Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Obnova ze zalohy pres ActiveSync aneb "Synchronization error"

xkovi_ce4you (568)|22.6.2005 13:05
Zdravim, rad bych se zeptal, zda nekdo nema radu, jak z patove situace: chtel sem si vyzkouset posledni verzi InterWrite 8.6 na "cistem pristroji", provedl sem tedy HR..predtim sem ovsem provedl kompletni zalohu pres ActiveSync 4.0.
Po odzkouseni sem si chtel vse obnovit zpet, cili sem jen zajistil ceske prostredi a stejny nazev zarizeni a v klidu spustil obnovu ze zalohy. Ta probehla bez problemu, ackoli na konci vypsala radu souboru, ktere nemohly byt obnoveny, predpokladam ze to byly jen ty, co jsou i pri samotne obnove v behu (vse to byly soubory z adresare Windows).
Po dokonceni zalohy me to vyzvalo k restartu zarizeni, kterou sem provedl, ovsem po novem pripojeni me AS sice spravne poznal zarizeni, ale pri rutinni synchronizaci, ktera bezi automaticky po kazdem pripojeni k AS mi to napsalo jen synchronization error a konec, nehnu s tim :(( Zkosuel sem vse, restart PDA i PC, v ruznych kombinacich, ale porad to same.. nejdriv sem myslel, ze sem mel proste smulu, ze nekde se stala neocekavana chyba, ale tuto chybu mi uz udelal AS nejmin 3krat po sobe, at sem mel kterekoli predchozi verze.. takze moje skore z poslednich 3 obnov ze zalohy (sem stale jeste novym uzivatelem PDA, vic pokusu sem zatim nestihl) je velice tragicke - 3 : 0 pro Synchronization error:mad:
Nema nekdo zkusenost, jak z toho ven? Dekuji a omlouvam se za zdlouhavost popisu situace, pokud pri ni nekdo usnul :)
xkovi_ce4you (568)|27.6.2005 00:26
Jak vidim,tak bud mate stejne problemy a ze vzteku o tom ani nenapisete,nebo proste uzivate jiny soft na zalohu :)
Ja sem z AS byl tak znechucen,ze sem si poridil Sprite backup a hle,ono to funguje..neni treba pro obnovu vytvorit stejne Device ID a nainstalovat aspon cestinu (jinak AS nespusti obnovu),staci vytvorit partnerstvi,s jakymkoli ID a uz to jede..ZADNE problemy s pozdejsi synchronizaci nejsou (mozna i proto,ze backup nejede pres AS) a vse funguje stabilne..takze jestli muzu doporucit nejaky soft,tak spritem nic nezkazite..protoze "image je na nic" zde neplati, v tomto pripade umi Sprite image (pameti) krasne obtisknout zpatky :D :yes:
CommanderZ (1798)|27.6.2005 16:01
proc nepouzivas zalohovaci program, ktery je na n30 primo v systemu :?:
xkovi_ce4you (568)|27.6.2005 16:07
Protoze mam jen 256MB kartu a zalohovani na ni je desne pomaly,radsi si to hodim do kompu,kde je to vyrazne rychlejsi..
Mefisto (231)|27.6.2005 22:32
Ja zalohuju pres standartni zalohovani v systemu a pak mam kompletni pres Sunnysoft Backup Manager. Cili cokoiv podelam tak to hned obnovim. Zalohovani me pres PC poradne nefungovalo, protoze me to nechtelo pustit na stejny nazev zarizeni
xkovi_ce4you (568)|27.6.2005 22:56
[QUOTE="Mefisto"]Ja zalohuju pres standartni zalohovani v systemu a pak mam kompletni pres Sunnysoft Backup Manager. Cili cokoiv podelam tak to hned obnovim. Zalohovani me pres PC poradne nefungovalo, protoze me to nechtelo pustit na stejny nazev zarizeni[/QUOTE]
Standartni myslis ActiveSync? No s tim je fakt problem, ale obnova lze, staci nastavit ceske prostredi a prihlasit se jako host a obnova z AS se rozbehne..ale jak sem psal, dela problemy a me zatim vzdy pri obnove zacal AS hazet synchronizacni chyby a nakonec sem musel HR a delat vse od zacatku :( Ted mam Sprite a tohle se nestava..Sunnysoft pry neni zlej, ale hodne lidi tady upozornovalo, ze taky dela chyby, ze nejde vickrat obnovit z jednoho zdroje ci co.. se sprite sem zatim opravdu nenarazil na jediny problem..
Karlík_oldd (15)|10.7.2005 12:57
Prosím o radu. Mám nainstalovaný Sprite backup. Zálohy provádím na SD kartu. V případě, že budu muset udělat hard reset přijdu i o instalaci programu Sprite backup z paměti. Jak potom provedu Restore z SD karty, když nebudu u počítače? Děkuji
hybo (3107)|10.7.2005 13:20
uzes udelat self extracting zalohu, nebo si na SDcko dat CABinet s instalaci SB
Striker_ce4you (224)|10.7.2005 13:28
Nahraj si na SD kartu SpriteBackup.cab - z toho si kdykoliv (a bez stolniho kompu) program nainstalujes
Zdenek Malinsky (9781)|10.7.2005 13:42
Jednodušší asi bude mít Sprite Backup nainstalovaný na kartě. Zálohu dělat v samospustitelném souboru, jak radí Hybo. A občas také nezaškodí zazálohovat kartu.
Alfan (123)|8.1.2007 18:09
Chci se zeptat.
Na CD mám Sprite Backup s příponou exe. Jak ho "předělám" na soubor *.cab, abych si dal na kartu a byl spustitelný?
nebo ho tam mám překopírovat přes ActivSync s příponou exe a on pak půjde spustit?
Nerozumím tomuto a proto se ptám.
Já to tam nakopíroval s příponou exe a v Totalcommanderu jsem to spustil, ale pak jsem raději dal "NE", aby mi nezamrzl HTC Artemis.
Díky za radu.
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2007 18:29
A co si třeba zopakovat základy?


