Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová verze Sunnysoft Interwrite Pro 8.6 pro zařízení T-Mobile MDA Compact

Pavel Koza (4761)|20.6.2005 11:58
http://www.sunnysoft.cz/cz_novinky.php

Aktuální verze lokalizace Sunnysoft InterWrite 8.6 PRO je nyní dostupná také pro zařízení MDA Compact. Instalační program umožňuje výběr verze ROM v závislosti na zařízení, ke stažení je zde.

Upozornění: Před instalací nové verze lokalizace musíte současnou verzi odinstalovat!

P.S. Program umožní vybrat mezi ROMkami 1.01 a 1.11. Pokud se ptáte proč, tak vězte, že oficiálně by nová ROM 1.11 mohla být už brzy k dispozici uživatelům.
Pavlucha (1496)|20.6.2005 12:11
Nainstalováno, zatím funguje všechno jak má. :)
Miloš Strouhal (3997)|20.6.2005 12:13
Bomba. :)
Martin Ráž Hoch (1832)|20.6.2005 13:23
Cool, thnx.
Morki (10)|20.6.2005 14:54
funguje super jen v tom nevidim rozdil :)))
Pavlucha (1496)|20.6.2005 15:52
[QUOTE="Morki"]funguje super jen v tom nevidim rozdil :)))[/QUOTE]

Rozdílů je asi hned několik.

1. Numerická klávesnice - v předchozí verzi nebyla
2. Jiná stavba layoutu klávesnice (konečně)
3. Pokud máš flashnuto na ROM 1.11, tak fungují zástupci Settings/Nastavení a Programs/Programy
4. Přeložené jsou systémové věci, které původní lokalizace přeložit neuměla

... je toho asi víc ... :D
Miloš Strouhal (3997)|20.6.2005 19:25
No... Tak musim uznat, ze Sunny Soft tentokrat odvedl velmi dobrou praci.. :) Jejich nova lokalizace beha na nejnovejsich ROM 1.11.00 a predevsim 1.12.00 jako blesk, a ta klavesnice... No, tak uz to vypada jako skutecne pouzitelna klavesnice.. Leng leti z MDA opet ven, a InterWrite se vraci.. :) Jeste se naucim konecne editovat ExtROM, a hodim si IWPRO 8.6 natrvalo dovnitr, a uz ani nepotrebuji aby T-mobile vydaval ofiko update, vytvorim si jej z Qtek ROM 1.12.00 sam.. :D Sunny Softe, pro dnesek klobouk dolu.. ;)

Edit: a dokonce uz i google beha v PDA verzi, a ne ve wapove tak jako se starou lokalizaci.. hezkyyyy.. ;) Jen tak dal panove, jen tak dal..
filipko_ce4you (115)|20.6.2005 21:52
Aj ja musim pridat slova uznania a vdaku, ze Sunny Soft tuto verziu spristupnil aj pre MDAC.

Uprednostnujem Inter Write Recognizer, ale nedarilo sa mi zadavat diakritiku. Bola to otrava, ak mi na diakritickych znakoch zalezalo, prepinat sa do klavesnice. Pri troche cviku, sa s touto verziou, diakritika da skutocne zadavat!!!

Na klavesnicke mi chyba to, ze @ (zavinac) sa stale da zadat iba cez AltGr, pricom do numerickej klavesnice sa dostali ovela menej pouzivane znaky. Este si tak rypnem, chyba mi doplnovanie slovenskych slov - fnuk :((

Dojem je tak dobry, ze sa zacnem vazne zaujimat o Sunnysoft InterWrite pro TabletPC
filipko_ce4you (115)|20.6.2005 22:01
[QUOTE="Miloš Strouhal"] Jejich nova lokalizace beha na nejnovejsich ROM 1.11.00 a predevsim 1.12.00 jako blesk, a ta klavesnice... [/QUOTE]
Funguje na 1.12.00 aj plna lokalizacia?
Miloš Strouhal (3997)|20.6.2005 22:23
Ano, zcela bez problémů. ROM 1.11.00 a 1.12.00 jsou v tomto ohledu totožné..
acter (35)|21.6.2005 07:42
Chtel bych se zeptat...

