Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jake mate mobily?

samsanek_ce4you (37)|25.6.2005 23:12
Ahoj lidi!!!!!
Chtel bych se zeptat, jake mobily pouzivate k vasemu PDA?
Diky.
dort (1212)|25.6.2005 23:20
když se podíváš "do podpisů", tak se nebudeš muset ani ptát ;)
Kája_oldd (759)|25.6.2005 23:40
Sice to není to co zrovinka chcete, ale můj už 2roky starej SE t300:D Přes infráč synchronizuji všeci ty SMSky a obrázky...musím říct, že na net se mrška nechtěl připojit, ani z kompu, ani z kapesního:D Ale je to drsnej chlapík-přežil neúmyslný pád na koleje a následného "bodla" a ani se, mrška, nevyp:D Out-door jak má být;)
Miloš Strouhal (3997)|26.6.2005 00:52
Já mobila nemam, jen služební Nokii a svého Compacta, ale hrozně rád bych si koupil černého RAZRa, tedy kdyby měl EDGE. Jenže to bohužel nemá.. :(
TheMelin (1642)|26.6.2005 10:01
Já mám to v popisu, tedy 6230, ale chtěl bych íčko ;)
Nikdy jsem Nokie nemusel, ale SE do dnešní doby není schopen vyrobit tel. s EDGE :sarcastic:.
P.S.:Pro šťouraly :D - už ho asi má, ale v čr se neprodává.
Cake (68)|26.6.2005 10:20
Používám už pomalu 2 roky SE T610 a zatím pořád spokojenost. Až budu někdy kupovat nový telefon, chtěl bych, aby měl už podporu UMTS.
S tím ignorováním EDGE Sony Ericsson opravdu ztrácí v Čechách podíl zákazníků :no: Třeba takový SE K750i s EDGE by byl nepřekonatelný.
Zdenek Malinsky (9781)|26.6.2005 11:33
Mě taky absence EDGE u mobilů SonyEricsson vadí, ale uvědomte si, že EDGE není moc rozšířené nikde ve světě (je to spíš mezistupeň). Všichni se už připravují a těší na UMTS 3G (v Japonsku už testují 4G), takže asi u SE není EDGE prioritou, i když kartu do ntb s EDGE vyrábějí. Taky si uvědomte, že náš pidi trh s "divným" jazykem a poměrně malým pokrytím EDGE není zrovna velký "byzbys" - nejsme USA ani Čína. A ruku na srdce, kolik si myslíte, že je v ČR lidí, kteří mobil s EDGE koupili nebo koupí?
Koukněte do nabídky ostatních výrobců mobilů. Kolik je dnes na trhu mobilů s EDGE? S rychlým EDGE tř.10 jen Nokia 6230 a 6230i (i-čko prý konečně EDGE opravdu a bez problémů s různými firmware umí) a smarty Nokia N 90 a N 91.

Na připojení PDA i notebooku k netu jsem používal Ericsson T39m, nyní SonyEricsson Z 600 a Motorola V 3 Razr Black. Všechno bez problémů se spárováním, nastavením, bez padání spojení. Zkoušel jsem taky známého Nokii nevím kolik a zde jsme trošku zápasili s BT. A Siemens (S 55 nebo 65 ???) bratrova kolegy jsme s PDA přes BT vůbec nespárovali.
beecher (9270)|26.6.2005 11:39
Ale vzdyt ty (3G telefony) se u nas uz prodavaji... ;)
Nokia 6630, 7600, bude 6280/6281, N70, N90
SE - bude K600i a dalsi
macula_ce4you (691)|26.6.2005 15:24
U mě v podpisu vidíte, že jsem měl N6310i, teď mám N6230, chci si koupit N6230i. Ale měl jsem i jiné telefony, ale vždy jsem se vrátil k Nokii.

- Siemens ten mě zklamal asi nejvíce
- Sony Ericsson - radši jsem ho dal mamce

Už si ani nevzpomenu na typy.
Vlastislav Šťastný (275)|26.6.2005 18:50
Já jsem dlouho používal pro přístup na internet NOKII 6310i s verzí FW 5.10
s tarifem EUROTEL DATA NONSTOP. Spárování se stolním PC přes USB BT adaptér i s PDA bylo bez problémů a tuto NOKII dodnes považuji, co se samotného telefonování týče, za jeden z nejlepších telefonů, když člověk nepožaduje barevný display, fotoaparát, přehrávač MP3 a rádio.
Před rokem jsem si koupil NOKII 6230, protože jsem byl zvědavý, jak se na rychlosti spojení projeví GPRS třídy 10 a abych byl připraven na EDGE.
Jenže telefon byl vybaven verzí FM 4.24 a po spárování se stolním PC se spojení po několika vteřinách rozpadalo a s mým HP 1940 nešel spárovat vůbec. Takže jsem s ním mohl pouze telefonovat a hrát si s multimedální výbavou. V březnu jsem si nechal v rámci záruky přehrát FW verze 5.35 a funkcionalita s PC je od té doby perfektní. Podle mých pozorování se rychlost spojení na internet zvýšila o cca 20 - 25% ve srovnání s NOKIÍ 6310i.
O EDGE napsat nic nemohu, v Děčíně dosud není.
Problém však přetrvával s PDA, stále nebylo možné spárování. Až jsem si ze SLUNEČNICE stáhl opravu BT, kterou vydal HP pro modely 1940 a 2210.
Od té doby vše funguje k naprosté spokojenosti. Střídavě se mohu připojit s oběma počítači, spojení je stabilní a bez problémů.
Pokud by někdo řešil nákup laciného telefonu jako BT modemu, mohu obě NOKIE doporučit, model 6310i se dá v současné době koupit z druhé ruky za cca 2000,- Kč. Toť vše.