Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

karty na PDA

cyrda_ce4you (37)|22.6.2005 15:21
ahoj Dellaci,

mam celkem trapnej dotaz na kterej sem nenasel odpoved a myslim, ze vsechno uz tu mam precteny.

Nevim presne jaky vsechny karty muzu pouzivat na svyho Della Axim X50v.
Vim ze SD se delaj ruzny rychlosti a treba u svyho fotaku mam napsano jaky muzu pouzivat, v navodu Dellu sem to nenasel.
Do jaky rychlosti prenosu muzu pouzivat karty SD (treba i MMC ale ty nehodlam dokupovat), jake CF?

Jde mi o to, abych neco za tezky penize nekoupil a pak to nefungovalo. Premyslel jsen nejdrive o nejake 1GB SD a nebo ted o nejakem MicroDrive pres CF? Jak je to s nimi? Zase vim, ze MicroDrive podporuji jenom nejake fotaky .. a co PDA?

Pro fanousky teto techniky jsou to jednoduche otazky. Poradte prosim.

off-topic dotaz. autonabijecka (v podstate snura) na Axim X50v , da se pouzit jina ? Staci si ohlidat velikost napajeciho napeti?

zatim:-))
hybo (3107)|22.6.2005 15:30
kartu vice mene jakoukoliv, nedoporucuji Adata a Apacer, ale mmozna budes mit stesti, rychlostne je to jedno, to, co mas i na fotaku je neco jako "up to 80x" to znamena, ze si uzijes rychlosti do 80x, pokud karta podporuje vetsi rychlost, uz se to neprojevi... jestli SD, nebo CF, osobne bych se snazil mit nejmene karet pro nejvice zarizeni, i kdyz je to zase otazka toho, jestli fotak uzivas zaroven s PDAckem, v takovem priapde by to asi chtelo mit pro kazde zarizeni jednu kartu

co se tyce AC adepteru, ano, vice mene je to jedno...
beecher (9270)|22.6.2005 16:08
1. Vitej do rodiny majitelu nejlepsich VGA zarizeni... :D
2. SD kartu tam muzes dat jakoukoliv, xYY cislo na tech kartach je nepodstatne, protoze to je maximalni rychlost te karty a radic SDcek dokaze se domluvit se zarizenim, na jake rychlosti pojedou. No, ale neni nic jednodussiho, nez si danou kartu vyzkouset na prodejne, ze...
3. Pokud mas rad baterii sveho Della, tak jen ne proboha CF Microdrive, to jsou nejvice zerouci karty na svete, protoze jsou to vlastne male HDD.
4. Nabijecka do auta: Pokud ta nabijecka bude mit stejne vystupni napeti, proud a hlavne koncovku, tak proc ne... ;)

Ad propojeni fotak a PDA: Pokud fotak pouziva SD, tak je dobre koupit nejakou velkou CF kartu do PDA, protoze pak muzes v PDA ty fotky presunout z SD na CF a prazdnou SD zase vratit do fotaku...
cyrda_ce4you (37)|22.6.2005 16:30
dikas:-))

ani sem netusil ze to tu funguje tak rychle:-) hned dve odpovedi nez mi zapsali zkousku do indexu:-))

diky za odpovedi a asi dik, ze ste me odradili od Microdrive:-/
Vim, ze to je nejlepsi zarizeni a tak sem koupil rovnou dve:-) etda spis nechtene... whatever
trochu sem predpokladal, ze mi karta bude fungovat jakakoli, spis me zajimalo jak max. rychle to budu moct cist ja... to je tech 80? asi ..


Jesate jednou MicroDrive .. skoda skoda:-)
PS: nakupuju pres net, pac to nestacim obehnout a vyjde to i levneji .. a vlastne nevim jestli ty namachrovany prodavaci mi tu kartu vyriznou z folie a pak kdyz mi to nebude fungovat tak ji zase vrati zpatky;-)

cus bus
hybo (3107)|22.6.2005 16:39
no s tim prenasenim dat z fotaku na CFkartu pres PDA, hmm, ja vim, zni to hezky, ale jak to tak vetsinou je, nez tohle vse zrealizujes, tak prijdes o hezke zabery... :? neni nad to mit ve fotaku misto... radsi ve fotaku, nez v PDAcku...

co se tyce te rychlosti 80x. to jsem jen tak kychnul do vzduchu... ;)