Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Total Commander 2.0 for Pocket PC ke stažení, stále jako freeware!

pekro (346)|22.6.2005 12:23
Je tu nová verze tohoto povedeného programu

Novinky:
FTP
editace registrů...

Ke stažení tady
http://www.ghisler.com/pocketpc.htm
A je k tomu i čeština
http://www.ghisler.com/celang.htm

Copy, Move whole subdirs
Inplace rename, create dirs
Delete (no recycle bin)
Zip and unzip
Properties dialog, change attributes
Built-in text editor
Search function (also for text)
Select/unselect groups of files
Select with [Sel"> button
FTP client
Registry editor
LAN access
Send/Receive via Infrared (OBEX)
Brief, full and large icons mode
Single or two file window mode
Option to hide all files in ROM
Directory hotlist as in Total Commander
Directory history through dropdown list
Tree view
Configurable button bar
Simple help function
Supported languages: English, German, Catalan, Czech, Danish, Dutch, French, Hungarian, Italian, Polish, Russian, Simplified Chinese, Spanish and Swedish
00071475_pocketpc1_Bftm.gif
beecher (9270)|22.6.2005 12:50
O, ma svata prostato... :D

Nejlepsi se stava jeste lepsim! Pekro, good catch! ;) :yes:
zipiik (206)|22.6.2005 12:54
diky za upozorneni. uz jsem myslel, ze na PPC verzi autor zanevrel :c)
oltcit (1098)|22.6.2005 13:00
Ufff,už som sa potešil,že konečne budú v tomto skvelom manažérovi zabudované mnou toľko požadované funkcie(horizontálne rozdelenie obrazovky a bluethoot recipient) a houby,houby zlata rybka :( aspon ,že sa vývoj pohol dopredu,možno budú vývojari prístupní argumentom.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|22.6.2005 13:25
Vypadá to pěkně. :)
Tissi (210)|22.6.2005 13:27
SUPER, dik za info ... hned si ho sosnu ... tohle je program k nezaplaceni ;) :yes:
oltcit (1098)|22.6.2005 14:04
FTP funkčné :yes:
00071507_totalce_2wOn.jpg
Martin Ráž Hoch (1832)|22.6.2005 14:45
Hu, tez diky... zlepsil se mi den;o)
daww (687)|22.6.2005 15:44
:yes: bomba. díky. nic jiného nepoužívám a nová verze fakt potěší.:)

Edit: teď mě napadlo. Předchozí verzi mám přímo v ROMce. Nejde tedy odinstalovat. Nebude s tím nějaký problém :?:
oltcit (1098)|22.6.2005 15:53
@daww nainštaluj novú verziu a potom tie súbory (5) jednoducho prekopíruj do adresára v ROMke.Sprav nejaku zmenu v nastavení,aby to zapísalo do registrov a zmen linky na daný súbor v adresári programy.
Kato_ce4you (970)|22.6.2005 22:09
SUPEEER - FTP a editor registru - co na to Resco Explorer? :p Uz se moooc tesim, az to otestuju - uz zbyva jen nechat opravit PDA O:-)
A to jsem si myslel, ze TotalCMD pro CE je uz dale nevyvijeny a beztak byl the best :cool: ted bude jeste lepsi :))
mistm (477)|22.6.2005 23:14
na co resco? tak co to ma navic oproti resco? krome toho hnusnyho vzhledu?
jerzy_ce4you (230)|22.6.2005 23:18
Je to můj velmi oblíbený FC. Tak jsem se na testy vrhl s bušícím srdcem. Nejdřív jsem myslel, že se instalace vůbec nepovedla, neviděl jsem žádné změny. Až když jsem našel ty root backslashe. No, je jich na můj vkus v určitých kontextech nějak moc.
FTP je dle mně řešeno dobře. Registry jsou vůči konkurenci slabší. A dalších podstatných změn jsem si zatím nevšiml.

Již delší dobu jsem na tento upgrade čekal. Trochu mě zklamal. Jsem první, možná jediný, kdo to říká, ale to nic nemění na celkové nadčasové kvalitě totalcmd z r.2003, povýšené o další 3 užitečné funkce.

Závěr: Pro mě je přínos jen to FTP. LAN nemám potřebu testovat.