Stahl jsem si InterWrite Pro 8.6...bylo tam napsano, ze lze pro nej pouzit seriove cislo z InterWrite 8.5, ktere vlastnim spolu s FSC Loox 718... Avsam po nainstalovani mi to cislo nechce vzit... Instaloval jsem to jak pres starou verzi, tak nacisto. Psal jsem i na SunnySoft, ale ani po 10 dnech mi zadna odpoved neprisla.

Diky Acter
Vasek_ce4you (74)|21.6.2005 08:20
uz se to resilo pravdepodobne byl na webu build, který nešel zaregistrovat. Stáhni si aktualní 8.6 a tam ti registrační klíč z 8.5 pujde
Geoffrey_ce4you (189)|21.6.2005 09:04
Nevím, co dělám blbě, ale při instalaci se mi to sekne po zvolení typu lokalizace a nic ? Samozřejmě jsem předtím odinstaloval 8.5 a resetoval MDAC.:((
acter (35)|21.6.2005 09:40
Diky za tip....
Geoffrey_ce4you (189)|21.6.2005 09:53
[QUOTE="Geoffrey"]Nevím, co dělám blbě, ale při instalaci se mi to sekne po zvolení typu lokalizace a nic ? Samozřejmě jsem předtím odinstaloval 8.5 a resetoval MDAC.:(( [/QUOTE]

Tak jsem vypreparoval CAB, asi tak 6 x vše dokola ručně nainstaloval, až najednou.... ( zase se to seklo, ale po resetu už tam byl adresář Sunny Soft...):O
zidane_ce4you (244)|21.6.2005 11:53
[QUOTE="acter"]Chtel bych se zeptat...

Stahl jsem si InterWrite Pro 8.6...bylo tam napsano, ze lze pro nej pouzit seriove cislo z InterWrite 8.5, ktere vlastnim spolu s FSC Loox 718... Avsam po nainstalovani mi to cislo nechce vzit... Instaloval jsem to jak pres starou verzi, tak nacisto. Psal jsem i na SunnySoft, ale ani po 10 dnech mi zadna odpoved neprisla.

Diky Acter[/QUOTE]
Dobrý den,

také je možné, že máte nainstalovanou špatnou verzi lokalizace, že jste nestáhl verzi "PRO", ale nižší verzi, pro jistotu posílám přímý link na download:
http://www.sunnysoft.cz/download_counter.php?fileid=17

Jinak obecně: Protože po nainstalování je lokalizace součástí systému, tudíž její části jsou načteny v paměti atd. tak je nemožné provádět "přeinstalaci", vždy je nutné stávající verzi odinstalovat a po "soft resetu - restartu" nainstalovat verzi novou.

Tím, že přeinstalujete stávající verzi novou verzí si zaděláte minimálně na destabilizaci systému, protože nejenže nelze přepsat součásti aplikace načtené v paměti, ale dále může dojít k narušení konzistence registrů systému atd.

Ad. email - Váš email se ke mně nedostal, pokud jste jej posílal na globální adresu: support@.... tak to přišlo kolegům, kterým do této schránky chodí desítky emailů každou hodinu a pravděpodobně se k Vašemu emailu ještě neprokousali a tudíž nám ho nepředali. Pokud budete mít v budoucnu dotazy či problémy v souvislosti s lokalizacemi tak si na webu najděte kontakty členů našeho oddělení a kontaktujte přímo nás, nejenže rapidně eliminujete časovou prodlevu reakce na email, ale email přijde přímo povolaným.

Pokud budete mít dotazy tak klidně pište.

Have a nice day!
zidane_ce4you (244)|21.6.2005 11:58
[QUOTE="Geoffrey"]Nevím, co dělám blbě, ale při instalaci se mi to sekne po zvolení typu lokalizace a nic ? Samozřejmě jsem předtím odinstaloval 8.5 a resetoval MDAC.:(( [/QUOTE]
Dobrý den,

možná jste na MDA Compact příliš rychlý uživatel ;) , při výběru typu lokalizace: (plná lokalizace...atd.) jej vyberte a chvíli vyčkejte než se setup korektně inicializuje (chvíli to trvá), až se Vám objeví v pravém horním rohu tlačítko "OK" tak jej potvrďte a tím se celý proces instalace spustí...

