Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact a NemerixGPS

anicka.balounova (165)|20.6.2005 16:34
Slape nekomu s MDA Compactem tahle GPSka?

http://www.smartmaps.cz/sm_gps.html

Jestli ano bude kompatibilni se vsemi programy?
Sorry jsem dost amater v teto oblasti.
RStein (2012)|20.6.2005 17:01
[QUOTE="anicka.balounova"]Slape nekomu s MDA Compactem tahle GPSka?

http://www.smartmaps.cz/sm_gps.html

Jestli ano bude kompatibilni se vsemi programy?
Sorry jsem dost amater v teto oblasti.[/QUOTE]

S touto GPS nemam zkusenosti, ale myslim, ze se s Compactem nemusite nekompatibilit obavat.
S Holux 230 se spojil bez zavahani :) a vsechny aplikace v nem bezi.
Bluetooth jako bluetooth a NMEA protokol podporuji take vsechny GPS...
Miloš Strouhal (3997)|20.6.2005 17:12
[QUOTE="RStein"]
S touto GPS nemam zkusenosti, ale myslim, ze se s Compactem nemusite nekompatibilit obavat.
S Holux 230 se spojil bez zavahani :) a vsechny aplikace v nem bezi.
Bluetooth jako bluetooth a NMEA protokol podporuji take vsechny GPS...[/QUOTE]Nemyslím si že máš pravdu.. Viz. například tato diskuse..:? Už jsme minimálně tři lidé kteří s tou rádoby "100% funkční" GPS měli tu čest..
RStein (2012)|20.6.2005 17:17
[QUOTE="Miloš Strouhal"][QUOTE="RStein"]
S touto GPS nemam zkusenosti, ale myslim, ze se s Compactem nemusite nekompatibilit obavat.
S Holux 230 se spojil bez zavahani :) a vsechny aplikace v nem bezi.
Bluetooth jako bluetooth a NMEA protokol podporuji take vsechny GPS...[/QUOTE]Nemyslím si že máš pravdu.. Viz. například tato diskuse..:? Už jsme minimálně tři lidé kteří s měli s tou rádoby "100% funkční" GPS měli tu čest..[/QUOTE]

Tak to jsou neprijemne problemy - ja jsem vychazel z toho, jak bezproblemove se Compact chova pri jakemkoli BT pripojeni ve srovnani s MDA II. Nebyla to jen vada konkretniho kusu GPS?
hybo (3107)|20.6.2005 17:17
a nejen s GPS, treba je problem i s HP klavesnici
RStein (2012)|20.6.2005 17:20
A jeste pro jistotu dodam, ze Compact nebyl preflashovan. IMHO si tim clovek zpusobi vzdy vice problemu...
Skoda, ze nasi operatori kaslou na ofic. upgrady, ale to uz je OT
hybo (3107)|20.6.2005 17:21
[QUOTE="RStein"]A jeste pro jistotu dodam, ze Compact nebyl preflashovan. IMHO si tim clovek zpusobi vzdy vice problemu...
Skoda, ze nasi operatori kaslou na ofic. upgrady, ale to uz je OT[/QUOTE]

verze 1.01 to nedela
RStein (2012)|20.6.2005 17:23
[QUOTE="hybo"]spise nez pocet hodin zapleho BT je pri hledani tehle chyby dulezita cetnost prepinani BT modu...[/QUOTE]

