Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-Mobile představil rychlá data EDGE a UMTS

Zdenek Malinsky (9781)|20.6.2005 18:26
Záznam tiskové konference

článek na mobil.idnes.cz

článek na mobilmania.cz

článek na zive.cz

něco anglicky

A nám zbývá jen čekat a doufat, že to bude co nejdříve a "postihne" to právě oblast, kde bydlíme nebo pracujeme. Cenu s ohledem na konkurenci CDMA, ADSL, Wi-Fi a jiných "mikrovlnek" nepředpokládám příliš velikou.

Co vy na to:?: :?: :?: :D
beecher (9270)|20.6.2005 18:37
Husty, s kterymi telefony to bude chodit? Je mi jasny, ze ten telefon musi byt UMTSkovy, ale?
Miloš Strouhal (3997)|20.6.2005 18:59
MDA IV, asi jako první vlaštovka.. Pak přijdou další a další.. Ještě že jsem Pražák, a v Praze trávim valnou část pracovního i mimopracovního času.. ;)
beecher (9270)|20.6.2005 20:55
1. Mluvil jsem o telefonech, kterych pro UMTS je uz v prodeji dostatek...
2. Jsi si jist, ze MDAIV bude umet ty tajemne tri pismenka TDD, za kterymi stoji firma IPWireless? ;) Asi ne, jak vyzniva z tohoto clanku Patricka Zandla, neb jak mi to tak prijde, tak se vlastne jedna o konkurenci euroteliho CDMA. Ach jo... :?

Takze to chce nohy v teple... :D
Miloš Strouhal (3997)|20.6.2005 21:39
No, tak to je zlé.. Doufám jen, že to nebude až tak špatné jak to Zandl líčí.. Pokud T-mobile spolu s touto službou nebude nabízet mobilní telefony jež této technologie budou plně využívat, milerád si to nechám vše ujít..
beecher (9270)|20.6.2005 21:59
Mam obavy, ze ano... :sarcastic:

EDIT: Nebude nabizet telefony, ale terminaly/modemy od firmy IPWireless... Tak jako ma Eurotel ty CDMA modemy...
Zdenek Malinsky (9781)|21.6.2005 01:51
Tak já ještě doplním něco z dnešního tisku.
zive.sk

zive.cz

Jak bude fungovat rychlý internet T-Mobilu? (mobilmania.cz)

Poučili jsme se z chyb Eurotelu, říká šéf T-Mobile

Plány a představy jsou to hezké a budeme rádi, když to bude alespoň z poloviny tak, jak to mají v T-Mo naplánováno. Myslím, že nám bude jedno, která technologie to bude a zda se budeme připojovat přes mobil, modem, síťovou nebo SD kartu, ale hlavně když to nebude velké jako krabice od margarínu (modem CDMA), nepovedou k tomu žádné dráty, cena bude přijatelná (do 1200 Kč) a rychlost alespoň stabilně 250 kbps.
Zdenek Malinsky (9781)|23.6.2005 23:15
Japonsko: pokořena hranice 1 Gb/s pro download v pohybu
23.6., M.Sedlák-MM

Přední japonská telekomunikační společnost NTT DoCoMo v těchto dnech lokálně testuje provoz nové generace mobilních sítí 4G. Již teď je ale jasné, že se podařilo překonat další magickou hranici v rychlosti přenosu dat. Rychlost downloadu dosáhla hodnoty 1 Gb/s. Příjemce se přitom pohyboval rychlostí 20 Km/h.

Rychlost jednoho gigabitu za sekundu je opravdu nový rekord. Stejnou rychlost sice překonali Siemens i zmiňovaní DoCoMo již dříve, ale jednalo se o zkoušky stacionární a uskutečněné v laboratorních podmínkách.

U nás používáme zatím sítě o dvě generace starší než tu, která byla při testech využita. Je ale zajímavé sledovat, jakými mílovými kroky jde kupředu vývoj v nejvyspělejších státech světa. Drtivou většinu jimi vyvinutých a vyzkoušených technologií totiž dříve či později přejímáme za vlastní.

To je pokrok. My tu řešíme, kdy začnou u nás budovat 3G a Japonsko testuje už 4G. A to prohráli válku.
Zdenek Malinsky (9781)|27.6.2005 00:52
Co přinese nový rychlý internet T-Mobilu? (+ srovnání s CDMA)
Další pohled-tentokrát méně technicky a více prakticky. Mapka očekávaného pokrytí mě osobně nepotěšila. :(