Přesunuto do +Komunikace a synchronizace
Alfan (123)|8.1.2007 18:50
Díky za info, základy jsou základy. Ale i ve škole jsme měli učitele, kteří nám pomohli, i když jsme si to mohli například přečíst v knížce... :cool:
Pokud jsem to dobře pochopil, tak ten *.exe normálně spustím v artemisu a ono se to nainstaluje. On je totiž spustitelný i v PC.
Při první instalaci jsem udělal asi nějakou chybku a po odinstalování Sprite Backup mi ro potom pořád hlásilo, že nelze spustit Windows\Spritebackup.exe... Podle mě to bylo asi tím, že jsem nastavil automatické Restore nebo co.
Každopádně jsem raději celou mašinku přeinstaloval.
Už nevím co s Backupama. Od Sunnysoftu mi nefunguje ve verzi 4.0 Plánování a Sprite neumí *.exe soubory a přesně jsem nepochopil, jak to nejlépe ošetřit...
V diskusích je to takové zkratkovité a v odkazech v angličtine tápu... :oops:
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2007 18:55
Pochopil špatně - je to bod A. Tedy nainstaluješ přes Active Sync.
Ale popisuješ to jak bramboračka - není mi jasné, co máš - co chceš používat za backup manažer a co se ti nedaří.