Setup byl testován na cca 3 různých MDA Compactech a v této souvislosti nebyl detekován žádný problém.
acter (35)|21.6.2005 14:13
Diky moc za info....z Vaseho webu jsem stahl znovu zip, ale byl to ten samy exe soubor, ketry jsem uz zkousel instalovat pred tim. Tentokrate to ovsem slo, cislo bylo prijato a FSC uz klabosi cesky. :-) Samozrejme diky za nabidku HotLine :-)

EDIT:
Používejte citací s citem a rozumem. Díky moderátor
zidane_ce4you (244)|21.6.2005 14:50
[QUOTE="filipko"]
Este si tak rypnem, chyba mi doplnovanie slovenskych slov - fnuk :((
[/QUOTE]
Dobrý den,
pokud jste schopen zajistit soubor tak cca 20.000 nejčetnějších slovenských slov seřazených abecedně tak jsme schopni toto doplňování slov připravit i ve slovenštině.
Kontaktovat mě můžete na emailu: petr.mahdal@sunnysoft.cz
Geoffrey_ce4you (189)|21.6.2005 16:00
[QUOTE]Dobrý den,

možná jste na MDA Compact příliš rychlý uživatel ;) , při výběru typu lokalizace: (plná lokalizace...atd.) jej vyberte a chvíli vyčkejte než se setup korektně inicializuje (chvíli to trvá), až se Vám objeví v pravém horním rohu tlačítko "OK" tak jej potvrďte a tím se celý proces instalace spustí...

Setup byl testován na cca 3 různých MDA Compactech a v této souvislosti nebyl detekován žádný problém.[/QUOTE]

No 15 minut by mohlo stačit.., hlavně ale, když jsem při výběru lokalizace dal vpravo nahoře OK, nic se nestalo a vytuhly mi obě instalační okna. Ale jak jsem psal, obešel jsem to a už to funguje:yes:
zidane_ce4you (244)|21.6.2005 16:05
Tak to máte pravdu, to by opravdu stačit mělo :D .
Těžko říct v čem je problém, jak jsme psal výše testovali jsem to na cca 3 exemplářích a no problem v souvislosti s instalací.
Martin Ráž Hoch (1832)|21.6.2005 17:03
Chm, me pokazde blbne pri instalaci IW, kdyz bezi aplikace vBar nebo Magic Button - nejdriv to musite zavrit a pak to docela jde.
ZdenekP (224)|21.6.2005 18:07
Tak jsem si dnes odpoledne hodil HR a nainstaloval znovu. Dal jsem tam IW 8.6. Pak kdyz uz jsem mel vse nainstalovane, tak jsem si chtel nove zadat heslo. Udelal jsem to a dal jsem SR. Po nabehnuti jsem se zdesil!!!! Chtel po me heslo, ale ja ho nemel jak zadat - nenabehla sw klavesnice!!!
Nastesti jsem si v zal domu infra klavku (Palm) a slo mi to zadat. Takze bacha. Mam nainstalovanou plnoui lokalizaci + vynuty preklad. Variantu z vyplou IW a nebo bez ni jsem zatim nezkousel. Stalo se to take nekomu? Na SS jsem uz psal.
theeye_ce4you (25)|22.6.2005 09:40
Zdravim - mam takovej problem s MDACompact - ze zacatku jsem mel bez problemu prirazeny k ruznym kontaktum ruzna vyzvaneni (v MP3 a WMA) a ted po case mi zmizely z nabidky moznosti pridat prave tyto typy souboru ke kontaktum a ty jiz prirazene to take neprehraje (nejdriv zmizely MP3 a nyni i WMA) - kdyz dam v rozbalovacim menu vybrat "typ" tak tam MP3 ani WMA neni. ani v moznosti "All". Nesetkal ste se nekdo uz s takovymto problemem? Dokazete mi poradit?
UnionS8 (61)|22.6.2005 11:29
Je to sice off topic, ale problem je v tom, ze sis urcite nainstaloval nejakej multimedialni prehravac, kterej si priradil soubory s priponou MP3. Stalo se mi to s Pocket music. K tomu, aby vyzvaneni fungovalo, musi mit MP3 k sobe prirazenej Media Player...

