Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nefukční ActiveSync

vahač.x (67)|20.6.2005 08:28
Dobrý den

O víkendu jsem zjistil, že mi nefunguje spojení PDA s PC. PDA v kolébce, kabel připojený a...nic.

Několikrát jsem přeinstaloval ActiveSync, několik softresetů ... hardreset + obnovení z karty ... furt nic.
Po hardresetu (bez obnovení zálohy) najednou ... spojeno :O
Po dalším koumání jsem přišel na to, že po HR a obnovení se s PC spojím pouze pokud ručně spustím soubor repllog.exe z adresáře Windows na PDA - to je ale poněkud nepohodlné řešení. Rád bych, aby to zase fungovalo automaticky po vložení PDA do kolébky a současně nemám chuť instalovat celý PDA znovu (protože jak jsem uvedl po obnovení "all data" ze zálohy na SD jsem zase v háji :( )

Prosííííííííííííím - netušíte někdo o co jde?
mistm (477)|20.6.2005 16:16
kdyz jsem jeste mel ipaq 3870, tak se mi docela casto stavalo presne co tu popisujes. Proste se najdenou nic nedelo pri pripojeni pres USB. Docela zajmave je, ze pres BT nebo pres IR to fungovalo. Googloval jsem neskutecne dlouho a nasel jsem forum, ze rikali, ze to vyresi hardreset. Tak jsem zazalohoval po BT (docela dlouho:)), proved HR a zalohu obnovil. Active sync fungoval.

Takze jestli ti nefunguje HR, tak zkus zazalohovat pres BT na kompa a pak to obnovit (-tzn ne na kartu). Pochybuji, ze ti to pomuze, pisu jen svou zkusenost.
vahač.x (67)|21.6.2005 07:44
[QUOTE="Mist"]
Takze jestli ti nefunguje HR, tak zkus zazalohovat pres BT na kompa a pak to obnovit (-tzn ne na kartu). Pochybuji, ze ti to pomuze, pisu jen svou zkusenost.[/QUOTE]

Ale mně HR funguje - po HR běží ASync úplně v poho ... ale nemůžu obnovit data - protože po obnově jsem ak kde na začátku ... :( :no:

Zálohovat přes BT na comp :sarcastic: no to se mi moc nechce - přenastavovat PC i PDA na komunikaci přes BT ... a pak zase na kabel ... přijde mi to zbytečné ... když bude nejhůř ... tak to zkusím.

Tak co ... ještě někdo s radou????
macula_ce4you (691)|21.6.2005 09:00
Já mám v iPaqu ve složce Po spuštění zástupce Usbreg.lnk. Předpokládám, že zajišťuje usb spojení s PC. Zkontroluj jestli tam je, nebo jestli tam je něco podobnýho a taky zkontroluj odkaz, kam zástupce ukazuje.
vahač.x (67)|21.6.2005 10:01
[QUOTE="macula"]Já mám v iPaqu ve složce Po spuštění zástupce Usbreg.lnk. Předpokládám, že zajišťuje usb spojení s PC. Zkontroluj jestli tam je, nebo jestli tam je něco podobnýho a taky zkontroluj odkaz, kam zástupce ukazuje.[/QUOTE]

Mám ve složce Windows soubor usbnect. Ve složce "StartUp" nemám žádný link. Jen asi iPaq je možná trochu jiný ... takže to chování nemusí být stejné - jak jsem psal - mně pomůže spuštění souboru "repllog.exe" - ale jestli má být ve složce "po spuštění" jsi nejsem jist - nechci ho přece spouštět vždy, ale jen po spojení s PC ... (když jej spustím bez spojení s PC hlásí chybu ...)

Každopádně díky za snahu ...
beecher (9270)|21.6.2005 11:13
Nemazal jste pomoci MemMaidu nebo pomoci Check Notifications nejake veci?

No zkuste:
1. Zkontrolujte zda-li v Start -> ActiveSync -> Tools -> Options -> tlacitko Options je pak zaskrtnuto Enable PC sync using the connection a je vybrano 'USB
2. Jednim z vyse uvedenych programu se zkuste podivat, zda-li bezi repllog.exe a je v notifikacich, pokud ne, tak doporucuji sehnat/pouzit MemMaid a pak v Notifications -> Add -> Program: repllog.exe, Event: An RS232 connection was made -> Add -> Zavrit MemMaid -> soft-reset...

A pokud ani jedno nepouze, bohuzel, nezbyva nic jineho nez HR a instalace vseho znova...
vahač.x (67)|1.7.2005 09:04
[QUOTE="beecher"]Nemazal jste pomoci MemMaidu nebo pomoci Check Notifications nejake veci?...[/QUOTE]
No Check Notifications jsem zkoušel - jako neznalec jsem asi udělal něco co jsem neměl ...

[QUOTE="beecher"]
... tak doporucuji sehnat/pouzit MemMaid a pak v Notifications -> Add -> Program: repllog.exe, Event: An RS232 connection was made -> Add -> Zavrit MemMaid -> soft-reset...[/QUOTE]

Jo tenhle postup zafungoval :yes: DÍKY ! ! !
Jen ještě dotaz - mám jen trial MemMaidu - co to udělá až skončí použitelnost? či až MemMaid smažu z PDA?

beecher (9270)|1.7.2005 09:38
Po nejake dobe MemMaid nepujde pouzivat...
Ty veci, ktere s tim vsak nastavite pojedou dal... :)
vahač.x (67)|1.7.2005 10:32
[QUOTE="beecher"]Po nejake dobe MemMaid nepujde pouzivat...
Ty veci, ktere s tim vsak nastavite pojedou dal... :)[/QUOTE]
Přesně tohle mně zajímalo, dík :)
wheelie (1)|5.7.2005 11:33
Huuii vsichni,
pokazde, kdyz se s Looxem pripojim na PC pres USB, se "AS" rozjede bez problemu....ALE!!! Pokud se odpojim a opetovne chci znovu pripojit, ActiveSync je mrtvy - "šedě vybarvený" v pravem dolnim rohu,nereaguje vubec na nic, ani poklepani pravym ci levym tlacitkem na mysi....nejde ani znovu spustit pres "Start" :( :( :( :( Jedina moznost je restart Compu,kdy po zapojeni PDA "AS" zase nabehne...Je to pekna otrava :( Poradi nekdo???
Dííík...
beecher (9270)|5.7.2005 13:15
No, to vypada nekde na nakopnuty bud AS nebo system celkove.
Ale kdyz v Task Manageru zabijete proces wcescomm.exe a pak pres Start znova spustite, tak by to mohlo zafungovat...
Dale bych uvazoval o reinstalaci (odinstalovat/nainstalovat) AS a pokud uz pak ani to nezabere HRknout cele PC... ;)