Prepinanim BT modu myslite On/Off/Discoverable nebo komunikaci s ruznymi zarizenimi?
BT je neustale v ON modu.
beecher (9270)|20.6.2005 18:20
No, nechci moc zasahovat, ale BT se svymi par miliampery je na PDAcku v porovnani s ostatnimi komponentami skoro ten nejmensi zrout energie, takze jeho vypinani a zapinani nic neresi, akorat si clovek pridelava starosti...
Miloš Strouhal (3997)|20.6.2005 18:24
Když už se diskuze vychýlila tímto směrem, vem to čert:). ale proč furt blbnete s těmi citacemi příspěvku jež máte přímo před tím svým?.. :sarcastic: Čemu to pomůže? Akorát se tím ta diskuze objemem protáhne na dvojnásobnou velikost, a bude méně přehledná..
Vlastislav Šťastný (275)|20.6.2005 20:47
Vaše diskuze je skutečně fundovaná a při jejím pročítání se mnohé dovím.
Myslím si však, že se Anička ptala na něco kapku jiného. Ale jinak, nevíte někdo, kde a za jaké peníze se dá tato GPS-ka pořídit? Byl jsem dnes v prodejně SUNNYSOFTU v OD Kotva, mají jich tam ve vitríně šest. Nepodařilo se nám však zjistit cenu, snad kolem 3 350,- Kč /zřejmě s DPH/, je to prý náhrada za jakýsi dřívější "ajtek", takže asi tolik. A to jsem jel z Děčína.
beecher (9270)|20.6.2005 22:11
Jo, tech 3320 Kc je cena s DPH, viz web Sunnysoftu...
No a AH Mobile ji ma za 2970,- Kc s DPH zde... ;)
anicka.balounova (165)|21.6.2005 02:41
Díky všem co se neodchýlili od tématu a reagovali na můj dotaz.
FW nemám přeflashovanou tak snad to nebude dělat problémy.
Budu ji kupovat od AHmobile za 2.900,- s DPH.
anicka.balounova (165)|21.6.2005 02:42
ps: velice mne na teto GPS laka tech 16kanalu. Kdyz jsem projizdela ostatni konkurencni GPSky v teto cenove kategorii tak vsechny (i drazsi) meli pouze 12 kanalu.
hybo (3107)|21.6.2005 02:49
tak to by jsi si mela precist tohle ;)
hybo (3107)|21.6.2005 02:58
[QUOTE="anicka.balounova"]Díky všem co se neodchýlili od tématu a reagovali na můj dotaz.
FW nemám přeflashovanou tak snad to nebude dělat problémy.
[/QUOTE]

mozna jsme to tapku prehnali, ale vysledkem je, ze MDAc to s BT nema tak 100% a ze je dobre pred zakoupenim vedet, jestli to tam vazne funguje, protoze i jine GPSky, tak i dalsi zarizni proste ne vzdy s nim funguji..s flashovanim to az tak moc nema, protoze ani s puvodni ROMkou nejde vse a s novejsi toho jde vic...
Geoffrey_ce4you (189)|21.6.2005 09:22
Byl jsem jeden s těch, co psali o problému s MDAC a GPS BT 338 ( 20 kanálů, Sirf III ) Blbnu s tím už od pátku a skutečně, problém mám jenom, když nejsem v pohybu. Testuji to na SmartMap ( nejvíce komplikací se spojením ), GPSDASH2 a OziExplorerCE. V podstatě, když pominu tu situaci, že sedím u stolu a chci si s tím pohrát a ne a ne se spojit, tak to funguje naprosto bezvadně. Uchvátila mě výdrž GPS, trápil jsem ji prakticky dva dny v kuse ( mimo spánek) až potom lehla...:D
Balboa (20)|21.6.2005 23:14
Tak se s tím taky trápím, compact a BT 338, jedinej starej TomTom 3 s nastavením GPS na bluetooth gps chodí bez problémů, ale novej TOMTOM 5 a pocketkim nabízej jen COM, a když je spáruju, nedejbože udělám soft reset při běžícím GPS tak mi compact hlásí že není vybaven bluetoot hartwarem. Ještě jeden reset to vyřeší , ale gps komuvikace už neběží ani po odebrání a znovu spárování , taky se kousne(nechápu) pak pomohlo jen vyndat z BT 338 baterku. No doufám že to nová verze ROM vyřeší , pořád jedu na originál 1.01. No hlavně nechci měnit GPS ku , její citlivost je proti ostatním suprová. Jednou mi pri jízdě spadla pod sedačku , přišel jsem na to až když jsem ji hledal po jízdě , signál nestratila. Brněnskym tunelem jsem projel též bez výpadku, což je nemyslitelné.
Miloš Strouhal (3997)|21.6.2005 23:22
[QUOTE="Balboa"]No doufám že to nová verze ROM vyřeší , pořád jedu na originál 1.01.[/QUOTE] Před čtrnácti dny když jsem to testoval byla nejnovější známá ROM 1.11.00, a s ní to běželo stále stejně špatně jako s originální ROM 1.01.00.. Přesně ty problémy jež popisuješ byly i u mne a mého Compacta. A pokud jde o novinku 1.12.00 tak to netušim, v době kdy jsem na ni přešel byla už GPS fuč..
Geoffrey_ce4you (189)|22.6.2005 08:56
Já nemám tenhle typ problému, BT zařízení na MDAC je detekováno vždy. Můj problém spočívá v tom, že navigační soft mi v diagnostice dat ukazuje, že tečou ( NMEA), ale soft hlásí, že není připojena GPS... Jinak BT USB token i BT HF mi šlapou v pořádku. Mám ROM 1.11.
Lipizzaner (60)|25.6.2005 10:04
na forum.xda-developers.com je napsáno, jak odstranit problém s nefungujícím BT u TomTom5. Tak vyzkoušejte a napiište. (L)
Lipizzaner (60)|25.6.2005 18:45
Takže pro všechny, kterým dělal problémy bluetooth GPS ve spojení s TomTom5 mám dobrou zprávu: už to jede, už vím, jak na to!!! (L)
anicka.balounova (165)|7.7.2005 09:42
[QUOTE="Lipizzaner"]Takže pro všechny, kterým dělal problémy bluetooth GPS ve spojení s TomTom5 mám dobrou zprávu: už to jede, už vím, jak na to!!! (L)[/QUOTE]