A ted k tematu. Bude mi lokalizace fungovat, kdyz sem si do T-mobile Compact flashnul Qtek? ROM version mi to pise 1.11. Nechce se mi verit, ze po tom, co sem konecne vsechno znovu doinstaloval, ze se tu objevila nova verze a ze mne to v rozmezi dvou tydnu ceka znova! :D
Pavlucha (1496)|22.6.2005 11:53
Mám tu samou verzi ROMky a funguje.
toorek (251)|22.6.2005 12:21
Nějak jsem při instalaci nenarazil na tu volbu ROMky. A taky mi zmizel řádek t-mobile (ikony t-zones, pošty, atd.), i když ho mám v nastavení zaškrtlý. Kde je chyba?
zidane_ce4you (244)|22.6.2005 12:35
[QUOTE="toorek"]Nějak jsem při instalaci nenarazil na tu volbu ROMky. A taky mi zmizel řádek t-mobile (ikony t-zones, pošty, atd.), i když ho mám v nastavení zaškrtlý. Kde je chyba?[/QUOTE]
Volba verze ROM se provádí v Setup wizardu na stolním PC.
toorek (251)|22.6.2005 12:52
[QUOTE="toorek"]Nějak jsem při instalaci nenarazil na tu volbu ROMky...[/QUOTE][QUOTE="zidane"]Volba verze ROM se provádí v Setup wizardu na stolním PC.[/QUOTE]

Už jsem přišel na to, kde byla chyba, na druhý pokus vše jede na 100 %. Díky.
toorek (251)|22.6.2005 14:13
Tak jsem to prolezl a pár vylepšení i ocenil. Jeden zásadní problém ale zůstal nevyřešen. IntelliDialer mi stále ignoruje kontakty s diakritikou. Může mi někdo poradit, jak v něm zadat člověka, kterého mám v kontaktech uloženého např. jako LÁĎA?
toorek (251)|22.6.2005 14:19
[QUOTE="filipko"]Uprednostnujem Inter Write Recognizer, ale nedarilo sa mi zadavat diakritiku. Bola to otrava, ak mi na diakritickych znakoch zalezalo, prepinat sa do klavesnice. Pri troche cviku, sa s touto verziou, diakritika da skutocne zadavat!!![/QUOTE]
A můžeš mi prozradit, jak to děláš? Takové ty obyčejné znaky, jako á, é, š šly zadávat už před tím. Ale co třeba č, ř, ď, ť - to ti jde taky?
beecher (9270)|22.6.2005 14:23
Jo, jde... - uplne dole...
UnionS8 (61)|22.6.2005 14:48
Na te strance je soubor ke stazeni a je popsany jako demoverze. Znamena to, ze kdyz jsem si preflashoval Compacta, zbyva mi pouzit starou verzi nebo si tu novou koupit? Nejak jsem myslel, ze je to zadarmo :? :)
toorek (251)|22.6.2005 14:55
[QUOTE="beecher"]Jo, jde... - uplne dole...[/QUOTE]
A opravdu se ti podařilo takhle napsat třeba to »ř«? Mně pomalu nejde ani to, co tam mají nakreslený. Diakritiku v nastavení zaplou mám. Asi se mi moc třepe ruka...
zidane_ce4you (244)|22.6.2005 15:08
[QUOTE="toorek"]...IntelliDialer mi stále ignoruje kontakty s diakritikou. Může mi někdo poradit, jak v něm zadat člověka, kterého mám v kontaktech uloženého např. jako LÁĎA?[/QUOTE]
To máte pravdu, je to vlastnost operačního systému jako takového a v rámci lokalizace s tím bohužel nejde nic dělat.
zidane_ce4you (244)|22.6.2005 15:10
[QUOTE="UnionS8"]Na te strance je soubor ke stazeni a je popsany jako demoverze. Znamena to, ze kdyz jsem si preflashoval Compacta, zbyva mi pouzit starou verzi nebo si tu novou koupit? Nejak jsem myslel, ze je to zadarmo :? :) [/QUOTE]
O jaký soubor se Vám přesně jedná?
Miloš Strouhal (3997)|22.6.2005 15:11
Používám tuto lokalizaci již několik dní, a znovu musím uznat, že je to dobře odvedená práce. :) Vše funguje tak jak má, klávesnice je konečně super! Instalace zcela bez problémů, již jsem ji prováděl na více Compactech. Osobně používám nejnovější ROM 1.12.00 a vše šlape bez komplikací, včetně lokalizace určené pro 1.11.00.