No, ono s WM 5.0 není třeba tak často zálohovat.
Alfan (123)|8.1.2007 19:05
Asi to píšu jako bramboračku, jestli to není tím, že začínáms WM5, měl jsem Palma ZIRE 71 a tam jsem měl Backup super bez problémů.
Tak ještě jednou. Původní dotaz byl na to, jak dostat na microSD kartu instalaci Sprite Backup, který mám na CD, které jsem dostal při koupi HTC Artemis. Jde mi o to, že když budu někde "v terénuů a nebudu mít PC tak abych mohl případně udělat v případě potřeby hard reset a potom z karty nainstalovat Sprite Backup a pomocí zálohy na kartě obnovit data.
Za druhé, chtěl jsem Backup Managera od Sunnysoftu verzi 4.0, protože trial verze 3.769 mi chodila dobře a líbilo se mi to. Verzi 4.0 jsem koupil a zjistil jsem, že mi na Artemisu neběhá Plánování, idkyž standardní záloha mi proběhne. Ani technik od Sunnysoftu mi nedovedl poradit a řekl, ať to reklamuji.
Takže teď nevím jaký Backup manager používat, protože Sprite Backup neumí dělat v té verzi, kterou mám já samospustitelné *.exe a já nepochopil, jak to mít na té kartě s tou instalací, to byl ten důvod dotazu na překopírování instalace z CD na kartu.
Takže asi bramboračka, ale já fakt nevím teď co dělat, protože chci nějak zálohovat, ideálně v samorozbalovacím souboru.
Tak se prosím hned nerozčiluj, protože ani ty jsi určitě nebyl hned in"... :cool:
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2007 19:26
1. Sprite Backup nainstaluješ na PDA dle výše uvedeného odkazu - 1.část Instalace z desktopu. Pak Sprite spustíš a nastavíš si dle své potřeby (jak, kdy, kam zálohovat). V případě HR PDA obnovíš ze zálohy, kterou budeš mít na kartě.

2. Sunnysoftí BM měl s tím problémy už v minulých verzích. Nechápu, proč jsi rovnou kupoval, proč jsi nejdříve nevyzkoušel? A proč nepoužíváš starší verzi, pokud fungovala dobře.

Já se nerozčiluju, ale když se někdo nedokáže vymáčkout a napsat co chce, tak se bez křišťálové koule dá těžko něco poradit. :?
Alfan (123)|8.1.2007 19:54
Mně ale ta verze 3.769 od Sunnysoftu běhala velmi dobře, jen jsem neodhadnul, že 4.0 bude na "nic". Uvidím, jak zareagujína moji reklamaci. Já bych si klidně tu starší verzi vzal, když už jsem zaplatil. Je tam jen ten rozdíl, že Plánování zálohy lze jen podel data nebo podle stavu baterie a nikoliv buď anebo, jak to je prezentované u verze 4.0
Já ten Sprite Backup měl nainstalovaný. Akorát jsem ho pak odinstaloval a protože jsem měl zřejmě původně nastaveno při záloze, že při restartu Restore automatic tak mi to psalo tu hlášku, že nelze spustit spritebackup.exe, protože jsem ho už měl fyzicky odinstalovaný z mašinky.
Já chci mít Sprite na kartě nainstalovaný, to není problém, to zvládnu ;) Ale nevím, jak dostat na kartu ten instalační soubor z CD tak, abych ho mohl spustit po HR, když budu mimo dosah PC.
No nic, nebudu Tě dál otravovat malichernostmi.
Jern jsem chtěl nějak optimálně eliminovat nastavování (čas) mašinky po HR.
Každopádně díky za info. Já se s tím nějak budu muset popasovat dál.
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2007 20:01
Z CD si ten soubor .exe nainstaluj!!! (ne zkopíruj) na kartu v PDA pomocí ActiveSync. Pokud nejde spustit z CD, tak ho nejprve někam zkopíruj do PC a pak teprve nainstaluj. Pak už nic nebudeš muset kopírovat - při HR vše na kartě zůstane.

Zálohu si klidně dej podle data. U WM 5.0 při vybití baterie o data nepřijdeš, protože je vše v ROM. Můžeš si nastavit třeba na 5:00 ráno a po skončení udělat soft reset. Tak budeš mít cihlu po ránu v kondici. Ale jak jsem říkal, na WM 5.0 není třeba dělat zálohy tak často, jako u starších verzí OS.