PS. Ano, vím, že je zadarmo.
filipko_ce4you (115)|22.6.2005 23:58
Prosim, MDAC je ARM/XSCALE alebo MIPS/SH3. Vdaka.
oltcit (1098)|23.6.2005 00:03
xscale p272
paveluh_ce4you (300)|23.6.2005 08:09
Pořád mi nefunguje to ftp.Co tam můžu dělat za chybu?Píše mi to server name not found.
DiGi (28)|23.6.2005 09:06
Resco má navíc drobnosti a užitečnosti:
- O složku výš je dole na liště, takže se dá výborně mačkat prstem, TCMD to má zašité nahoře a to jednou rukou už nezvládneš (je to pitomost ale důležitá)
- TCMD nemá skutečné Odeslat do (IR, BlueTooth, Print...)
- LAN plugin je jen seznam adres, sám si stanice v síti nenajde (nebo se mi to nepovedlo)
- TCMD nemá integrovaný prohlížeč, na vše používá PIE

Proti Resco má výhody:
- virtuálně dvě okna
- čeština
- cena
- výsledky hledání (v Registrech) hodí do okna (stejně jako Windows verze TCMD) - moc milé ;)
beecher (9270)|23.6.2005 10:46
[QUOTE="DiGi"]...virtuálně dvě okna...[/QUOTE] Coz, pro cloveka jako ja, ktery jeste pamatuje Norton Commander 3.0 (nebo kterou verzi) je k nezaplaceni a proto TC bude nejlepsi... :)

BTW Jak moc pouzivas funkci Odeslat? 30x denne? Pokud ano, tak to chapu, ale jinak? ;)
mistm (477)|23.6.2005 11:09
[QUOTE="beecher"][QUOTE="DiGi"]...virtuálně dvě okna...[/QUOTE] Coz, pro cloveka jako ja, ktery jeste pamatuje Norton Commander 3.0 (nebo kterou verzi) je k nezaplaceni a proto TC bude nejlepsi... :)

BTW Jak moc pouzivas funkci Odeslat? 30x denne? Pokud ano, tak to chapu, ale jinak? ;)[/QUOTE]

tak nortona tu pamatuje asi dost lidi, ale na pda je to podle me neco jinyho... ja nevim jak ty, ale ja FM ovladam na pocitaci vyhradne klavesnici (zvyk z nortona:)), ale na pda ji proste nemam, navic na pda nemam misto na 2 okna (nepouzivam pravy VGA). Pred Resco jsem pouzival TotalCmd, ale nektrety prvky ovladani ma proste Resco lepsi
oltcit (1098)|23.6.2005 11:28
[QUOTE="DiGi"]Resco má navíc drobnosti a užitečnosti:
- O složku výš je dole na liště, takže se dá výborně mačkat prstem, TCMD to má zašité nahoře a to jednou rukou už nezvládneš (je to pitomost ale důležitá)
- TCMD nemá skutečné Odeslat do (IR, BlueTooth, Print...)
- LAN plugin je jen seznam adres, sám si stanice v síti nenajde (nebo se mi to nepovedlo)
- TCMD nemá integrovaný prohlížeč, na vše používá PIE

Proti Resco má výhody:
- virtuálně dvě okna
- čeština
- cena
- výsledky hledání (v Registrech) hodí do okna (stejně jako Windows verze TCMD) - moc milé ;)[/QUOTE]


- no už to vidím ako ťapem na ikonku veľkosti 3x3 mm ( v Real VGA)prstom :D

- odoslať má ,ale len IR :( ,dosť dôležitá funkcia

- ako integrovaný prehliadač so môžeš nadefinovať ľubovolný spustiteľný súbor ;)

- veľmi chýba vertikálne rozdelenie pri landscape a malom fonte na RVGA=super práca

-nevyhoda je že si nepamätá rozloženie vrchných tabelátorov

Kludne môže byť platený,rád zaplatím,ked bude všetko splnať čo som načrtol ;)

Pripájam sa k Beecherovmu názoru,že dvojoknovy system a la Norton Commander,Volkov Commander,Servant Salamander,HH manažér....je najefektívnejší na prácu.Na stolných "woknách" klasický explorer ani neviem používať :D
DiGi (28)|23.6.2005 12:09
Ad ikonka "o složku výš" - tak si zkus Resco, popř stejně má i Pocket Informat umístěno "Dnešní den". Když držíš pda v ruce a máš palec na kurzorových šipkách tak je ten pohyb naprosto reflexivní a snadný...

Ad Norton 3, to jsme na tom asi zhruba stejně (i když jsem měl raději VC a později jsem přešel na lepší DN), ale přesně jak tu už psal mist, na PC máš pomalu o 100 kláves víc, navíc PPC má velmi omezený display.

