Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hlasuj & Vyhraj: Zarizeni jakeho vyrobce byste si vybrali bez ohledu na jeho cenu a proc?

Pavel Koza (4761)|13.12.2002 12:36
Pratele, nastal cas to tu trochu rozhybat[;)] Krome nekolika velkych recenzi, ktere jsem sepsal, a ktere budou brzo publikovany, zde zacinam i kazdotydenni diskuzi na dane tema. Aby se vam lepe prispivalo, pro jednoho nahodne vybraneho prispevatele bude cekat nejaka drobnost. Pokud tedy uvidite tuto ikonku, nevahejte a piste!

Pozn.: Pokud jste autorem nejakeho programu a radi byste venovali neco do souteze, prosim napiste mi na email.

Pravidla

  • Hry se muze zucastnit kazdy REGISTROVANY ctenar ce4you
  • Vyherce se bude losovat ze vsech SMYSLUPLNYCH prispevku, o smysluplnosti rozhoduji ja. Nestaci tedy jen hlasovat, je nutne napsat i PROC tak hlasujete
  • Kazdy muze svuj nazor k danemu tematu vyjadrit pouze jednou (pokud budete chtit ve svem prispevku neco opravit, existuje tlacitko "Editovat"). Nejedna se tedy o diskuzi v pravem slova smyslu[;)]
  • U kazde otazky bude napsano datum uzaverky, samozrejme muzete psat i potom, ale uz bez sance na vyhru

Nuze, pustme se do toho:

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Dnesni tema zni Zarizeni jakeho vyrobce byste si vybrali bez ohledu na jeho cenu a proc? Proste pokud byste nebyli limitovani financnimi prostredky, jake Pocket PC je vam blizke a sympaticke (pokud nekdo napise Palm, tak je ze souteze VYSKRTNUT, a bude mit na ce4you zakazany pristup[:D]). Nemusi se prodavat ani v CR, je to hypoteticka otazka.

Cenou pro vyherce budiz jedna kopie Pocket PC verze oblibene karetni hry Pexeso, jejiz jsem spoluautorem. Kazdopadne timto dekuji i druhe polovice casti skupiny FunnySnake.

Toto kolo konci v nedeli, 22. prosince. Hodne stesti!
pernik_ce4you (24)|13.12.2002 13:07
OK, dobry napad jak rozpohybovat stojate vody [:)]

Jednoznacne podporuji Compaq iPAQ, protoze je technologicky asi nejdal, i kdyz neni financne nejvyhodnejsi . Asi bych si vybral iPAQ H3970 Euro, doplneny o PCMCIA adapter (kvuli sitove karte a CompactFlash PCMCIA adapteru).

Pouzivam iPAQ 3630 a pomalu jiz nazrava cas k upgradu [:D]
zsadek (156)|13.12.2002 14:01
Jasně. iPAQ. Celkem většinu věcí na něm intuitivně udělám (no krom některých nastavení) a technologická vyspělost a technická propracovanost systému je opravdu jako když vám naroste další ruka nebo noha (TÝDEN BEZ DIÁŘKA A BYL JSEM ÚPLNĚ HOTOVEJ - TO NENÍ ZÁVISLOST).

Asi bych se přiklonil k 39-tce. Mám 3760 a dá to dost práce peněz dovybavit moderníma technologiema.

Ahoj Z.[:D]
DD_ (331)|13.12.2002 14:12
Jednoznacne iPaq. Vyrabi se k nemu spousty doplnku kterymi jde dovybavit k obrazu kazdeho uzivatele. Mel jsem v rukach i zarizeni konkurencni jako napr. Loox ci MDA, ale iPaq mi prijde nejprecizneji provedeny, je i bytelny a podobne. Takze aktualne nejaka 3970tka by byla fine.
Point (19)|13.12.2002 14:24
Hlasuji pro iPAQ (obecně). Z mého pohledu musím konstatovat, že tahle krabička je zatím nejpřizpůsobivější všemu ci jsem po ní zatím chtěl a bylo toho dost. Používám ji samozřejmě jako diář, kalkulačku, psaní poznámek ... ale také k technickým věcem jako je sledování sítě, správa serverů ...
Ne že by to nešlo (a lépe) nahradit notebookem, ale na druhé straně možnost vytáhnout to z kapsy a připojit třeba na ethernet u zákazníka (kdykoliv) je perfektní.

Navíc musím ocenit možnost používání možnost Windows i LINUXu, to se hned tak také nevidí.
Takhle to vypadá jako samá chvála, ale prošlo mi toho rukama už poměrně dost a a s iPAQem bylo zatím nejméně potíží (až na tu cenu a výdrž baterek :-)
Michal Jelínek (220)|13.12.2002 15:34
HP a Compaq.

Asi sem hrozne ovlivnen temi 7 PDA co sem uz mel. Kdyz vyradim mou nejvetsi chybu v zivote v bodope Palm V, tak vse bylo prave od techto (cti teto) firmy.

A ruku na srdce pratele, jsme si na 100% jisti, ze kdyby tenkrat Microsoft neprines Pocket PC na hardwaru iPAQ, ze by se WinCE jako takove vubec rozsirily? Bylo to hop a nebo trop. Nastesti pro nas, se ukazalo, to co sme vedeli vsichni davno uz od WinCE 2.0 - tudy cesta vede :-)

Ano je to presne tak, Pocket PC rozsiril prave stribrny krasavec s hrdym jmenem Compaq iPAQ :-)
Paullus_ce4you (400)|14.12.2002 00:00
Fujitsu-Siemens Pocket Loox 600, bohužel.

