hlavně pracovní nástroj. Zajímavý článek o tom napsal Patrick Zandl na svém blogu Marigold - tady. Zhruba v době napsání jeho článku jsem se bavil ve vlaku s jedním majitelem. Bylo to jen velmi krátce, ale zařízení si velmi pochvaloval. Nebudu ho citovat asi přesně ale řekl to nějak takto: "Funguje to bez problémů, žádný restarty, přeinstalace. Nemusím nic složitě nastavovat, žádné zbytečné aplikace, které jen odvádějí pozornost. Mám to na práci a ne na hraní. Šetří mi to čas." Říkal, že měl PDA (nevím zda Palm nebo PPC), Nokii komunikátor, SE 800, ale BlackBerry je konečně to, co dlouho hledal. Kdyby Windows Mobile fungovaly spolehlivě jako BlackBerry, vůbec bych se nezlobil.

oltcit (1098)|27.6.2005 15:56
Veľmi pekná,škoda že nebude.....
sep_ce4you (351)|27.6.2005 20:23
Jojo kdyby udelali razr s dotykovym displayem a WM5k ..... to by se mi asi libilo... tohle bude asi nic moc....
sep_ce4you (351)|27.6.2005 20:30
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Design je spíše otázkou vkusu či nekusu. Mě se třeba tento přístrojek líbí i když véčko bych asi raději. Razr jsem si koupil i kvůli designu.

BlackBerry je hlavně pracovní nástroj. Zajímavý článek o tom napsal Patrick Zandl na svém blogu Marigold - tady. Zhruba v době napsání jeho článku jsem se bavil ve vlaku s jedním majitelem. Bylo to jen velmi krátce, ale zařízení si velmi pochvaloval. Nebudu ho citovat asi přesně ale řekl to nějak takto: "Funguje to bez problémů, žádný restarty, přeinstalace. Nemusím nic složitě nastavovat, žádné zbytečné aplikace, které jen odvádějí pozornost. Mám to na práci a ne na hraní. Šetří mi to čas." Říkal, že měl PDA (nevím zda Palm nebo PPC), Nokii komunikátor, SE 800, ale BlackBerry je konečně to, co dlouho hledal. Kdyby Windows Mobile fungovaly spolehlivě jako BlackBerry, vůbec bych se nezlobil.

[/QUOTE]

jo tohle je velka pravda, ale problem je v tom, ze progresivnejsi je platforma vice otevrena (velmi dobrym prikladem je MS vs. Apple a nebo soucsany boj MS vs. Palm) v obou pripadech vitezi (u PDA zacina vitezit) MS prave diky tomu, ze co neni se proste dodela. Je to takovej rozdil mezi Ferrari (uz je to hotove a nic se netuni) a Imprezou (je to levnejsi trochu nehotove a kdyz to natunite, tak to bude Edge killer, ale Ferrari s tim porazite za zlomek ceny)
:D
Miloš Strouhal (3997)|27.6.2005 20:57
Počkej, to chceš říct jako že zabržděný Palm je to Ferrari?.. :D

Jinak mě by bohatě stačilo, kdyby Motorola vydala RAZRa s EDGE.. To jediné mi u něj chybí ke štěstí. :) Osobně jej jinak vzhledově považuji za téměř dokonalý. Tedy v černém provedení..
RStein (2012)|27.6.2005 23:37
[QUOTE="Zdenek Malinsky" Říkal, že měl PDA (nevím zda Palm nebo PPC), Nokii komunikátor, SE 800, ale BlackBerry je konečně to, co dlouho hledal. Kdyby Windows Mobile fungovaly spolehlivě jako BlackBerry, vůbec bych se nezlobil.

[/QUOTE]

Myslim, ze v breznovem cisle Pocket PC magazinu vysel clanek, ve kterem autor srovnaval platformu BlackBerry s Windows Mobile. BlackBerry dopala mizerne - jako proprietarni technologie bez moznosti nejakych velkych rozsireni nemela ani sanci. A implementovat PUSH email na WM take neni zadna veda, jak dokazuje prave ted treba TMO.
A myslim, ze kdyz si nebudes instalovat do svych WM vsechny mnozny blbinky, tak budes mit system spolehlivy a stabilni taky... Ale pak uz bychom nemeli na CE4YOU o cem diskutovat:D
Kato_ce4you (970)|27.6.2005 23:40
[QUOTE="RStein"]Myslim, ze v breznovem cisle Pocket PC magazinu vysel clanek, ve kterem autor srovnaval platformu BlackBerry s Windows Mobile. BlackBerry dopala mizerne - jako proprietarni technologie bez moznosti nejakych velkych rozsireni nemela ani sanci. A implementovat PUSH email na WM take neni zadna veda, jak dokazuje prave ted treba TMO.
A myslim, ze kdyz si nebudes instalovat do svych WM vsechny mnozny blbinky, tak budes mit system spolehlivy a stabilni taky... Ale pak uz bychom nemeli na CE4YOU o cem diskutovat:D [/QUOTE]
Velmi vystizne ;)
beecher (9270)|27.6.2005 23:49
By mne zajimalo, jestli existuji vubec nejake diskuze o BlackBerry... ;)
To musi byt strasna nuda, kdyz to vsechno "funguje"...

Ale to je proste o tom, ze Rene, ja a Rudo (...eee...ten tady neni... :D) bychom to asi nevydrzeli, kdybychom si nemohli naprogramovat a normalne pouzivat nejakou vlastni aplikaci. To je to, co psal Patrick, bud tedy nastoupi prisny zakaz pouzivani v zarizeni neceho jineho, nez je se zarizenim dodano, a nebo se to uvolni se vsemi nasledky...
sep_ce4you (351)|28.6.2005 09:42
[QUOTE="beecher"]By mne zajimalo, jestli existuji vubec nejake diskuze o BlackBerry... ;)
To musi byt strasna nuda, kdyz to vsechno "funguje"...

Ale to je proste o tom, ze Rene, ja a Rudo (...eee...ten tady neni... :D) bychom to asi nevydrzeli, kdybychom si nemohli naprogramovat a normalne pouzivat nejakou vlastni aplikaci. To je to, co psal Patrick, bud tedy nastoupi prisny zakaz pouzivani v zarizeni neceho jineho, nez je se zarizenim dodano, a nebo se to uvolni se vsemi nasledky...[/QUOTE]

:D mam par spoluzaku co to pouzivaj a je fakt, ze sou to trosku jednodusi pravnici ... takze nejakymu neIT managorovi to muze vyhovovat, ale taky nechapu jak si nekdo na tom nemuze hrat s vecickama :sarcastic:
beecher (9270)|28.6.2005 10:06
To je jednoduche, nekoho to nebavi... :D
Pravda, takovy lidi jsou divni, ale bohuzel existuji...