TCMD je rozhodně výborný, ale mohl by být lepší a Resco má také své chybky...
anicka.balounova (165)|23.6.2005 16:42
kde najdu v TC regeditor?
oltcit (1098)|23.6.2005 17:04
v korenovom adresári stačí kliknúť na "\\" a otvori sa ponuka na LAN,FTP a regedit ;)
hrtak_ce4you (314)|23.6.2005 21:59
kdyz uz jsme u toho TCM - funguje vam na stolnim plugin na AS v AS4? Nejak mi nece behat :o((

Jo a nevi te nekdo o veci, ze ktere bych mohl posilat veci z PDA na PC (cez BT) bez toho abych si musel zapinat ftp server na PC ci podobnou neprakticnost?
beecher (9270)|24.6.2005 11:01
[QUOTE="hrtak"]Jo a nevi te nekdo o veci, ze ktere bych mohl posilat veci z PDA na PC (cez BT) bez toho abych si musel zapinat ftp server na PC ci podobnou neprakticnost?[/QUOTE] Na MDA2/DP2? Ze by funkce Beam/Odesli, ktera je i v File Exploreru/Pruzkumnikovi?
hrtak_ce4you (314)|24.6.2005 11:56
[QUOTE="beecher"][QUOTE="hrtak"]Jo a nevi te nekdo o veci, ze ktere bych mohl posilat veci z PDA na PC (cez BT) bez toho abych si musel zapinat ftp server na PC ci podobnou neprakticnost?[/QUOTE] Na MDA2/DP2? Ze by funkce Beam/Odesli, ktera je i v File Exploreru/Pruzkumnikovi?[/QUOTE]
sorry blbe sem se vyjadril, myslel jsem to jako, abych mohl kdyz sem napr. na PDA na druhy strane domu stahnout soubor z PC.
beecher (9270)|24.6.2005 12:04
WiFi? ;)
oltcit (1098)|25.6.2005 15:16
[QUOTE]
Zdenek Malinsky napísal:
Novinka je doplněna o otáčení displeje,.......
Potěší možnost zapamatovat si vlastní nastavení (např.nastavení šířky sloupce aj.) [/QUOTE]
----------------------------------------------------------------------------------

Tak toto nejak nemôžem nájsť :O ,kde je to prosím Ťa ?
dort (1212)|25.6.2005 15:24
MIX -> Upravit ;)
oltcit (1098)|25.6.2005 15:47
díkes dorte :) tak tam som to fakt nehľadal :O a čo to otáčanie displeja ? Ako to mám chápať ? Že si pamätá nastavenie pre obidva obrazkové režimy ? Ako dosiahnuť zvislé rozdelenie obrazovky?
beecher (9270)|26.6.2005 08:58
[QUOTE="oltcit"]Ako dosiahnuť zvislé rozdelenie obrazovky?[/QUOTE] To nejde a myslel jsem, ze uz bude mit Mr. Ghisler rozum, ze pri Landscapu to bude mit moznost klasickeho ala NC zobrazeni...
Kocir (836)|26.6.2005 09:27
[QUOTE="beecher"][QUOTE="oltcit"]Ako dosiahnuť zvislé rozdelenie obrazovky?[/QUOTE] To nejde a myslel jsem, ze uz bude mit Mr. Ghisler rozum, ze pri Landscapu to bude mit moznost klasickeho ala NC zobrazeni...[/QUOTE]

Budme radi ze ten "rozum" nema, jinak by tak dobra aplikace nebyla zadarmo.
oltcit (1098)|26.6.2005 09:34
[QUOTE="beecher"]Mr. Ghisler[/QUOTE]
----------------------------------------------------------------------------------------
Hmm,asi by ho chcelo potýriť(polechtat) trošku
markjag (386)|26.6.2005 14:15
[QUOTE="oltcit"]-nevyhoda je že si nepamätá rozloženie vrchných tabelátorov[/QUOTE]

Ale hej... pameta. Total CMD si pameta
oltcit (1098)|26.6.2005 16:13
[QUOTE="markjag"][QUOTE="oltcit"]-nevyhoda je že si nepamätá rozloženie vrchných tabelátorov[/QUOTE]

Ale hej... pameta. Total CMD si pameta[/QUOTE]