Pokud použiji P@vlova kritéria, je mi „bližší a sympatičtější“ Compaq Ipaq, který je ve všech ohledech lépe vypracován, elegantnější, s lepším displayem, ergonomičtější atd. atd. než ostatní PDA. Přesto však hlasuji pro Loox, který jsem sice v minulých dnech v rámci instalačního řízení několikrát proklel, ale navzdory tomu se domnívám, že existence slotu na SD a CF kartu je u něho natolik zásadní předností, že zastiňuje jeho ostatní nedostatky v porovnání s Ipaqem. Ipaq v jacketu (a pro většinu zásadních činností nějaká ta CF karta je vždy zapotřebí) ztrácí pomalu charakter mobilního zařízení „do dlaně“. Domnívám se však, že to je jen otázka dalšího vývoje a v budoucnu se HP přijde s nějakým novým Ipaqem, do kterého bude možno přímo zasouvat velkopaměťové či síťové (Wi-Fi) karty, GPS apod. (nepochopil jsem, proč k tomu nedošlo u řady 39xx). Pak štítivě odhodím Looxe a pokorně se vrátím do tábora příznivců HP Compaq Ipaqu.
Petr_ce4you (24)|16.12.2002 08:53
ja osobne bych byl pro toshibu. preferuji totiz velikost a takova 330 je tenka lehka.
a nebo 740 ma wifi.
...i kdyz uznavam, ze compaq ma mozna technicky nejlepsi pda....ale pristi rok uz mozna budou spolecne bluetooth/wifi karty...a takovy bt/wifi pda je uplne idealni...a pokud tam clovek nema miliony zbytecnejch veci nebo mp3 prehravac , tak takovejch 64 mb podle me staci...ale pravda, 128 mb idealni
jaih (55)|16.12.2002 22:13
hlasuju take pro IPAQ, dle moznosti mobilu 3970, nebo 3950. Nejvetsim plusem je pro mne mnoho pridavnych zarizeni (rozsiritelnost)
cormac_ce4you (7)|18.12.2002 18:21
Zcela jednoznacne Jornada 720. Mam Jornadu 690, takze dokazu ocenit vyhodu klavesnice [:)]
john_ce4you (112)|19.12.2002 08:48
otazka se mi zda nestastne polozena. je mi jedno, jaky vyrobce udela pda s nimz budu spokojen. kdyz se podivam do historie, uvedomuji si, ze v kazde dobe bylo nejake pda, ktere jsem povazoval za nejlepsi (nikdy ale ne za uspokojive bez vyhrad; jsem asi prilis narocny) a vetsinou bylo od ruzneho vyrobce. vice nez deset jsem jich jiz vystridal a vim, ze to bude pokracovat, nebudu ale preferovat znacku, nybrz vybavu a rozsiritelnost. a vzhledem k tomu, ze ceny jsou +- podobne (tedy pokud za podobnou povazujete cenu v rozpeti 15 - 30 tisic) a ja nerad vyhazuju penize za neco, co se mi jiz v dobe nakupu nezda jako nejlepsi mozne, nerozhoduji se prilis podle ceny ani dnes. tim nechci rici, ze kupuji vzdy a za jakoukoli cenu, ale pokud nemam na to nejlepsi na trhu, nekupuji radeji nic a nechavam si to, co zrovna mam (zatim jsem ovsem nemel nic o moc dele nez pul roku). v soucasne dobe nevidim na trhu zadne pda s wince, ktere by mi stalo za upgrade - musi to byt neco nejlepe se dvema sloty, kamerou a gsm. temto mym predstavam nejvice odpovida novy eten (ovsem pravdepodobne bude stejne ohavne velky a tezky jako ten stary), ci nektery z pristich ipaqu s jacketem cf+kamera. z toho co je v soucasne dobe na trhu, se mi jako nejlepsi (nejvybavenejsi) pda jevi toshiba e740 (ale design je take docela priserny).
Bohouš_ce4you (44)|19.12.2002 08:50
Mám Compaq iPaq 3830 a určitě bych si zase koupil tuto značku i když asi novější model. Design iPaqu mě připadá velmi přívětivý. Prostě si myslím, že mezi PAD hraje iPaq první ligu.
null (0)|20.12.2002 16:38
[:disgusted:]
NO TAK TO NEVIM ASI ZAS looxe ale taky bych znovu vahal jeste mezi IPAQem...
Pavel Koza (4761)|23.12.2002 19:13
Pratele, mame viteze prvniho kola nasi nove souteze na ce4you[;)] Jeden z vas mohl vyhrat jednoduchou logickou hru Pexeso.

A vitezem se stava uzivatel pod loginem: zsadek

Gratuluju, at vam zprijemni dlouhe zimni vecery[:D] A vy vsichni, kdo jste dneska nic nevyhrali, neveste hlavu a zucastnete se dalsich kol.
Skoba_ce4you (1)|22.4.2003 06:27
Jsem cerstvym majitelem DELLu Axim, tak jsem momentalne vcelku spokojeny. Pokud nepocitam nejake odlisnosti na ktere si clovek musi zvyknout pri zmene OS. Je zajimave ze vzdy kdyz jsem prestupoval na lepsi OS tak mi tam vzdy neco chybelo s toho horsiho. Zacal jsem pred lety s nejakym 64kb Sharpem (prvni diar s podsvicenim ktery jsem vydel), pak to bylo Casio PV 400+ (dotyk.displ - pecka) , nasledovala Cassiopeia Be 300 (barvy), no a ted mam DELLa. Myslim ze az budu zase upgradovat tak to bude neco s telefonem. Vyrobce nejak zvlaste nepreferuji, spis vybaveni a kvalitu. Pockam si co nam pani inzenyri vymysli a az na tom vychytaji mouchy.
Zdarec Skoba