Tak to napiš pls.

PS: tuto konkretni GPS asi nikdo s MDAc nema ze. Problem je ze ji chci koupit pres inet shop a nemam moznost to otestovat jestli je to opravdu funkcni. Chystam se vyuzit TomTom Navigator 5.
anicka.balounova (165)|7.7.2005 12:09
Dotaz č. 2
má tato GPSka paralel procesing? tedy je paralelníM?
beecher (9270)|7.7.2005 15:49
To snad je kazda GPSka, kdyz potrebuje minimalne 4 satelity na urceni polohy 3D, ne?
Nebo asi nechapu tu paralelitu...
anicka.balounova (165)|7.7.2005 16:42
[QUOTE="beecher"]To snad je kazda GPSka, kdyz potrebuje minimalne 4 satelity na urceni polohy 3D, ne?
Nebo asi nechapu tu paralelitu...[/QUOTE]

bud je klasicka po staru ze se prepina v ramci milisekund z jedne GPS na druhou - pak je pomalejsi, nebo zvlada treba 12paralelnich procesu, tedy pocita to ze vsech zaroven.

nebo rikam kraviny?
beecher (9270)|7.7.2005 16:55
Podle teto stranky to zvlada 16 kanalu paralelne...
Myslim, ze by to byla dost hloupost ted vydavat nejakou GPS, ktera takto nefunguje... ;)
ipf (2136)|8.7.2005 20:43
[QUOTE="Lipizzaner"]Takže pro všechny, kterým dělal problémy bluetooth GPS ve spojení s TomTom5 mám dobrou zprávu: už to jede, už vím, jak na to!!! (L)[/QUOTE]

Je dobře, že už ti to funguje a že ses podělil o zkušenost.
(jen víc takových příspěvků :no: ).
beecher (9270)|8.7.2005 20:43
[QUOTE="Lipizzaner"]Takže pro všechny, kterým dělal problémy bluetooth GPS ve spojení s TomTom5 mám dobrou zprávu: už to jede, už vím, jak na to!!! (L)[/QUOTE] A to si to nechate, pane kolego, pro sebe? :sarcastic: :?
mdaco (19)|12.7.2005 13:43
Chci se jen zeptat,mel jsem drive utilitku GPSinfo nekde z webu od TomTom,existuje jeste tato utilitka? Nikde ji nemuzu najit :( Dik.