Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Mobical.net - free obdoba exchange serveru?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Zkouseli jste nekdo mobical.net a pocket pc zarizeni? Mobical je syncml server (zdarma) - pro ukladani/zalohu/synchronizaci adresare, kalendare a ukolu. Syncml klient pro pocketpc je na adrese sync4j.funambol.com - nekdo to zkousel/muze zkusit? I mobical i sync4j jsou zdarma - mozna nekoho to bude zajimat jako nahrada exchange serveru nebo exchange hostingu (proto to taky pisu )

Jinak - s mobilem se to synchronizuje moc pekne a docetl jsem, ze s Outlookem taky neni problem.

PS - ano, pouzil jsem vyhledavani
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

A co to takhle zkusit sam?

PS: To opravdu musime nekteri zkouset vsechno za vsechny? Trochu nebojacnosti do zivota...
    Asi takhle, pokud to vyzkousite sam, rozchodite a pak sem napisete, co k tomu potrebujete, jak provesti instalaci a nastaveni, bude daleko prinosnejsi pro komunitu na ce4you, nez vas dotaz... Diky. :yes:

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Ani nevite jak rad bych si to vyzkousel Bohuzel jeste nevlastnim zadne pocket pc zarizeni (snad to brzy napravim ). Kazdopadne jsem to napsal jako alternativu - snad se to nekomu bude hodit jako online a zdarma zaloha kontaktu, adresare a ukolovniku (s peknym www rozhranim). Jak jsem psal - osobni zkusenost s synchronizaci mobilu - velice pozitivni.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No, tak se to tady snazim rozchodit, harakiri nastaveni, ale uz se to snazi syncnout, bohuzel Sync4j PPC client si s tim serverem nejak nerozumi, stale mi hlasi, ze posilam 'bad items'...
    Ale nekdo na serveru mobical ve foru psal, ze rozchodil nejak sync z PPC, to by mne zajimalo s kterym klientem...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Tak zkousim SyncML PPC klienta od http://www.synthesis.ch/, s nim to chodi (Yay!), jenze to je placeny software... :?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Dekuji za informace (a praci, kterou jste si s tim dal ), rad slysim, ze to aspon nejak jde. O tom synthesisu jsem vubec nevedel. Jak hodnotite ten mobical? Pokud pouzivate exchange - jde to nejak srovnat (jestli vubec )?

PS - je mi jasne, ze mejly a "skupinovy" kalendar to nenabidne...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No, za tu kratkou dobu tezko hodnotit, ale urcite je to dobra sluzba, akorat ze zatim v tom vidim pouze "pro vsechny pripady PIM-backup server", pripadne "mnogo mobilitek synchronizacni server"...
    S Exchangem/Outlookem to nechci srovnavat, protoze dokud nebude mit Mobical groupwarove funkce, tak se jedna o jinou kategorii softwaru...

Podobná témata

1. Windows Mobile 2006 - Změna exchange serveru ve WM 6.0
    Od AlešD v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-11-2008, 07:27
  2. Nová služba pronájmu účtu na MS Exchange Serveru
    Od babaq v sekci + Komunikace & Synchronizace
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 15-11-2007, 09:34
  3. Reakcí: 55
    Poslední příspěvek: 06-01-2007, 23:20