Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Screen Protector a kopa prachu

markjag (386)|22.6.2005 14:46
Dal som na PDA LOOX 720 screen protector s BRANDO shopu zial, mojou nenzalostou je tam kopa prachu a ani neviem ci je spravna cast folie na PDA. Totiz ta folia sla rozdelit na dve casti a ja som dal na PDA tu hrubsiu....
je to ta spravna vobec? Nema tam ist ta tensia cast???
Pytam sa lebo podla mna PDA velmi blbo reaguje na dotykove preo
PDA mam prvy krat a teda neviem ci to treba fakt troska zatlacit aby to slo a je to bezny jav alebo nie
ale moj nazor je ze pero ma klzat hladko a uz ked sa len troska dotkne dispeja mal by reagovat, nie?
prosim fakt poradte mi ci tam mam srpavnu cast a ako odstranit pripadny prach a ked chcem kupit new foliu tak ako dam staru dole
prosim fakt o rady
hybo (3107)|22.6.2005 15:19
ma tam ist samozrejme ta tensia, ta hruba je tam pre spravnu aplikaciu, mozes po nej kreditkou ci niecim inym tlacit, aby sa folia pritlacila a neposkodis samotnu foliu...
oltcit (1098)|22.6.2005 15:45
Už sa tu popísalo toľko o foliach a stále to nestačí.:D
Samotná folia Brando (najhrubšia) je medzi dvoma(2) ochrannymi foliami(tenké)
Tie krycie vrstvy sú označené nálepkami (modrá a červená) ktoré zároveň slúžia ako držiaky na odstránenie krycej vrstvy. Na obale je všetko vyznačené.Pravda je že z lepivej(modrou lepkou označenej časti) ide tá krycia vrstva ťažko dole a vtedy sa môže zdat ,že folia pozostáva len z dvoch častí :D :D :D
hybo (3107)|22.6.2005 15:50
nechcem Ta sklamat, ale mylis sa, vrchna ohrana je hrubsia ako samotna folia...
oltcit (1098)|22.6.2005 16:02
[QUOTE="hybo"]nechcem Ta sklamat, ale mylis sa, vrchna ohrana je hrubsia ako samotna folia...[/QUOTE]

Hmm, večer jednu rozoberem :D aby so nerobil blázna z niekoho :sarcastic: ale mne sa zdá ,že on odstranil len kryciu vrstvu z vrchnej plochy a tou to priložil na displej a teraz píše vlastne po ochrannej vrstve spodnej časti,určenej na lepenie na displej :D
hybo (3107)|22.6.2005 16:04
krycia vrstva vrchnej plochy je ta najhrubsia, dovody som popisal, odstranuje sa ako posledna....
markjag (386)|22.6.2005 16:12
ponahlam sa idem prec odpoviem vam vecer ale ja som mal len 2 casti folie a nebola modra a zelena oznacena, bol tam bieli papierik
oltcit (1098)|22.6.2005 16:14
[QUOTE="hybo"]krycia vrstva vrchnej plochy je ta najhrubsia, dovody som popisal, odstranuje sa ako posledna....[/QUOTE]

Peter,bavíme sa o tej istej folii??? Brando Ultra Screen Protector ? Tá čo ste mi posielali na Slovensko ? Včera večer som ju lepil a vrchná ochranná folia na strane dotykovej(stylusovej) je tenká a dá odstrániť úplne ľahko,čo sa nedá povedať o krycej na strane lepivej.Večer ked budem doma môžem ju odmerať mikrometrom :D

Alebo ešte jedna možnosť,že mu dodali iba krycie folie bez samotnej folie a nesmejte sa lebo presne to sa mi stalo včera ked som sa pokúšal nalepiť foliu na Looxa 420 a otvoril som dalšiu foliu,ktorá bola v poriadku,ale tá prvá bola bez folie.Dnes som to riešil u dodávateľa.Tak pozor na to !!!!!!
Ale k otázke dotazovateľa,ak neodstránil kryciu ochranu lepivej čast(na čo mám podozrenie) tak stačí odstrániť a nalepiť.A samozrejme dôkladne očistiť displej :D
markjag (386)|22.6.2005 21:07
takze toto je moj screen protector, tu cast s papierikom som nenalepil lebo vzadu v navode nalepuju prave tu druhu cast, a nikde v navode nie je nakreslene a napisane ze treba dat dole este aj z toho nieco
takze tu je foto protectora
markjag (386)|22.6.2005 21:54
isiel som dat dole foliu kreditkou jak ste radili a no uprimne.....
nejde mi to
chcem ju okupat vo vode nech zmizne prach a utret displej
...
napada ma kruzidlo ale tak to sa neodvazim a vidim to tak ze si objednam ultra screen protector.....