Uz som na to bol upozornený na predchádzajúcej strane :D,ale aj tak,treba ist do menu,ja som skôr chcel,že si stylusom nastavím velkosť a tá mi ostane zachovaná ,ale aj použitý princíp je vyhovujúci.
Aifel_ce4you (105)|27.6.2005 07:25
Nainstalováno, vyzkoušeno, super, jen asi drobná chybka se mi tam jeví. A to sice pokud se připojím FTP, nevidím všechny soubory v podadresářích. Myslel jsem že jde o nějaké nastavení na FTP serveru, ale v Resco Exploreru vidím vše dobře. Nesetkali jste se s tím ??
Díky ..
daww (687)|5.7.2005 20:27
Kam zmizelo virtuální 2 okno ? Docela citelně schází. To je hloupý.:O
Miloš Strouhal (3997)|5.7.2005 20:39
A co takhle si to druhé virtuální okno aktivovat v nastavení programu?.. :)
beecher (9270)|5.7.2005 20:41
Nikde nezmizlo, stale je tam, jenom je to potreba zapnout... ;)
daww (687)|5.7.2005 20:42
No jo , to jsem celej já. Viděl jsem v menu jen nabídku 1okno a zapoměl na to, že musím kliknout. Dííík.:D
GeorgeCZ_ce4you (141)|22.7.2005 10:47
Nemate nekdo zkusenost s pristupem do LAN. Tak trochu nevim, co (vsechno) si pod tim predstavit a na prvni pohled mi to nic nedela (pripojeno dratem nebo BT k PC v siti).
beecher (9270)|22.7.2005 13:13
No, tim se rozumi pristup na sdilene slozky pocitacu v siti, tzn. mas-li na nejakem pocitaci (napr. serveru) sdilenou slozku, tak se na ni pomoci TC dostenes a muzes si otevrit soubor, ktery tam je, nebo si ho zkopirovat na PDAcko apod...
GeorgeCZ_ce4you (141)|22.7.2005 14:52
[QUOTE="beecher"]No, tim se rozumi pristup na sdilene slozky pocitacu v siti, tzn. mas-li na nejakem pocitaci (napr. serveru) sdilenou slozku, tak se na ni pomoci TC dostenes a muzes si otevrit soubor, ktery tam je, nebo si ho zkopirovat na PDAcko apod...[/QUOTE]
To zni celkem rozumne :-)
Muze takova vec fungovat skrz AS a nebo je treba nejaky "primy" pristup do site (Wi-Fi)? Me to po zadani \\jmeno_nejakeho_serveru_v_nasi_siti ukaze jen prazdne okno :-( Do stejneho PC se z notasu dostanu. Predpokladam, ze problem bude i v prihlaseni do site (u nas NT domena)
beecher (9270)|22.7.2005 15:04
To je mozne... Zkousel jsi ciste IP adresu toho PC/serveru? Tedy \\IP_adresa...

Melo by to fungovat pres AS (USB, BT) i pres WiFi, akorat myslim u toho prvniho musis mit povoleny ve Windows na PC na sitove karte, ktera vede do LANky, NetBIOS, pokud se nepletu...
U WiFi je to o tom, jestli ti WINS servery (pokud nejake mate) prideli spravne DHCP server...
fisik_ce4you (115)|14.8.2005 20:27
nevite o nejakym pluginu nebo jak se zapina odeslat pres BT?
irda mi je na nic a bt uz sem chtel hodnekrat vyuzit
TRemor_ce4you (0)|15.12.2006 12:34
Asi sem tupej ale jak se spojim pres LAN k memu pc ?
zadam IP PC kliknu na ni a otevre se prazdna slozka...
zadny heslo, proste nic.... :(
ElSoft (1244)|15.12.2006 23:32
Na PC musíš něco sdílet, viz výše, ale nikdy jsem to nezkoušel. Lepší mi přijde si na PC nainstalovat FTP server a připojovat se přes Pocket Total Commander k němu, někde se to tu řešilo, tak zkus pohledat
TRemor_ce4you (0)|15.12.2006 23:49
Jo FTP neni problem
Ale chtel jsem rozchodit LAN - mistni sit.
Mam integrovanou ethernetovou sitovku v compu > switch > wifi AP > Qtek.
Ajpiny mam v pohode al proste me to nechodi :(
spis bych se chtel zeptat nekoho kdo to rozchodil..... jak to ma nastaveny.
Kato_ce4you (970)|15.12.2006 23:52
Tak reseni cez FTP server mi pripada minimalne "lehce uchylne" :cool:
Jinak to prochazeni site a editovani registru pres Pocket Total Commander je fakt blbe vyresene... Na to je fakt lepsi pouzit trebas Resco Explorer.
ElSoft (1244)|16.12.2006 00:11
No na sdílení souborů po LAN mi to přijde mnohem přehlednější a snad i bezpečnější než to co nabízejí okna. Každopádně jsem se vždy ke svým souborům na PC dostal a to jak přes BT, tak WiFi

dokud je to jen lehká úchylka tak s tím můžu klidně žít ;)

jen bych tu ještě upozornil že již delší dobu je venku Total Commander CE/Pocket 2.5 public beta 2, takže jestli něco nechodí na dvojce, zkuste 2.5, více zde