Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mobical.net - free obdoba exchange serveru?

cenebris (144)|22.6.2005 18:25
Zkouseli jste nekdo mobical.net a pocket pc zarizeni? Mobical je syncml server (zdarma) - pro ukladani/zalohu/synchronizaci adresare, kalendare a ukolu. Syncml klient pro pocketpc je na adrese sync4j.funambol.com - nekdo to zkousel/muze zkusit? I mobical i sync4j jsou zdarma - mozna nekoho to bude zajimat jako nahrada exchange serveru nebo exchange hostingu (proto to taky pisu :) )

Jinak - s mobilem se to synchronizuje moc pekne a docetl jsem, ze s Outlookem taky neni problem.

PS - ano, pouzil jsem vyhledavani :)
beecher (9270)|22.6.2005 19:12
A co to takhle zkusit sam? ;)

PS: To opravdu musime nekteri zkouset vsechno za vsechny? Trochu nebojacnosti do zivota...
Asi takhle, pokud to vyzkousite sam, rozchodite a pak sem napisete, co k tomu potrebujete, jak provesti instalaci a nastaveni, bude daleko prinosnejsi pro komunitu na ce4you, nez vas dotaz... Diky. :yes:
cenebris (144)|22.6.2005 20:19
Ani nevite jak rad bych si to vyzkousel :D Bohuzel jeste nevlastnim zadne pocket pc zarizeni (snad to brzy napravim :) ). Kazdopadne jsem to napsal jako alternativu - snad se to nekomu bude hodit jako online a zdarma zaloha kontaktu, adresare a ukolovniku (s peknym www rozhranim). Jak jsem psal - osobni zkusenost s synchronizaci mobilu - velice pozitivni.

beecher (9270)|22.6.2005 21:25
No, tak se to tady snazim rozchodit, harakiri nastaveni, ale uz se to snazi syncnout, bohuzel Sync4j PPC client si s tim serverem nejak nerozumi, stale mi hlasi, ze posilam 'bad items'...
Ale nekdo na serveru mobical ve foru psal, ze rozchodil nejak sync z PPC, to by mne zajimalo s kterym klientem...
beecher (9270)|22.6.2005 22:05
Tak zkousim SyncML PPC klienta od http://www.synthesis.ch/, s nim to chodi (Yay!), jenze to je placeny software... :?
cenebris (144)|22.6.2005 22:54
Dekuji za informace (a praci, kterou jste si s tim dal :D ), rad slysim, ze to aspon nejak jde. O tom synthesisu jsem vubec nevedel. Jak hodnotite ten mobical? Pokud pouzivate exchange - jde to nejak srovnat (jestli vubec :D )?

PS - je mi jasne, ze mejly a "skupinovy" kalendar to nenabidne...
beecher (9270)|22.6.2005 23:41
No, za tu kratkou dobu tezko hodnotit, ale urcite je to dobra sluzba, akorat ze zatim v tom vidim pouze "pro vsechny pripady PIM-backup server", pripadne "mnogo mobilitek synchronizacni server"...
S Exchangem/Outlookem to nechci srovnavat, protoze dokud nebude mit Mobical groupwarove funkce, tak se jedna o jinou kategorii softwaru...