chcem sa spytat este to ze ako to dat dle ked kruzidlom urcite nie a nejde to kreditkou?
a este otazka ohladne citlivosti, no mne sa to teda nelubi, musim trolilinka pritlacit aby reagoval, nestaci jemny dotyk, aj u vas je to tak alebo je to sposobene nekvalitnou foliou?

mam presne tento typ folie z brando shopu Brando WorkShop Screen Protector
hybo (3107)|22.6.2005 22:35
niektore folie su len 2 vrstve, zda sa, ze aj tato...
markjag (386)|22.6.2005 22:48
[QUOTE="hybo"]niektore folie su len 2 vrstve, zda sa, ze aj tato...[/QUOTE]

fakt pootm musim kupit uzaj novu foliu
tato je moc hruba a dotykove vlasntosti su podla mna chabe
mam sice PDA prvy krat takze neviem ako to ma na stylus reagovat ale podla man to reaguje blbo
skusim to bez folie ked ju budem ment, ale fakt ju neviem dat doel
ziadna ina rada okrem kreditky?
oltcit (1098)|22.6.2005 23:41
Tak je to jasné ;) ja mám inú foliu Brando Ultra Clear Protector Plus a teraz som to kontroloval,najhrubšia je samotná folia,potom krycia na strane od displeja a najtenšia krycia od stylusu,čiže som nekecal.
markjag (386)|24.6.2005 23:56
[QUOTE="oltcit"]Tak je to jasné ;) ja mám inú foliu Brando Ultra Clear Protector Plus a teraz som to kontroloval,najhrubšia je samotná folia,potom krycia na strane od displeja a najtenšia krycia od stylusu,čiže som nekecal.[/QUOTE]

je so mnou zle a velmi vlemi vlemi velmi zle
vyzera to ze mozem cez brando kupovat ultrascreen protector
SAKRA JA BLBEC RPECO SOM NEDAL O 3 $ viac?????????????
jaaaaaaaj jasne, preto lebo vraj ta ultra je na slnku na nic.... no ale na to je na slnku ako vidim tiez na nic :>>>>>>>>

takze mozem vyhodit 500 Sk za new foliu, sakra
neviem, no co sa da robit....
oltcit (1098)|25.6.2005 03:12
Hochu ,prečo 500 Sk ?
www.heso-com.sk z 333 Sk . Pravda na slnku si ju ale neuzijes,je leskla,ale ináč super ;)
markjag (386)|25.6.2005 08:55
[QUOTE="oltcit"]Hochu ,prečo 500 Sk ?
www.heso-com.sk z 333 Sk . Pravda na slnku si ju ale neuzijes,je leskla,ale ináč super ;)[/QUOTE]


ok 500 som troska nadsadil ale blizi sa to k tomu
a koniec koncov je to od tial aj z brando.shopu temer rovnako

333+90 postovne = 432 Sk na SR
10$+3$ postovne = (13$) cize 391 Sk

koniec koncov z branda lacnejsie ;)
oltcit (1098)|25.6.2005 12:17
[QUOTE="markjag"
333+90 postovne = 432 Sk na SR
10$+3$ postovne = (13$) cize 391 Sk

koniec koncov z branda lacnejsie ;) [/QUOTE]
-----------------------------------------------------------------------------

Ani nie,poštovné som neplatil :D ,išlo to ako normálná pošta. ;) a prípadná reklamácia,ako sa mi teraz stalo :mad: sa daleko jednoduchšie vybaví. V každom prípade je to na uvážení samotného užívateľa.Podelil som sa s pozitívnou skúsenosťou,toď vše :)