Edit: akorát tady to máte trošičku rozhozené, ale to už je maličkost..
00071531_capture001_dUQd.jpg
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2005 15:14
To Toorek
Jde, jinak by to tam nebylo (snad). Návod máš také v PDA, ale ne přímo o IW, ale v start-nápověda a tam musíš pohledat. Když jsem ještě míval InterWrite v PDA, fungovala komplet česká diakritika včetně kroužku ů. Mezi napsáním znaménka diakritiky a písmena nesmí být dlouhá prodleva, ale to tam jde všechno nastavit.
ZdenekP (224)|22.6.2005 15:39
To toorek: řekl bych, že psaní je v IW dobré. Jsem vyškolený na palm graffiti a nemám problém . Řekl bych že je lepší (měl jsem Palm M515) a intuitivnější. Občas se ještě spletu a napíšu znak z palma. Teď mám spíš problém, že rozpoznávání diakritiky je moc dlouhé - zkus napsat po a tečku - musím vždy počkat ( to mám čas pro rozpoznávání na minimu. Jsem určitě rychlejší než to vyťukávat na SW klávesnici. S psaním na externí klávce se to ale i tak nedá srovnat - pero je dost titěrné. Proto jsem si sehnal propisku, kde je jeden hrot pro PDA - to je super.

Jen mi vadí, že po každém SR se mi to přepne do zobrazování SW klávesnice. dá se to nějak nastavit - aby bylo stále "InterWrite Recognizer"? Třeba v registry?
toorek (251)|22.6.2005 15:56
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Návod máš také v PDA, ale ne přímo o IW, ale v start-nápověda a tam musíš pohledat.[/QUOTE]
To je přesně ono, podle té nápovědy jsem to konečně zvládl. Díky moc. Teď už zbývá vyřešit jen ten podělanej IntelliDialer kontra kontakty s diakritikou a budu se svým MDAc naprosto spokojený. :yes:
zidane_ce4you (244)|22.6.2005 16:08
[QUOTE="Miloš Strouhal"]
Edit: akorát tady to máte trošičku rozhozené, ale to už je maličkost..[/QUOTE]
Díky moc za upozornění, rozvržení dialogu bylo opraveno. Až toho bude víc tak uděláme nový build.
UnionS8 (61)|22.6.2005 16:15
Sorry za dublovany dotaz, ale nejak se mi na nej nedostava odpovedi...:?
Za tu lokalizaci se musi platit? pri stahovani je soubor nadepsany jako demo...
Dikec
zidane_ce4you (244)|22.6.2005 16:21
[QUOTE="UnionS8"]Sorry za dublovany dotaz, ale nejak se mi na nej nedostava odpovedi...:?
Za tu lokalizaci se musi platit? pri stahovani je soubor nadepsany jako demo...
Dikec[/QUOTE]
Platit se nemusi, stahujte zde.
Kde vidíte "nadepsany jako demo"??? Pošlete screenshot.
UnionS8 (61)|22.6.2005 16:28
[QUOTE="zidane"]
Platit se nemusi, stahujte zde.
Kde vidíte "nadepsany jako demo"??? Pošlete screenshot.[/QUOTE]
Zde to je:

Ale soubor, ktery jsem si stahl je stejny, jako soubor, na ktery jste mi dal odkaz. Diky :)
zidane_ce4you (244)|22.6.2005 16:39
Stránka je globálně nadepsána jako "Demoverze....", protože drtivá většina produktů ke stažení jsou časově omezeny, aktivací je lze aktivovat do režimu neomezené verze.
Každý produkt (potažmo soubor v downloadu) má specifikováno vlastní omezení v položce: "omezení"...
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2005 17:19
[QUOTE="toorek"][QUOTE="Zdenek Malinsky"]Návod máš také v PDA, ale ne přímo o IW, ale v start-nápověda a tam musíš pohledat.[/QUOTE]
To je přesně ono, podle té nápovědy jsem to konečně zvládl. Díky moc. Teď už zbývá vyřešit jen ten podělanej IntelliDialer kontra kontakty s diakritikou a budu se svým MDAc naprosto spokojený. :yes: [/QUOTE]Nechápu, proč tu nápovědu nenechají přímo u IW, ale dávají to do hlavní nápovědy. Na minulém PPS jsem to asi 15 minut hledal.
Diakritika v interdialeru bude asi problém - viz zde
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2005 17:44
[QUOTE="Cvrnda"]Jen mi vadí, že po každém SR se mi to přepne do zobrazování SW klávesnice. dá se to nějak nastavit - aby bylo stále "InterWrite Recognizer"? Třeba v registry?[/QUOTE]Tento problém byl už u IW Pro 8.1, takže koukám, že se zatím nic nezměnilo. I když v ostatním jsou změny k lepšímu a zaslouží, dle vašich reakcí, pochvalu.
Miloš Strouhal (3997)|22.6.2005 22:23
Narazil jsem ještě na nějaké maličkosti. Viz. přiložené obrázky. Je to schválně, že je část nabídky v nastavení "zvuků a oznámení" česky a část anglicky, nebo je to taky prostě jedna z "mušek" jinak dle mého názoru velice povedené lokalizace? :) Položek LowBatt a Stowaway si prosím nevšímejte, to jsou mnou doinstalované vychytávky navíc. Nebylo by hezké kdyby v novém buildu vaší lokalizace bylo přeloženo do češtiny zcela vše?
00071631_capture001_3LQT.jpg 00071631_capture002_Bewn.jpg
filipko_ce4you (115)|22.6.2005 23:41
[QUOTE="zidane"][QUOTE="filipko"]
Este si tak rypnem, chyba mi doplnovanie slovenskych slov - fnuk :((
[/QUOTE]
Dobrý den,
pokud jste schopen zajistit soubor tak cca 20.000 nejčetnějších slovenských slov seřazených abecedně tak jsme schopni toto doplňování slov připravit i ve slovenštině.
Kontaktovat mě můžete na emailu: petr.mahdal@sunnysoft.cz[/QUOTE]
Ozvem sa, uz pracujem na subore, ma asi 34 000 slov, ale opravujem v nom zrejme chyby, ked budem mat viac casu a narazim na menej zrejme veci, budem konzultovat a ozvem sa via email. Dakujem.
Jo a co vulgarizmy? Mozu byt v slovach aj cislice? Napriklad ce4you? Bez obav, Sunnysoft som tam pridal ako prvy.

Kto so Slovakov sa chce podielat na tomto slovniku? Mne by to pomohlo, som veeelmi zaneprazdneny. Je to sice zadarmo, ale mas sancu, ze sa tam dostane napriklad aj Tvoje meno, ulica kde byvas, prezyvka Tvojej frajerky a podobne.
zidane_ce4you (244)|23.6.2005 09:39
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Narazil jsem ještě na nějaké maličkosti. Viz. přiložené obrázky. Je to schválně, že je část nabídky v nastavení "zvuků a oznámení....[/QUOTE]
Dobrý den,
díky moc za upozornění, chybky byly opraveny..

Opravený soubor je přiložen.

Postup pro update:
- Vypněte lokalizaci systému + statickou lokalizaci
- restart PDA
- soubor, který sem přiložil nakopírujte do: /Program Files/Sunnysoft/InterWrite/Loc/ ...přepište stávající soubor.
- zapněte lokalizaci systému + statickou lokalizaci
- restart PDA

Pochopitelně opravy budou zahrnuty do nového buildu.